Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

ben666

Za mě to zas taková katastrofa není , ano Emerich tu opakuje to samí co předchozích filmech , ale vzhledem tomu že mám rád katastrofáky ,tak mi ani nevadí. Co mi ale vadilo bylo , že se Roland spíše věnoval Měsíci a jeho záhadě ,než destrukčním účinkám na Zemi. Ano pár zajímavých destrukcí se tu najde , ale bylo jich málo. Nevím asi sem očekával aspoň poloviční 2012 , ale smůla. Ale i tak sem se nenudil, a kino sem si užil. ()

salalala

Ve své hlouposti strašlivě ubíjející film, který je naprostou esencí toho nejhoršího / nejlepšího (záleží na úhlu pohledu) od Rolanda Emmericha, který už jen vykrádá sám sebe, aniž by to kamkoli vedlo. Od úvodu je jasné, že se vracíme do devadesátých let a první poloviny nového milénia, kdy byl tento tvůrce německého původu na vrcholu, jenže dnes je jiná doba a podobné filmy už moc neobstojí. Scénář nemá smysl řešit, protože je záměrně hloupoučký a tupý a fyzikální zákony pochopitelně popírá, což by asi tolik nevadilo, protože to přece jen znalejší divák očekává. Problém je v tom, že po celou dobu je to zoufale nudné, všechny postavy jsou děsivě nezajímavé, hlášky úplně nefungují a ani triky, i když velmi slušné, nejsou úplně ohromující a jejich digitální původ je na nich leckdy dost vidět. Tempo je sice poměrně svižné a nedá se říct, že by děj neodsýpal, znovu ale platí, že stereotypnost a předvídatelnost jsou v tomhle případě ubíjející. Ne moc hvězdné, ale solidní obsazení nemá moc co hrát, a i když se Halle Berry, Patrick Wilson a John Bradley snaží, ze svých postav výrazné neudělají a jejich osud de facto nikoho moc nezajímá. Ocenit se dá snad jen velmi dobrý úvod a Emmerichova soudnost co se stopáže týče, protože být snímek o pár minut delší, byl by už nesnesitelný. Moonfall je typickým příkladem filmu, na který se za chvíli zapomene a i přes jeho rádoby epičnost by mu více slušelo místo někde na VOD. 40 % ()

dom156

Jednou se film Emmerichovi povede a další už o poznání méně, jako v tomto případě. Obsazení není dobré, efekty a kamera průměrné. Jediné překvapení jsem obdržel v podobě překlopení se žánru, kdy z klasického katastrofického neknuby se proměnilo v kačátko v hávu sci-fi. Když budu polemizovat tak spíše Vám ušetřím čas a nedoporučuji. ()

grogodil

Tak dementné, že by tá blbosť šla stáčať do flašiek. Až sa ma niekto bude pýtať, čo najstupídnejšie som videl, tak 'väčší' reprezentatívnejší film ma nenapadne, než najnovšie Emmerichove dvojhodinové sústavné brutálne prznenie tej najzákladnejšej logiky. Sere pes, že tu fyzika vôbec neexistuje, ale nečakal som až takúto rezignáciu na to, žeby tu čokoľvek dávalo vôbec nejaký zmysel. Na takýto level zhovadilosti vás nepripraví žiadny koment a recenzia. Bolia z toho uši, bolia z toho oči a aj krčné svalstvo z toho sústavného neveriackeho krútenia hlavou... Ale to si fakt asi treba zažiť a nejakým zvráteným spôsobom to proste odporúčam, nech si každý nechá dve hodiny znásilňovať zvukovody výsostne trapnými dialógmi a nechá sa tým otestovať, či ho takáto stopáž vysoko koncentrovanej nezáživnej hlúposti neutýra do bezvedomia. Za mňa toho bolo vysoko nad rysku únosnosti a zabíjalo spoľahlivo veškerú snahu sa povzniesť a aspoň trošku baviť. ()

higuain

Co mě na tomhle selhání mrzí nejvíc je to, že Emmerich obvykle právě tenhle druh filmu umí. Pokud má po ruce scénář s dostatkem nadhledu, který dává smysl alespoň na elementární rovině. Tahle taškařice ale nemá ani jedno, byť se o jakýsi toporný humor sem tam pokouší. Zápletka s intergalaktickou válkou mi připomněla vícero jiných sci-fi, mimo jiné ale taky otevřený závěr druhého Dnu nezávislosti - jakoby Emmerich, který po finančním neúspěchu ID2 nesehnal prachy na trojku, nacpal velmi podobný koncept do filmu, který má ve výsledku dost podobný feeling, jen se jinak jmenuje. ()

Reesam

A jéje. Takový to, když si američani řeknou, že zase zachrání svět. Všichni to známe, všichni víme, jak to dopadne, i když doufáme, že projednou to něčím třeba překvapí. Spoiler: nepřekvapí. A ani slušné obsazení není zárukou dobrého filmu. No nic. Děkuju Americe, že tu můžu být další 2 roky než zas přijdou s jinou hrozbou. ()

kinderman

Film, který musí každý vidět, aby se mu tady mohl více či méně sofistikovaně vysmát. Mě nikdy nebavil ani tak Roland Ničitel, jako spíše Roland, který si odskakuje do alžbětinské Anglie (Anonym), dává lekce z dějepisu (Midway) nebo útočí na Bílý dům (to asi nejvíc). ()

tufr

Výborná popcornovka, která se v poslední třetině rozplizne kvůli nutnému vysvětlování. Ale dá se to přežít úplně v klidu. Donald Sutherland v čestné a nebál bych se říci poslední roli svého života. Wilson hláškuje jak Willis v Armageddonu a why not. Bavilo mě to 70% ()

easaque odpad!

odpad* na doporučení kamaráda jsem si pustit tuhle "Emmerichovinu", což je asi nejpřesnější definice tohoto katastrofického žánru plného neuvěřitelných situací a typického amerického kýče. Nejlépe film vystihuje režisérova odpověď na dotaz odborníka - „Neřeš to, je to jen film“. Sice se díky kvalitním efektům na něj dobře kouká a je obdařen lehkou nadsázkou, ale ani tak jsem se s vypnutým mozkem nedokázal u něho bavit. Kdyby se to aspoň tvářilo jako parodie, ale cítil jsem z toho naopak, že to režisér bere vážně. Za mě teda jasný odpad a jsem rád, že se tentokrát moc názorově neodlišuju od většiny. Chápu však kdo ulétává na konspiračních teoriích jakéhokoliv druhu, tak to bude pro něj to pravé ;-)  [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: -1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

ilemas

Jak je možné, že jsem zapomněl ohodnotit toto skvělé sci-fi velmi přitažené za vlasy jak už je u Emmericha zvykem? Viděno podruhé v pohodlí domova s parádně namixovaným zvukem jsem měl snad ještě lepší zážitek než v kuně. Trochu mě vadily sem tam průhledné efekty , asi se hodně šetřilo a slabší ukecanější první polovina filmu, ale po vlétnutí do megastruktury to byl pořádná sci-fi nářez. U Emmmericha se prostě musí vypnout mozek, nehledět na spousty nereálných nesmyslů a skvěle se bavit. Točí jednu magorskou sci-fi za druhou, ale všechny žeru, když nikdo neumí natočit normální smyslplnou sci-fi. Tolik dobrých knih co by stálo za zfilmování...remake Vesmírné odysey a jejich pokračování, rovněž tak celé Rámy a jiných dosud nezfilmovaných Clarkových děl, Nonstop od Aldisse, Prstenec, Dračí vejce, Kořist a pod. ()

M.i.k.e

těšil sem se na další bezmozkový výplach plný Emmerichovské destrukce a to jsem dostal jen trochu.Většina Moonfallu je totiž batshit crazy šílenost, která je splněným snem všech konspiračních teoretiků.Hledat v tom jakýkoliv smysl nemá absolutně cenu,dialogy,které padají z celkem dobrých herců jsou patetičtější a bláznivější než ve všech Rolandových filmech dohromady, ale tak nějak mu musím dát body k dobru za to,že i přes tu ultimativní tupost jsem se bavil a smál víc než u regulérních komedií posledních let.Znova už to sice velmi pravděpodobně nikdy neuvidím, ale ten jeden večer s tím mi psychickou újmu nezpůsobil.Rozhodně ne na moc dlouho...60% ()

Necron

Je to nějaký druh sebe-replikující se singularity s vlastním vědomím. :-) roland emmerich je v tech katastrofickych blockbusterech hodne vytrvaly. ()

Vyhy

Těšil jsem se na béčkový (skoro céčkový) katastrofický film (asi jsem na to dneska měl náladu), kde jednoduše padá Měsíc na Zemi, ale oni z toho udělali takovou sci-fi slátaninu, že to fakt nešlo. Přitom bych si další 2012 rád zopakoval. Málo destrukce, moc hraní na hrdiny, moc času ve vesmíru a moc povídání. ()

Figu

A tohle zase jako můžu! Katastrofický bijáky beru všema, kor když ty katastrofy vypadaj věrohodně, což se zde Emmerichovi dařilo na jedničku. Ty pc efekty celkem hřály u srdce! To, že druhá polovina fláku a celkově to vysvětlení bylo total překombinovaný mi absolutně nevadilo, naopak já ocením nějaký nový nápady a to přitažení za pačesy k tomu přeci patří (je to kurva film)! Hravost Rolanda společně s celým jeho týmem zde na mojí osobu zafungovala naprosto špičkově! Jinak musím ocenit i hereckej výkon Johna Bradleyho, tomu jsem fandil! Jo a pštt - Halle Berry bych na tajnačku pořád pomiloval jako za mlada... 80% ()

raffspIn odpad!

Čím déle Emmerichovo dílo sleduje tím horší to je. Začínáte jako diváky velmi drahého reklamního spotu (kvalitního v rámci kategorie televizní reklamy) a končíte jako vyjevený pozorovatel naprosté koniny. ()

Rocky88

Megavýplach. Vůbec nechápu, že na to Hallí Berrý s Páťou Wilsonem kývli. Slyšet je recitovat takový kokotiny je výživnější než steak s volskym vokem. Příběh je eintopf od pejska a kočičky, v první půlce navíc uspěchaná ve chvílích, kdy Emmer mohl excelovat (všechny tsunami, zemětřesení, levitující voda, Měsíc na horizontu atd.). Scény jsou po 3 sekundách ustřižené a basta, jde se na nějakou chujovinu. Nejlépe střih na megarychlé nalodění a šup na Měsíc. Když se děj přenese tam, je to absolutní WTF, ale není to tak blbé, aby se na to s pobavením nedalo dívat. Takže rozhodně nelituji, že jsme na to mrkli. Oproti třetím Fantastickým zvířatům, které jsme viděli včera, člověk vypíná telku s úsměvem a nenasrán. ()

bourec

Druhá projekce ukázala, jak jsem třeba filmu 2012 křivdil. Ten jsem vzal na milost, ovšem tahle měsíční slátanina je opravdu děsná. Netřeba se ani nijak rozepisovat. Je to zbytečný. 40%. ()

cariada

Místy mě to až moc připomíná Den nezávislosti. Ten humor mě tam vůbec nesedí a celé je to až moc přehnané. Efekty a pod pěkný, ale ta dějová stránka dost pokulhává. ()

Streeper

Velký špatný. Scénář je jak vystřižený z nějaké sci-fi telenovely. Je to tak strašně špatně napsaný až se mi z toho chtělo brečet. Ty dialogy jsou příšerný a nechápu, jak to těm hercům mohlo jít přes pusu. Vizuálně bylo cítit, že je to CGI, v některých scénách to bylo vidět až moc. Většina nevypadala vůbec realisticky. Byl to zajímavý námět, který byl ale po tvůrcovské stránce strašně špatně realizovaný. ()

C0r0ner

Co tak čekat od Emmericha, že? Je to samozřejmě celé nesmyslné a blbé, ale člověk na to nadšeně čumí dvě hodiny, na rozdíl od všech těch unuděných bezobsažných rádoby uměleckých sraček z žebříčku. Takže jo, tohle můžu i přes všechna ta očividná negativa. 75% ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc