The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Davies182

1. SEZÓNA: Franku, já ti nějak nevim... Začal jsi poměrně sympaticky, narouboval na smysluplnej thrillerovej děj uvěřitelný špionážní kličky, a celý to doplnil spoustou věrohodně působících postav. Dokonce ani napětí, střídmá brutalita, fajn akce a hektolitry krve nechyběly. Potud fajn. Jenom trochu nerozumim tomu komornějšímu (a tak trochu na city brnkajícímu) finále. To mi k řemeslu Kata zase tak úplně nesedlo... Ale jako homelandovská alternativa ke comicsovějšímu Daredevilovi ti to rozhodně šlape, to zas ne že ne. Zkus prosím příště přijít s vyvrcholením o něco později, naplácej producentům za (netflixovsky opět) přemrštěnou stopáž, a bude to suprcool. Ne jenom hodně dobrý. ()

DJ_bart

"Goddamn Frankie. I love to watch you work." ___________ Aneb krev, pot, slzy a kytara v absolutní povinný četbě pro všecky fanoušky komiksový předlohy. 2. série má sice značná negativa, ale stále jde o tuctovou dávku adrenalinu ve vykrystalizovaném mixu svěžího folku a metalu. Výbordelná záležitost. Jon Bernthal je mlejnek na maso! ()

Shakers

1. Séria - 85% . Prvý diel zaujal a navnadil na zvyšné diely, no musím povedať, že po väčšinou som sa aj nudil a začiatok série mi prišiel dosť naťahovaný, zbytočne to malo veľa častí (aj keď chápem, že proste tradícia tu je 13 dielov), no niekedy mi postavy prišli dosť mdlé a nudné a rovnako aj ich dialogy, obzvlášť Kaspian (Ben Barnes) ma nudil do polky, no asi tak od 8 dielu sa to rozbehlo a nezastavilo až dokonca a záverečné diely sú fakt slušný masaker, aj keď finále mohlo byť lepšie. V podstate by to bol výborný seriál keby bol kratší. Po Daredevilovi rozhodne druhý najlepší (a naj-drsnejší) seriál zo série Defenders. 2. Séria - 75% Trošku sklamanie pre mňa. Čakal som viac ako len kopu kecov a milión priestoru pre psychopatického Princa Barnesa Kaspiana, ktorý je nie len nevýrazný ale aj otravný. Navyše si to s Frankiem ani nerozdá na férovku a na to som čakal celý čas. Celkovo čo sa týka druhej série ma moc postavy nebavili (Amy, John, Krista), aj akcii sa mi zdalo, že ich je pomenej, ale keď už na ňu dôjde aspoň to stojí za to. ()

Nin

A sakra. První tři díly byly slušná jízda, ale potom se naplno rozjede mimořádně debilní scénář. Příšerné postavy, strašlivé dialogy, milion klišé, naprosto nezajímavý děj... to fakt sem tam dobrá akce a ani herectví Jona Berenthala nespasí, protože i samotný Punisher je vtáhnut do trapných rozhovorů a scén, ve kterých je za pěknou měkkotu a blbečka. Komiksový Punisher by si s tímhle ze seriálu vytřel zadek, namazal si ho na chleba a utopil ho v jeho slzách. Na jedné straně. Celkově je asi průser, když znáte komiks, protože mně občas v hlavě probleskly ty skvělé scény z komiksů, kde masí mafiány po stovkách, vrahy po desítkách a sem tam si střihne zabití nějakýho opravdovýho monstra. A navíc se komiksovým scenáristům povětšinou daří z toho poslepovat zábavný příběh bez otravných vedlejších postav. Jenom teď, když se mrknu na to, co v době seriálu Punisher vyvádí v komiksu, tak v jednom se díváme na jeho počátky ve Vietnamu, kde ukazuje nejednoznačnost konfliktu a svoji rozvíjející se lásku k zabíjení, a v druhé sérii vidíme, jak sadisticky zabíjí rebely ve východní Evropě s brněním Iron Mana. Jasně, na tohle by asi rozpočet nesehnali, ale pokud má takhle vypadat seriálový Punisher, tak zůstanu u komiksu. (3/10) ()

Kothy

Dorazil k nám další netlixový seriál ze stáje Marvel. Postavu Franka Castlea už známe z 2. série Daredevila. Děj se odehrává zhruba půl roku poté. Frank už vykonal svou pomstu snaží se vést normální život. Trable si ho ale opět najdou a on musí projevit své schopnosti. Zjišťuje další podrobnosti o smrti své rodiny. Poté, co nalezne nového spojence se vykonává na další cestu za pomstou. V ději se objeví mnoho vedlejších postav, které jej ovlivňují. Přesto že má Frank své sympatizanty, je stále hledaným mužem. Akce zde funguje opravdu skvěle. Akční scény jsou hodně dobře natočené. Celkově se to snaží poukázat na válečná traumata atd. Je to i částečně propojeno se světem Defenderů. 2. série je tu a s ní nové problémy a záporáci. Frank opět válí a se všema si poradí. Škoda jen, že už to končí. Líbilo se mi to víc jak minulá série. Objevuje se tu i Karen Page. Znělka je super. "Jedna várka. Druhá várka. Ono se to nasbírá." ()

DwayneJohnson

Ty chvíle, plné testosteronu, kdy bereš do ruky, kladivo, nůž, nebo zbraň, ty jsou milý Jone vážně k nezaplacení. Bohužel však začínají, zhruba asi po pátém díle, přetrvávat ty spíše nudnější, plné rádoby vyšetřování a různých konspirací a ty mě ale vůbec neberou. Proto zatím odkládám k ledu a snad se k téhle sérii ještě jednou vrátím. Procenta, neprocenta. ()

Ant

Ok, Punisher má své mouchy, ale jeho sledování jsem si užila víc než cokoliv tento rok. Témata, které zápletky zkoumají jsou tak relevantní, že museli přesunout premiéru. Ale přesně tahle témata dělají seriál tak zajímavým. Legalizace zbraní, násilí, problémy veteránů s PTSD, korupce tajných vládních složek... Co Punishera dělá výjimečným nejsou ty očekávané (a skvěle natočené) rvačky, přestřelky a potoky krve. Nejvíc mě překvapilo, že právě Punisher má tolik srdce a hloubky. Postavy Davida, Karen a Madani dávají Frankovi potřebné protipóly k jeho někdy sebevražedným beznadějným misím. Ben Barnes překvapí svou temností v roli Billyho. Seriál každopádně stojí a padá s výkonem Jona Bernthala. Herec, co vždy dostával malé role, na které jste jen těžko zapomínali. Tady dostává prostor předvést tak krutě realistický výkon, že jen stěží uvěříte, že Jon není ve skutečnosti Frank. Naprosto fascinující a fyzicky mučivá role, za kterou si zaslouží nejdno ocenění. Jak už je u Netflix Marvel univerza zvykem, tempo v půlce mírně skomírá, ale otřepe se tak rychle, že to Punisherovi velmi rádi odpustíte. Za dobu od premiéry jsem seriál viděla už dvakrát a to nestává skoro nikdy. ()

Geralt z Rivie

Nesmrtelný Frank Punisher Castle k dokonalosti něco chybí. Třeba těch 100 litrů krve, které ztratil během několika dní. První série přinesla něco nového, co tu ještě nebylo. Hrdinu od Marvelu, který nemá žádné "super schopnosti" a to bylo hodně cool, plus perfektní zápletku a zdatného záporáka. Druhá série navázala na skvěle tempo z jedničky, ale to z ničeho nic upadlo po třetím dílu a zbylých 10 dílu už jen vzpomínalo na nálož prvních 3. Celkově je velká škoda, že práva na tuto postavu Netflix ztratil, protože Jon Bernthal se pro roli Punishera narodil. 2 série jsou sakra málo. ()

silentname

Všetci sme to chceli a konečne sme sa dočkali. Jedna z najlepších postáv z knižnice Marvelu konečne dostala svoj seriál. "The Punisher" je skutočne skvele spracovaný. Jon Bernthal nesklamal a opätovne ukázal, že táto postava mu absolútne pasuje a dáva mu veľkú dávku charakteru a robí z neho človeka, ktorého chceme sledovať od začiatku až do konca. Ben Barnes ako Billy Russo je rovnako skvelý. Komiksy nepoznám, takže nemôžem hodnotiť toto, no z toho čo som videl som veľmi spokojný. Punisher a Micro sú skvelá dvojka, veľmi dobre si vedia pomáhať a vznikne medzi nimi skutočne pekné priateľstvo. Popravde mohol by som asi vymenovať všetky postavy a nenašiel by som nikoho, kto nebol podľa mňa skvele stvárnený a nezaujímavý. Všetci boli super. A to je najlepšia stránka tohto seriálu. Ak by som mal osobne len jeden drobný problém, tak by som povedal, že by som asi chcel v seriáli viac akcie zo strany nášho hlavného hrdinu. Akcie je tu dosť a rovnako sa tu aj strieľa dosť. No "Punisher" je dokopy "Punisherom" veľmi krátko a chcel by som vidieť viac jeho akčnú stránku. Koniec koncov, to chceme všetci vidieť a dostávame z neho naopak viac drámy a menej akcie. Ale keď sa do toho obuje, tak je to vynikajúce a silné. Aby som ale neklamal, tak je to veľmi dobrá dráma a je to zaujímavé sledovať. Len si myslím, že by som si predstavil možno menej drámy a viac akcie zo strany Franka Castla. Ale neznamená to, že to je niečo zlé. Seriál vysoko odporúčam vidieť. Marvel nezaspali na vavrínoch a priniesli ďalší skvelý prírastok do svojej kolekcie seriálov. Dúfam a verím, že im to vydrží. Hodnotenie: A ()

Ratemus

No to byla zase jednou učebnicová nuda...Punisher patří k mým nejoblíbenějším charakterům Marvelu a na toto jsem se těšil ohromně, ale dostal jsem jen další natahovanou vatu s občasnými naprosto perfektními okamžiky, které ovšem vystřídal nespočet kecání, častých a dlouhých flashbaků a vysvětlování kde čeho. Jon je jako Frank naprosto skvělý a role mu sedne, všichni tak nějak hrají na výbornou. Zde ovšem seriál trpí tím stejným čím Jessica Jones, těch dílů by slušelo tak sedm. Chtěl jsem s tím několikrát seknout, ale nedalo mi to, bohužel Punishera jako takového to začíná připomínat až od desátého dílu, který vše naprosto průměrné doposud zvyšuje seriál na lepší čtyři hvězdy, protože do té doby to bylo jen jakési rodinné drama s prvky veteránů z Afghoše a někým, kdo se jmenuje Frank Castle. Prominte ale nechci sledovat jak Frank už poněkolikáté jde pozdravit Microvu ženu a opravit jí odpad, chci Punishera. Jinak musím podotknout, že Dinah je kočka a asi nejhezčí postava MCU Netflixu, no a Billy Dorian Russo byl super, u souboje před zrcadlem jsem téměř nedýchal...těším se na druhou řadu a tam už snad té nudy ubude a uvidíme pořádného Punishera...druhá řada bohužel úmorně nudná, sice je v něčem lepší než první řada, ale pořád je to k posrání slabé, 90% dílu se prokousáváte nudou, patosem a klišé, jen aby těch posledních 10% stálo za to...a lebky je zde snad ještě méně... ()

Happens

Tak tohle byla jízda. Kvalitka mnohavrstevnosti seriálu od úrovně "rozbíjení hlav", před "rodinné záležitosti, "láska", až po "zrada nad zradu". Výběr hlavní postavy byl bravurní. Věrnost předloze taky nezklamala. Jedině...proč si musel tu lebku nasprejovat až v předposledním díle? Ta legendární lebka chyběla celou tu dobu, ubíral to formě na kráse původu. Ale co už. ()

Chrustyn

Postava Punishera byla tím nejlepším a nejzajímavějším v druhé sérii seriálového Daredevila a byla jen otázka času, kdy si najde svojí vlastní sólovku. Ta je zde a pocity z ní značně rozporuplné. Úvod je výborný, sledujeme zničeného Punishera, který konečně dosáhl své pomsty, ale není všemu konec. Jon Bernthal zde předvádí životní výkon a divák je zvědav co bude dál. Bohužel od třetí série zájem o sledování docela klesá, nebo to je aspoň můj dojem a přestože jsem byl stále v očekávání co bude dál, nebyl jsem vyloženě nadšený, což mě v tomto případě dost mrzí, protože když už jednou za čas věnuji svůj čas seriálu, očekávám, že to bude výjimečný zážitek. ()

Arsenal83

Prvá časť vyšla celkom dobre, potom to je dejovo málo zaujímavé, celá pozornosť sa sústredí na krv a násilie. Aj to ale sporadicky, pretože všetko vedú dlhé dialógy, ktoré sú trochu únavné. Herec s vizážou takmer Toma Hardyho bol obsadený veľmi dobre, môj záujem ale po 5 častiach ochabol. Vraj sa to ku koncu série rozbehne. No neviem komu sa chce nudiť desať hodín, aby sa toho dožil. Jedine, že by ma za to platili. ()

Marze

Je zde hodně akce a dobré herecké výkony Jona Bernthala a Bena Barnese jako Franka Castleho a Billyho Russoa. Mě to však celkově vůbec nezaujalo. Punisher je nejlepší když je Punisher - po trudném dni přijít naštvaný domu a odreagovat a před spaním si vystřílet v počítačové hře vesničku... ()

mcb

Stejně jako všechny seriály tandemu Marvel/Netflix se i The Punisher potýká s nevyrovnaným tempem a výplňovými epizodami, kde si postavy dlouze na „levné“ lokaci povídají o něčem, co stačí říct jednou větou. Oproti předchozím nepodarkům má však tento seriál zdaleka nejsilnější hlavní postavu (i jejího hereckého představitele) a funkční příběh, v němž se zrcadlí trauma z války, životní ztráta a pokřivený obraz americké společnosti. Pokud se člověk prokouše pomalou první polovinou seriálu, odmění se mu posledních šest epizod emocionálními krvavými jatky. ()

sharky

Furt stejný problém se všemi Marvel/Netflix seriály - strašně málo děje na hrozně moc dílů, je to straaaaaaaaaaaaaaašně utahanéééééééééé. Nekonečné záplavy zbytečných dialogů neberou konce. Musel jsem se hodně ošívat, abych překonal prvních 8 dílů nudy a dočkal se konečně pořádného seriálu v dílech 9-13. Hodně to drží nad vodou skvělé výkony herců, kteří, i když už tu stejnou větu říkají po dvacáté, zní furt přesvědčivě. Úplně nejotravnější jsou nekonečné retro záběry Frankovy manželky a nekonečně blbé výstupy Microvy manželky. Naopak mě bavila celá nejednoznačná postava Billyho Russoa, včetně jeho představitele, něco takového v tomto universu hodně chybělo po odchodu Wilsona Fiska. Vidím to tak na 70 %, chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale finální zúčtování s padouchy mi přišlo příliš brutální, už přes čáru. Chápu, že Frank si to musel vychutnat, ale mnohem víc bych ocenil nějakou soubojovou choreografickou kreativitu, než jen tupé údery bez nápadu. Tak zůstanu na třech. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)