Krásna a bohatá blondínka Melanie Daniels prichádza do malého mestečka v severnej Kalifornii za priateľom Mitchom, ktorý tam trávi víkendy. Krátko po jej príchode sa ukáže, že vtáci v oblasti sa správajú veľmi zvláštne. Melanie napadne čajka a v mestečku sa začínajú zhromažďovať tisíce vtákov, ktoré útočia na všetkých, ktorí sa objavia vonku. Jeho obyvatelia musia čeliť neočakávanej a nevysvetliteľnej prírodnej katastrofe. (STV)

J-o-k-e-r

Slušný thriller, s opět výbornou Hitchockovskou atmosférou, která se nezapře v žádném filmu. Škoda, že nebylo vysvětleno ptačí chování, ale nápad výborný. Při útocích opravdu mrazilo a zvlášť závěrečná scéna byla moc pěkná hra na nervy. Líbilo se mi to, ale od mistra určitě povedenější kousky. ()

TheRoller

Neviem, kde som to čítal, ale je to úplná pravda - Hitchcock dokáže vziať obyčajnú, neškodnú vec a prinútiť vás, aby ste sa jej báli. A to bola Aves moja najobľúbenejšia trieda z Vertebrata, resp. jediná, o ktorej som si myslel, že mi od nej nehrozí nebezpečenstvo. Teraz sa mi bude na jeseň chodiť po parku, ktorý mám hneď pred domom a býva plný tak že full vranami, značne ťažšie ako doteraz... Fakt díki Hitch! 80% P.S.: Možnosť záveru so záberom na Golden Gate Bridge by u mňa značne zvýšila dojem a hodnotenie minimálne o 10%, Najlepší moment : Tippi v telefónnej búdke. ()

Autogram

Nie že by som sa musel báť od prvej minúty filmu, ale prvá hodina takmer nič a jediná nepríjemnosť je, že kuřata nezobou. A tak som čakal. Potom prichádza tá zvieracia vojna a niekoľko geniálnych scén, u mňa vedie telefônna búdka. Ticho vraj lieči, ale v tomto filme to neplatí, pretože vtedy sa vtáky húfujú a treba očakávať útok. Čajky u nás momentálne nemáme, ale zajtra aj okolo vrán budem prechádzať s rešpektom. Kolektívna inteligencia, ktorou ich Hitchcock obdaroval, akoby to boli včely alebo mravce, je na zváženie. Len škoda, že sa na konci ani náznakom neobťažoval niečo objasniť. Trikovo sa to v tej dobe asi lepšie nedalo zvládnuť, vtáčie scény boli fajn, len mi vadila tá projekcia pozadia pri cestovaní autom alebo aj člnom. To sú síce detaily, ale v takomto prevratnom diele zamrzia. –––– Proč to dělají, nevíš? Proč chtějí zabíjet lidi? ()

vyfuk

Na světě existují asi jenom dva natural horrory. Ten poslední natočil pan Spielberg a ten první mistr Hitchcock. Poté, co mne Alfred bohužel asi dvakrát zklamal jsem čekal nějakou tu jebičku na tvářičku jakou dal Cary Grant té hysterické dámě v Chyťte zloděje a nebo zde dala jinou Tippi Hedren jiné hysterické dámě. Opět musím poukázat na to, že jsem čekal dávku napětí. Té se mi dostalo. Sice asi jako vody do Afghánistánu, ale dostalo přeci jen. Film má skvělé aspekty k tomu, aby vás děsil svými efekty a zároveň i zvukovými symfoniemi, které vás nenechají klidnými. Jedna z finálních scén, kdy se ptáci snaží dostat do domu za každou cenu je v jistém ohledu strhující. Připomíná to ptačího Vetřelce. ()

Jaro.Krafcik

Pamiatka zosnulých a aj dnes pokračujem v štýle hororových filmov. Ako som poznamenal už ráno čakal ma ešte jeden film od Hitchcocka ale vďaka jednemu obľúbenému užívateľovi asi zoznam doplním. A takisto sa mám vykašľať na čísla. Tak ďalšia veľká klasika bude až na 12k potom 13k atď. Teraz k symbolickému hodnoteniu 11.111, dalši užívateľ bol zvedavy čo na tuto číselnú zhodu vytiahnem. Dal som vtákov. Neľutujem, skvelý horor ktorý je už na súčasne pomery dosť starý ale podobný nápad a horor som ešte nevidel. Klobúk dole. Snád do tretice Alfred dostane plný počet. 4* ()

Kaja

Teď už klasika od Alfreda Hitchkoka..jediný problém je v roce výroby, teď už i mě připadá spíše směšný než hororový ()

pfa

Na malé městečko z ničeho nic zaútočí zdánlivě neškodní ptáci! Jeden z nejlepších starých dobrých "zvířecích" hororů. [9/1O] Zkuste také třeba: Čelisti(9/10). ()

Almásy

akoze krmenie vrabcov uz nikdy nebude to co predtym. absolutne genialne vystavany, po vsetkych strankach prepracovany thriller kde sa mixuju zanre bez toho aby ste si to vsimli a kde obycajne zatrepotanie kridlami vo vas vyvola zimomriavky. hitch bol asi fakt genius. PS: odporucam pozerat ciernobielo ()

jefff

Na Ptáky jsem byl opravdu tuze zvědavý, dlouhou dobu jsem odkládal než se na mistrovo hororové dílko kouknu neb jsem nevěřil, že bude za něco stát. Hitchcockova filmová díla mám strašně moc rád, umí vytvořit napětí jako málokterý režisér kdy dokázal, má dar vtáhnout naprosto diváka do děje a nechat ho unášet po vytříbených dialozích i napínavých scénách. Bohužel i přes slušnou podívanou musím přiznat, že Ptáci jsou tím slabších z mistrově filmografii. A čtyři hvězdy jsou spíše za dokonalou předlohu, ze které čerpal. Murierové povídka stojí za přečtení, je krátká, ale zatraceně úderná. Oproti filmovému zpracování nesrovnatelně zábavnější a hlavně hrozivější. Kupodivu nejsilnější Hitchcockova páka byla vždy atmosféra, v Ptácích je to právě to, co je dělá pouze průměrných hororo/thrillerem. V tehdejší době musel tento film být naprostou peckou, dnes díky úsměvným trikům nemá příliš co nabídnout. Pakliže chcete modernější alternativu ptačího hororu, není příliš co nabídnout. Horor Kaw je trapný, The Rage taktéž příliš neohromý a Ptačí chřipka je naprosto zoufalá. To jediné dělá Hitchcockovy Ptáky originální. ()

venca163

Spal Hitchcock se všema svejma herečkama? Nebo jinak nechápu...v hlavní roli je vždycky sice docela pěkná barbína, ale většinou je to úplně hrozná herečka, která přes ten mejkup nezvládne ventilovat žádný emoce... Aha! Tak jsem právě pogooglil a koukam, že to začíná dávat smysl =). Ptáci maj skvělej námět, ale na rozdíl od Psycha to skoro nemá atmošku. Ve filmu je taky strašně moc nudnejch pasáží, který děj nikam neposouvaj. Za mě hodně slabý 3 hvězdy a to si to možná ještě rozmyslim, až to zase budu s něčim srovnávat =). (55%) ()

zsn

To byla ale za vlasy přitažená ptákovina. Horor? Spíš dobrodružná romance a zkouška počínajícího vztahu. Strach z ptáků.. ti by se z koronaviru zbláznili. No aspoň zase vím, kde se k filmu vzala další hvězda, jako je Melanie Griffith. Vše se ty herecké posty akorát dědí. Zde od slavné matky a múzy Tippi. Hitchcock je docela dost přeceňovaný. Jediné hororové kouzlo, které jeho filmy mají je to, že jde o filmy pro pamětníky a všechen děj, chování, grafika i herecké výkony jsou nám současným chápáním vzdálené. ()

Ne__Ty

Skoro to byly dvě hvězdy, tady Hitchcockova génia po těch letech nacházím stěží. Stáří efektů totiž nepříjemně vytrhává z dění a kazí vyznění celých scén. Přesto mohu říct, že z vyklovaných očí a náletu na děti mi naskakovala husí kůže. Kdyby to byla moje první zkušenost s hororem, asi by na mě stísněnost dopadla i ve zbytku. Přesto zklamání není jen o tricích. Dialogy nedokáží film popohnat a nemají sílu strhnout. Navíc dvě hodiny jsou dlouhá doba, protože se úvod vleče a postrádá poutavou výplň, za to už nemůžeš zub času. Naštěstí režisér v dalších dílech má očekávání naplnil vrchovatě. ()

ArdathBay

Na počátku to vypadalo na romantickou komedii. Lehkými náznaky se nám to vybarvilo v eko horror. Scény s ptáky jsou nadčasově a neskutečně atmosférické.Finále v domě a odjezd jsou to nejlepší, co je možno vidět v tomto žánru (až na scénu v pokoji s dírou ve střeše).. Bohužel je tu ALE. A to je celý zbytek filmu. Vata trochu smrdící papírem na vyplnění stopáže. Vidět to ovšem jako dítě nebo v době socialismu jako dospělý, byl bych na větvi. Těžká volba hodnocení. ()

ZkuKol

Jednoduché příběhy umí Alfréd dovést k dokonalosti. Ví jak má vypadat hezká ženská a ví jak má vypadat kladný hrdina. Atmosféra je tak mrazivá, že se u ní mlží na oknech a na ptáky budete nějaký pátek hledět s podezřením. Film si drží velmi vypočítavé tempo až do depresivního konce. Jen mě vždy u Hitchcocka rozčilují záběry z jedoucího auta, člověk který piplá každou scénu až je z ní vše říkající nádherný obraz a tohle vypadá vždy tak odfláknutě... 95% ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (viac)