Luděk Říha stratil prácu, dlhuje šéfovi miestneho podsvetia, jeho bývalá manželka si vzala Nemca a syn Tonda sa za neho hanbí. A v tej najhoršej chvíli mu poštár Ondra prináša  pozvanie do televíznej relácie Pošta pre teba. Pri prvom stretnutí po mnohých rokoch bude Luděk veľmi prekvapený, ako sa jeho brat Pavel za tú dobu zmenil. Dnes je z neho Dáša a plánuje sa vrátiť do rodného Mostu... (TV JOJ)

Hanys_

Na Most! jsem se dost těšil, je fakt že to národní poblouznění kolem seriálu mu v mých očích možná uškodilo, protože to nejen že není ten nejlepší český sitcom, ale ani to není to nejlepší od dua K-P. Nekorektní humor ok, jen doufám že ostatním tvůrcům došlo, že nasekat teď sprostší seriály není ta cesta. K-P bodují totiž hlavně tím, jak skvěle umí pracovat s postavami a mají vždycky skvělý čuch na herce. ()

Ripley

První tři díly fajn,ikdyž nechápu tu masovou diváckou pozitivní hysterii.Dále pak už to jen padalo dolů.Poslední tři díly byli skoro na odpad. ()

Ledkodlaq odpad!

To je tak "české", až je to odporné. Když občas pročítám posty na fb, inzeráty a komentáře a poznávám tak onen veleúžasný český národ, není se čemu divit, že tenhle "zázrak" má přes 80%. Je mi z toho spíš smutno, než cokoli jiného. ()

sPaRk

Mám z toho trochu smíšený pocity. Zatímco Prušinovskýho Okresní přebor fungoval jako dokonale pronikavá studie lidskejch charakterů obecně, tohle na mě působí už jako freakshow pro jednodušší diváky. Celej ten formát otevírá otázku, co je ještě "jen" nekorektní zábava a co už exploatace palčivejch témat za lacinym účelem vyvolání smíchu. Ty problémy sociálně a ekonomicky odloučenejch lokalit jsou reálný, představte si, že jste třeba sedmiletá holka a v tomhle vyrůstáte. Je to jako kdyby se někdo posmíval mrzákovi, že nemůže na nohy a udělal z toho grotesku s alibistickym podtextem, že "takhle to prostě chodí". Zkrátka mi tohle vykreslení nepřijde úplně fér. Neříkám, že jsem se nesmál, ale je to takovej provinilej smích s vědomim, že se směju něčemu, co k smíchu vůbec není. Pro mě v podstatě nehodnotitelná záležitost. ()

Warle

Hodně nekorektní a možná i za hranou slušnosti. Díky že se z té veškeré politické korektnosti někdo ještě neposral a servíruje tyhle jednohubky. Každopádně vy si možná budete dělat z tohoto seriálu a některých scén srandu, ale tohle je na Mostecku běžná a každodenní rutina. Těším se na další díly, snad nebudou polevovat v intenzitě nekorektnosti. edit: nakonec to krásně vyzrálo a hodně zkulturnělo. A z takové díry, jako je Most (v jehož centru sedím zrovna během psaní tohoto komentáře) se najednou stalo nejvyhledávanejši město v ČR. O Severce ani nemluvě. Dycky Most. A dost. Ty vole. ()

Strandmon

Zábavné a originálně vtipné zjevení v poli českých seriálů. Most má perfektně vybraný casting a Martinu Hofmannovi ta role pasuje jak prdel na hrnec, skvělý je také Zdeněk Godla v roli Františka. Každopádně v tuhle chvíli asi to nejkvalitnější, co české obrazovky nabízejí. ()

luczi

„Satira málokdy dokáže napravit. Proto nechť není pouze úsměvná, ale i sžíravá, aby hlupáky, které nemůže polepšit, aspoň poleptala.“ Percy Bysshe Shelley ()

Lefty86

Jsem skoro Mosťák, v Mostecké nemocnici jsem se narodil, v Mostě jsem skoro denně. Jmenovat se ten Seriál třeba Kolín asi by mě nenapadlo Se na to vůbec dívat. Poslední dva díly už byli totálně o ničem. Typická česká tvorba který já nerozumím. 8 dílů , ale nápad na pořádný jeden. Pár hlodum jsem se upřímně zasmál, ale vůbec nechápu ten boom a ten fenomén. ()

IvoB

Ožehavá témata vtipně, s nadhledem, ale zároveň i tak trošku pravdivě. Ukázal na sociální problémy, předsudky i rasismus prstem a zároveň s ním i zvednutý prostředník. Bez zbytečného moralizování nebo pozlátka. MOST! se zaryl pod kůži i mně, ačkoliv jsem zpočátku nechápal, proč je kolem tohoto až takový humbuk. Ale bandě štamgastů ze Severky, i navzdory tomu, že jsou to tak trochu exoti, opilci, vyvrhelové společnosti, a nebo jednoduše kreténi, nešlo jinak, než držet palce. S postavami (skvělý vývoj), scénářem (vtip!) i atmosférou (prostředí Mostu, ale i skvělý soundtrack!) se tu jednoduše pracuje na jedničku. A že při sledování vystřídám takovou plejádu emocí, jsem fakt nečekal. Rozum hlásí hodnotit čtyřmi hvězdami, ale pokud mám hodnotit opravdu sám za sebe, dávám plný počet. Dycky Most. ()

Shimargh

Průměrná taškařice velmi mrzkého charakteru, pro nevzdělané a primitivní lidi, která mě ze začátku příjemně rozesmívala, ale nekonečný všudypřítomný HYPE, kdy to na mě skáče už div ne doma z hajzlu,ve mě vyvolává silnou averzi a alergii, takže NASRAT MOST! ()

bloodcountes

Všechno, absolutně všechno, co jsem pochytila o "novém fenoménu" Most! jej předurčovalo k tomu, abych ho přezíravě a demonstrativně odignorovala. Ale už dlouho jsem se na nic nedívala a dlouho jsem se nepobavila aspoň trochu a tak když jsem nakonec přeci jenom ooo-paa- trrr-ně nakoukla, chytlo mě to. Vloni jsem byla poprvé v životě na dovolené na mostecku a jednou se podívala letmo do Mostu a prostě ten kraj mě chytil za srdce. A možná i proto se mi seriál líbí, ačkoli po prvních dvou dílech už jakoby trochu polevil v kadenci hlášek a situací, kdy jsem se s chutí zasmála. Snad se moje hodnocení po 4 dílech nebude příliš lišit na konci, ale za mě: čekala jsem mnohem horší mlutikulti masírku, stupidní knedlíkový humour, ale nepotvrdilo se to, jsem spokojená, pobavilo, někdy dokonce nadchlo. Co se týče tématu samotného, tak prozatím jsem spokojena, jak se to vyvíjí a kal je to podáváno a často mě napadlo, kolik těžkého a neodvolatelného zla nadělali multikulti svazáci hned po listopadu, když vrthli mezi cikány a začali jim vtloukat do hlav, že nejsou cikáni, ale romové a že mají všemožná práva a že jim gádžové musí všechno dát a všechno dovolit, protože se k nim v minulosti špatně chovali a naučili je hulákat "rázizmus" a "dyškrymynácja". Tím vyhrotili vztahy, postavili lidi proti sobě, rozdělili společnost, která nebyla rasistická, ale chovala se ke každému tak, jak se choval on sám. Tím - a jimi prosazenou pozitivní diskriminací - spáchali obrovské škody, které už se nikdy nebudou dát odčinit.. Je to v lidech, ne v rase. Když kamera snímá postapokalyptický Chanov a cikán říká, že takhle se mu to líbí, je jasné, že divoši z Chanova jsou prostě totálně jiný "kulturní druh". Kdybych měla v něčem takovém bydlet, (což bych prostě nemohla), tak bych se do krve styděla, že dokážu v něčem takovém přebývat a před návštěvníky bych se s hanbou schovala. Vždyť to sakra vypovídá o tom, kdo jsem, ne? No nic, zpět k tématu: Most má kromě totálně excelentního Hofmanna a pár dalších výborných hereckých postav i naprosto dokonale koncipovanou hudnu, která kolikrát i jen spojením určitého songu s určitou situací vyvolává pobavení a smích. "No nesměj se, nám nakopou tu naši černobílou prdel " :)) Díky, je to príma. ()

Prochy38

Nebudu se rozepisovat, nemá cenu. Tým Kolečko a Prušinovský plus peckovní obsazení v čele s M. Hofmannem..... vzniklo něco, co nemá obdoby. Nepamatuji, kdy jsem se tak nařezal, jako u toho seriálu... Nemělo chybu... žádnou... nikde.. nikdy ()

orkadimenza

Prušinovskému a Kolečkovi se povedlo něco, co se v našich končinách zadaří, jak by řekl doktor Chocholoušek, maximálně jednou za deset let - vytvořit nadčasový a neskutečně vtipný seriál, jehož postavy a děj se prakticky po odvysílání epizod stávají kultovními. Ta politika a myšlenka seriálu je zřejmá, ovšem nalézt přesně tu tenkou hranici mezi vtipem a trapností, obzvlášť v tématech, kterými se MOST! zabývá, je nesmírně těžké a proto před Prušinovským skláním poklonu, protože tohle se jen tak nevidí. Za mě osobně nejlepší český seriál vůbec! ()

Garch

Zatím, po 1.až 4.části: Skvěle vybraná Erika Stárková. Když se navíc dočteš, že je v roli spojená s hlasem Jana Cíny (měla by si ho nechat:), tak tedy klobouček! A hudební podkres, trefený přesným šlágrem minulých desetiletí pro ten pravý moment, to už, společně s počtem absolutních hlášek ("nebuď blbej, s tím se blbě žije") připomíná památné Dědictví aneb Kurvahošigutntág. ...No a "koordinátor Snědé tísně", to už je hotovo :-). PS Franta je takový rómský Ježíš. Nebo bude. ;-) PPS: MOST! bude malinko agitka porozumění, což je vlastně hodně dobře. PPPS: fajn jsou i drobnosti, jako - na střeše cimrmanovské "Svou pravdu nebudeme skrývat!" (nápis Havel) :-) ...a navíc, skvěle (!) padnoucí výběr muziky. ()

Milky.

Nesleduji přímo, sleduje přítelkyně, takže to pokaždé slyším a vidím tak jako tak. Stejně jako neustále poslouchám v práci úžasné hlášky a scénky z posledního dílu. Nevím jak může někdo říct, že je to nekorektní. Kromě pár sprostých slov je z toho akorát multikulti genderfree agitka, a cigáni jsou samozřejmě v pohodě klucí. Na takovou politickou blbost ČT seru. A navíc tím jak to ČT a média cpou úplně všude a MOST! na mě vykoukne snad i po ránu, když splachuju, tím se mi úplně zprotivil a přesvědčil mě, že jej naplno sledovat nepotřebuju. A opravdu nekorektní seriál by čt nepustila. Ale jo, chápu, češi se z toho můžou zesrat, protože tam někdo otevřeně řekne "cigán" a podobně. Nasrat Most! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (viac)

PF 2020

PF 2020