Miranda

Veľká Británia, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner, Luke Pasqualino (viac)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

DaViD´82

This is what I call a bloody waste of talent. V Mirandě se skrývá pořádný kus (což vzhledem k jejím úctyhodným proporcím je už co říci) komediálního talentu. Umí totiž být vtipná jako žádná jiná. Škoda, že ten talent zahazuje v show, která se spíše měla jmenovat Deník Bridget Jonesové². V první epizodě to ještě vše sedne, od druhé se to poněkud přejí, mimo jiné kvůli tomu, že krom matky nikdo nestíhá Mirandě sekundovat, natož jí být rovnocenným komediálním sparring partnerem. Ovšem ty občasné záchvěvy geniality (škoda, že takřka všechny "sač fan" momenty se nacházejí až ve druhé sezóně a především v epizodě "A New Low") jsou natolik bránici devastující, že se vyplatí zatnout zuby, vydržať (bear with... bear with...) a počkat si na ně. ()

Gity

Seriál sa mi naprosto trefil do vkusu. Na to, že som si ho spustila úplnou náhodou, pretože sa mi páčil názov, to bola trefa do čierneho. Nezastavitelné výbuchy smiechu z Mirandiných pohladov na kameru. Trapne romantické chvilky s Garym. Jednoznačných 6* z 5 Ešte nemožem zabudnúť na Mirandine okamžité spievanie, ked počuje slová z nejakej pesničky. Našla som v nej spriaznenu dušu. ()

UncleG

Miranda je děvče k pohledání. Měří dva metry, váží jako mládě hrocha a pohybuje se s nonšalancí vykolejený lokomotivy. Obzvláště elegantně se pak chová v přítomnosti opačného pohlaví, kdy kromě schopnosti jedním lehkým krůčkem zdevastovat celou místnost, vypiplala ještě umění znemožnit se hned v první konverzační větě. Koncept je super a hlaní představitelka jakbysmet. První sérii považuju za zábavnou i když lehce repetitivní. Jenže ty tři dobrý vtipy se bohužel nedají opakovat do nekonečna a tak se s druhou sérkou už zbytečně tlačí na pilu, až se z komedie stalo spíš přiblblé pitovření. Škoda Mirando... ()

Patw

Seriál jsem během Vánoce 2019 shlédl opět celý a bylo velmi uvolňující vrátit se do světa Mirandy a jejího obchodu se srandovními předměty. Neustále vtipně naladěná, optimistická Miranda je perfektní změna ve všem tom drama, utrpení, kterého je kolem dostatek. Nadále si i tento seriál uchovává místo v mém seznamu toho nejoblíbenějšího. 5 z 5 bez váhání. A teď si jen přát aby se Miranda Hart opět vrátila s čímkoliv, jen aby se vrátila na obrazovky. ()

boshke

Celkem trapnej a přízemní humor, který se notabene pořád opakuje, ale je to přiznaný a celkově tak chytlavě střelený, že si člověk Mirandu prostě nemůže neoblíbit. Alespoň mně se to nepodařilo. Super hlášky a jedny z nejlepších závěrečných titulek, na které jsem se vždy paradoxně těšil... 100% (1.-3. série - 100%) ()

• V 1. epizodě 3. série se Miranda (Miranda Hart) inspirovala pro scénu s fontánou příběhem, který jí vyprávěla zpěvačka Adele v pořadu The Graham Norton Show (od r. 2007). (Patw)
  • V úvodní znělce seriálu jsou použité fotky ze života samotné Mirandy. (Patw)
  • V zimě roku 2012 se stal seriál jediným a posledním sitcomem vysílaným na stanici BBC. (Patw)