Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

GREGOIRE

Variace na „Tanec s vlky“, tentokrát ovšem v Japonsku a namísto indiánů samurajové. Jakási legenda na pozadí povstání samurajů. Nic zvláštního, nového nebo objevného neočekávejte. Na druhou stranu má film vše, co se od tohoto žánru očekává. Dobrá kamera, scény, kostýmy, a výtečná Zinnerova hudba. Tom Cruise předvádí svůj standard. Je to líbivé a hezky se na to dvě a půl hodiny kouká. ()

Cong

Na tenhle film jsem se opravdu hodně těšil a o to horší bylo moje zklamání. Námětová inspirace oscarovým Tancem s vlky i celková plakátovost a předvídatelnost filmu by se ještě daly při hodně dobré vůli zkousnout, ne tak ale závěr snímku. Poslední samuraj totálně neustál svoje balancování na hranici mezi epickým vyvrcholením a kýčem epických rozměrů. Určitě je spousta lidí, kteří si u tohoto zakončení upřímně popláčí, skutečným důvodem k breku je však pouze lítost nad zkaženým filmem. ()

LuckyStar

Velký film. Může se zdát, že ta paralela s Tancem s vlky zde není rozehrána do tolika emotivních vrstev, ale pokud film nadechnete jako celek, vyjde vám na plátně krásná podívaná. ()

dehlie

trochu mi to pripomínalo tanec s vlkmi na japonský spôsob. výborné bojové scény, tom cruise a ken watanabe, krásná japonská herečka koyuki v roli taky. trošku klišé záver. 4 a 1/2 * ()

22matelko

tento film som videl veľmi dávno moje prvé hodnotenie bolo len 2 hviezdy ale nedávno som si ho pozrel znova a musel som zmeniť hodnotnie na štyri. ()

Blazin

Film nudný a celý dost předvídatelný i konec, navíc Tom Cruise jako hlavní hrdina se naprosto nehodí. Nebýt těch vizuálních efektů tak nekoukatelné. Další trapný oscarový film. ()

Naovy

Dalo by se to označit za kýč?…z určitého pohledu asi ano. Ale dle mého názoru může i kýč být perfektně provedený. Západ slunce nad mořem je také kýč a stejně je to nádhera…a já mám někdy kýče prostě rád:) Scenérie jsou překrásné, Toma Cruise příliš nemusím, a přesto mu zde nemůžu nic vytknout, boje jsou ve své nejskutečnější podobě (možná jsem mírně ovlivněn jako někdo, kdo také občas máchá mečem), samurajský život je prostý, vázaný tradicí, a přesto chutná opojně. Nemám rád, když mi někdo násilím tlačí slzy do očí, ale tento film mě dostal i emočně a to zcela nevtíravým způsobem. Pomohla k tomu určitě i dokonalá hudba. Když jsem ještě chodil na iaido, nejvíc nových žáků se přihlásilo poté, co tento film vyšel – nedivím se jim. ()

Ollie235

Sakra. Vážně jsem nečekal, že mě podobný film může tak odrovnat. To, že mě uchvátí ta nádherná japonská kultura jsem věděl moc dobře, že herci budou v pohodě, taky, ale že budu mít slzy na krajíčku při dost očekávaném citovém vydírání na konci filmu, to opravdu ne. Ale s takovým příběhem, v takovém prostředí a s takovou hudbou (!) se to jinak nedalo. A tak i přes několik naprostých klišé (která zde však velkou kaňkou nejsou) a trochu zbytečnou lovestory nemohu hodnotit jinak. ,,They are all perfect." ()

AIMÉE

Cruise není můj idol, ale v Posledním Samuraji se mu podařilo udržet na uzdě ty své 'přehrávající sklony'. Do své role se natolik ponořil a sžil, tudíž nakonec usuzuji, že byl věrohodným až až ... jen do doby, kdy je na scéně sám, pak mu bere vítr z plachet Ken Watanabe - je charismatický a sympatický natolik, že si krade veškerou pozornost. Film je precizně dotažený do konce a má svoje kouzlo, obzvlášť hudba a lokace si zaslouží pochvalu. ()

Zombi

Ukázkový historický velkofilm, kde fungují všechny složky na výbornou. Zajímavý příběh a prostředí, krásná hudba, příroda, fajn herci, Cruise se opravdu snaží a Watanabe je sakra charismatickej. Souboje mají slušnou choreografii a jsou dobře natočené, taktické manévry ke konci přehledné i pro diváka. Závěrečná samurajská jízda opravdu vynikající, až člověku naskočí husí kůže. Není co vytknout. ()

patrik221

Majstrovské dielo od Zwicka. Mierumilovno, budhisticko epický film ktorý mi skvelo hraje do nôty. Naozajstný velkofilm na ktorom je vidieť každý milion a práca mnohých skvelích ludí. Zimmer sa na tomto filme poriadne vybúril a výkon Toma Cruisa je to najlepšie čo som u neho videl. Odporúčam tento skvelí film - každý si v nom niečo nájde. http://youtu.be/43bhzc6U654 ()

jarmik

Jeden z mých oblíbených bojových historických filmů. Geniální hudba Hanse Zimmera (jako vždy), velmi dobré výkony! Mám moc rád samuraje a tento film je ukázal nádherně :) ()

Kusik

Opět další film, kde mi chybí ten nájezd na slzu v oku. Vzhledem k tomu, jak filmaři zachytili soužití Američana se samuraji a ukázali jejich styl života, tak mi prostě chybí (nemůžu si pomoct) více epické zakončení. Pořád jsem čekal na to, až přijde nějaká hudba, která dokonale zapadne do dění a mě z toho naskočí husí kůže. Ta hudba dělá hodně, mě se líbila moc, ale nestačilo to a v tomto případě mě to docela mrzí. ()

Movie Gourmet

Dobře natočené, ale vystavěné na kýčovitém filmovém klišé, jak kterak bílý cizinec ve společnosti Asiatů přebere jako úplný floutek hlavnímu frajerovi jeho koc. Velmi elegantně a snadno se vmísí mezi znepřátelený národ za které poté dokonce, světe div se(!) bojuje jako by se nechumelilo, což je ale v Hollywoodu naprosto normální. Je tu prostě jasně čitelný hollywoodský rukopis, jinak je ale film 100% kvalitní a stojí za to ho vidět. Oceníte hlavně výpravu, exteriéry, kulisy, kostýmy... a příběh. Verdikt: 3 - 4* a 75 - 80 %. ()

mira007

Výpravné, zajímavé, obrazově poutavé, ale ta zápletka, že by si konzervativní společnost posadila na zadek z někjaýho Amíka mi moc nesedla. ()

H4ku11

Nádhera z čias, kedy mali veľkofilmy ešte nejakú dušu. Herecké výkony, hudba, scenérie, všetko do seba krásne zapadá. Tiež by som túžil po prechádzke japonskou záhradou alebo aj padnutí po boku takýchto cnostných ľudí ako boli samuraji. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)