Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

cachina

Pomsta je pokrm, který nejlíp chutná za studena... Denzel Washington v roli mstícího se bodyguarda bez sebemenšího slitování, který spálí a zabije všechno a všechny (musim říci, že občas i originálním způsobem - bomba v zadku hovoří za vše), co se podíleli na únosu jeho svěřenkyně, nebo se jen na něj křivě podívali. Film se dá rozdělit na dvě části. První se vyvíjí jako klasické drama o bývalém vojákovi, který už nemá důvod k žití a utápí se v alkoholu. Nakonec dostane práci jako ochranka malé holčičky, která mu vrátí touhu k žití. Dtruhá polovina snímku se zvrhne v krvavou akční odplatu, kde o mučení, brokovnice a bomby není nouze. Tony Scott dokazuje, že se cítí v roli režiséra akčních snímků jako ryba ve vodě, i když jeho kamarových hrátek zde bylo až příliš a občas rušily. ()

Wally

Tento film prostě stojí za to vidět...třeba alespoň mne dostal a po shlédnutí jsem si řekl 'wow, dost dobrý'. Filmy natočené podle pravdivé události (i když často více či méně upravené) mají něco do sebe a nechám se vtáhnout do děje mnohem snáze. Jedno vím jistě...pokud by mi šlo někdy o kejhák, tak Johna Creasyho v podání D. Washingtona bych chtěl mít po boku. Asi bych se bál míň :-) ()

toy79

Muž v ohni se opravdu povedl. Ostatně spolupráce Scott-Washington se osvědčila už mnohokrát. Denzel Washington je jako vždy na sto procent připravený a roli dává vše, co herec může dát. ()

Mistickzz

Príbeh muža, ktorý svoj život stratil a bolo mu jedno čo bude ďalej. Cestu mu ukázala až malá Pita. Dostala ma hlavne hudba a odhodlanie s akou sa Washington rozhodol učiniť svoju vlastnú spravodlivosť. Tento film ma chytil za srdce a nech vraví každý čo chce, pre mňa je top. 86% ()

Lukoboss

Muž v ohni je nekompromisní chladnokrevnej snímek, kterej si nebere servítky. Bodyguard - alkoholik se rozhodne pomstít únos malé hočičky, kterou má hlídat. Jde si tvrdě za svým, sejme nějakýho toho gangstera, občas něco vyhodí do vzduchu a pátrá skrz favely, aby se propracoval až k tomu nejvyššímu grázlovi. To všechno je ale tak elegantně zpracovaný, že je radost se na to dívat a ani celkem prasácká stopáž není překážkou. Představitelka malé unesené "slečny" hraje na svůj věk taky dobře a všechno jí to pěkně divák věří. P.S.: Je dost pravděpodobý, že se tímhle filmem a taky oběma dílama filmu Elitní jednotka inspirovali tvůrci hry Max Payne 3, protože to prostředí, styl vyprávění a dalších věci jsou hodně podobný těm ve hře, takže to z toho nejspíš vychází. ()

Dodmund

Film vhodný pro začínající filmové fanoušky, aneb 1. lekce žánru krimi / thriller. Nejprve je důležité sdělit divákovi, že si hlavní hrdina vybudoval vztah v malé dívce. To je možné do 15 minut, ale vzhledem k tomu, že se jedná o první lekcí, je tomuto věnováno prvních 45 minut. Další důležitou součástí je msta, které se věnuje druhá část filmu. Bohužel do první lekce se nám nevměstná jakákoliv komplikace a jediné postřelení v závěru znamená pouze nesmyslný konec. ()

iXtr3m3

Skvelý, drsný, temný triler so skvelým Denzelom. Mám dojem, že pri jeho mene iné prívlastky ako skvelý, fantastický a pod. snáď ani nejde dať. Samozrejme je to aj jeden z najlepších filmov Tonyho Scotta a jedna zo spoluprác tejto dvojice. Stojí za pozretie. ()

cab

Film uzasny jak po herecke, ale predevsim vizualni strance, kde je Creasiho (Denzel Washington) pomsta podana ve velmi syrovem formatu. Nadherna prace kamery s klipovymi prvky. Novogeneracni akce pro nove tisicileti jak ma byt s obcasnymi trhlinami ve scenari. 90% ()

Balu...

Připadá mi to jako dva filmy celkem násilně sloučený v jeden.. Ten začátek a očividná snaha režiséra "vnutit" se do přízně diváka emocemi přetékajícím počátkem ´končícím´ při vyhraném závodě v plavání je neúměrný následujícímu ději. Ten už sem si jen naplno užíval v očekávání, jaký další způsob usmrcení si Denzel vybere.. Možná je to ono, co tu jiní kritizují; ale přesto, že motiv je každému již znám z bezpočtu jiných snímků, rozhodně mi tím neskazil chuť jej sledovat =) ..něco jiného je nanneštěstí finále a závěr, u kterého sem si říkal, že pokud Dakota Fanning skutečně ´umře´ a film bude končit nejspíše ´po americku´ na hřibově plném bílých náhrobků, kde jí dá kytku na hrob; dám filmu i přes jisté.. ..plný počet. Nestalo se tak a tudíž je to spíš taková ta příjemně koukatelná podívaná. Maximálně dvakrát. Kamera příliš klipová; sice některé záběry mi přišly jako invenční, v celkovém součtu se ale ztratily za ´blikáním a divokými přechody´. Méně je někdy více. Forgiveness is between them and God. It's my job to arrange the meeting.. ()

wosho

Velice drsné akční drama. Film je složen ze dvou částí. Obě jsou jiné- sblížení se bodygarda s malou holčičkou/cesta pomsty posetá mrtvolama. Ta první je hlavně díky Washingtonovi a Fanning snesitelná. Sice musí pronáčet blbé kecy (to fakt napsal machr co nám dal LA přísně tajné a Odplatu?), ale díky svému talentu a režii Scotta se přes to snadno přenesete. V té druhé části si reputaci napravující scénarista hodně polepšil. Naštěstí se nikdo nepokusil z toho zabijíka udělat terminátora, tak vidíme jak ten drsňák co sám krvácí a ubývají mu síly se s nikym nesere a klidně zmrdovi narva bombu do prdele. Škoda té nedokonalé první poloviny, Muž v ohni měl na to, se stát nejen kultovním, ale hlavně kvalitním a legendárním snímkem. Bohužel nemá na to dost koule. I tak si pozornost každého fandy zaslouží. ()

ElChe26

Co žene člověka jít až za své hranice? Pomsta. Ztracená existence John Creasy (D. Washington) konečně našel důvod proč neutápět svůj žal v alkoholu, ale zanedlouho o něj přišel. Tato ztráta ho přinutila k tomu, aby se nemilosrdně na všech zúčastněných pomstil. První část filmu na mě působila dosti sentimentálně, nechyběly zde ani citáty z bible či „filosofická“ rčení typu: kulka ti poví pravdu. To mi však vynahradila akcí nabitá druhá část filmu, ta vás pobaví a nenechá v klidu, rozzlobený John Creasy si zde jde bezohledně za svým cílem. Ačkoliv si v melancholických náladách čte bibli (první část filmu), neváhá posléze "zařizovat lidem setkání s bohem" (část druhá). K filmu jsem se dostal na základě doporučení kamaráda a udělal jsem rozhodně dobře, že jsem na něj dal. Jestliže si chcete užít akční podívanou, nechat se dojmout nebo fandit hrdinovi, který opět vzal spravedlnost do svých rukou, rozhodně doporučuji. ()

Hopper

Hm niekde medzi 3 a 4, ale tentoraz prižmúrim oko. Trochu rozťahané, nezriedka zbytočné klipovité aranžmá typické pre Tonyho, štandardný Denzel Washington a skvelá Dakota. Film je rozdelený do dvoch nesúrodých častí a najmä tá druhá, brutálna "pomsta" naštvaného poliša je trochu samoúčelná a akosi sa nezhoduje s americkými "kresťanskými" hodnotami. Jo a Lisa Gerrard ako keby z Gladiátora vypadla... ()

dopita

Překvapivě první půlka filmu výrazně lepší než druhá půlka - tedy ta akční. Než Pitu unesou, je to velice příjemnej film, na Tonyho Scotta velmi nezvyklej a přitom povedenej. Jenže pak přijde akce a je to v pytli. Tony Scott nám asi stárne nebo co, invenci a zručnost nahrazuje maximalizace, zběsilost a nepřehlednost, ovšem na rozdíl např. od Michaela Baye s polovičním rozpočtem. Takhle si akční film nepředstavuju, nedá se na to koukat. ()

Honzick

What was she to Creasy? She showhed him it was all right to live again. And the kidnappers took that away? Yes, and they gonna wish they never touch the hair on her head. A man can be an artist...in anything..cook or whatever, it depends on how good he is...Creasy's art is death...and he's about to paint his masterpiece. I don't have anything else to say.... Christopher Walken, Mexiko, 2001 ()

Hanys_

Denzel jako drsný bodyguard rozhodně nezklamal. To co mi ale tady vadilo byly Tonyho hrátky s kamerou. Ty se pro mě staly hodně rušivým elementem. Na čisté 4 to nemá a 3 jsou zase vážně málo. Takže něco mezi... ()

Tydlidáš

Tak za prvé pro ty který to ještě neviděli: Není to o hasičích. Za druhý: První Man on fire sem neviděl takže nemůžu porovnávat, ale film mě docela zaujal. Jak už psali někteří předemnou, je škoda, že po první části kterou sem celkem shltnul s radostí z podívané a kde je dokonale roztomilá malá hrdinka se to pak změní v takovou akční vyvražďovačku typu oko za oko, hromada zubů za pár mlíčňáků..... Nic proti, vyražďování je bráno velice poeticky (bomby v zadku, řezání prstů), ale absolutně to změnilo spád filmu. Jo a jen tak mezi řečí. Krapátko mi to připomíná Leona. celkově ty čtyři ale maximálně, jooo!?!?! =) ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)