Keď bývalý boxer Bradley Thomas (Vince Vaughn) príde o zamestnanie a začne sa mu rozpadať manželstvo, rozhodne sa pre riskantné riešenie - bude predávať drogy. Prijme prácu drogového kuriéra v nádeji, že šťastie sa obráti na jeho stranu a bude môcť konečne zabezpečiť svoju ženu Lauren (Jennifer Carpenterová). Situácia sa postupne zlepšuje, ale práve vo chvíli, keď sa mu začína finančne dariť, ocitne sa uprostred prestrelky a skončí za mrežami. Väzenie je však neľútostným bojiskom odsúdených o vlastné prežitie. Bradley zahnaný do kúta musí urobiť množstvo desivých a zúfalých rozhodnutí, aby sám prežil a zároveň ochránil svojich blízkych. Jeho jedinou šancou je prebiť sa väzením ako neľútostným bojiskom a zvládnuť aj ten najnebezpečnejší blok zo všetkých - Blok 99. (TV JOJ)

Renfield

Bradleyho cesta do "pekel". Škoda ji, protože atmosféra první poloviny je parádní, scénář načrtne hned několik témat, která se dala více rozvést a fajn je i samotný Bradley. Nebo fajn, dokáže minimálně v jednom momentu překvapit svým klidem, což z něj dělá víc, než by se původně dalo čekat. Jenže tohle všechno částečně vyzní do ztracena, protože exkurze vězeňskými zařízeními kompletně mění náladu filmu a ten se tak stává čistokrevným béčkem. Začnou se dít velmi těžko uvěřitelné věci, mezi které patří třeba i Bradleyho neporazitelnost, tu jsem Vaughnovi vzhledem k jeho fyzické kondici a (ne)akčním scénám opravdu věřit nemohl. Na druhou stranu se tohle béčko dá v klidu užít, lokace věznic, ať jsou sebeblbější, tomu vcelku sednou, což platí především pro závěrečný šlapací masakr v podzemí. Své udělá i řada správně přestřelených vedlejších postav, nejlépe takový Don Johnson, ale i Udo Kier a Fred Melamed. Zkrátka na konci jsem Zahlerovi to rozšlapání první poloviny částečně odpustil. 75% ()

Garch

Bradley Thomas Vince Vaughna není nabušený kulturista, ale je to kus chlapa, co dřív "trochu boxoval". Když ztratí práci, a se ženou je to taky trochu na levačku, rozhodne se vzít dočasný job, kde je do basy blízko. Sice "to není rakouský vězení", ale těch pár let se přečká.  Jenže to bude jinak. ()

Bezda202

Už u Bone Tomahawku bylo vidět, že se Zahler trošku drsnějších příběhů nebojí. A i tentokrát je to pecka, možná ještě o kus lepší než minule. Vince Vaughn si to v těch posledních vážnějších rolích neskutečně dává a tady obzvlášť (kdyby se přeobsazoval Kingpin v Daredevilovy, tak jasná náhrada :D). Parádní nekompromisní příběh, plus je to z vězení, což já můžu. 5* a neskutečně se těšim na jeho další film s Gibsonem a Vaghnem... ()

husokachna

Zahler to má v prdeli. Zápletka jak z céčka, scénáristický berličky jak z déčka, ale o to tady vůbec nejde. Jde o sestup hlavního hrdiny peklem, až na dno, až do chvíle, kdy i nejpomalejším (nebo nejoptimističtějším) z nás dojde, že odsud už se nevrací. A Bradley (pro kterýho se Vince Vaughn narodil), si to tímhle peklem mašíruje s rozhodností parního válce a efektivností kotle Viessmann (ne neprodávám to). V tomhle je to hodně podobný kostěnému tomahawku, kde se taky moc dlouho nepřemýšlí a jde se tvrdě a bolestně za tím, co je "správné". Přitom Vince a jeho ksicht vás nenechají na pochybách, že Bradley není žádnej vůl a že ví, co dělá. Jen je to prostě hrana chlap, kterej se nerozbrečí, když mu život chrstne do obličeje tu šedou náhražku, postaví se a dělá, co musí. A tak si s ním můžeme projít tu bolestně explicitní násilnou cestu, člověka, kterej chtěl dělat správný věci, jen se to prostě někde zamotalo. Jen od toho proboha nečekejte realistický drama. Tohle je spíš černočerná pohádka, kde platí jiná pravidla než v reálném životě, a pokud se rozhodnete na ně nepřistoupit, tak budete od filmu odcházet s pocitem, že větší debilitu jste ještě neviděli. Zahler ale točí tak zručně, že rychlejší dvě hodiny jsem asi ještě nezažil a že nezbývá než věřit, že to takhle natočit chtěl a smeknout před jeho vizí. ()

blazir1 odpad!

Tak to byla teda cypovina 1. řádu. Ty otřesný, laciný a dětinsky vypadající efekty rozmlácených a rozprsklých hlav(každý blbec ví že hlava není nafukovací míček a po šlápnutí neexploduje..) - no hrůza. Choreografie soubojů byla tak špatná, že by byla vyloženě vtipná, pokud by šlo o úmysl a o komedii. Nešlo. Že Vince není ani dobrý, ani vtipný komik už nějakou dobu(narozdíl od něj) víme, ale že je i mizerný "charakterní" herec obecně, tak to je novinka. P.S. dupáním na hlavu v toaletní míse ji prostě od trupu nikdy neoddělíš(natož na tři kopy..), to snad ví i malý postižený dítě. Co to měli autoři za matroš? Asi kvalitka... Hodně nepovedená sračka, která zřejmě svým vyzněním a nesmyslnou nadbrutalitou měla evokovat nějakou hru. Škoda materiálu, mohl být použit třeba na hezký přirodopisný dokument. Nebo porno. ()

Flopik

Vinca som ešte nevidel v žiadnej serióznej úlohe, preto som sa aj troška obával, opak bol však pravdou. Prvá trištvrte hodinka je pomalšia, dozvedáme sa ako hlavný hrdina prišiel k distribúcií drog a skončil vo väzení. Potom však začne pobyt vo väzení a odkedy je premiestnení do väzenia s maximálnym dozorom začne peklo. Pozeral som len s otvorenými ústami čo sa tam deje, atmosféra perfektná a Vince to zahral skvelo. Kto má slabší zážitok bude možno odvracať aj zrak. Koniec správne dojímavý a u mňa za 5*. ()

dannyyy

Drsný film! Drsný Vince Vaughn, tak jak ho neznám, výborný. Scény násilí byly opravdu kruté a když jsem se podíval na režiséra, tak jsem hned pochopil odkud vítr vane...Bone Tomahawk. Těším se na jeho další kousky. ()

zahadum

Veľký muž ...chodiaca skala Vaughn rámuje všetko čo mu stojí v ceste...terminátor ktorému náhody padajú z neba ako huby po daždi....zničí celé väznice ..zmasakruje holými rukami najdrsnejšie prasce sveta, presekáva sa krvou..mäsom za lámania kostí to dokatuje na koniec kde sa zistí,že ...čo sa zistí ? ()

warrenur

Co sa tyka plynutia deja, je to o malicko sviznejsie ako Bone Tomahawk. Ale kazdou minutou je vam jasne, ze sa k niecomu schyluje. Budovanie napatia je tam proste citit, ako sa hrdina dostava stale do hlbsich, tmavsich a spinavsich miestnosti. Podla mna sa tymto filmom Vince Vaughn ocita vo svojej, zatial najvyraznejsej, roli. Hned prvymi minutami filmu nas sprevadza tupy zvuk tazkych podrazok na lubovolnom podklade. :) Je to velavravne. Triky su celkom vydarene, avsak uplne posledny obraz filmu mi prisiel ako z talianskych gore 80tych rokov, ale bolo to tak na pol-sekundy. V zavere velmi hutna masakra. Skoda toho definitivneho konca, mali by sme tu noveho superhrdinu. :) Film urcite nie je pre slabsie povahy, inak odporucam. Netusil som, ze sa Jennifer Carpenter po tych rokoch od Dextera ani trosku nezaobali. ()

theSaint

Vaughn jako charakterní nesmlouvavá mlátička? Kdybych neviděl, nevěřil bych. Úderné, přímočaré. Od první minuty jsem byl přibitý k obrazovce. Tento typ filmu má jistou nevýhodu v tom, že nebude nikdy řádně doceněný "akademickou půdou". Vaughnovi bych za tohle divadlo přál uznání. ()

Saur.us

Nekompromisní pád V. Vaughna na úplné dno pekla a zároveň cesta zpět na herecké výsluní. Lemována jest krví, mozky a zlomeninami přesně tak, jak nám to S. C. Zahler naservíroval už v Bone Tomahawku. ()

El-Barto

Nemá to moc tempo, zas tolik se tam toho neděje, ale když už dojde na věc, tak lepší bitky dost možná neuvidíte. Navíc si vás získá Vince Vaughn jako tichý tvrďák, na kterýho je spoleh, řídí se principy a je čestný. je prostě výbornej a takovýhle role mu sedí. Pro mě milý překvapení. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů