Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá. (Cinemart SK)

FIAT 500

Ne nejlepší, ale stále výborný Aronofskyho film... Mám rád, jak umí na plátno přenést pocity, v tomto případě hlavně v první polovině filmu šílenou úzkost hlavní hrdinky, která neví, co se děje, proč tam je kdo tam je a proč se tak chová... Od vnuknutí, že je těhotná jde film trochu dolů kvalitou, skončit po části s Harrisem, dávám pět bez mrknutí oka... Každý si v tom najde asi ten svůj kus toho, na co celý děj naráží... A i přes jistou dávku zmatenosti musím ocenit, že film má začátek i konec, který mu dává kontinuitu a průběh... Lawrence je pak naprosto fantastická, měl jsem z ní strach, ale matku! zahrála výborně, snad z toho nějaká ta cena bude nejen pro ni, ale i Aronofskyho a toho, kdo dělal nazvučení... A mimochodem, horor tohle teda vážně není... ()

1mArc0

2017 neponúkol množstvo zaujímavých snímkov (a to si môžu Berlín, Karlove Vary, Berlín, Moskva ovešať filmy koľko chcú) Najväčším prekvapením tohoto roka je to, že zrejme z najlepších filmov sú- Nelyubov/Bez lásky a WonderWoman (áno táto umelá pracka je). Javier Bardem, ako vždy precízny, a svoju rolu ši naštudoval veľmi pozorne. Jennifer Lawrence s porovnaní v akých tragédiách hrala, je toto pomerne slušný počin. Darrenov štýl neviem kam sa podel, každý recipient ktorý má rád určitú kvalitu, ktorá naozaj stojí sa pozretie, tak tu ju naozaj nenájde... dosť, že je trailer dobrý, neznamená, že film bude taktiež. Veľmi atypické a dosť nezvyčajné, pretože Clint Mansell bol už zohratá dvoja, kde Jóhann Jóhannsson má čo doháňať, je dobrý skladateľ.. ak chcete jeho skutočnú kvalitu siahnite po európskej produkcii. Práca s hercami je fantastická, kamera je vynikajúca. Lenže námet, scenár spracovanie, Darren čo robíš? Chcete film siahnite po Theo Angelopoulos The Suspeneded Step of Stork, to je film a estetika. Chválim atmosféru , lenže ten Darren, ktorého poznáme bol vo Pi, Requiem for a Dream The Fountain, The Wrestler. Naozaj je rok 2017 pre film tragédiou? Zmiešané pocity nie sú dobré pre recipienta, myslel som, že toto zachránila od predošlej nepodarky-Noe, kvôli finančnému zárobku. /35 %/ ()

RAFT

Zpočátku mě navnadili trailery a já si myslel že, to bude sakra dobrý film .Ale ,opak byl pravdou film nebyl vůbec dobrý ,ze začátku filmu nĚco bylo dobré ale, po chvíli se to nějak zvrtlo a nějak nudilo .A to sem ani nečekal že, film bude mít 2 hodiny. Sice lidí v kině ,tak těch bylo vcelku dost akorát že, asi po hodině lidi ze sálu začali odcházet, ani se tomu nedivím.Herecky je ten film dobře obsazen i když sem čekal něco lepšího .Příště si film nechám raději na doma .Uvidím jestli se hodnocení nězlepší po druhém zhlédnutí ale ,nějak mě to neláká .60% víc určitě ne . ()

existimi

Starý zákon očima šílence. I když ... hranice mezi šílenstvím a genialitou je tenká. Pokud tedy vůbec nějaká existuje. Jsem hrozně rád, že jsem si o matce! předem nic nezjišťoval, protože jsem tak měl možnost zažít dvouhodinové psychické tornádo, které probíhalo v takové tenzi, že jsem fakt myslel, že mi jebne. Matka je perfektní náboženská alegorie, u které i díky hororovým prvkům, šikovné kameře a hraní si se zvukem po celou dobu ani neceknete. Myslím, že na tenhle zážitek jen tak nezapomenu ... ()

J.e.r.e.c

Maximálně intenzivní kinozážitek, který je ale tak nejasný v tom, co chce vlastně říct, že znovu netuším, jestli je proto tak dobrý, nebo tak špatný. Sám Aronofsky o něm říká, že se mu ten film objevil v hlavě jako horečnatý sen, a to je asi i nejpřesnější definice toho, co se na plátně odehrává. Dá se tam najít i (minimálně) dvojité podobenství, které mi ale kvůli své univerzálnosti nepřijde úplně přesvědčivé ani v jedné z obou rovin. Vůbec netuším, co na to budu říkat po druhém zhlédnutí, protože po tom prvním jsem byl fakt v lese. Podobně jako u Fontány vlastně nevím, jak matku! ohodnotit. Ale každopádně ji doporučuju! ()

ANTYCHRYST

Na tohle jsem tak dlouho čekal tvl... co to jako bylo??? To je slátanina..jako co má na diváka fungovat??? Jasně válka v baráku... Všechno bude..nakonec jedi děti..Tvl tak tenhle hlubší záměr.. Tohle není nic pro mě! Zklamání roku.. 25% Jako Jennifer chci nazpět s lukem!! ()

FaithZombie

Nedokážu říct o co přesně to ve filmu vlastně šlo (především ke konci), ale každopádně to bylo hodně intenzivní. Kamera ani na okamžik neopouští hlavní hrdinku a my víme jen tolik co ona sama, takže se jako hlavní vysvětlení nabízí že všechno bylo celou dobu jen v její hlavě, ale samozřejmě to klidně může být i úplně jinak. Každopádně jsou všechny aspekty filmu perfektní. Herecké výkony, kamera, kostými, efekty... jen kdyby to dávalo o maličko víc smysl. ()

Milda003

Netajim se tím, že ve filmech hledám možná až zbytečně logiku. Když mi něco nedává smysl a nemůžu to pochopit tak nemůžu hodnotit kladně. Film prostě od začátku do konce jen sypal jedno tajemství za druhým a já asi staromodně chtěl vědět proč? Ale odpovědi se mi nedostalo. Po pročítání teorii a rádoby vysvětlení jsem usoudil že nikdo neví co tím chtěl vlastně autor říct... což je sice hezký že je to "husty" ale to mi nestačí.. ()

MAAUZ

Toto byl velmi složitý oříšek. Shiiit! První polovina filmu je skutečně nepříjemná. Takový psycho, my se tu báli jak malá děcka. Jennifer Lawrence se prochází po domě bosá, má divný vidiny.. stále přichází další hosté, a vy si řikáte what a ...? A druhá polovina je jedno velký ...fuck. Přiznám se, že jsem ho nerozlousknul. Proto dávám 60%. // tvle, takže Maří Magdaléna? Hříchy? Bible? Dobře noo, každopádně šlo o bizár, a své hodnocení neměním.. ()

Misulka93

Když já nevím, co si o tom všem, co jsem viděla, mám myslet.. Pokud máte rádi psycho a mindfuck po celou dobu filmu, obrňte se, dejte si panáka a do toho.. ()

pushover

Aronofski byl vždycky trochu kýčař. Tentokrát se vydal cestou horroru s přehršlí podobenství a v druhé půlce značně schizofrenní atmosférou. Nicméně herecky i filmařsky je to perfektní a finální bad trip mne totálně vtáhnul. ()

misar3

Utrpení. I po nastudování celého biblického vysvětlení pro mě nemá film velkou hodnotu (uměleckou možná), ale jinak je to spíš zvláštní a zcela neuspokojivý mindfuck. Poslední půl hodina alespoň házela změť různých scén, takže opět hodila diváka do sedla, ale délka filmu je jinak ubíjející. ()

Clark_Kent

Obrovská a velmi silná myšlenka Darrena Aronofského. Je to vychytralý a hodně emoční snímek co většina jedinců nebude schopná ocenit. Jennifer Lawrence si vybírá zajímavý projekty. ()

Scraffy

Chápem, prečo to má tak nízke hodnotenie. Ľudia jednoducho nepochopili myšlienku tohto výtvoru. Ale ani sa nečudujem, kedže bol tento "horor" prezentovaný ako komerčný snímok. Jedná sa o čistý art snímok, kde každé prevedenie má svoj význam a keď to nepochopíte aspoň na začiatku o čo tam ide, tak je snáď jasné, že tomu dáte pod 3 hviezdy. Myšlienkou filmu je znázorniť matku Zem a samotného Boha, ako "vytvárajú" svet. A ďalšie veci okolo biblie, ale o tom sa mi tu nechce rozpisovať. Jennifer Lawrence ako herečku nemám moc rád, ale musím uznať, že tu bola naozaj dobrá a toho Oscara by som jej doprial, minimálne aspoň nomináciu. Natočené je to veľmi dobre a efekty sú parádne. Začiatok je síce moc zdĺhavý, ale zato koniec je veľmi dobre gradovaný a trvá viac, ako 25 minút! U mňa spokojnosť. 4 hviezdy za film, ale keď vidím tých ľudí, ako tomu dávajú jednu hviezdu len za to, že čakali horor, tak tomu dám tú zvyšnú hviezdu do plného počtu. ()

GameboyNES

Ty Vole?!§§XYZXY/*/*§§§ Co to kurva zase bylo, Dereku? Už přestaň šňupat to zrní a dej si kus hovězího, nebo králéka, na smetaně. Tohle byl zase feťáckej úlet. Paní Lórenc nám pěkně pupkovatí, dokonce i ta Miška ve svejch 60. vypadá píchatelnějc. Dal bych odpad, ale povedlo se mi při filmu chytit pár vzácných Pokémonů, tak dám 1. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson