Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

ZHODNOTITEL

Jeden z pilotních 3D filmů, který oslovil snad každé děcko. Super animace, příběh, který byl výchovný byť možná zbytečně smutný. Ale pěkný. ()

blondboss

Finding Nemo je azda najznámejšou animovanou rozprávkou všetkých čias. Nepoznám človeka, ktorý by to nepoznal a ktorému by sa to aspoň trošku nepáčilo. Pixar týmto snímkom potvrdil dominanciu na trhu a animácie ma doslova prikovali na zadok. Fakt super. Pointa veľmi krásna, ale ten príbeh už bol cielený skutočne na najmenšie publikum. Ale tých vtipných hlášok a odkazov, najmä hudobných, na iné filmy, bolo tiež neúrekom a to ma bavilo. Celkovo teda hodnotím ako naozaj skvelú Disneyovku, ktorá neurazí ani po rokoch. 80 % ()

hrumsrt

Vůbec první film, na kterém jsem v kině byl... Jen teda z kina si děj moc nepamatuji, jelikož mi byli 3 roky. Ale nikdy nezapomenu na to modré plátno! A taky na ten začátek, kdy na sasanku zaútočí barakuda, což pro mě bylo mimořádně nepříjemné. Na ten pohled po oceánu, kdy jsem si připadal jako nějaký nezaujatý potápěč, který má možnost všemu tomu přímo přihlížet. Tolik opravdu silných momentů, které teda všechny vztahují Marlinovi. Ta Nemova linka je méně strhující a poměrně prvoplánová. Dneska už to sleduji trošku jinak, ale pořád si to užívám! Žraloci, želvy, medúzy no prostě úžasné! Zcela jedinečný snímek, který se navždy propsal do mého života. /viděno v kině/ 90% ()

PetraMishka

Skvělý snímek pro menší děti s krásnou animací podmořského života, překvapivě nadupaný akcí a k tomu patrně jediná pohádka braná z pohledu tatínka a syna, což je osvěžující. ()

Joe16210

Hledá se Nemo je dnes už klasikou z tvorby studia Pixar. Příběh vyniká především svou originalitou a také hvězdným obsazením jak v originálním znění, tak i v českém dabingu. Kde se vám poštěstí slyšet na jednom místě Ivana Trojana, Báru Munzarovou, Karla Heřmánka, Taťjanu Medveckou, Jiřího Macháčka nebo Gabrielu Osvaldovou? Zajímavé je, jak některé vtípky po téměř 20 letech ztrácí své kouzlo pro dnešní děti, které už asi nebudou vědět, co bylo "Nas ně dogoňat". ()

matoada

Pixar zrejme nedokáže robiť zlé filmy. Toy story sú síce kvapku lepšie, ale stále je to jednoznačne za 5 *. (súhlasím s Dreadlordom co sa týka tých dvoch) ()

chucky

Ach jo, po dlouhe době zase jeden animák, na který se nezapomíná. Po shlédnutí jsem měl ten onen známý hřejivý pocit. Animace byla výborná a tým Pixaru opět dokazuje kdo je tady jednička.... ()

TesterX

Po tom všem humbuku kolem jsem očekával něco extra, což zapříčinilo, že většinu filmu jsem prozíval, občas se pousmál (u scén s vegetariánskými žraloky) a úplně na konci se od srdce mlátil smíchy. ()

spqr

nuda ma zastihla uz pri prvej polhodine filmu a neopustila az do konca, ale je to predsa urcene pre deti mozno pre nich to bolo zabavnejsie ()

Sekel

Velky konkurent pro Shreka a Uzasnakovi. Skvele fungujici film s nezanedbatelnymi figurami. Nejlepsi jsou sceny s racky a Darlou. ()

Sebien

Nema jsem viděla už mockrát a vždycky mě překvapí, že tam najdu ještě něco dalšího. Animace výborná (u Pixarů ani jiná být nemůže), ale co mě nejvíc dostává, je příběh. Možná není úplně originální, ale přes všecko to zvířectvo a neuvěřitelná dobrodružství, se pod tím skrývají úžasný lidský příběhy o "obyčejných" věcech. A je to podáno nadmíru příjemnou formou. K příjemnému dojetí tady není třeba velkých dramat a přebujelého sentimentu a to se mi líbí. ()

Remielia

uzasne skvela animacia- podmorsky svet je nadherny a napadity. nesmrtelne hlasky, skvele vedlajsie postavy a aj ten pribeh nepatry medzi najtrapnejsie takze trocha tej moralky zvladne aj starsi:) proste nemma co vytknut ()

BigBrother

Tento film velmi striktne vyzaduje kvalitni vizualni vystup: platno, panely ve vysokem rozliseni apod. Jedine tak si divak muze vychutnat uchvacujici podmorskou atmosferu do posledniho detailu. A dat pet hvezdicek, ktere si Nemo zaslouzi. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)