Texaský masakr motorovou pilou 2

(festivalový názov)
  • USA The Texas Chainsaw Massacre 2 (viac)

Dva kluci se vydávají na největší pařbu svého života, když jim cestu zkříží neznámá postava s motorovou pilou. Stretch, které zavolají do rádia vyslechne jejich vraždu v přímém přenosu. Netuší tím, že se dostala sama na seznam mrtvých a zdá se že texaský masakr ani po 13ti letech neskončil... Po útoku v rádiu (kde přežije) se sama na vlastní pěst rozhodne vypátrat vrahy, ale končí v zajetí. Na pomoc přichází "Levák" (Dennis Hopper). (Rodriguez)

Pítrs85

Zamilovanej Leatherface ("Bubbo got a girlfriend, Bubbo got a girlfriend."), skvěle máklej Moseley, hláškující Siedow ("No aspoň vyřešil můj problém s hemeroidy.") a krutě drsnej Dennis Hopper se třema motorovkama (dvě za opaskem, jednu v hnátě)- kdo tenhle Texaskej masakr neviděl, tak ten asi neuvěří. Mě však tento filmovej trash sedl jak Bubbovi kožená maska na ksicht. Zapomeňte na syrovou atmosféru předchozího dílu, zapomeňte i na strach, oboje tu totiž nahradila šílená diskotéková jízda a tuny kostí, vnitřností a litry krve- Přehnané? Ano. Trapné? Možná. Zábavné? Rozhodně! A Leatherfacův taneček před řezaní pilou by se měl zanést do zlatého fondu americké kinematografie :D ()

Colonist

Během těch třinácti let mezi prvním a druhým dílem musel Tobe Hooper podstoupit lobotomii, jinak si to vysvětlit nedokážu. Vše, co z jedničky dělalo vynikající a silný zážitek, je u druhého dílu nahrazeno vydatnou porcí stupidity a trapnosti. Pár černohumorných hlášek bylo vtipných, dvě tři scény měly určitou atmosféru, ale to je jinak všechno. Uncut version je navíc ještě pekelně dlouhá. A ani ten Dennis Hopper nebyl žádná sláva. Chápal bych, kdyby tento film natočil někdo cizí, kdo se chce přiživit na úspěchu jedničky, ale jak tohle mohl vytvořit sám Hooper, to vážně nepobírám... ()

lykan9

Tak, co bych mohl dodat ke dvojce. Jediné slovo, které mě napadá je úlet. Stejný režisér, stejní herci, ale přesto se jedná o úplně jiné pojetí oproti předchozímu dílu. Sice se mi to líbilo, a chvíli jsem myslel, že budu film hodnotit plným počtem, ale když jsem nechal film vstřebat, tak jsem došel k názoru, že tím, že dvojka trochu snižuje dojem z jedničky, tak si malý trest v podobě horšího hodnocení zaslouží. ()

Jino

Tak to je sousto. Šílená rodinka je zpět, tentokrát to ale už není horor, spíše komedie, tolik kostí co tady jsem viděl myslím že naposledy v Armádě temnot a to byl aspoň černý humor, ale tohle? Jednu hvězdičku dávám za Dennise Hoppera a jeho šílený výkon, který mě už po chvíli začal nudit a za tam toho borce s tou kovovou destičkou v hlavě - ten se mi strašně líbil. Co ale filmu značně podráží nohy jsou již tady mnohokrát zmiňované kulisy kostí, které měli ukázat jak to u nich doma vypadá. Ale svou neustálou přítomností (což je skoro v každém záběru v druhé polovině filmu) začínají lézt na nervy. Dost špatné. ()

kobejn

Narozdíl od syrové a vážně míněné jedničky, je dvojka roztomilou absurditou na pomezí mezi hororem a komedií a velmi vtipnou sebeironickou hrou, která paroduje jak horory s jejich "smrtelně" vážnym laděním, tak komedie a jejich "nevázanost". Hooper natočil geniální pokračování, právě proto, že téma "masakru" uchopil naprosto jinak a stvořil nový originál. ()

• Novinář John Bloom si zahrál ve filmu návštěvníka kina. Je uvedený v titulcích, ale veškeré jeho scény byly vystřiženy. (Chatterer)
  • Dennis Hopper (Enright) prohlásil, že jde o nejhorší film, který za celou svou kariéru natočil. (jenik71)