Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

pollstro

Tarantino je naprostý filmový blázen, jelikož stvořit z tak primitivního námětu takové filmové veledílo je opravdu umění. Kombinace spaghetti westernu a klasického japonského námětu se samuraji společně s anime tvoří v rukou tohoto génia nezapomenutelný filmový zážitek. Klasické rozdělení do kapitol společně s nechronologickým pořadím je u Tarantina už klasikou. Některé scény jsou opravdovým důkazem geniality Tarantina a ten kontrast, který do nich vkládá je ohromující. První polovina je spíše slabší, rozjezd by mohl bez problémů být mnohem akčnější a razantnější, ale druhá polovina tohle vše vynahradí. Takové krveprolití nad kterým budete vrtět hlavou se někde jen tak nevidí a společně s obrovským počtem odkazů na mnoho filmů, které sám Tarantino miluje, tvoří dohromady umělecké dílo, které si ale nemusí zamilovat každý a to je dle mého názoru to kouzlo Tarantina. Například finální souboj v japonské zahradě je nejlepší scénou v celém filmu, opravdu působivé a jednoznačně nejlepší příklad použití kontrastu, na jedné straně Lucy Liu v bílých šatech a na druhé běsnící Uma Thurman momentálně snad už v ikonickém žlutém obleku a na pozadí tohoto finálního boje padají vločky sněhu a celá zahrada je zahalena do zimy, jednoznačně brilantní scéna, která v jednu chvíli dokáže dojmout, ale i uchvátit. Nadále animovaná vsuvka je velice oživující a bláznivá, skvělé zpracovaná a nedokážu si představit lepší převyprávění této části příběhu. Uma Thurman je úžasná a spolupráce s Tarantinem ji jednoznačně baví a ve filmu to lze nádherně vidět. Tarantino si jednoduše dělá co chce a pokaždé mu to vychází. Kill Bill je nádherným příkladem geniality Tarantina, který si splnil svoje životní přání a stvořil tento snímek, který poukazuje na mnoho filmů a ta vášeň, kterou do toho vložil je dechberoucí. ()

stafino

"It really is Hattori Hanzo sword." Čo viac k tomuto filmu? Tarantino nikdy nesklame, skvelá hudba, prehnané akčné scény ako s použitím expresionalizmu nemajú chybu. Ale stále ak mám porovnávať Tarantina s Tarantinom, tak jeden z horších ale stále veľmi uspokojujúci. 90% ()

Tartalus

Neuvěřitelná akční jízda. V životě bych nevěřil, že mě bude tak moc bavit koukat na jednu obyčejnou bloncku jak si to štráduje přes kaluže krve za svojí vendetou. ()

Karlos8

Neskutečný nářez a to hned od prvních minut. Tak nějak by to mělo být. Přeházené kapitoly mají svůj smysl a vůbec nevadí, že nejdou chronologicky. Dlouhé dialogy zde nehledejte, spíše se pohodlně usaďte a z pohodlí teplého domova si vychutnejte krvavou lázeň, která v závěru nebere konce. Jenže to by nebyl Tarantino, aby nepřišel s něčím originálním. Film rozdělil na dvě samostatné části, přičemž na konci této části se na samotném konci dozvíte tak zajímavou informaci, že prostě budete natěšeni na pokračování ve formě druhé části. Já jsem neváhal a ihned si pustil následující události. V závěru nemohu zapomenout na tu fantastickou hudbu. Ať už se jedná o začátek, nemocniční probrání z kómatu nebo hrající tříčlennou kapelu, vždy je hudba skvěle zakomponována, čímž dodává snímku na tempu a dobré zapamatovatelnosti. ()

honzic

Filmařsky velmi zdařilé, sice si nepotrpím na ty samurajské boje, ale tady i přes trochu nadsázky a občas ne moc realistické efekty, je to dobré na delší koukání, líbí se mi kamera a detailní záběry. Hodnocení: 80 % ()

hruska.32

Takhle si představuji, film o pomstě. Akční scény jsou lahůdka a hudba též. Celkové nápady a fázování, kamera... ten film je žůžo. A konec filmu vás ihned navnadí na pokračování. Hell yes!!! Tarantino je borec. ()

hrumsrt

Kolikrát už jsem Kill Bill viděl :)... A vždy mě to hrozně baví. Jen holt s postupem času se tady s Tarantinem rozcházím, kdy hlavní důvod, proč ho mám tak moc rád. Jsou ty geniální dialogy, které jsou často předzvěstí nějaké akce, což zdobí až následující QT filmy. Tady to je tak trošku hlavně akce... Úplně nejsem ani odvázaný z dlouhé scény v Tokiu, kdy toho souboje bylo prostě hrozně ale hrozně moc. Naopak nejradši mám souboj s Vernitou Green, kdy je to koncipováno naprosto geniálně! 90% ()

Fin_429

U Vřískotu jsem si stěžoval na velké množství krve. A ano, zde jsou přímo fontány krve. Ale problém s tím nemám, protože to krásně zapadá do lehce parodického Tarantiovského stylu, který je naštěstí vždy dobře podán. A to je další věc - Tarantino je na tohle machr. Nikdo se mu v tomhle nevyrovná, žádný Ostlund, žádny Vaughn. A stejně nejhorší na tom je ten fakt, že nikdo jiný už takový nebude. 9/10 ()

cimrman2.

Tarantino sice ve svém živlu ale za mě už to překombinoval, nedal tomu nic magického zkrátka nic před čím bych smeknul! Anime složka je tu faakt zbytečná. Pokud by tohle Tarantino narval do jednoho filmu což by znamenalo zrychlené vyprávění už tak ne moc obsáhlého příběhu, možná by z toho byl solidní kousek. Je tu sice hodně krve ale děj se prostě nikam neposouvá. Lítající hlavy vzduchem bez těla a Uma Thurman předvádějící nadpozemské bojové výkony mě spíše nudila. Tímhle si mě Tarantino nezískal. 35% ()

Redmann

Tarantino v absolútne špičkovej forme ! Úžasná kamera - pohľad cez prestrelenú hlavu je nezabudnuteľný... Prvý krát ma naozaj mrzí, že môžem dať "iba" 5 hviezdičiek... ()

chucky

Skutečná lahůdka tohoto roku. Takový pocit co jsem měl po návštěvě kina jsem zažil jen u pár filmů. Tarantino mně velmi mile překvapil svým mixem brutality a přitom krásy filmu. Pocta samurajským filmům dokonalá. K tomu všemu doprovod skvělé hudby a film tohoto roku je na světě. ()

nash

Začátek mě uchvátil: černobílej záběr na zmlácenou Umu, Bill jí z tváře stírá kapesníkem krev, a pak do toho ta písnička. Začátek asi paradoxne nejsilnějším momentem filmu. Pak už je to sice jen akční řezba, ale opravdu úchvatná. Je tady novej Tarantino, a i on se nějak vyvíjí. My se musíme smířit s tím, že další Pulp Fiction už prostě nenatočí. ()

casyy

Královsky jsem se pobavil. Ovšem jedinou opravdovou emoci jsem cítil při (chybném) zjištění Nevěsty, že o dítě přišla. Zbytek toho kravého nářezu, který je pojat opravdu s nadsázkou, ve mě vzbuzoval (ne)chtěny smích ale i obdiv nad hudebním doprovodem a prací trikařů a kamery. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)