Svet pod hlavou

• Česko Svět pod hlavou (viac)
Dráma / Mysteriózny / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Václav Neužil ml., Ivan Trojan, Judit Pecháček, Jan Budař, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Michal Dalecký, Marie Doležalová, David Máj, Jan Plouhar (viac)

Píše sa rok 2016. Policajt Filip Marvan musí ukradnúť dôkaz, aby zachránil svojho brata pred mafiou. Čoskoro ho zrazí auto a on upadá do bezvedomia. Prebúdza sa v severočeskej nemocnici v roku 1982. Ako sa ocitol v minulosti? Prečo? Aká je cesta späť? Filip stretne svojich vlastných rodičov Jana a Simonu niekoľko mesiacov pred tým, ako sa im má narodiť. Spoznáva otca, ktorého si pamätal len ako zlomeného muža, čo dobrovoľne ukončil svoj život. Rozhodne sa, že vypátra príčiny, ktoré zničili jeho rodinu. Aby spoznal pravdu, musí sa stať členom tímu okresnej kriminálky a vyšetrovať sériu detektívnych prípadov zo Sokolova 80. rokov minulého storočia. Nájde tu kľúčový dôkaz v prípade, kvôli ktorému ho zrazilo auto? Dozvie sa, prečo zomrel jeho otec? A čo má poradiť svojej dvadsaťročnej matke, ktorá práve zistila, že je tehotná a len on vie, že sa jej narodí chlapec a bude sa volať Filip? (TV JOJ)

Recenzie používateľa MiniMinion k tomuto seriálu (10)

Tieň papradia (2017) (E01)

Náhodou, podle mě to neni tak strašný. Trochu mi to připomíná nějakou počítačovou hru, a tahle epizoda by bylo těch prvních 20-30 minut, kde se hráč seznamuje s prostředím a lidmi, učí se základní dovednosti, dostává první úkol a tak. Neužil (ač ho mám rád) mi tady moc nesedí, vážně se spíš hodí na komédie. Za to Trojan a soudruzi mě bavili ohromně, hlavně během sledovačky (Trojan mě tedy bavil neustále). Troška té mysterióznosti není na škodu, v českých krimoškách to moc často nevídáme. Slovy "soudruh" a "kretén" se tenhle díl jen hemží, což nevadí, protože cokoliv, co v tomhle seriálu vyjde z Trojanových úst, je skoro perla. Zatím mě to baví a těšim se na další díly. Čest. ()

Anjel odplaty (2017) (E02)

Mnohem lepší než úvodní díl, byla v tom přiměřená akce, humor, všechno. Neužil se mi začíná čím dál tím víc líbit, jen ty jeho kostýmy mi lezou na nervy (což není chyba). Obsazení celkově je vážně skvělé, a tenhle díl mě v tom jedině utvrdil. Soudruzi SNBáci jsou co věta, to perla, hlavně Trojan a Kopta, ikdyž Budař a Jeřábek taky nezahálejí. Líbí se mi taky ta serióznější linka s Filipovým otcem. Celkově tenhle díl hodnotím velmi kladně, a těším se na další. Čest. ()

Mŕtvi ľudia (2017) (E03)

Zatím rozhodně nejlepší díl. Zápletka byla tak neuvěřitelně profláknutá, až byla geniální, navíc obohacená o neuvěřitelnou partu esenbáků, kteří z toho hned udělají politiku a válku ideí nebo co, a taky o Janu Plodkovou, díky níž dám možná šanci hitům osmdesátek. Není snad ani nutno zmiňovat, že ani jeden z herců nebyl zklamáním, hlavně se mi líbili Taclík a Budař, a taky Doležalová byla skvělá. Nevím co říct, prostě paráda! Čest. ()

Orchidea na smetisku (2017) (E04)

Hodně hodně slušnej díl. Smutný a zároveň bizarní příběh, kolem kterého se motají soudruzi debilové, soudruzi pornomagnáti, soudruzi idioti soudruzi náměstkové a soudruzi esenbáci. Temná, hněvem poháňená verze Trojana je úplně jiná, než ji známe (až na to, že hláškuje kde může...to má s tou klasickou společné.), ale je peckózní. Skvělí byli i Marvan, Kristína, Klement a soudruh velitel. Náměstek řekl jednu takovou perlu, něco jako "no víš, soudruhu, ono to vlastně bylo trochu jinak...", u které jsem vyprsknul smíchy. Všichni debilové a blbci byli taky k nezaplacení. Nejvíc teda oceňuju Trojana a příběh celkově. Zatím nejlepší díl. Jen tak dál, čest. ()

Závadová mládež (2017) (E05)

Kriminálky se nám překlenula v psychologické drama. Sakra, sakra dobrej díl, rozhodně nejlepší zatím. Děj se hodně posunul, Neužil, Hádek i Budař byli špičkoví, ostatní měli maximálně omezený prostor, a to bylo jen dobře. Hodně se těšim na pokračování. Čest. ()

Dvojboj (2017) (E06)

Dobrej díl, asi ne tak dobrej jako minulej, ale dobrej. Líbí se mi dějová linka mezi Filipem a Klementem, snad ještě bude pokračovat (ikdyž po těch obkladačkách je mezi nima asi konec:D), děj se nějak výrazně neposunul, ale líbilo se mi to. ()

Smrť špióna (2017) (E07)

Řekl bych zatím nejlepší díl. Nebudu vypisovat, co se mi líbilo, páč se mi líbilo všechno. Klement je svině jak má bejt, a Filip mi to celkem nandavá. Estébáckej kapitán Klíma se mi začíná líbit, no a Plachý je zase v normálu. Díl zábavnej, dramatickej, napínavej. Čest. ()

Rodinná záležitosť (2017) (E08)

Soudruzi já nevim co mám říct. Já asi nic řilkat nebudu. Jakožto soudruh a straník je mou povinností dát plný počet. No nic, paní Magdička volala, že má nějakou havárii, tak já jdu, soudruzi. Čest. ()

Mŕtvy muž (2017) (E09)

Tenhle seriál se vyvíjí poměrně...nečekaným směrem. Aspoň já teda tohle nečekal. První polovina je celkem klidná, nikoliv však nudná, a druhá polovina je jedna z nejlepších chvílí českých televizních projektů za posledních několik let. Líbí se mi na tom všechno: to drama, některé hororózní prvky, akce, nějaké to napětí, dokonce i špetka humoru (proč se SNB přejmenovala na DNA?) a tak dále. Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů s seriálů vůbec, tak prosim nepodělejte poslední část. Čest. ()

1983 (2017) (E10)

Důstojné zakončení jednoho z nejlepších českých krimi seriálů posledních let. Jak část v osmdesátym třetím, tak ta v současnosti nezklamala. Neužil je fakt skvělej (taky vám občas připomíná Pavla Kříže?). Celkově se to všechno hezky vyřešilo, ikdyž vlastně ne. Byl tam? Nebyl? No, zkrátka a dobře doufám, že podobně kvalitní seriály budou v naší televizi čím dál častěji. Čest, soudruzi. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů