Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

IvonaK

Denzel Washington = výborný herec. Nejlepší bylo jak zpovídal ty padouchy svým přirozeným vystupováním s nadsázkou a pěkně to všem spočítal. Dakota Fanning byla taky herecky přirozená a já věděla že nebude trvat dlouho než si tito dva k sobě najdou cestu. :-) ()

chelsea63

Dakota Fanning pět hvězd. Denzel Washington čtyři hvězdy. Christopher Walken tři. Tony Scott (budiž mu země lehká) by měl dostat napráskáno za ty pitomý cukací sekvence, kterejma ten film zabil. Místama too vypadalo jako videoprodukce šestý kategorie. ()

TaNya_

Slabé tři hvězdy, velmi slabé. Bohužel nejsem nadšenec vyloženě roztřepané kamery a rádoby flashbackových záběrů, které ovšem trvají skoro celý film. Když to přirovnám třeba k Bournovi, tak tam mi to vůbec nevadilo. Ale tam to nebyl zdaleka takový extrém. No a zbytek filmu mi uplynul tak nějak jednotvárně. Bylo mi celkem jedno, jak to skončí nebo co se s jednotlivýma postavama stane. ()

wege

Původně jsem chtěl v neděli nedělat nic jako v sobotu a jen koukat na filmy. Jenže bylo pěkně, známí zavolali, tak jsem vzal syna a jeli jsme na kolo, 25 km, pivo a oběd v nejzazším bodě, další piva skoro v cíli. Známí byli fajn, mohl jsem být smutný, na nic se neptali, jen mě tak trochu opili. To mi nevadilo, vadilo mi, že se nemůžu zbavit toho zlozvyku s nikotinem (fakt musím, nedělá mi to dobře, přeháním to). Byl jsem rád, že jsme dojeli v pořádku domů o). Jak jsem sliboval, podíval jsem se na akční film, byl fajn, super, moc se mi líbil. Ta klipovost byla skvělá, realita Mexika krutopřísná. Než jsem to stihl dopsat, vrátila se ona a všechno šlo do prdele. Najednou na ničem nezáleželo, když vidíte, že je opravdu konec. Nechápu to, v hlavě mi to nedoteklo a bude to chvíli trvat, než to fakt dokážu akceptovat. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 12) ()

schunjo

Tak toto je akcak ako ma byt. Len minimum patetickych scen, relativne uveritelny pribeh, dobra praca s kamerou a standardne dobry Washington. Toto sa Scottovi skutocne podarilo a v ramci zanru je to to najlepsie, co som v poslednej dobe videl. Vaham medzi 4 a 5...... a bude to 5. ()

zomb0

nič prevratne v danom žánry, ale pekne hlasky...gulka vždy vraví pravdu...pomsta najlepšie chutí za studena (kill bill hláška)...inak nič moc.. ()

snake

Netajím se tím, že mám rád ve filmech promáklou psychologii postav. Nemohu říci, že by postavy v Muži v Ohni byli dokonalou ukázkou psychologické propracovanosti. Občas se zde objevují i dosti ohrané věci (bývalý voják utišující své trauma v lahvi whiskey...). Ale přeci jen jsem postavám naprosto uvěřil co dělají a proč to dělají. Mluvím o Dakotě Fanningové i Denzelu Washingtonovi. Právě dětská představitelka mě doopravdy posadila na prdel. Slyšel jsem o ní už moc ale viděl jsem ji v prvním filmu. A doopravdy, její přirozené herectví je tak uvěřitelné, že vám příjde film jako skutečnost. Skvěle dokázala ztvárnit základní lidské city jako lásku, zoufalství, smutek, zklamání. A ty jsou alespoň pro první polovinu filmu to nejdůležitější. Právě první půlka filmu je hodně odsuzována, ale podle mého je o něco lepší než ta druhá. Sledujeme postupné upevňování vztahu malé holky hledající přítele a válečného veterána utápějícího své vzpomínky v chlastu. Ne, rozhodně nejde o nic originálního. Ale ze stran obou herců jde cítit, že svým postavám sami věří. A tak jejich vztahu můžeme uvěřit i my. Jediné co mě v této chvíli nenapadá, jestli už jsem někde neviděl něco v tom smyslu, že pro chátrající trosku se stane smyslem života malá holka. Nevím, ale myšlenka je to úžasná, ba trochu nereálná. Škoda, že ve druhé půlce se Dakota Fanningová objeví už jen na chvíli a na řadu přichází akce. Nejsem nějákým velkým milovníkem akčních filmům, ale viděl jsem jich dost. Ale abych se přiznal, Muž v ohni je pro mě jiný. Doopravdy mě těší, že Denzel Washington v sobě dokázal najít opravdu originálního akčního hrdinu. Není to typický Schwarzenneger nebo Bruce Willis je to něco jiného. Tvrďák, ale jenom člověk. To je to co se mi nelíbí na 90% akčňáků. Že hrdina je vlastně polobůh. Ne, to Creasy rozhodně není. Je to člověk, který touží po pomstě. Ale způsobem, kterému já věřím. A musím říci, že dosti nevybíravým způsobem. A ten ještě k tomu podtrhne skvělá režie.Styl Tonyho Scotta je zajímavý, mě osobně velice sedl a nesouhlasím s názorem, že by tam bylo moc těch stříhu, filtrů, dokumentární kamery...Tony Scott si prostě pro tento film vybral tento styl točení a já nevidím důvod proč by ho měl v půlce filmu přestat používat. Naopak barevná laděnost filmu a rychlé střihy v kombinaci se zpomalenýma záběrama budí aspoň v první půlce filmu jakýsi pocit alkoholového opojení, kterým hrdina často prochází, tedy aspoň zezačátku. Ve druhé půlce naopak působí velice dobře v kombinaci s tvrdou akcí. Já jsem se naopak tetelil blahem. Pro mě je Muž v ohni jeden z nejlepších akčních filmů za posledních pár roků, a jako film psychologický je u mě silnější nadprůměr. ()

R.O.man

Kto by bol povedal, že sa z takéhoto príjemného príbehu stane takáto akčná vyvražďovačka. Typický Denzel Washington, výborná Dakota Fanning a vcelku jednoduchý scenár, ktorý sa vám začne časom zamotávať i vďaka prekvapivému rozuzleniu. Ledva ledva 4*. ()

Cortesz

Na 5 hvězd to není, ale na míň taky ne. Je to nadprůměrný akční snímek se skvělým washingtonem a Dakotin přirozený projev je bezchybný. Ale ta kamera a stopáž byly přehnané. Naštěstí konec byl nečekaný a vydařený. ()

Pai-Mei

Dalo sa to natočiť aj lepšie, ale aj tak Denzel a Dakota podali skvelé výkony. Film od režiséra takých snímok ako Nepriateľ štátu alebo Spy game si netreba nechať ujsť. ()

MarkHoppus

Skvěle natočený film plný hvězd. Danzel předvedl jako obvykle výborný výkon, ale jak říkám - u něj je to normální. Co mě však velice překvapilo je Dakota Fanning - nikdy jsem ještě neviděl desetileté dítě takhle hrát, jestli jsem někdy viděl hereckého supertalenta tak si toufám říct, že jím je právě ona. ()

columbova

Prvá polovica filmu je na môj vkus, v očakávaní akčného thrilleru, presladená. Chvíľami som mala pocit, že sledujem nemeckú telenovelu. Aj klipovité poňatie filmu nemusí byť každému po chuti. Druhá polka svižne odsýpa, ale výsledný dojem pre mňa "len" za 3 hv. ()

ratpile

Asi nejlepší Tony Scott. Jestliže mohou vypadat frajeřiny s kamerou a epileptický střih rušivě, není tomu tak, stačí se jen naladit na správnou vlnu a pak si film, nenudící ani ve vteřině, vychutnávat. Tony Scott je proste mistr svého řemesla, podat takto neoriginální, tolikrát viděný příběh o nasranym chlápkovi co už nemá co ztratit takovýmto strhujícím stylem, dokáže jen málo filmařů. Ideálně namíchaný koktejl akce a emocí. Danzel Washington možná ve své vůbec nejlepší roli pochodující spravedlnosti, skvělá Dakota Fanning, hmatatelná atmosféra Mexico City podpořená skvělou hudbou. Tony, narozdíl od takového Domina, ždíme emoce z diváka na maximum a já se při slušné stopáži 2,5 hodin nenudil ani vteřinu. ()

oasismanik

Čakal som priemerné béčko, dostal som skoro solídnu akciu, od ktorej som neotrhol oči. Ale predsa by som zopár scén určite vystrihol, pretože v tomto filme nemali čo hľadať. ()

The_Peach

Skvelý počin. Denzelovi neskutočne prisadla rola pomstiteľa. Aj tuna sa prejabuje veľký talent Dakoty Fanning. Tento film ma skvelý námet, dej, skvelá kamera. Tento film som si užil od začiatku do konca. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)