Suveníry

Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
USA, 1989, 4 min

Život na poličce může být pro sněhuláka uvězněného ve skleněné polokouli skličující, zvláště když je obklopen suvenýry ze slunných míst zeměkoule. Když se vyčerpaný sněhulák nakonec osvobodí ze svého “vězení,” jeho plány na dovolenou jsou zmařeny. (HBO Europe)

Němi

Další kousek dokazující, že Pixar ohromoval už ve svých začátcích. Plastové hračky jsou ideální pro tehdejší možnosti animace, to hlavní je tu ovšem podobně jako v aktuálním Presto geniálně jednoduchý nápad dovedený k dokonalosti způsobem "víc víc víc". Prostě neuvěřitelné množství nápadů nacpaných do čtyř minut, za které by v jiných studiích upsali duši ďáblu. Navíc to posloužilo jako trénink na mému oblíbenému Toy Story! ()

PetrPan

Asi první krátký crazy Pixar, ty dřívější nesršely tak jednoduchým a přímočarým vtipem. A opět geniální nápad, skvělé zpracování a výborné vypointování. ()

Slarque

V Pixaru si chtěli oddechnout po Plechovém panáčkovi, tak během dvou dnů vymysleli jednoduchý, zábavný filmeček, který si natočili pro radost. A dodnes je radost na něj koukat. ()

jonyyy

Je mi toho sněhuláka až líto, jediný tvořeček kterého páni animátoři trápi ještě víc je snad ta veverka z doby ledové. ()

Iggy

Nejsem teda odborník na animaci, takže mi to i přes rok vzniku 1989, šest let před Příběhem hračekem, nepřišlo nijak zvlášť animátorský podařené, ale trampoty sněhuláka v těžítku mě pobavily dost. Hudba Bobby McFerrin. ()