U dětského hřiště zemřel bezdomovec, a pravděpodobně to nebylo jen na následky pádu poté, co do něj strčil jeden z obyvatelů čtvrti. Může mít v jeho smrti prsty místní organizace proti bezdomovcům? Táňa musí s každým zaměstnancem projít psychologické testy, ale Michal s Juniorem se tomu neustále vyhýbají. Michal stále na vlastní pěst pátrá po muži s hadem na předloktí. (TV Prima)

Enšpígl

Tady byl největší hvězda Mráz a jeho balení podpraporčice a navíc, když se ožere tak za všechny zaplatí, kdo by ho k Vandě nevzal že. Samotný případ nebyl až tak atraktivní ani napínavý, ale i když zatím nejslabší, pořád dám ty tři. ()

rakovnik

Dnes skvěle perlil Mráz. Už v úvodu u testů jsem se smál. A v hláškování pokračoval i nadále. Těším se na to, že příště bude opět v hospodě. Jinak je vidět rozdíl mezi Matáskem a Polívkou, viz jednání ve fastfoodu versus rozhovor u auta na ulici. Polívka není tvrďák. Potěšilo mě velice obsazení starých dam. Případ byl opět dost očividný (to není narážka na nevidomou paní) a konečně se trochu pohnul případ Břizy, byť rozpačitě. Ale bavím se stále dobře. Čtyři a půl. ()

bourec

Tak dneska už to můžu naplno potvrdit.Kvalita šla rapidně dolů.Případy jak někde podle ústřižků krimi stránky a z A-ha deníku.Navíc to pátrání po tom, kdo najal na Matáska střelce je jen v náznacích.Zřejmě proto, že by to tak úplně nezapadlo do ražení tohodle seriálu.Polda prostě není Rapl.Zklamání.30%. ()

honajz

Potěšilo mě, že se to točilo v Klánově, kudy chodím pravidelně na procházky (ale kde už staré vily bohužel taky začínají nahrazovat ty moderní šedé kostky se střílnami místo oken), Mráz tentokrát jede vtipnější hlášky než oba poldové, odkaz na Jezinky a bezinky taky pobavil (včetně obou dam, paní hereček), ale jinak je to takové sociální klišé o hodných a přítulných bezďácích a ubohé slepé ženě (chyběl už jen někdo na vozíčku a pracovitý cikán). A to s těmi psychotesty jsem rovněž nějak nepobral - ještě minulý díl by se Junior o schůzku u doktorky rval, a najednou se mu nechce? ()

• „Slušná čtvrť“ se nachází v Praze - Hodkovičkách, natáčelo se v Klánově ulici. (rakovnik)
  • V této epizodě Iva Janžurová říká Vladimíru Polívkovi, že mu připomíná jistého Igora, který má kabaret. Je to jasná narážka na Polívkova předchůdce v seriálu, Igora Orozoviče. Ten totiž provozuje Cabaret Calembour a navíc je blízkým přítelem a spolupracovníkem Ivy Janžurové. (kjama)