Ta holka je fakt na zabití. Komediální seriál Potvora byl po svém premiérovém uvedení na kanálu BBC Three často srovnáván s Mirandou, která rozčeřila britské televizní vody v roce 2009. A je zcela nepochybné, že v jeho autorce získala britská komedie nový a výrazný ženský hlas. Potvora je autorským projektem herečky, stand-up komičky a scenáristky Phoebe Waller-Bridgeové (1985), jehož televizní podobě předcházela stejnojmenná divadelní hra, uvedená v roce 2013 na proslulém festivalu Fringe ve skotském Edinburghu, kde získala prestižní cenu Fringe First Award. Hrdinkou seriálu, který britský Guardian charakterizoval jako syrovější Mirandu pro dospělé, je bezejmenná, sotva třicetiletá majitelka krachující stylové kavárny v centru Londýna, potýkající se s komplikovanými osobními i rodinnými vztahy, jež neváhá často přímo do kamery břitce komentovat. S postupujícím časem však její cynický nadhled a zdánlivá suverenita získávají první trhliny a komedie se stále častěji láme do překvapivě naléhavého dramatu. Vedle řady dalších cen získala Phoebe Waller-Bridgeová za první sérii cenu BAFTA v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v komediálním programu. V roli hrdinčiny pomyslné protihráčky a skutečné potvory v seriálu exceluje ostřílená Olivia Colmanová. (Česká televize)

Naby

Zajímavé, překvapivé, dráždivé. Hlavně se mi líbilo, že seriál je natočený trochu jinak a i když mi to nejřív trochu vadilo, pak mě to chytlo a dodávalo to seriálu větší šťávu a komičnost. Nejde ale jen o zábavu a komedii, občas se stam řeší celkem zajímavé, náročné a osobní věci. Celkem 4,5* ()

Nellie Lovett

Seriál, který se rozhodně nebude líbit každému. I já jsem první dva díly přemýšlela, jestli se na to vůbec chci dívat a rozčilovalo mne neustálé obracení se hlavní hrdinky k divákům. Ale potom mě "Fleabag" chytla a já opravdu doufám, že bude třetí série. Některé díly jsou skutečně nezapomenutelné (třeba pobyt v "tichém zařízení" se sestrou nebo večeře na začátku druhé série). Všechno podstatné najdete napsané v obsahu výše – namísto "komediálního seriálu" (to označení pro mne zavání spíše Přáteli) dostanete drama vystavěné na černočerném humoru. Dále obdržíte perfektní herecké výkony (Olivia Colman byla nepřekonatelná), skvělé dialogy (každý rozhovor s macechou je slovní přestřelkou s mnoha zraněními) a vývoj hlavní postavy i v takhle krátkém formátu (Fleabag v druhé sérii je už jinde, než Fleabag v sérii první). ()

skrob

Něco jako Miranda pro sexem posedlé mileniály. Oproti Mirandě je to mnohem víc o sexu, v podstatě je tam jediná zajímavá postava a (za mně osobně) 5x míň dobrých vtipů. ()

GinaT

Dala jsem si to ted znovu komplet a uprimne je to jeden z nejlepsich serialu sozcasnosti. Phoebe je skvela na vsech frontach a serial ve vas i pres komedialni pozlatko necha horkou stope. Prvni serie za pet a druha jeste o hvezdu vic za tu strasnou chemii s “hot priest”. a co si budem namlouvat Olivia Colman si zaslouzi jednu hvezdu jen pro sebe, protoze takovou macechu fakt nechcete. ()

Thalin

Velmi otevřený, cynický a sarkastický seriál, kde se hlavní hrdinka s ničím nepáře a ještě se při tom stihne občas kriticky otočit na diváka. Přesně podle mého gusta. ()

The_Sediknir

První řada seriálu je skvělá. Ale ještě o mnoho víc mě bavila řada druhá. Dostáváme se totiž hlouběji do jednotlivých postav a můžeme tak proniknout do jejich vzájemných (a dost často kinda fucked up) vztahů. Phoebe je ve svém výkonu konstantně brilantní a jak na scénu vstoupí postava kněze, začne se děj více soustředit na jednu konkrétní linku, kterou rozvíjí, což je velmi ku prospěchu. Chemie mezi Potvorou a Knězem je až fyzicky hmatatelná… a díky faktu, že on jediný vidí a cítí hrdinčino komunikování s divákem, víme, že jejich vzájemné spojení není založené pouze na fyzické přitažlivosti. // A na Andrewa Scotta nacházejícího se na absolutní hraně a zmítaného pokušením se sakra dobře kouká…. Fucking hell. Některé scény jsem si musela rovnou dát vícekrát, neboť mě jejich společné sarkastické vtipkování poslalo do kolen. Vybalancování komedie a dramatu je velmi zdařilé a často se tak smějeme nad zdánlivě nevinnými vtípky a pohledy, za kterými se ukrývá bolest z bezvýchodné a emočně nezpracované situace. Komedie a tragika je perfektně vybalancovaná i proto, že se nikdy nedostaneme do momentu, kdy by nám hrdinky bylo čistě jenom líto. Je svá a drzá, je cynická a uvnitř možná neví, co se sebou a je v životě nejistá. Přes to všechno je ale silná a za každých okolností se ze všeho oklepe (it is what it is, Claire). Bere věci tak, jak jsou a v tom tkví síla jejího charakteru. Posledním dílem se s námi Potvora loučí a poprvé odchází ze zorného pole diváka, na kterého se obrací po celou dobu a v jehož přítomnosti více či méně hledá oporu. Opouští nás a odchází, protože ví, že teď už to sama zvládne, že nepotřebuje ujištění a že už se nebojí propojení s lidmi okolo sebe natolik, aby musela získávat podporu svých imaginárních přátel. // prvek prolamování čtvrté stěny je po celou dobu velmi uspokojující a zejména v dílech druhé série, kde si ho začne všímat postava kněze, je i zábavný a občas nás ponechává slightly brainfucked'))  ()

baron156

"Jsme špatné feministky". Suchá sarkastická zábava. Phoebe Waller-Bridge si krade každou scénu. "Upřímnou soustrast, vypadáš skvěle." ()

pee-jay

"Phoebe Waller-Bridge writes and stars as the main character, Fleabag, a young woman attempting to navigate modern life in London. The show is adapted from her 2013 Edinburgh play of the same name which won the Fringe First Award." Když ona je tak strašně chytrá a nikdo ji nestačí... :) ()

tehol

toto je tech nejsilnejsich 5 hvezd, co jde. prvnich 1 a pul dilu me nebavilo, spise otravovalo, ale pote, co se phoebe otevre, tak neni cesty zpet.. ta hra s divakem a pohledy do kamery je uzasna, jim z officu, by se mohl ucit ()

Rollmari

Rozdiel medzi osamelosťou a samotou je veľký.. osamelá hrdinka sa snaží plávať životom ako len vie a aj tak poserie čo sa len dá.. alebo ju doserie čo sa len dá.. je to celé také iné: skôr tragikomické ako komické.. napriek jej neskutočnému sexuálnemu apetítu a množstvu vystriedaných partnerov má úsmev na tvári ktorým sa dá kadečo zakryť.. jej vnútro je však prázdne.. postupne sa odkýva dôvod konania a aj jej činy majú svoje opodstatnenie.. AKO žiť život, keď neviem AKO? ()

vla_mira

Zprvu jsem jí moc nefandila - o něco vulgárnější Bridget Jones a její first world problems, zdálo se. Ale i když to nebylo zas tak úplně vedle, získávala si mě čím dál víc, odzbrojovala otevřeností, přesností řezu, dokonalým timingem. No a jak přišla druhá řada, bylo z toho plnohodnotné drama se vším všudy, a světe div se, pořád stejně skvěle stavěné. Dostala mě, potvora. Výborné herecké výkony všech, žádný upachtěný "herecký koncert" hvězd okresního formátu, ale moderní, civilní, uvěřitelné a neskutečně vtipné. Dojemné až k slzám, ale krutopřísně ostré zároveň. ()

ticklepickle

Celkom podarený balans medzi drámou a komédiou. Úsmevné momenty sa striedajú s takmer dojímavými a vážnymi scénami, skvelé herecké výkony a dobré obsadenie. Hlavná postava zaujala, má charizmu a je vcelku radosť sledovať jej príbeh. Taká mierna oddychovka ktorú bez problémov zhltnete na jeden raz. Páčil sa mi ten anglický humor ktorý si ide svoje a výrazne sa odlišuje od všetkého tradičného. Fleabag naozaj nemá filter a preto je to niečo jedinečné. Odporúčam pozrieť. ()

poppy75

mozno niekoho odradia prve minuty-ale bude to len na jeho velku skodu..velmi osviezujuci serial plny sialeneho ale inteligentneho humoru,specifickych,no uveritelnych postav a predovsetkym sexu..hlavna hrdinka,ktorej meno vlastne ani nepozname sa s tym neserie,robi si co chce,co ma bohuzial aj fatalne nasledky......irituje svojim uskrnom,ale inak je slobodna a uprimna dusa,ktora smrdi clovecinou...jej uprimnost nemozno zamienat s drzostou...zdarne jej sekunduju bizarne postavy okolo nej...este aj mrška-priatelka otca,je vlastne sympaticka a zabavna...prva seria je divocina,druha je zdrzanlivejsia,co je trosinku na skodu--cas v jednolivych dieloch pekne kmita,nuda nehrozi...uvitala by som este jednu pokracovanie..pre mna velmi nakazlive,energicke-prvu seriu a polku druhej som dal v jeden vecer,tak ma to chytilo...phobe je fakt velka kočka... ()

kafe.srkal

Fleabag povedeně balancuje na pomezí komedie a drama, pohotový provokativní a někdy až sprostý humor je vyrovnávám hořkými emotivními momenty. Velmi oceňuji dva umělecké prvky: neustálé boření čtvrté stěny a absenci jména hlavní postavy, které nám po celou dobu není odhaleno. Podle mého názoru je seriál Fleabag povedenou reflexí moderní společnosti, která je nám naservírována na talíř v lehce stravitelné formě plné důvtipu a překvapení. ()

Nag0

Tak to je mi niečo čerstvé, zábavné, nekorektné, vynaliezavé a neskutočne sympatické. Páči sa mi to hlavne od nazývania vecí pravými menami, cez štýl dialógov aj s obratmi na kameru až po excelentnú transformáciu z čiste komediálnych sfér k tým o dosť dramatickejším. Ústredná postava je proste božská a zvyšok osadenstva zaostáva len minimálne ak vôbec. Zasadanie do mesta v ktorom som žil cez 7 rokov ma vnáša do mne dosť blízkych kulís, a aj keď som na túto atmosféru zanevrel, Fleabag je pre mňa klenot v sprostredkovaní nanajvýš originálnych príbehov z týchto lokálov, a som nesmierne zvedavý, či si udrží túto úžasnú formu aj v druhej sérií. ()

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (viac)