Tri billboardy kúsok za Ebbingom

• Česko Tři billboardy kousek za Ebbingem (viac)

Mildred Haynesovej (Frances McDormand) zavraždili dcéru. Vyšetrovanie sa už niekoľko mesiacov bezvýsledne vlečie, preto sa Mildred rozhodne konať. Pri vjazde do mesta vylepí na tri billboardy veľmi kontroverzné odkazy adresované váženému šéfovi miestnej polície (Woody Harrelson). Týmto činom začína bitka medzi Mildred a zástupcami zákona. Keď sa do prípadu vloží ešte ďalší policajt (Sam Rockwell), nevyzretý mamičkin maznáčik so záľubou v násilí, súboj medzi miestnym policajným oddelením a osamelou, ukrivdenou a hlavne rozzúrenou bojovníčkou sa môže začať. (CinemArt SK)

anatheman

Slabší 4 hvězdičky. Lehké zklamání. Asi jsem měl příliš vysoká očekávání. Určitě to špatný film není - střípky režisérových brilantních schopností jsou patrné na každé sekundě. Scénář je v základní rovině výborně rozvrstvený. Zkrátka mnoho kladných vlastností se určitě na filmu najde. Hrozně ale zamrzel otevřený závěr. Sice chápu, že hlavní myšlenkou díla byl přerod dvou postav, ale... ehm... nevznikl nakonec film, který tak trochu dějově postrádá smysl? Zkrátka tu není naservírován takový materiál, aby některé odpovědi mohly zůstat nevyřčené. Třeba v Bruggách otevřený závěr padl na úrodnou půdu. Zde ne. Nicméně musím uznat, že tento způsob ukončení byl přinejmenším efektní. Ale rád bych se vrátil ke kladným vlastnostem. Mezi ně určitě patří výstavba scén, nahláškované dialogy a slušná symbolika. Proklamovaný černý humor zde naleznete, ale pokud jste silný dekadent, bude vám k naprostému štěstí ještě něco chybět. :-) Herci jsou super. Potěšil mě především Harrelson. No a Dinklage si těch pár scén také užil. I Abbie se stačila blýsknout. Tak co dále říct? Není to špatný film, nicméně zde platí dvojnásob, aby si na něj každý udělal názor sám. Myslím si, že je možno najít mnoho způsobů, jak Billboardy uchopit. ()

Rockerman

Tohle se bude těžko překonávat! Je docela dobře možné, že už v lednu jsem viděl nejlepší film roku! Tuto vysoce postavenou laťku může překonat jen máloco! Velmi mi to připomínalo Fargo a to nejen proto, že tu hrála opět vynikající Frances McDormand. Ono mi to stejně připomělo spíše ten seriál. Perfektní scénář, do detailu propracovaný a založený na těch mých milovaných osudových náhodách. Všechno do sebe zapadá, jak puzzle a přitom se to děje jen tak mimochodem, nenásilně. No a ty dialogy! Skvosty! Zvláště ten úplně poslední mezi Mildred a neuvěřitelně "obráceným" Dixonem mě rozesmál a to hlasitě a to se baví o vypálené policejní stanici nebo jestli někoho zavraždí, či ne. Dlouho jsem nebyl tak bez výhrad spokojen! ()

roxanne_GG

"Zloba plodí jen další zlobu." Skvělé zachycení psychologie postav, každý má v sobě dobro i zlo, nic není černobílé. Chybělo mi jen rozuzlení případu, ale o tom to vlastně vůbec nebylo, že? :) ()

Qeo

Geniální. Hořké drama se spoustou hořkého humoru. Sonda do amerického maloměsta s dokonalými postavami a scénářem. ()

Majkak

Za mě vedle Frances McDomand naprosto skvělý Sam Rockwell. Jeho policajt Dixon je skoro nejhodnější chlap na svět, jen kdyby občas nezmlátil nějakého černocha. Jenže co člověk ví, že by dělal, kdyby měl podobně děsivou matkou na krku a vzpomínky na podělané dětství. McDonagh sází jednu skvělou scénu za druhou a do jednotlivých záběrů dokáže perfektně namíchat smích i slzy a obojí přesně vyvážit. Uvítala bych závěrečnou pointu, ale i bez ní to byl výborný zážitek. ()

skeptic

Chcelo by sa povedať, že Martin McDonagh je génius. V tomto filme zúročil svoje skúsenosti z čierno humorných krimi komédií ako Sedem psychopatov, či V Bruggách, paradoxne takým spôsobom, že ich zatlačuje do úzadia resp. ich nepoužíva až v takej miere ako v spomínaných filmoch, aj preto sa javí tento film nuancovanejší a trochu uveriteľnejší, teda svoje schopnosti využil nielen po čierno humornej stránke. Jednoducho sa trochu držal na uzde, aby mohol vybudovať aj poctivú drámu. Tri billboardy kúsok za Ebbingom oplývajú aj vynikajúcimi postavami, ktoré (väčšinou) zďaleka nie sú čierno-biele. Film nepredvídateľný v každej jednej scéne, tak ako aj v chovaní postáv. McDonagh v (nad)životnej forme. Klobúk dole. Na Oscaroch nemá šancu. 95% ()

BOURQUE

V tom veľkom množstve výstupov, nazývajme ich „film“, čo Hollywood v súčasnosti vyprodukuje, nie je vôbec jednoduché nájsť taký film, ktorý vo vás zanechá takú stopu, na ktorú si budete spomínať aj po niekoľkých rokoch. Presne taký film sa podarilo „napísať“ a „takmer“ perfektne režírovať pánovi McDonaghovi. V tomto na prvý pohľad možno nie príliš komplexnom filme nájdete takmer všetko: „jednoduchý“ ale silný príbeh, skvele napísané a ešte lepšie zahrané scény, mimoriadne sústredených hercov/herečiek a aj niekoľko základných elementov, ktoré budú vždy aktuálne. Film obsahuje niekoľko pamätných scén (napr.: „scéna so srnkou“, „Dixonov psychický kolaps“, „Willoughbovo rozlúčenie“), ktoré by zaslúžili aj samostatnú dlhšiu analýzu. Najviac by som však vyzdvihol herecké výkony, ktoré sú tu mimoriadne. Z tohto hľadiska pán McDonagh nič nenechal na náhodu. O tom svedčí aj fakt, že trojica F. McDormand, S. Rockwell, W. Herrelson boli nominovaný na Oscara. (Takmer všetci ostatní herci/herečky (napr. P. Dinklage) sú v tomto prípade len „figúrkami“. To je trošku škoda, pretože niektoré z nich mali potenciál viac rozvíjať príbeh) Najviac šancí má F. McDormand a S. Rockwell. S. Rockwell má čo poďakovať pánovi McDonaghovi. Rolu Dixona napísal veľmi dobre a Rockwell to dokázal perfektne využiť, pretože dokázal herecky zachytiť vývoj spomínaného charaktera. Kvôli jednej scény (schválne nenaznačím, že ktoré to je) som dlho uvažoval len o štyroch hviezdach. Z globálneho hľadiska však tých hviezd musím dať päť, pretože k tomuto filmu/príbehu sa v budúcnosti ešte vrátim niekoľkokrát. Nehovoriac o tom, že keď v dnešnom Hollywoode sa objaví niečo také, tak sa to musí oceniť. P.S.: Úprimne povediac, vôbec by ma neprekvapilo, keby tento film dokázal takmer všetky nominácie na Oscara, ktoré dostal, premeniť na zlaté sošky. Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

hazaba

Nějak jsem nepochopila úžasnost tohoto filmu - koukat se celou dobu na téměř se neměnící výraz Frances McDormand opravdu není můj šálek kávy. Jedinou světlinou tak jsou vstupy Woodyho Harrelsona, který bohužel předčasně umírá. Jinak fakt nuda. ()

owwidius

Martin McDonagh ma dobry styl, istym sposobom sa mi pacili uz aj jeho 2 predosle kusky, ale nedokazali ma velmi zaujat. Ale tuto o to viac, celkovo super zazitok. Smutno-vesely pribeh, americke vidlakovo, drsny cierny humor, ale hlavne geniaaaalne postavy (hadam vsetky) a dialogy. Silna scena s Woodym pride mozno trochu skoro a zaver by som chcel asi tiez viac vygradovat. Povodne som nemal najvyssie hodnotenie, daco malo mi tam stale k dokonalosti chybalo. Ale po istom case je to fakt jeden z tych najlepsich originalnych kuskov. [#7/2018] ()

totalySICK

Pecka! Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Skvělá kombinace dramatu a černého humoru. Úžasné postavy a ještě lepší dialogy. ()

Ombak▼Penari

Dobrý film nejlépe poznám tak, že mě nejdřív vůbec nezajímá jeho myšlenka a příběh, ale po sledování jsem i přesto nadšený. Tohle je přesně ten případ. Ale víckrát už ho ani tak neuvidím. ()

Vodny

Redneck drama mixnuté černou komedií, kde je každá postava ujetá a mega upřímná. Každý se v některé z nich určitě najde a bude závidět, že se takhle jasně neumí chovat. Alespoň já to tak mám. Slzy a smích, bylo toho plné kino. Pro tyhle filmy tam chodíme. ()

Lyžař

Jsem rád, že příběh není prezentován jako "skutečně se stalo" nebo něco podobného. Příběh je krutý. Až moc krutý. A dokonale chápu všechny pohnutky všech zainteresovaných. Policajt hajzl, rozejití rodiče mrtvé dívky, všechno. Hudba je tak krutá, tak ponurá, že provází příběhem naprosto věrohodně, taky krutě. Třikrát hurá, že jsem se ani jednou neohlédl jinam. Nechtěl film vypnout. A hlavní herečka paní McDormandová, všechna čest. Tohle určitě nebylo jednoduchý prožívat!! A Woodyho Harrelsona prostě žeru už dlouho. Tady má sice krutej životní osud, ale prostě jeho herectví obdivuju. Režie: *****; Scénář: *****; Herci: *****; Hudba: ***** ()

agassi68

Scenáristicky vymazlené /tak do trištvrte filmu/, herecky perfektne obsadené, atmosféra klasicky americky malomestská. Dokonale pripravená pôda na 5 hviezd. bohužiaľ úroveň z prvej polovice filmu sa nepodarilo udržať až do konca. Aj keď sa Frances so Samom o to veľmi snažili. Možno keby sa Woody rozhodol trochu inak.. ()

strikeman

Docela pěkné drama o složitých vztazích vidláků v americkém buranově, nicméně přestože mám občas rád otevřené konce, tak tady mě celkem pánové scénáristé nasrali :-) A za to jedna pecka dolů ... 75% ()

Faila

Spojení silného příběhu a kvalitního herecké obsazení vždy vytvoří film, který se mi nemůže nelíbit. Co jsem nečekala je občasný černý humor, který jsem ale vítala s povděkem. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Režisér a dramaturg Martin McDonagh za svou kariéru natočil doposud jen tři filmy, všechny ale sklidily obří úspěch, pobraly několik prestižních ocenění a samotný tvůrce si díky nim vytvořil pověst… (viac)

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)