Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

stafino

Proste moja srdcovka. Ja tomuto filmu neviem skoro nič vytknúť. Krásne japonské prostredie ktoré sa v skutočnosti natáčalo na novom zélande pri jazere, ktorého meno si už nepamätám. Tom Cruise v hlavnej roli američana, ktorý začne žiť so "samurajmi" a prehodnotí zmysel života. Tom Cruise v doprovode Hansa Zimmera, proste niečo genialne. Jediné čo by som tomu vytkol je, že zas prežil iba jeden američan. 95% ()

jack_scott

Nevyrovnaný "velký film", který má fajn začátek a ještě lepší prostředek, aby to totálně zabila parodie na "bitvu" ke konci. Jaká škoda. Jestli je to množstvím scénáristů a následným neukočírováním režie...to s inetroufám odhadovat. Díky tomu fakt film více jak 70% nedostane. ()

eMeMko

Povedený velkofilm, kterých naštěstí stále existuje celá řada. Kromě hereckých výkonů, které byly na velmi dobré úrovni bych ocenil především davové scény z bitev. Dnes už jsou bohužel pryč doby, kdy se vzalo pár set komparzistů a natočila se pořádná řežba. Příběh má hlavu a patu, nenudí ani jedinou minutu, nicméně je trochu předvídatelný. Pochvalu zaslouží samozřejmě i soundtrack od Hanse Zimmera, takže ve výsledku 4 hvězdy. ()

jkpj22

Američané, kteří přispěli ke konci samurajské tradice natočí film o Amíkovi, který se stane Samurajem? To je typické. Pohltit něčí kulturu, naprosto ji zničit a pak nechat Hollywood aby to převyprávěl. ()

holka218

Film Poslední samuraj je naprosto skvělý. Nejdřív jsem si myslela, že dvě a půl hodiny je strašně moc a bude to nuda. Strašně jsem se spletla. Děj je krásně plynulý a utíká docela rychle. Prostředí, ve kterém se film odehrává nemá chybu. Kostýmy jsou nádherné. Celý příběh podtrhuje skvělá hudba. Prozatím jsem s Tomem Cruisem viděla asi dvacet filmů, ale až do teď jsem netušila, co všechno dokáže zahrát. To, co ve filmu předvádí je neskutečné a nemá to chybu. Od opilce až k samurajovi. Poslední samuraj je zatím snad nejtragičtější film, jaký jsem kdy viděla. Posledních patnáct minut jsem jenom brečela. Já vlastně ani nevím, co mám o tomhle filmu psát, protože je prostě výborný a nemám mu co vytknout. ()

koza3

Tyhle megafilmy už mě moc netáhnou, proto ki trvalo několik let než jsem byl ochoten to sjet v televizi. Bylo to přesně takové, jaké jsem si představoval. Tom Cruise, američan, který to všechno v Japonsku pochopí a přidá se na stranu Samurajů v partyzánské válce. To všechno mělo své kouzlo, ale ve vší účtě k Zimmerovi, tady to trošku přehnal. V podstatě tam byla asi minuta, kdy nahrála hudba. Jinak se ty smyčce vyskytovaly u všwch scén až to začalo strašně lézt na nervy. Strašně mi to zkazilo zážitek. Taky ta finální bitva a snaha o procítění mě teda vůbec nevzala. Jestli něco, tak to ve mě vyvolalo touhu přečíst si něco o samurajích. ()

Frca

Pět hvězdiček. Bez debat. Skvělé herecké výkony nejen ze strany Toma Cruise, ale i ostatních. Příběh o odvaze, lásce a jiné kultuře, které by většina dnešních lidí asi tak dobře nepochopila. Samozřejmě, i já jsem velkým fanouškem Avengers, X-"Menů či Mission Impossible. Ale i jako takový dnešní kulturou poznamenaný člověk jsem si dovedl tento film naplno užít. Na konci i nějaká ta slza ukapla. Nejsem přece z kamene, sakra! ()

Vojtas12

Až na celkem triviální a místy přehnaně klišoidní příběh jsou všechny složky tohoto filmu dotaženy téměř k dokonalosti. Nádherná hudba. Výborný Timothy Spall, který klidně mohl dostat o něco více prostoru. ()

Tom.Kejik

8/10 Moc pěkný příběh z japonského prostředí s přidanou hodnotou - emocemi. Tom Cruise, nejen atmosférou snímku, umocňuje fakt, že se jedná o výjimečný snímek. Ale dokonalost to zase není. ()

Arigato

Uznávám, že při hodnocení tohoto filmu budu pravděpodobně velmi subjektivní, ale nemůžu si prostě pomoct. Poslední samuraj vždycky byl a nejspíš asi i dlouho bude můj vůbec nejoblíbenější film. Ano, v mnoha ohledech může na diváka působit až moc přehnaně, jenže si myslím, že hlavní podstata tkví v něčem jiném, než je co možná nejuvěřitelnější vykreslení historických událostí. Jedná se o konflikt, kde na jedné straně stojí romantismus, čistota, tradice, na druhé zase modernismus a snaha dosáhnout všeho za každou cenu. Pokud bych měl říct něco ke zpracování, tak tady asi nebude potřeba velký prostor k diskuzi. Režijně skvělá práce, vizuálně a hudebně lahůdka. Hans Zimmer je zkrátka záruka kvality, asi neexistuje film, ve kterém by se mi jeho hudba nelíbila. A je to právě Poslední samuraj, který si vysloužil můj největší obdiv možná i právě díky své nezaměnitelné hudbě. Herecké obsazení je parádní, Tom Cruise a Ken Watanabe jsou zde na svém místě a neuměl bych si místo nich představit kohokoliv jiného. Jedním slovem skvost. ()

HanzoBureshi

Dnešek je den, kdy přesně před 20 lety vstoupil tento legendární snímek do českých kin. Já jsem ho však spatřil, když měl televizní premiéru. Po zhlédnutí snímku se stala jedna věc a to ten prvotní okamžik, kdy jsem se zamiloval do Japonska a samurajské tématiky a od té doby jsem tím pohlcen. Ten film je opravdu výjimečný. Tom Cruise ani není ten důvod, (i když byl skvělý), ale ten důvod proč to miluji je to, že je tu  jedna akce na začátku a poté ta finální a mezitím je tu jen klid a život ve vesnici a to je právě to, co je tak kouzelné, protože ta atmosféra je opravdická a Hans Zimmer složil pro mě asi ten nejlepší soundtrack, co kdy stvořil. Když jsem si poté pustil první hlavní skladbu a šel jsem relaxovat, byl jsem opravdu v sakurové říši na nebi… Orgasmus pro oči i uši. Mé hodnocení: 10/10 ()

david.babick

Sanada, roztomilá japonka, akce, usekly hlavy, boží hudba od Zimmera...jo..právě jsem viděl nejlepší film s Tomem Cruisem..vlastně když nebudu počítat Rainmana ()

AndrewNewman

Pekne zrežírovaný, zahraný a po výpravnej stránke dokonalý film, ktorý ma ale zanechal chladným. Nestojí totiž na tak silne hrdinskej myšlienke ako Statočné srdce a paralelne s podobne ladeným Costnerom Tancom s vlkmi je o level nižšie. Zimmerova hudba dodáva finálnej vojne fajnový epický podtext, ale porovnávať to s jeho prácou na Gladiátorovi je smiešne. ()

Hercalek

Wow. Všechny aspekty - záběr, kostýmy, herci, prostředí a hlavně hudba mi prostě dává tu samuraj náladu. Bitevní vřavy miluju a zde rozhodně nechybí, dokonce i taktiku měli. Celý příběh, jak se Tom Cruise postupně naučí bojovat jako samuraj, je doprovázený skvělou hudbou. Nemůžu říct, že bych nezapřemýšlela o kataně. Bojovat proti těmhle samurajům, tak by mě jejich ozbrojená jízda s plnou výzbrojí odehnala zpět do Čech. Stačil by mi jeden pohled. Nemám pořádně co vytknout a to je dobře. Takových filmů je málo a tento mezi ně rozhodně zaslouženě patří. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)