Bruce Willis představuje záhadného cizince, který zabloudí do malého texaského města, ochromeného bojem dvou chicagských gangsterských bossů a zkorumpovanou policií. Tajemný John Smith se tak ocitá ve smrtelně nebezpečné hře mezi třemi ohni, a když se posléze na scéně objeví i krásná Felina, nemilosrdné válce už nelze zabránit. (oficiálny text distribútora)

SonG

Čekal jsem pořádnou gangsterku, místo toho jsem viděl potrhaný tuctový příběh, který drží pohormadě jen drsný výraz Willise a pár vydařených scén. Suma sumárum průměr, od kterého jsem čekal více. ()

lioncel

výborný snímek s velmi dobrým obsazením a skvělou atmosférou vracející se ke klasice velkých šéfů a gangsterských stříleček ... tohle všechno tentokrát odněkud z naprosto ztraceného Drbánkova … ()

tufr

Willis a jeho suchý hlášky mě bavily... Rozhodoval sem se mezi třema a čtyřma, ale nakonec dám slabší čtyři, hlavně za to krásný zaprášený prostředí, Willise a taky Walkena, kterej by si ale určitě zasloužil víc prostoru, jelikož on ty psychopaty prostě umí :-) 65% ()

mikinhoo

Svým příběhem a nápadem to připomíná takovou horší Tarantinovku. U kecacích scén mi u toho ale chybí nějaká větší pointa a to člověka, který je namlsaný právě tarantinovkama docela zklame. Pokud ale máte rádi střílečky, kde z jednoho zásobníku vystřílí Bruce Willis 20 ran a z toho zastřelí 25 lidí, tak můžu doporučit. ()

lekr

Naprostá paráda!! Gangsterka se vším všudy!! Walter Hill je specialista na takovéhle filmy a rozhodně nezklamal. Bruci Willisovi jeho role sedla a dodal postavě osamělého Johna Smithe všechno co potřebovala k dokonalosti. Film přesně podle mého gusta! ()

SallyZen

Gangsterka bez šmrncu a se spoustou mírné syrovosti, která tu nebyla na místě. Exploatace vypravěče mne nepotěšila. Willis táhne celej film, ale má to moc těžký. Zápletka prachobyčejná, založená jen na vychcanosti a chytrosti hlavního hrdiny. Cooderova hudba místy velice vhodná. Konec očekávaný, což mě tady zamrzelo. Ale největší zápor, kterej tady vidím je akce. Lépe řečeno přestřelky. Nemám rád tenhle styl, kdy hrdina pálí kulky jednu za druhou, střílí po něm dalších 5 lidí, nikdo se vůbec netrefí a on přežije a všechny postřílí. Tady to bylo fakt brutální. Přesto jako celek ještě koukatelné, ale fakt hlavně díky Willisovi. 40% ()

peto12

Bruce Willis príde na západ, kde tu všetkých pozabíja s pištolami, napr.príde do baru a bum. Další z výborných Willisových filmov. ()

Martin741

Walter Hill sa rozhodol vykradnut Sergia Leoneho a jeho film pro Hrst Dolaru ...... hm. Sice hlavneho herca obsadil dobre /Bruce Willis/, ale so zvyskom uz tolko stastia nemal. A Leoneho rezisersky talent taktiez Hill rozhodne nema. Pribeh az moc okate kopiruje Leoneho film, a to mi vadi. 61 % ()

Figu

"Projížděl jsem Texasem do Mexika. Potřeboval jsem se chvíli schovat. Většinu svýho života jsem strávil hrou na schovávanou. Opilej nebo střízlivej, nikdy si nestěžuju, i když si cestou někdy ušpinim ruce." Úžasná akční westernovka, proložená především skvělým Willisem a jeho skvostným a nefalšovaným vyprávěním příběhu, kdy z jeho hlasu je slyšet klid, zároveň drsnota a už jen ty hlasivky vyvolávají respekt a naháněj husí kůži!!! Parádní režije a scénář Waltera Hilla, úchvatná hudba - při prvním tónu, kterej zazní společně s názvem filmu při začátku téhle pastvy mě vždycky běhá mráz po zádech a to je přesně ta jedinečnost, to kouzlo, ten důvod řadit Last mana do Topky! Navíc výkony i okolních členů vedle Brucíka jsou bezchybný - vyštípnu třeba Walkena. Velkolepej příběh skromnýho chlapíka, kterej stojí mezi válkou dvou místních gangů... "A to bylo všechno. Skončilo to skoro na stejným místě jako to začalo. Uprostřed pouště na cestě do Mexika. Byl jsem na mizině, stejně jako když jsem přijel, ale něco se už najde. Tak to chodí..." Willis je HVĚZDA!!! Willis je KRÁL!!!! 95% ()

C0r0ner

Ani nevím, jak jsem se k tomu filmu dostal, ale bez jakýchkoli očekávání jsem si ho pustil jednou večer. Z počáteční letargie mě okamžitě vytrhla slušně budovaná atmosféra a parádní Bruce Willis. Dál už to bylo jenom lepší a lepší a celou dobu jsem koukal s vyvalenýma očima a šťastně se usmíval, co za parádu jsem zas jednou ulovil. 95% ()

Topco

V titulkoch oficiálne adaptácia Kurosawu (Yojimbo), samotným Hillom však neskôr priznaná skôr adaptácia Dashiella Hammetta (a jeho hard-boiled prvotiny Red Harvest). Hill nakrútil cool žánrovú hračku so špičkovou remeselnou stránkou (dobové strihové prechody, vnútrozáberová montáž) s presahmi do noirovej prohibičnej gangstersky (voice-over, kontrastné svietenie) a westernu (orámovanie príchodom/odchodom auta, ghost town uprostred púšte, strelecké súboje). ()

pakobylka

Bruce Willis jako setsakramentsky drsný chlapík v neméně drsném příběhu - jenomže tentokrát mu to nezbaštím. Možná i proto, že bych ráda viděla chicagské gangy, které by se nechaly tak ochotně a tak dlouho vodit za nos tajemným cizincem, jehož nejvyšším zájmem je finanční zisk a jedinou viditelnou předností schopnost poslat rychle a bez zbytečných cavyků do věčných lovišť každého, kdo se mu připlete do cesty ... 2,5* ()

Flynn

Na film jsem se těšil, ale dostavilo se jen zklamání. Hraje si to na hroznou stylovku, ale nakonec je to úsměvnější než žigul s křídlem z dřevotřísky. Bruce Willis je sice drsný jak solvina, ale nějak mu to prostě nežeru. Logika žádná, prostě taková splácanina stříleček s hlasitýma bouchačkama a mezi tím nějaké plky plky plky. Škoda, myslel jsem, že uvidím pořádnou gangsterku a ono ne. ()

Juto

Príjemný, ale skôr temný akčný film. Je to mužská zábava znevýhodnená jednou chybnou sekvenciov, ktorý je koniec. 7/10 ()