Polda

TV spot 3
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (57)

Série 4 (2020) (S04)

S01>(S02= S04)>S03 ()

Hon začíná (2020) (S04E01)

Případ zastřeleného taxikáře se vyřešil skoro sám pokecem se dvěma lidma, ale to nevadí. Na krimi případech tenhle seriál nestojí, stojí na skvělém Matáskovi. První díl čtvrté řady sice trochu slabší, ale je to jeden z mála komerčních seriálů u kterých se cíleně upřímně pobavím .... ikdyž nevím teda co má znamenat ten Polívka, k tomu je asi přiléhavý nadpis recenze z jedněch Babišovich novin Dva kovbojové na jednom seriálovém hřišti Poldu oslabují. ()

Hřebík v srdci (2020) (S04E02)

Případ vraždy hřebíkem do srdce byl regulerní tv krimi, přibylo více vtipu a svižných slovních přestřelek a já se bavil. Pátou hvězdu dávám za kokain z Mexika za tónů introsongu Narcos. ()

Cena za život (2020) (S04E03)

Bříza vs. Lesbičky 3:0 ... asi jeden z nejzábavnějších dílů vůbec. ()

Bez rozloučení (2020) (S04E04)

Hned v první minutě smutnej borec nasedne do auta pohladí fotku děcka a pak to auto vyletí do vzduchu. Případ sebevraždy vyřešen diváky do deseti sekund, ale to je šumák. Polda jede zábavný hlášky a já se bavím a je mi jedno, co se tam vyšetřuje. ()

Slušná čtvrť (2020) (S04E05)

Případ mrtvého bezdomovce a já si začínám zvykat na Polívku. ()

Ať shoří (2020) (S04E06)

Mráz ( Vyorálek) vs. striptérka ( Dominika Mertová ) 10:0. ()

Dům radosti (2020) (S04E07)

Patolog Mráz ( Jiří Vyorálek ) vs. prostitutka alá zdravotní sestřička ( Katela Sofia ) 0:1 ()

Kdo míří vysoko ... (2020) (S04E08)

"Markéta Hrubešová se tentokrát nesvlékala. Na vysokých podpatcích běhala v sexy uniformě policistky" nadpis článku v bulváru s ukázkou z Poldy, kde Hrubešová s pistolí utíká před Matáskem, a to uvolnila Prima , aby si udělala reklamu dva dny před premiérou S04E08. A pak na to koukejte jako na detektivku a hádejte , kdo je vrah. Když pominu lacinost nadpisu, tak vědět pachatele oficiálně předem, to se na to blbě kouká, když ta zábavná vata kolem byla dost slabá. PS: Kde je psycholožka? ()

Měl jsem je všechny (2021) (S04E09)

Polda vyšetřuje vraždu producenta lechtivých filmů, ale to nahlédnutí do pornobyznysu bylo tak trapně plné hloupého klišé viz. rozhovor héérečky ( skutečná modelka Šárka Pokludová ) s policajtama ( Matásek, Polívka ). že mi to i jako fandovi tohoto seriálu přišlo spíš trapný, nehledě na to vyznění, kdy pornoproducent je za sekáče, zatímco jeho odpůrkyně za pokrytecké vysmívané bio hysterky. ()

Pomsta (2021) (S04E10)

Přepadení banky Fix a únos pokladní dcery hlavního hrdiny za účelem pomsty jejímu otci se mi zdálo povedenější než předchozí případ. Dokonce jsem se i zasmál při scéně na recepci právnické firmy víc než obvykle. ()

Zlatý důl (2021) (S04E11)

Člověk nemusí moc tipovat , co bylo zábavnější: zda hledání pachatele vraždy v uhelném dole nebo hledání té pravé staromilské hospody. ()

Detektivka (2021) (S04E12)

Karikatury za tři hvězdy. ()

Dnes zavřeno (2021) (S04E13)

Tento díl by se dal dle nabušeného obsazení pracovně nazvat Jak básníci zachraňují hospodu a asistuje u toho inspektor Budík, ale jinak klasika: případ zavražděného majitele domu s Vandinou hospodou byl jen, aby se neřeklo a zbytek byla parádní čtyřhvězdičková pohoda. ()

Výhodná investice (2021) (S04E14)

Kdo spočítá, kolikrát v tomto díle je řečeno číslo osmsetpadesáttisíctřistasedmdesát může dát hvězdičku navíc. PS: Hattrick Kostarice nastřílel na MS 90 v Itálii Tomáš Skuhravý ()

Přes moji mrtvolu (2021) (S04E15)

Ta pohoda u Vandy by se dala krájet, škoda že případ s nadměrným počtem přiznávajících se vrahů a jednou akční klauniádou s Etzlerem mi to trochu kazí. ()

Nebezpečná hra (2021) (S04E16)

Matásek a Kolesárová v kasinu se skladbou Hanse Zimmera z Rain mana... proč to nebylo víc nahlas? Matásek říkal, že právě točí další řadu, tak supr. ()

Dostihy smrti (2021) (S05E01)

Bříza is back!!! a já zažívám spokojenost s českou komerční tvorbou, protože tady je vidět rozdíl mezi předchozí Dvojkou na zabití - je to vtipný, má to Matáska, je to za víc peněz ( atraktivní dostihové prostředí v případu vraždy mladé žokejky ), krimi případ je sice jen na okrasu, ale je to zábava a Janka Kolesárová dostává víc prostoru. ()

Dobrý soused (2021) (S05E02)

Trochu slabší díl a psycholožka jako nová šéfová mordparty celkem úlet. ()

Ryba (2021) (S05E03)

Atmosféra starého přístaviště a Pyško super, ale jjinak méně vtipu a slabší krimi případ i na level Poldy. ()