Svet pod hlavou

• Česko Svět pod hlavou (viac)
Dráma / Mysteriózny / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Václav Neužil ml., Ivan Trojan, Judit Pecháček, Jan Budař, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Michal Dalecký, Marie Doležalová, David Máj, Jan Plouhar (viac)

Píše sa rok 2016. Policajt Filip Marvan musí ukradnúť dôkaz, aby zachránil svojho brata pred mafiou. Čoskoro ho zrazí auto a on upadá do bezvedomia. Prebúdza sa v severočeskej nemocnici v roku 1982. Ako sa ocitol v minulosti? Prečo? Aká je cesta späť? Filip stretne svojich vlastných rodičov Jana a Simonu niekoľko mesiacov pred tým, ako sa im má narodiť. Spoznáva otca, ktorého si pamätal len ako zlomeného muža, čo dobrovoľne ukončil svoj život. Rozhodne sa, že vypátra príčiny, ktoré zničili jeho rodinu. Aby spoznal pravdu, musí sa stať členom tímu okresnej kriminálky a vyšetrovať sériu detektívnych prípadov zo Sokolova 80. rokov minulého storočia. Nájde tu kľúčový dôkaz v prípade, kvôli ktorému ho zrazilo auto? Dozvie sa, prečo zomrel jeho otec? A čo má poradiť svojej dvadsaťročnej matke, ktorá práve zistila, že je tehotná a len on vie, že sa jej narodí chlapec a bude sa volať Filip? (TV JOJ)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (10)

Tieň papradia (2017) (E01)

Mnou přehlížený seriál České televize mě svým pilotem dost zaujal a i když zdejší myšlenka skákání do minulosti není zrovna nikterak nosná, tak doufám, že bude mít v průběhu seriálu nějakou větší hloubku. Obsazení se mi líbí ze všeho nejvíc. ()

Anjel odplaty (2017) (E02)

Průběh druhé epizody mě moc nenadchnul, hodně netradiční role Kryštofa Hádka ale lecčemu přidává na poutavosti. ()

Mŕtvi ľudia (2017) (E03)

Trochu se bojím, že mě seriál nebude nadále bavit kvůli zasazení do doby, kterou jsem nezažil a na níž se tu hodně detailně pokoukává. I přesto ale Svět pod hlavou dojedu, s potěšením i bez. ()

Orchidea na smetisku (2017) (E04)

Pořád ještě trochu výplňová epizoda, taky trochu zapadající mezi všechny možné šablony českých kriminálek, třebaže mě vyšetřování nenudilo a dvojice Neužil-Trojan je naprosto skvělá. ()

Závadová mládež (2017) (E05)

Konečně díl, který se neškatulkuje mezi ty, jež stojí sami za sebe a nehrají si s linkou z jiných dílů, ale právě naopak. Konečně se pořádně rozjíždí myšlenka s cestováním časem a dokonce jsem se pákrát přistihl, že myslím na německý skvost Dark. Třeba se k němu Svět pod hlavou přiblíží víc. ()

Dvojboj (2017) (E06)

Já ty hrátky s časem žeru už od prvních řad Flashe a hlavně od mého loňského maratonu netflixovského Dark. Takže není třeba dlouhých debat o tom, že právě stojím tváří v tvář jednomu z nejosobitějších výplodů České televize. Mezi těmi kvanty serošů, co tahle stanice každým rokem vyplodí, se Svět pod hlavou dosti vyjímá. ()

Smrť špióna (2017) (E07)

Jan Budař by si nikdy nemohl zahrát kladnou roli. Ten jeho ksicht se totiž hodí přesně na takové zmije jako je Klement Kratina. ()

Rodinná záležitosť (2017) (E08)

Jana Cinu mám dost rád a tudíž jsem rád za jakoukoli jeho roli, s níž se mohu sejít. I když není vždycky taková, která k němu stoprocentně sedí. Vyjmo to bych rád podotknul, že by bylo třeba se ve zbylých dvou epizodách věnovat samotnému Filipovi a ne postranním zbytečnostem. ()

Mŕtvy muž (2017) (E09)

Všechno už se snaží chýlit ke zdárnému konci a už teď cítím, že spousta postav nedostane takového zakončení, jež by mi přineslo vymodlenou satisfakci. Akční sekvence v rámci útěku mě nicméně nemálo zaujaly. ()

1983 (2017) (E10)

Poslední dobou jsem viděl už tolik nepříliš pozoruhodných seriálových konců, že jsem ani u Světa pod hlavou neměl žádná vysoká očekávání, plus se dalo i zčásti vydedukovat jak Marvanův příběh skončí. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů