Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

jjjerry

Mám rád filmy v orginálním znění. Tady jsem udělal vyjímku. Ten dabing a hlavně překlad je perfektní. Příběh je určitě zajímavý. Jen si nejsem jistý záměry scénáře. Žralok vegetarián je na jednu stranu vtipný, ale na druhou je totální nesmysl říkat dětem, že žralok se rozhodl nejíst rybičky. Nevím, proč nemohl mít Nemo obě ploutve zdravé, proč ukazovat postižení, defekt jako přednost? Většina je přece normální. Těch nelogik, zjednodušení je tam ale více. Odpady mají sítka a filtry a vedou do moře, ale skrz čističku. Animace po 20 letech už trochu ztrácí na lesku, co se týče hladiny vody, odlesků apod. Ale animace a mimika rybiček je zatím nepřekonatelná, dát výraz rybě bez výrazu je geniální nápad. ()

swenyx

Hledá se Nemo je neskutečná klasika, ani po těch 20 letech vůbec nezestárla a jen potvrdila svoji velkolepost. Dojemný příběh o záchraně Nema, dobrodružství Marlina a Dory určitě patří mezi jedno z nejlepších co můžeme v animácích najít. Plné vtipných momentů nejen pro mladý ale i pro dospělý, teď když jsem na to koukal po dost dlouhý době, tak jsem pochopil i joky, které jsou právě dělané pro starší, prostě pecka. Samozřejmě musím zmínit český dabing, je legendární, nedokážu si představit na to koukat v jiné verzi ! ()

Nuwe

Jeden z nejroztomilejsich (a take jeden z nejlepsich) filmu letosniho roku!............Jo a Pixar uz Disneymu zacina pomalu,ale jiste prerustat pres hlavu! ()

Thelonius

Veľmi dobrý film. V rámci novodobej Disneyho produkcie asi najlepší, no neubránim sa porovnaním so Shrekom, kde má Shrek jednoznačne navrch. Tuna sú na jednej strane veľmi dobré gagy a vtípky, na druhej strane príliš veľa pátosu. Tvorcovia akoby sa nevedeli rozhodnúť , či spraviť rozprávku pre malé deti alebo aj pre dospelákov. Vysledok je bohužial niekde medzi a plne neuspokojí ani tých ani tých. ()

Xylobalsam

Zrejme nejlepsi animovany film, ktery se zde objevil. Na zacatku vas dostane naprosto skvela animace, ale postupem casu se uz budete soustredit jen na krasny a dojemny pribeh o nekolika rybkach. Jedna se o skvelou pohadku, ale ani dospela cast publika nebude zklamana, ba naopak. Musim rict, ze tentokrat se upadajici hollywoodska produkce predvedla paradnim svetle. ()

ap2001

Spolu se Shrekem první liga v kategorii třírozměrných animáků. Doba ledová jim stěží dýchá na záda (a to jen zásluhou Scrata). ()

rime

skutečně geniální animák, po tolika letech jsem to viděl znovu a je to nářez, animace jako by nezestárla ani o den, až ted sem pochopil, že "ryba je kámoš":) ()

007jimbeam

Hledá se Nemo je dalším vynikajícím snímkem, který vznikl ze spolupráce studií Walta Disneyho a Pixaru. Nemo není jen typickým filmem pro děti, ale dobrodružstvím pro všechny generace. Je vtipný, opravdu nádherně animovaný. Podmořský svět je plný dramatických situací, humoru i emocí. Místo gestikulace rukou a nohou používájí rybky ploutve a zdůrazněna je i jejich obličejová mimika s vykulenýma očima. Vodní hladina, pohyb rybek, mimika, podmořské prostředí, to vše je naprosto skvěle vypiplané do nejmenšího detailu. Za vcelku povedený můžeme označit i dabing, kde se opět spojila dvojice Trojan – Macháček, jejich postavičky jsou téměř dokonalé. (Trojan dabuje starostlivého Marlina, Macháček „bláznivou“ želvu a Karel Heřmánek samotářského mentora Gilla). Jedinou slabinou je opravdu nepříliš originální zápletka. Nechybí několik gagů (parodie na takové filmy jako Ptáci či Psycho), vtípků (žraloci provádějí sezení typu Anonymních alkoholiků s hesly „Ryba je přítel. Ryba není jídlo. Opakujte všichni“), jenž jsou jednoznačně určeny pro dospělé. Nezbývá než dodat, že s Nemem si prožijete krásné chvilky. ()

Canniosh

Nádherná animovaná komedie se spoustou humoru, nádherným zpracováním, atmosférou, dějem, zvraty a mnoha dalšími přednostmi. DOPORUČUJI !!!!!!!! ()

Esquirol

Pixar ví jak na to! :) Jak okouzlit, jak dojmout, jak poučit, jak rozesmát! Pixar posouvá hranice animovaných snímků za hranice dětské představivosti a předkládá dospělím, to co je důležíté, tak jednoduchým a prostým způsobem, jakým to jen jde. Film Hledá se Nemo děti pobaví a dospělé rozseká! A to tak, že úplně! :) ()

LordMalak

Ani nevím proč chci dát 5*, ale fakt se mi to líbilo. Sice se jedná o jakoby "klasický" road movie o hledání ztraceného syna, ale je to animované a je to zábavné. Fakt. A nejvíc asi Dory s její velrybštinou. P.S. Nema jsem viděl se slovenským dabingem a ten se mi dost líbil. ()

mikul

Hledá se nemo, pohádka, která patří k mooi, mooi, mooijím z nejoblíbenějších, nemám snad nic, co bych tomuhle animáču vytknul, ať se na ni dívám kolikrát chci, pořád se musím smát( ať je to Dory, želvy, ryby, a vůbec všechno, co se v ní nachází, a není to jenom humor, ale jsou v ní i stále (pro mě) dojemné chvíle, a není jich málo. Bavil jsem se od začátku až do konce, děj je napínavý, svižný s dobrovodem skvělé hudby. A hlavně nezapomeňte, ryba je kámoš, nééé žrádlo......Jej, doma mám akvárka s rybami, přemýšlím, jestli je nepůjdu pustit:-) ()

fero_lašák

70% - vizuálně úžasné, spousta vtípků a vychytávek, rodinné, popové. Já osobě sem strašně drsnej tak si nemohu dovolit dát tomu víc než 3. Bohužel ()

drozd

Neopakovatelný příběh. Napínavé, akční a vtipné. Z Darly jde fakt hrůza. Její "lybičko..." mě ještě dlouho děsilo ve snech. Další "supraoesophagální ganglia" si nechám pro sebe. Hlavně si pamatujme "Ryba je kámoš, ne žrádlo". ()

Llaney

A víc hvězdiček by k dispozici nebylo? Existuje snad vtipnější a dokonalejší animák? Odpověď: Teď nějak nevím.....asi jsem to zapomněla....eh, kde to jsem? No nevadí, hlavně nepotkat Darlu. A teď mě omluvte, jdu si promluvit se svým svědomím... ()

Eddy178

Dalsia rozpravka zo studii Pixar. A ako pri ostatnych mame co docinenie so slusnou grafikou, peknym pribehom a sem tam ( zalezi na tom ako definujeme slovko semtam) nejaky ten vtip. 65% ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)