Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

Nikon

Osobně asi neznám víc "pozitivní" film (v tom nejlepším slova smyslu). Richard Curtis opět nezklamal jako scénárista, ale dle mého zvládl na jedničku i režii. Už jsem tenhle filmeček viděl čtyřikrát a až zase budu "dole", tahle směs emocí mě vždycky spolehlivě vytáhne nahoru.... Poku by se mě někdo zeptal na jednoslovné zhodnocení tohohle filmu, pak odpovím dle "prodavače" Rowana Atkinsona - "LOVELY" :) ... Ať žije anglická komedie ! ()

Pepinec

Není pochyb o tom, že Láska nebeská je nejlepší romantickou komedií, kterou kdy mé oko uzřelo. Navzdory žánrovému zařazení, kde více než v jakémkoli jiném můžeme najít bezpočet laciných slátanin a kýčů, se stala kultem a dokonalým příkladem toho, jak ve filmu pracovat s emocemi diváka. Za úspěchem stojí dozajisté skutečnost, že se na natáčení krom megalomenské Ameriky podílela též vkusem oplývající Velká Británie. Vyzdvihnout je potřeba i herecké osazenstvo, které si vybral Richard Curtis. Přesto, že v něm můžeme najít spoustu současných hvězd, zahrály své role kouzelně přirozeně, až obyčejně. Divák má díky tomu pocit, že skutečně sleduje svůj vlastní příběh. Ještě jednou opakuji - precizní ukázka toho, jak skloubit radost, smutek, smích i pláč. Pokud Richard Curtis bude pokračovat stylem Lásky nebeské a Pirátů na vlnách, ještě o něm hodně uslyšíme. ()

Jacinda

Dokonalá sladká provázanost pohladí u srdce a je krásným doplnkem Vánoc. Láska nebeská je něžná, citlivá a vypráví o různých podobách lásky ()

Jhershaw

Vynikající vánoční romantická komedie. Vtipná, milá a přitom je humor občas tak "nemravný", že se to o Štědrý den dřív než ve 22 hodin vysílat nebude. Úžasné herecké obsazení. ()

Boogeyman

Těch postav je tam fakt moc, takže žádná nemá dost prostoru aby se nějak víc ukázala, nicméně je to romantika na entou a k tomu občas fakt vtipná. Všude samá krásná kost (když vyleze Elisha Cuthbert a pak Shannon Elizabeth spadla mi čelist a spousta dalších krasavic) celkově tak nějak krásně baravný, některý postavičky úžasný (vysmaženej zpěvák se svým manažerem, nadrženej mladík, kterej hledá štěstí v americe - příjezd do typického amerického je asi nejlepší scéna celýho filmu - homo, co vlastně neni homo, roštěnka, co chce voject svýho šéfa atd) a těch romantickejch dojemnejch momentů je tam taková spousta, že člověk chudák byl z toho celej naměkko! Lepší než 4 svatby i Notting hill! Fakt perfektní vánoční romantickej film, kterej by vedle Sám doma a Mrazíka už nikdy o svátcích neměl v bedně chybět! ()

Madsbender

Ak by ste vo svojom živote mali vidieť len jediný romantický film, nech je to Láska Nebeská. Najkrajší a najznámejší romantický príbeh, luxusné obsadenie, skvelý humor a orámovanie Vianocami. Neskutočne zábavné, krásne a príjemné, Bill Nighty úplne úžasný, potešil ma vtipný Andrew Lincoln ako aj Hugh Grant a jeho neschopný zamilovaný premiér, aj rola Liama Neesona. ()

sheen

Vánoce...filmů s tímto tématem je plno ale....tak tomuto filmu říkám Vánoční romantika jako řemen. Jedna z nejlepších romantických komedií vůbec. Mnoho příběhů ze života, které drží krásně pohromadě. Nightymu i Grantovy jsem ty jejich role sežral i s navijákem. ()

Hromino

Na Vánoce v mém televizním programu musí být zaručeně zakroužkovány tyhle položky: vánoční epizoda Mr. Beana, Popelka, z nostalgie alespoň jeden díl Chobotnic, Sám doma a pak samozřejmě Love Actually. Takový příjemný britský filmový dárek s příjemnými herci a příjemnou atmosférou si snad nikdy nezapomenu nadělit. Billy Mack v mém žebříčku nejsympatičtějších postav filmu bezkonkurenčně vede, jeho kecy a vystupování snad nelze jinak než milovat. Teda, možná konkurence je leda v Keiře Knightley, z níž bych taky oči/kameru nespustil, kdybych ji viděl naživo, pochopitelně bych se mohl taky pokusit o cedulkové vyznání lásky, ale... nevím nevím, jestli by mě slušně řečeno neposlala někam, jenže to už zase fantazíruju a je nejlepší chvíle ukončit tenhle zasranej koment, takže vám, dětičky, zacituju hlášku strejdy Billyho: „Don't buy drugs. Become a pop star, and they give you them for free!” ()

Stegr

100% - Při opětovném zhlédnutí jsem se ujistil, že Láska Nebeská je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Neuvěřitelné a neskutečně pohodové, fakt mě to i poněkolikáté dostalo... ()

salahadin

Přijde mi zvláštní, že film, který má v názvu slovo "láska", o lásce vůbec není (až na jednu výjimku Emmy Thompson). Protože jednání hormony zblázněných lidí se tak nazvat nedá. Oops, takže toto bylo od filmařů nefér, předložit nám film plný krásných a dokonalých lidí brodících se až po bradu v krásné a dokonalé lásce různých odrůd. Ale co to plácám. Toto že má být láska? Nenechte se vysmát. Některé epizody jsou podbízivé jako svědci Jehovovi. Některé jsou vyloženě přiblblé. Jiné sladké jako nutella dochucená kilem cukru. Mně je jasné, že to musí diváky donutit k slzičkám, ale jestli je definice lásky "na prvním rande sex" či "vím, že se neznáme, ale chci tě požádat o ruku", tak to mě obalte do mouky a vajec a smažte čtyřicet minut. Aspoň ta jedna vyšla, že Billy? OK, když jsou ty vánoce, jsem ochoten snést i 135 minut příšerného sentimentu.:-) Jinak bych tomu s chutí nasolil vodpad, jen by to hvízdlo. ()

Rosaviva

"Kids, don't buy drug's.. become a popstar and they give you them for free." Před mnoha lety jsem si před Vánocemi pustila tenhle film a nevěděla jsem co od toho čekat. Byla jsem poměrně příjemně překvapena. Líbilo se mi to. A o několik let později, kdy se filmy staly mojí závislostí (a romantické komedie obzvlášť), jsem pochopila, že další takovýhle romantický film už asi těžko někdo natočí. Opravdu nejlepší svého druhu. Už je to pro mě neodmyslitelná klasika a Vánoce bez Lásky nebeské pro mě nejsou Vánoce. Jako každý film i tenhle má pro mě světlejší okamžiky (miluju všechny scény s Billy Mackem a Panem Premiérem) a i slabší stránky (Emmu Thompson já prostě jako herečku nemůžu a tady mě její trpitelský příběh vždycky hrozně otravuje), ale vcelku se vyváží a vytvoří tak nezapomenutelnou podívanou, kterou nikdy nepřestanu milovat. Protože málokterému filmu se podaří vás rozesmát ale i rozplakat. Určitě si zaslouží jedno z předních míst v mojí TOPce a jak jinak než plné hodnocení. 5* :) ()

Aky

Plejáda hvězd, ale to není to nejdůležitější. Tím je skutečný režisérský a scénáristický kumšt. Namixovat jemný humor s razantními gagy, spletitým dějem přehledně poskládaným z několika příběhů, současně dojmout až téměř do breku a přitom ani nezavadit o podezření, že by se mohlo sklouznout do kýče - to si žádá skutečně UMĚT. ()

Ruut

Naprosto lutimátní záležitost. Nejlepší romantická komedie s vánoční atmosférou co jsme kdy viděl. Nemam rád romantické filmy a přímo nesnáším slaďoučké vánoční cajdáky. Láska nebeská si z obého krásně střílí a přitom neskonale baví. Bravo! ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)