Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

Czernozub

Jeden z mých oblíbených filmů, už jen pro tu samurajskou tematiku. Ty řeči o therompylách zní dobře, stejně jako Algrenův oprávněný obdiv k samurajům. ()

senyor

Krásny epos o cti, hrdosti a odvahe, ktorý málokoho nechá chladným. Neviem na koľko je príbeh o hrdinských a udatných samurajoch pravdivý a na koľko je to len hollywoodske zidealizovanie ľudových legiend, napriek tomu Zwickovi papám všetko aj s navijakom a dostávam porciu emócií na tri filmy. Navyše sa na tento veľkofilm úžasne pozerá, novozélandské scenérie a ukážky samurajskej kultúry má nadchli a Zimmerova hudba ideálne podčiarkuje celkový dojem, či už z akčných alebo dojemných scén. Cruise dodal svojej postave obrovskú charizmu a aj keď má Posledný Samuraj svoje objektívne chyby, napríklad rozvláčnosť, občasnú naivitu či zbytočne pretiahnutý záver, celkový zážitok u mňa jasne postačuje na 5*.. ()

GE*O*R*GE

Skvělý velkofilm, kterému vévodí herecké výkony Toma Cruise a Kena Wanetabe. Režie v podání Edwarda Zwicka je zaručenou kvalitou. Kostýmy, krajina i hudba nejednoho diváka nadchnou. Film ke kterému se dost diváků rádo vrátí i po letech. ()

Jeremiah

Doba a život postupuje mílovými kroky kupředu - vše se mění. Staré tradice, ať byly sebelepší, začínají lidé zapomínat, aby byly časem opět objeveny. Zapomínat by se však nemělo na takové hodnoty, které tvoří podstatu lidského života, tj. ČEST, SPRAVEDLNOST, POCTIVOST,LÁSKA, PŘÁTELSTVÍ a MÍR. Všechny tyto hodnoty lze shrnout do jedné věty - "miluji svoji rodinu a vlast" - bohužel mám stále častěji dojem, že na toto náš národ již dlouhá léta zapomíná, a doufám, že snad nezapomene. I toto nám chtěl tento film naznačit. ()

Pidzey

Příběh s klasickými klišé které mě celou dobu mlátili po držce(násoska co má všechny spasit,WTF?).Dobře natočené bitvy,které se také nevyhli několika chybám.Nejvíce mě bavili pasáže nebitevní,především když se hlavní hrdina seznamoval se životem samurajů.(kdo ví jak věrohodně to mají natočený)Ale i ty místy pokulhávali někdy podivnými dialogy.Cruise předvádí jeden ze svých lepších výkonů a vlastně mu to vcelku sedlo.Celkově si myslím že to není špatný film,ale není to nic z čeho bych se posadil na zadek. A to trochu nepřesné povídání o bitvě u Thermopyl ještě promynu.Je jasné,že v té době neměli takové informace jako máme dnes. ()

Brusíček

V tomhle velkofilmu na vás dýchne atmosféra odkazu dávných Samurajů a jejich rozvinutou smysl pro Čest, Spravedlnost a Odvahu. Herecké výkony Toma Cruise, Kena Watanabe a Hiroyuki Sanady jsou opravdu skvělé, a bojové scény propracované do posledního detailu. Majestátní hudba prvotřídní zážitek jen umocňuje. Tento film mě naprosto "dostal", patří do mé top10. 100% ()

RedHot

Pomalovaným polystyrenem, potoky krve, slz a hlavně dolary se nešetřilo ani tentokrát. Opět sledujeme zánik jedné úžasné a vyrovnané společnosti, kterou zlí mocipáni měli možnost zmasakrovat a radostně se jí chopili. Jen si vzpomeňme, jaké úspěch slavil Tanec s vlky, Dobytí ráje nebo Poslední Mohykán. Jsou to všechno slátaniny obří,, ale plebs tomu tleská vestoje a má o důvod víc, proč nadávat na tu krutou a brutální vrchnost, která odjakživa utlačuje poctivce a dobráky. Především pak padá špína na americké vůdce, skutečně, to je dnes jeden z nejmilejších terčů všeobecného vylévání vzteku a zášti, a konkrétně v Čechách je tento zvyk zakořeněn stejně silně jako velikonoční mrskut. Film jaksi zapomíná zdůraznit ten drobný fakt, že to byli Prusové, kdo pomohl s modernizací japonské armády a tudíž i s potlačením samurajského povstání, a že to nebyla americká armáda, jak se to ve snímku tvrdí. Dnes už se nedivím, že s pomocí laciných malůvek, nablýskaných rekvizit a desetitisícových zástupů šikmookých komparzistů můžete změnit lidské smýšlení o historii a světu jako takovém. Říkám, že se tomu už nedivím. Neříkám, že mi to nevadí. ()

ondrin

Velmi působivé, především to, jak se Nathan Algren sbližuje se samurajskou kulturou a mění své životní hodnoty. Je pravda, že dějová linka je někdy až příliš nápadně podobná s filmem Dances with wolves,a nevyhne se přehnanému idylizování samurajů, ale přesto všechno to musim hodnotit kladně. Hřejívá atmosféra, kterou pomáhá navodit i hudba Hanse Zimmera, si mě nakonec podmanila. ()

Jenda.SG-1

Má nejoblíbenější scéna: "Cruise dostává nářez..." Film není žádným zázrakem, ale pokud člověk vypne mozek, může se mu to i líbit... osobně mě to tedy příliš nenadchlo. ()

KOZEL84

Na konci sem si říkal,že kdyby mi výsost řekla,tak si ten meč do břicha vrazím taky.To se to ještě chodilo do kina.A po letech je to snad ještě lepší.Kam se tyhle filmy poděly.Dneska si můžu zajít akorát na vygumované ohn'ostroje za bůhví kolik stovek mega,které ve finále nestojí ani za zlámanou grešli.Cruise na začátku trochu přehrává,ale pak už je (jako vždy!) výborný.Krásný film i s chybama,které už sem tam ted' už ani neviděl. ()

Eragon93

Abych pravdu řekl, Poslední samuraj na mě dýchl ( podobně jako Podivuhodný případ B. B.) zvláštní a tajemnou atmosférou. Edwardu Zwickovi se povedlo natočit velkofilm, který není nepodobný ostatním, ale v něčem je přece jiný. Nedokážu to přesně popsat.. ale je tu určitá harmonie, svoboda ducha, japonská vesnice žije v souladu s přírodou, samurajské zvyky a způsob života - fascinující film, který si vás určitě získá. ()

Dr.Manhattan

Tema samurajov a ninjov pre mna a myslim ze pre vela jedincov nebude nikdy obohrata, ved ruku na srdce, kto nechcel byt ninja ked mal 6 rokov :) . Prostredie krajiny vas doslova pohlti. Reziu a hudbu ani neviem ako by som komentoval, myslim ze mena Edward Zwick a Hans Zimmer hovoria absolutne za vsetko !!!. Suboje a boj s mecom velmi autenticke a realne, co je velke plus. Jedine malicke minus ktore by som spomenul je uz viac krat spominany koniec. Ale rozhodne to nepokazi film a pri tak tak silno dojimavej scene to proste prehliadnete. Hiroyuki Sanada je tam najvacsi borec, rola mu sadla nekustocne. ()

RockStar01

Velice emotivní snímek, kterému odpuštím i ten velice nepravděpodobný závěr, který byl stejně udělaný perfektně. Všichni herci podali skvělý výkon, kamera byla úžasná a velmi jemná, občas možná až poetická. Bojové scény byly efektní a nebyly zbytečně naturalistické. ()

ASSBURGER

Už dlho som vôbec nevedel čo mám k tomuto filmu napísať,tak som si povedal že si ho pozriem ešte raz a možno dostanem nápad a pomohlo to dostal som ho. Takže aby som to zhrnol tento klasický film o Občianskej vojne od režiséra Edwarda Zwicka bol proste perfektný síce bol aj trocha nudný ale inak bol perfektný hlavne ten koniec ked som ho po prvý krát videl tak ma až striaslo aké dojemné to bolo hlavne tá časť z Kenom Watanabom a Tomom Cruisom. Tento film by si podla mňa zaslúžil vyhrať aspoň jedného oscara ved bol perfektne spravený dalej tá hudba bola tiež ako inak perfektná ved Hans Zimmer. Vážne Toma Cruisa nemám až tak v láske ale v tomto filme som proste nemohol ho nemať rád lebo bol ako charakter dobrý. Ale viacej sa mi páčil vo Rain Manovi ako v tomto ale to nevadí aj tak to dobre zahral. ()

janculeeh

Ani nevím, kdy naposledy jsem viděla tak vytříbený film a to jak velmi silným příběhem, skvělými hereckými výkony a neuvěřitelným soundtrackem. Viděla jsem spousty skvělých filmů, no žádných z nich na mě nezapůsobil tak silně jako tento. Škoda, že i dnešní společnost se neřídí principy jako samurajové. ()

drozdy1

Krásný film, který má asi nejlepší výpravu kterou jsem kdy viděl. Japonské prostředí je opravdu nádherné a podtrhává skvělý zážitek z filmu stejně jako hudba Hanse Zimmera. Tom Cruise je velmi přesvědčivý a Edward Zwick zvládá natočit precizně každou scénu. Je vidět, že na tomto filmu si dali tvůrci hodně záležet a výsledek je ohromující. Hodnocení: 85%. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)