Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

katmandzoo

Vynikajúci film! Denzel Washington bol v úlohe neľútostného pomstiteľa a hrdinu, neprekonateľný. Krásny príbeh, skvelý dej a trochu smutný koniec, avšak do tohto filmu sa veľmi hodil a dalo sa predpokladať, že to takto skončí. Muž v ohni vo mne zanechal silný citový zážitok a preto ho bez váhania hodnotím na 5*. ()

cerbygerby

Denzel Washington jako skrachovalej vládní agent..co se utápí v chlastu dostane prácičku jako osobní strážce malé holčičky (Dakota Fanning).. nejdříve je jako starý morous, ale pak se mu dostane pod kůži a on v tu chvíli jak jí někdo unese jde přes mrtvoly...celkem se z toho dalo možná vyždímat víc, takže hodnotím 4* ()

Kingjiri

Tony Scott odved jako vždy řemeslně zručnou práci, největší díl práce ale udělal Denzel Washington, kterej se do těhlech rolí fakt hodí. Opomenout však nesmim i většinu herců ve vedlejších rolí, zejména na svuj věk neuvěřitelně schopnou Dakotu Fanning. Největší vadou na kráse je stopáž. Nevim, proč si Tony s bráchou Ridleym potrpěj na stopáže delší než dvě hodiny, občas je to vážně spíš na škodu. Hlavně v první polovině by se dalo leccos ve scénáři vyškrtat. Situaci ale zachraňuje druhá polovina, když se Creasy vydává za cestou po pomstě a volí zajímavý metody výslechů podezřelejch a z některejch si dělá doslova prdel. Největší pochvalu si však zaslouží povedenej konec, kterej z Muže v ohni dělá neobvyklej žánrovej snímek. ()

jsemzuzu

Opravdu velmi dlouho jsem tomuto filmu odolávala a to jen kvůli Denzelovi... jako herec mi není ani trochu sympatický a tady si bohužel to skóre moc nevylepšil, ve svých rolích je vždy velmi toporný.... :) naproti tomu Dakota byla neskutečná a opravdu skvělá, mrzelo mě, že pak půlku filmu chyběla.. :) typické akční béčko s klipovitou kamerou a střihy Tonyho Scotta (tím mě štval už v Dominu), nicméně velké plus má u mě hudba v čele s vokály Lisy Gerrard :) věděla jsem, že ten hlas odněkud znám ;) každopádně stojí to za shlédnutí ;) ()

palmrus

Určitě dobrej film, akorát bych ho trochu prostříhal, nějaký pasáže mi přišly uplně zbytečný. Na druhou stranu druhá polovina už je celkem jízda. ()

rainman93

OK. Chápu, že každý režisér by měl mít svůj styl a Tony Scott má svůj rukopis poměrně dobře čitelný. Nicméně porovnejme si tento snímek s kultovním Posledním skautem. Titulní hrdina: Denzel: nemastný-neslaný až prachmizerně ploše zahraný se stupidním návratem ztraceného syna. Bruce: prototyp hrdiny odkazující ho na klasické noarové detektivy s cigárem a flaškou, co pro suchou hlášku nejde nikdy daleko. Děj: Muž v ohni: odepsaný žoldák, pracující jako osobní strážce malé holčičky, která v něm probudí chuť k životu a následně se kvůli ní nechá zabít. Poslední skaut: odepsaný detektiv, pracující jako osobní strážce, který zmasakruje celou mafii a na konci se hurónsky směje. Dle skutečných událostí: Muž v ohni: hraje si na to. Poslední skaut: fakt to nepotřebuje a fakt by mu to nikdo nesežral. ()

Ondr@932

Špičkový akční film s cool vizuálem, s vtipnými hláškami, s dobrým hereckým obsazením a výborným příběhem, podle skutečné události. Chvílemi drsné, chvílemi vtipné. Jako například: cituji: "máš C4 v prdeli a zbyvají ti už jen 3 minuty" : " Já mám čas, zato ty jen 3 minuty" :-D. Režisér Tony Scott byl opravdu výborný! 90% ()

Biopler

Nepodarky s kamerovými hrami mi vadili až príliš. Toto Tony Scott veľmi prepálil a v princípe pokazil dojem z filmu, ktorý sa veľmi pekne rozvíjal aj sledovaním vzťahu osobného strážcu a dievčatka. V istých scénach bol plný emocií a mne sa vážne tlačila slza do očí. V druhej polovici filmu dievčatko zmizne a ja som si mohol vychutnať len kvalitne odvedenú akčnú prácu. Scott vážne chcel, aby som v závere citíl katarziu z popráv ľudí, ktorí zavinili únos dievčatka? Nič také som necítil. Mám rozporuplné pocity. ()

tranquill

"Zabiju každýho, kdo se přiživil, kdo si přisadil, kdo se na mě podíval..." Tak já se na něj podíval a nesedl mi dramatický způsob režie a doprovodné hudby a také šíleně dlouhá stopáž. Tedy průměr. ()

KOOHA

Videno porpve az vcera, tj. po 16 letech od vydani. Docela me tam srala ta tekava kamera a rozostreni obrazu a to co samou minutu filmu. Taky jsem byl na palici, ze pouzival tu samou hudbu, co jeho bratr ve filmu Gladiator ctyri roky pred timto filmem. asi to byl v te dobe trend...to tocit takto zbesile, trhavou kamerou. V dnesni dobe s odstupem casu je to "out", prezite. Pribeh stokrat omlety, jen zase zasazeny nekam jinam s jinymi lidmi. Proste cistej prumer ()

Stíba

Scott se snaží čachrovat s kamerou a působit originálně, ale tentokrát se mu to nedaří a je to především charisma Denzela Washingtona a chemie mezi jím a malou Dakotou Fanning co zachraňuje některé slabší a trochu slátané části filmu. Slabší 4*. ()

HawkeyP

Rád bych tomu dal vyšší hodnocení. Bohužel, jedná se jen o standardně napsaný thrilller, který se snaží ze sebe dělat víc, než je. I když tomu videoklipový styl dost pomáhá, na poctivý nadprůměr je to pořád málo. 70 %. ()

Candyman

Můj oblíbený stařík Tony Scott, jehož prací je taktéž např. výborný Poslední skaut. Tomuto filmu dodává charisma především skvělá kamera, výborně zvolená hudba a taky brilantní mlaďounká herečka Dakota Fanning (taky hraje ve Válce světů od Spielberga), Denzel Washington v neposlední řadě. Prostě diamant mezi filmy. ()

chlebos

Vyborny namet dokonale zmrseny Scottovou rezii. Ty jeho tresouci se zabery vs naprosto klidne a barevne odlisene momenty me fakt neba. Je to skoda pac kdyby si to scenarista (odplata) natocil sam tak mohl vzniknout opravdu drsny syrovy film. Takhle to je jenom takova limonada riznuta LSD od Tonnyho. ()

arkie

Priznám sa, vypol som to asi v 25%, neskutočne ma srala "super inteligentná" Dakota Fanning prednášajúca "životné múdrosti" hodné renomovaného filozofa. Takže mi možno ušiel brilantný záver, mučenie únoscov či čo, ale ja to znesiem. Niekedy možno ... :) ()

zberatel

Denzelovi takyto druh uloh proste svedci. Chlap ktoremu po vsetkom co prezil uz na nicom nezalezi, ani na vlastnom zivote zmeni svoj pohlad na svet ked sa mu pod kozu dostane mala Dakota ktoru ma za ulohu chranit. Skvele spracovany namet a vynikajuci denzel, no na 5* to nieje, vdaka tonyho rezii ktora je niekedy dost rusiva vdaka jeho kamere a fitrom ci klipovym strihom ktore tak casto a rad poziva a ktore ja moc nemusim. Washington je antihrdina no ajtak ste snim a drzi mu palce ked malu unesu a on sa vydava na drahu pomstitela. Ja najdem tych co to urobili a zabijem kazdeho co stym mal nieco spolocneho... ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)