Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

readan

Tak toto je jeden z mojich najobľúbenejších animovaných filmov. Krásne podmorské prostredie, úžasné nápady, výborná hudba, skvelý príbeh. Najviac sa mi však páčila rybka Dory, ktorá zahviezdila viac v slovenskom dabingu ako v origináli..:) ()

Vrata88

Klasika mezi animovanými filmy, to nemůže nikdo popřít. Nádherně naanimovaný film plný mořského života a prostředí s mnoha skvělími nápady (hejno racků, žraločí klub, hejno napodobujících ryb, staromládenecká želva ...) a hláškami („Ryba je kámoš, ne žrádlo. Až na blbý delfíny.“ :) ), které tento film definují. K dobrému je třeba také přičíst perfektní český dabing. Další výborná věc je, že vás nenásilnou formou naučí něco o mořském prostředí a to tím stylem, že během cesty Pacifikem se Nemův táta dostává do takových epizodních situací, při kterých se setkává s různými mořskými tvory. ()

piranha

Vcelku dobrý příběh, ale já se prostě nedokážu koukat na ty ukvičené kreslené postavičky s přehnanou mimikou moc dlouho. ()

Richie24

Pro mě asi nejlepší „Pixarovka“ vůbec. Jak já tomu tátovi klaunskýmu už několikrát fandil! A charisma může Gillovi, bičonosi zobanovitému ze sydneyského akvária v dabingu Karla Heřmánka, závidět celá řada mnohem slavnějších a, řekněme, „lidštějších“ herců. 5 *****. ()

Bozvav

Velmi půvabný film o odhodlání, přátelství a osobní statečnosti. V podstatě poučné vyprávění pro děti o tom,že rodičovská láska a přátelství nejsou jen prázdná slova. Kouzelná animace, pěkná hudba. Dcerám se to velmi líbilo a i já se skvěle bavila. Za mne 90%. ()

ASSBURGER

Všetci ste o tom už určite počuli a poniektorí pozerali aj ked boli malý.... Hľadá sa nemo bola asi jedna z mojich prvých obľúbených rozprávok vôbec ako patrila tam aj rozprávka leví kráľ,autá... Ale vráťme sa späť, nemo bol vždy mojou láskou,a srdcovkou. Proste pri tejto rozprávke som vyrastal,aj som si kôli nej kúpil rybu a to už je čo povedať :D. ale nie vážne na pobavenie,napätie si kto to nevidel kludne pustite,neprídete o nič,len sa dostanete do krásneho prostredia. ()

Johnny

Ako to, že v poslednej dobe animáky majú príbeh a scenár tak skvelý že predstihuje väčšinu všetkej ostatnej tvorby. Nehovoriac o dychberúcej animácii, ktorá vytvára presne tú atmosféru, ktorá je potreba na dokreslenie príbehu. Pixaristi dokázali pod morskú hladinu vtesnať kopu ľudských charakterov a opäť vyprodukovali dielo ktoré si vyšmáknu všetky vekové kategérie bez rozdielu. Krása. ()

Tequila

Technicky dokonale, ale ve srovnani s Toy Story (1,2) je pribeh hodne ridky, neoriginalni a tezovity. Ozivuji jej povedene vtipky a filmove reference (nejzjevnejsi je asi Shining), ale to mi nezabranilo se chvilemi radne nudit. Plus - zaver je az prilisny sentimentalni dojak bez odpovidajiciho nadhledu, ktery mel napriklad Slepici ulet - ten je u me ostatne co mnozstvi napadu, kvality pribehu a filmovych odkazu jasnym vitezem. A to ani nemluvim o veledilech jako "Princezna Mononoke" nebo "Cesta do fantazie", ktere v oblasti rodinne zabavy pohrbivaji "Nema" 10 metru pod sebou. ()

Kochanski

Šlo to, ale po druhé bych to zase až tak vidět nemusela. Shrek a Příšerky se mi líbili/y (je Shrek životný:-) ? mnohem více. Možná až příliš rodinné.... ()

Lindushka

Než som videla túto rozprávku, mala som predsudky voči animákom, ale toto bolo také roztomilo dojímavé, až sa mi tisli slzy do očí. Cítila som sa opäť ako malé dievčatko, ktoré rozmýšľa o tom, či nie je rybkám smutno za ich rodičmi. :) ()

tragos

Pro velké i malé, pro tlusté i tenké, pro ryby i pro racky. Animovaný celovečerní film pro všechny tu už dlouho nebyl, ale Pixar to ve spojení s Disneym dokázal. Teď jen doufat, že jejich spolupráce bude klapat i pod společnými křídly. ()

Akana

Kouzelný film. Je tu humor, který ocení dětský i dospělý divák, přičemž dospělák disponující schopností dětského pohledu na svět je samozřejmě ve výhodě. Je tu krapet poučení i sentimentu, jsou tu ztřeštěné akční i dojemné pasáže a spousta zábavných postaviček z podmořského světa. Skvělá zábava. 90% ()

lu-cinka

krásnej podvodní příběh pro všechny generace. Dory jsem si zamilovala, je správně ulítlá stejně tak jako Bourák a jeho želví bláznivý mláďata. Marlin je jasnej fotřík a Nemo nezbednej kluk, kterej má svojí hlavu. Pro děti poučný, ale ony mají vždycky svojí palici a poslouchat se nenaučej ani díky Nemovi :D ()

Heroine

Zase mi tu, i přes pár skvělých vtipů, chybí něco trochu víc pro dospělé. Nějakou ironii, kritiku, něco, co filmy od DreamWorks skoro vždycky mají. ()

Fawkes

Jedním slovem nádhera. Je vidět, že když se spojí dvě nejlepší studia pro animované filmy, tak výsledek stojí za to. Film je dokonalý jak po stránce grafické tak dějové. Nádherně zpracovaný vodní svět a velice poutavý příběh. Mezi animákama rozhodně na nejvyšších příčkách. (97%) ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)