Zabitie posvätného jeleňa

• Česko Zabití posvátného jelena (viac)

Špičkový kardiochirurg žije usporiadaný život so svojou ženou a dvomi deťmi. Je v ňom jediná podozrivá vec: šestnásťročný Martin, s ktorým sa vídava a ktorého pomaly, ale iste zaťahuje do svojej rodiny. Bez toho, aby o tom vedel, privoláva na seba tragédiu antických rozmerov. Aj keď sa Martin zdá byť obyčajný teenager, v skutočnosti v ňom drieme schopnosť, pre ktorú neexistuje racionálne vysvetlenie. Divné rodinné svety gréckeho režiséra Jorgosa Lanthimosa sa tento krát menia v kubrickovský horor, plný existenčnej úzkosti a bezvýchodiskovosti. Oko za oko, srdce za srdce. (Film Europe)

megajalec

Najzvláštnejší film, čo som v poslednej dobe videl. Priznám sa, že netuším, či sa mi páčil alebo nie. Isté je, že som na neho pár dní myslel a rozmýšľal nad ním. Neuveriteľná atmosféra vykreslená bezemočnosťou a mechanickosťou postáv, pomalým plynutím deja a samozrejme hudbou, prazvláštny námet a ešte zvláštnejšie podanie, nehovoriac o niektorých dialógoch, výborní herci. ()

Dejf4

Velmi intenzivní zážitek a po závěrečných titulkách film rozhodně jen tak nevyšumí. Je to neuvěřitelně nápadité, působivá atmosféra, výborná hororová hudba a brilantní kamera. Jen škoda občasných hluchých míst. Každopádně kdo chce originální snímek, který nutí k zamyšlení je to přesně tento. Plus dokonale otestuje vaše morální hodnoty. 8/10 ()

Renswo

The killing of a sacred deer: mysteriózny psychologicky triler , ktorí nám zobrazuje chirurga , jeho zámožnu rodinu a tínedžera Martina. Zo začiatku som mal pocit že sledujem lekársku drámu o úspešnom chirurgovi ,ktorý má dokonaly vzťah so ženou a majú dve inteligentne deti , plus popri tom sa snaží pomôcť mladému Martinovi prekonať psychické problém.Až do chvíle kým mladík nevykazuje známky že je niekým iným a má dôvody na potrestanie alebo zničenie vlastného života. Tu sa film dostáva do temnej a znepokojujúcejšej časti . Nastáva druha polovica , ktorá je poháňaná rýchlejším tempom a zvýšeným napätím a frustráciou . Film je super ozvučený   a hlavne hudba tam je mrazivá. Sám som počas filmu mal znepokojivé chvíle a s napätím čakal čo ďalej ... Vrelo odporúčam , kto má rad psychologické trilery , ten sa tu určite nájde . ()

rysafi

Viděl sem Saló, Srbski film, Jdi a dívej se...viděl sem kdejakou pičovinu. Ale totok sem eště neviděl a už to víckrát vidět nechcu. Velmi dobrá je zde hudba a vůbec práce se zvukem mě nadchla. Film otevírá F. Schubert a uzavírá J.S.B. ()

rigby

Proč netočit šílené filmy? Svět by bez nich byl tak nudný, obyčejný. A na co bych potom koukal? Vždyť je lepší dívat se na něco, čemu nerozumím, ale co mě neskutečně přitahuje a baví. Prostě úchvatné herecké výkony. Atmosféra, která by se dala krájet. Podmanivá hudba. Zkrátka další skvěle natočený, trochu úchylný film. Od pomalého skromného začátku po grandiózní finále, při kterém jsem si málem rval poslední vlasy, které mi na hlavě zbývají. A přitom za tou šokující stěnou se skrývá po celou dobu obrovská hloubka, kterou se snaží jednotlivé postavy prozkoumat a divák s nimi. Výborný zážitek, kterého budu ještě nějaký čas pln. ()

v.indruchova

Film by to nebyl tak špatný, viděla jsem jistě horší a určitě lepší, ale to odporná pachuť co po něm zbyla- je nezapomenutelkná! Uchylácí a psychouši proti psychoušům :-/ ()

brasek

Predpokladal som, že tento snímok bude "iný"... ale rozhodne som nečakal, že to bude psychopatická blbosť. Nudný príbeh bez tempa a napätia, Colin Farrell a jeho chladné nalinajkované dialógy sú ubíjajúce, Barry Keoghan ako retard Martin absolútne nechutný a silne nevyzretá je aj počiatočná zápletka. ()

Elisson odpad!

To už majú tí Amíci v hlavách naozaj len sračky? Prijebanosť od samého začiatku, ako môže mať táto amorálna blbosť 71 percent? Mala som chuť kopať do scenáristu, režiséra, toho psychopatického spratka i všetkých ostatných postáv..... ()

cubiczech

Bylo trochu bolestné sledovat jak se postavy vyrovnávají s tíživou situací způsobem, kdy se situace vlastně vyrovnává nějak sama. Jestli to takhle, jak to píšu, nedává smysl, tak to tak přesně bylo... vlastně k tomu ani nic dalšího říct nedokážu. ()

Kushina odpad!

Proboha co tohle mělo znamenat? Film neměl hlavu ani patu, absolutně v něm nic nebylo vysvětlené. Scénář příšerný, hudba depresivní a katastrofální, herecké role taky za moc nestály - od kdysi výborného Farrella a Kidman jsem čekal tedy rozhodně víc. 2 hodiny se ve filmu nic absolutně nic nedělo, čekal jsem nějaké rozuzlením vysvětlení, ale nedočkal jsme se vůbec ničeho. K tomu celý film provázela jakási depresivní mluva a druh komunikace, celkově to celé bylo na palici a budu to nejspíše rozdýchávat ještě dlouho. Jediné co bylo dobré byla kamera, ale jinak mám otázku a rád bych slyšel odpověď: "Bože do čehos to duši nasral?". 10% ()

kacer4

Začiatok bol ako zo sna. Napätie na prasknutie a démonický Martin. Ten herec vyzerá skutočne ako z pekla. Neskôr sa potvrdilo, čo som očakával a teda že bude nasledovať pomsta. Tam to začalo byť trošku crazy. Všetko by to bolo super, keby bolo na konci vysvetlené, prečo sa deti tak chovali. Autori to zrejme zvalili na "prekliatie". Ale to na mňa nezabralo. Oveľa lepšie by bolo, keby to buď vysvetlia, alebo by Martin bol len cudzí chlapec, ktorý prišiel vyrovnať účet za zosnulého otca iného chlapca. Škoda. ()

BoKo_CzT

Na prvý pohľad film, ktorý nedáva celkom jasný zmysel. Avšak.film, ktorý rozhodne zanechá dojem a prinúti človeka zauvažovať, či dokonca siahnuť po tradičných gréckych drámach a Agamemnónovom príbehu. Takže riadna haluz, ktorej zmysel budete musieť chvíľu hľadať, možno až výtvor psychopatickej mysle. Každopádne nad týmto filmom ešte asi budem nejakú dobu premýšľať. Ináč skvele odvedené remeslo. A aby som nezabudol, ide o herecký koncert. ()

uhlerado

Mlady herec Berry Keoghan je svina. Hnusny hajzel. Toto, co urobil tejto poctivej slusnej rodine by nechcel zazit nikto. Hotove prekliatie, absurdne a nezvratitelne. Rezia sa hra s citmi divaka. Miesa sa sadomaso, nenavist a tuzba po pomste i spravodlivosti zaroven. Originalne, genialne. Bolo by to na 5*, keby to skoncilo trosku inak. ()

Velislav

Podivné psycho s postavami bez emócií, iracionálnym správaním a surreálnym príbehom. Pri prvom kontakte s dialógmi hlavných postáv som si ihneď spomenul na Homára a bola to trefa do čierneho. Všeobecne mi to nesadlo (oproti Homárovi), alegóriu som nejako nepochopil, premisa neexistujúca. Ale istá originalita nesporná. 5/10 ()

RKBoy

Tak nejak som film a ten záver neprežíval,možno preto ,že som sa celý čas dobre bavil a smial, čo možno nebol zámer tvorcu ,ale ked vidíte Farrella v jednom čistom zábere schmatnút chromé decko chvílu ho vláčit a potom hodit o zem a to niekolkokrát a nezasmejete sa aspon raz, neviete čo je to humor!!! dokonca aj pri tom konci ,ako sa tam vrtel s puškou ,som vybuchol od smiechu..konverzácia o chlpoch v podpazuší mi ale cudzia vobec nie je, škoda ,že toho nebolo viac... keby bola stopáž aspon o polhodinku kratšia idem vyššie,takto je to len mierne nadpriemerná komedia s pár hluchými miestami.. pokračovaniu sa ale nebránim! ()

Willynka

Hit or miss film. Ta vlezle nepříjemná atmosféra s neustále vrzajícím podmazem mi evokovala novou hororovou vlnu. Bohužel je tu množství dílčích průserů, které jsem nezkousnula. Především je to délka. První půlka se neskutečně vleče vlivem zbytečných jednoúčelových scén. Podruhé casting rodičů. Farrellovi zkrátka toho jeho zadumaného otce nežeru, byť ve vypjatém finále byl excelentní (ahoj, telefonní budko). A vybotoxovaná Kidmanová ztratila všechny výrazy už před lety, její unylost je k nesnesení. Jako jednohubka do sbírky divnofilmů výborné, ale nějaký kult to rozhodně nebude. ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Herec Colin Farrell, který se v posledních letech objevil v impozantním sledu filmů jako Vdovy, Oklamaný, Zabití posvátného jelena nebo Humr, se čerstvě připojil k obsazení chystané gangsterky Toff… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

16.12.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (viac)

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

02.10.2017

Čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can uvede premiérově držitele Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda Čtverec, který festival zahájí, film IIdikó Enyedi O těle a duši… (viac)