Michal s Juniorem přebírají případ kladenské kriminálky. V dolech na Kladně se našel mrtvý horník. Oběť utržila ránu těžkým předmětem do hlavy, na pracovní úraz to nevypadá. Jak se u oběti objevila hrouda zlata? Má ve smrti prsty někdo z jeho kolegů? Michal těžce nese nadcházející svatbu Vandy a Fišera, jeho útočiště v hospodě teď totiž narušuje Fišer a všechno se tu mění. (TV Prima)

Enšpígl

Dost šílená zápletka, takový scénář by neuspěl ani v mateřský, ale ta konfrontace klasických hospod a těch moderních, to bylo přesný, jsem rád že v tomhle jsem ze starý školy. Pivo ve sklenici od zavařeniny, studený nudle a cool lidi to fakt nikdy, tomu kam spěje tenhle svět nerozumím a děsím se toho. ()

rakovnik

Nějak se nemohu přenést přes fakt, že doly na Kladně byly uzavřeny v roce 2002. Navíc když mi nechutná pivo v baru v Praze, tak si skočím pěšky během chvíle na lepší na Kladno? Do hospody, kam chodí jen horníci... Nějak se vrší chyby a nedostatky a ruší to od případu. Byť byl opět jednoduchý a až příliš brzy byl celkem jasný pachatel. Humor byl trochu nucený a vesměs buranský, ale Bříza je buran od počátku. Tak snad se povede alespoň pomsta. ()

honajz

Mně se líbí, že ani tak nejde o případy, jako konzervativní hodnoty - třeba obyčejná hospoda s desítkou a tlačenkou versus hipsterský podnik s raw nudlemi a pivem stylu IPA. Člověk proti těm hipsterským hospodám moc nemá, pokud nevypadají, že si hrají na něco nóbl, že se odlišují od póvlu. To mi vadí. Trochu mi to připomnělo jeden díl Comebacku, kde chodí Ozzák po okolí a nikde pořádná hospoda, jen samé bulangerie a sweet cake coffees, ale něco echt českého nikde. Jinak případ samozřejmě přitažený za vlasy a to s těmi sourozenci muselo napadnout každého hned jako první věc. Ale zas zahrané to bylo dobře, hlášky taky fajn (příště tam dej okurku), já se pobavil. ()

AllShallFall odpad!

Při návštěvě svého táty, jsem byl svědkem vysílání tohoto dílu. Musím říct, že herecký výkony zaprodance Matáska s spol. byly přesvědčivý asi tak jako výkony mojí báby na olympijských hrách v Berlíně 1936. Bylo to drsný jak hladká mouka. Možná by bylo lepší, kdyby si dál brnkal na kytaru v nějakým Hágen Báden. I když ono v tý televizi se může prosadit kdejakej čuráček. Tady je důkaz. ()

• Natáčelo se v bývalém černouhelném dole Mayrau ve Vinařicích u Kladna. Důl ukončil těžbu v roce 1997. Těžilo se z hloubky kolem 500 metrů. Jámy jsou zasypané, podzemí se tedy mohlo točit pouze v cvičné štole. Těžba na Kladensku byla ukončena v roce 2002. (rakovnik)