Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

bobstock

Obrovské skoky v pokroku, v žívotě, kterým posouváme vývoj dál tak rychle, a za kterou plátíme tak obrovskou cenu. Cenu z pohledu západního člověka. Z dávných dob Starého Japonska, byl život ctí v dobrém i ve zlém..I hledání dokonalého květu, může být smyslem života.. 95% ()

FunThomas

Napínavý film s dobře vykreslenou atmosférou samuraiských vesnic a rovněž příklad zničující pravdy, jak pušky zničily hodnotu umění boje s mečem... ()

Greg25

Tomuhle filmu jsem se poměrně dlouho vyhýbala, v hlavní roli Tom Cruise, herec kterého nemám ráda, k tomu nálepka Američané v Japonsku. Říkala jsem si, jak to asi dopadne a že to bude vyložěně "proamerické", navíc po shlédnutí amerických historických filmů z posledních let, jako jsou Troja, která dopadla vůbec nejhůř a rozporuplné filmy jako Král Artuš, Království nebeské a Alexandr Veliký rozhodně moc dobře americké historické filmy neprezentují. Nakonec jsem, ale tenhle film shlédla a rozhodně nelituji protože to je jednoznačně nejlepší historický film poslední doby. Tom Cruise se snaží, i když na Kena Watanabeho nemá a film celkově nakonec nevyzní až tak proamericky nebo spíš vůbec tak nevyzní, konec je sice trochu" happy end", ale budiž. Já to vidím po dlouhé době na 100% za historický film. ()

Strike

Bezesporu nejlepší film Toma Cruise. S každým dalším zopakováním je lepší a lepší. Tom Cruise podává jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů, přesto hraje až druhé housle. Ken Watanabe je tu prostě naprosto famozní. ()

Phillo

Naťahovaná nuda, s absolútne nehodiacim sa Cruisom a pátosom, ktorý uspáva... Čakal som lepšie vykreslenie prostredia (pre šikmooké krajiny mám slabinu) a dočkal som sa len tasenia zbraní a siláckych rečí. V tomto ohľade na plnej čiare vyhráva 7 rokov Tibete. Nuda až do konca, ktorý je aspoň trošku zaujímavý. 30% ()

Tominecek

Ačkoliv nejsem fandou Toma Cruise, tento film mě po všech stránkách dostal. Svoji atmosférou a podáním. Kdo čekal klasický válečný film, musel byt překvapen jeho protiválečným vyzněním. Scéna, ve které dojde k rozhodujícímu střetnutí samurajů s vládními vojsky, je naprosto dech beroucí. Zpomalené záběry a nechápavé výrazy hlavních hrdinů i bez jediného slova samy mluvily. Zvěstovaly nesmyslnost válečného běsnění. Samurajské bitky a souboje jsou skvěle zpracované, dokáží naprosto pohltit diváka, abych bez dechu a s otevřenou pusou sledoval, jak to všechno dopadne. ()

crozet

Scénář a idea nudně americké.. Ale byl jsem okouzlen výpravou a záběry, které POCTIVĚ reprezentují žánr "válečný film" (jev poněkud netypický). Kupodivu film byl více než ke sledování, přestože v TV a po zvukové konverzi! ()

kubyno

'Samuraj' pohltí skvělou atmosférou, kterou z části tvoří vyborná hudba Hanse Zimmera a také dokonalá krajina Nového Zélandu. Tom Cruise možná nehraje roli své kariéry, ale samuraje ztvárnil skvěle a typicky cruisovsky. Scénář sice není dokonalý, nic vás nepřekvapí – ale žádný příběh jsem nečekal. 5 * prostě dám, jelikož jsem si tenhle film neskutečně oblíbil, navíc za brilantní atmosféru a dokonalé bojové scény: Vždy krásný zážitek, prostě srdcovka. ()

Thehellion

No tak tohle je za pět samozřejmě..:-) Bohužel jsem to měl bez titulků, takže občas docela dlouhé řeči v japonštině nebyly přeložené, pochybuji, že je to tak v pořádku, ale přesto zážitek..Mohlo to být sice asi o trošku kratší, Cruise nemám zrovna moc rád, ale tady je vyníkající, stejně tak ostatní herci..všichní hýří charismatem..Vyníkající režie bojových scén (zdravíme Mela Gibsona a Statečné srdce..:-), inspirace je zjevná..:-) No, je to kvalitní dílo.....za mě slabších 5 hvězd..:-) ()

Pedro Morales

Po prvním shlédnutí sem dal tři hvězdy a když sem to viděl znova tam dávám pět a své předchozí hodnocení naprosto nechápu. Skvěle natočený i zahraný film se skvělým Cruisem, Watanabem i všemi ostatními, s velmi silným koncem, nebo spíše závěrečnou bitvou. Těžce se mi hledá něco, co bych tomuto skvostu mohl vytknout, možná snad až úplný konec - kdyby po závěrečné bitvě následovaly titulky, bylo by možná lépe. ()

Ad4mson

Zwick si je jistý v kramflecích, co se týče akčních scén a vybičování herců k vynikajícím výkonům. Emocionálně mě však snímek naprosto minul. Slabší 4*. ()

M1k9

Jedno z nejkrásnějších dramat poslední dekády, zalito krví a slzami pod japonskými sakurami. Životní role: Tom Cruise, Ken Watanabe, Kojuki Kató, Shin Koyamada. Viděno 3-10x. 10/10 ()

waits

Zwickovi se podařilo zachovat poměrně slušně japonské realie, výtečně natočit bojové scény a celé to podat jako dojemný a přitom chlapský příběh. Cruise (ne, naštěstí není tím posledním samurajem) měl světlou chvilku a zásobuje nás solidními postřehy, které by některým mohly změnit život ("Všude kolem jsem viděl lidi, kteří se od rána snažili zlepšit ve všem, co dělali"). Po třetím shlédnutí je pro mě tenhle film na maximu možného. ()

Hepy13

Naporpvé, ani napodruhé se mi samuraj tolik nelíbil, konečně až na třetí pokus do sebe vše zapadlo, a já nakonec našel sympatie k tomuto filmu. Sám ani vlastně nevím proč se mi dřív nelíbil. Teď si dovolím tvrdit že jsem viděl jeden z nejlepších hereckých výkonů Toma Cruise, ve velkofilmu se vším co k takovému dílu má patřit. Noční přepadení ninjů nemá chybu, stejně jako závěrečná bitva, pohled na překrásnou krajinu kde samurajové žijí, a hlavně na "transformujícího" Toma. Hans Zimmer se zase jednou blýskl dokonalou doprovodnou hudbou. ()

Lilloos

Výrobní štáb očividně našel v Japonsku ten pověstný vnitřní klid, který prostupuje jinak typickým velkofilmem a dodává mu kouzelnou atmosféru pro mě čím dál milejšího východu. ()

petikacka

Tak jasně, je to klasický blockbuster, který, ale funguje...Není to "Zajatec japonských ostrovů", ale přesto to má sílu i myšlenku...U mě dobrý...Za mě 90% ()

Tomislav

Spousta typicky hollywoodských momentů, ale tak nějak zajímavě sladěných. Navíc jsem se nemohl ubránit tomu povznášejícímu pocitu, který se film snaží v divákovi zanechat. Přitom jsem si ani nevšiml, že to trvá dvě a půl hodiny. Můj "oblíbenec" v hlavní roli se sice rozjížděl dost pomalu, ale v průběhu příběhu jsem si ně něj nějak zvykl. ()

kaze

Od tohto filmu sa dočkáte toho, čo čakáte. Krásny veľkofilm so skvelou hudbou a dobrým dejom. Úplne ma uchvátil Ken Watanabe a zdá sa mi, že úplne predčil Toma Cruisa. ()

Ulrich

Technicky očekávaně skvěle zvládnuto, jen ať nad tím přemejšlím jak chci, něak mi uniká důvod toho, proč se tam dělo, to co se tam dělo. Nevim proč samurajové proti vládě bojovali, jaký opravdový důvod, kromě porušení tradic to mělo, a proč jim má divák fandit. No, ale moc hezky se na to dívá... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)