Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa warrenur k tomuto seriálu (15)

Stranger Things (2016)

1. a 2. seria: Zabavny, dobovy sci-fi serialik. Atmosfera z toho dycha a linie venovane detskym predstavitelom nestracaju, naopak, dej slusne tahaju. Ziadna otrava. Velmi podarene. Drobna Winona v ulohe trochu labilnejsej maminy potesila. Dievcenska predstavitelka "nadanej Jedenastky" je zrejme vychadzajucou hviezdou. Snad sa jej bude darit. Neskor, ked som ako divak zistil "prelinanie tej druhej dimenzie", som sice pocitoval deja-vu z ducharin, ci horrorov, ktore som uz videl, ale i tak je to urcite nadpriemer. Tunajsie vysoke hodnotenie vnimam ako velmi vitane a hodnotne osviezenie sa. Urcite odporucam. Odsypa to, obsadenie prijemne a neopozerane, atmosfera tomu dava grady. 80%. 3.seria: Poriadny zosup nadol, hlavne scenaristicky, ale i co sa tyka hereckych vykonov. 40% 4.seria: Hlupucke teen-dramy zachranuje viac-menej uchadzajuce CGI a monstra. Pominula atmosfera, ktoru sa trosku podarilo v ocakavani 5-tej serie nastolit az v zaverecnom dieli. Sklamanie, ktore snad vytiahne zaverecna seria.40% ()

Season 3 (2019) (S03)

Vidiac, ze uz veselo vychadza stvrta sezona, rozhodol som sa pozriet tu predoslu, ktoru som uplne upozadil. Kedze remaky a flash-backy do 80tych s deckami ma nebrali ani v It, ani inde. Moje sklamanie vsak bolo o to vacsie, ked uz od prveho dielu bolo jasne, ze atmosfera bude uplne absentovat, mystery rovnako a cele sa to bude tocit v teen-vztahovkach. A to je kamen urazu a strasny cringe. A nie, nestaci mi obrazova a zvukova kopia rokov davno minulych. Slabucke dvojhviezdie - polovicu dielov som zvladol len vdaka rychloposuvu. Dufam, ze stvrta seria bude aspon o dve urovne lepsia, toto bolo velmi slabe. ()

Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (S03E01)

Zrejme je publikum tohto serialu o hodne mladsie, ako som si myslel. Ked teda totalne cringe "vztahovku" mladuckych deti hodnoti tak neskutocne vysoko (82%). Pribeh ani mystery sa okrem 2och kratuckych scen vobec nevyvija. A nespravi to ani zaverecna asi 30sekundova "tahacka" nadrzaneho plavcika. Klise ruskeho tovarenskeho ekvivalentu tiez nestaji za nic, hoci zrejme bude dominantny v dalsich castiach.  Velmi slabe...30% snad sa to niekam posunie v dalsom dieli..toto malo nulovu atmosferu. ()

Kapitola druhá: Krysy z obchoďáku (2019) (S03E02)

Opat detske prekaracky, "investigativa" pre mladucke publikum a v zavere minutove nahliadnutie k priserke s vlasatym plavcikom. Ani pri tejto epizode nerozumiem tomu divackemu nadseniu. Ozaj velmi slabucke a i ked to par scenami, hudbou, kostymami a ucesmi pripomina roky 80te, je to nostalgicky dovod, aby sme opat skoncili v cervenych cislach? Opat takmer ziadna atmosfera, ci posun v sci-fi/mystery linii. Ak teda pominiem Winonou absolvovanu vedecku prednasku o magnetizme. :) 30% ()

Kapitola čtvrtá: Test saunou (2019) (S03E04)

Celo to stalo na malom emancipovanom a podnikavom cernosskom dievcatku. :) A teda este na El pouzivajucej SW-dark side telekinezu. :) ...btw. kam sa podeli "ruski strazci"? ()

Kapitola pátá: Armáda (2019) (S03E05)

Neskutocne uvrieskana parodia. V zavere pekny sliz ako z 80tkovych monster hororov. ()

Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (2019) (S03E08)

Jedina scena, ktora ma v zaverecnej casti pobavila bola Winona v ruskej vojenskej rovnosate a klise naladicka s "nahle dospelsimi a v primeranom obleceni" zrazu oblecenymi nastrocnymi. Slabota. ()

Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (S04E01)

Podareny uvod s "uradovanim" 11ky v labakoch v 1979tom, to trosicku naladi. Ale len, kym sa vratime do "sucasnosti", kedy nas decka uz navstevuju strednu skolu a moju klasicke "mindraky", nastastie s komedialnym nadychom. Nebyt "babkariny" v zavere, ani by sme netusili, ze jeden zo zanrov je mystery. Slabota. ()

Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (S04E02)

Sklzlo to do parodickej linie, co zamrzelo. Dufal som, ze to bude vo vaznejsom duchu. Nebyt trablov, ktore ma 11ka od "rovesniciek" a hormonov, neviem, coho by sa dalo chytit. Nuz a ten zaver, pripodobnit entitu k D&D bossovi uz bolo take ocakavane. Nakoniec, presne toto sme tu uz mali v predoslej serii. Sklamanie. ()

Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (S04E03)

Stale dufajuc, ze z braku a radoby-komedie sa z toho ukaze nieco serioznejsie. Meno 80koveho sci-fi si tento serial vybudoval prvou seriou. Tiez ziskal svojich skalnych a hlavne rozpocet. Nuz a z tohoto bude zit dalsich x serii. Zatial vsak kazdou dalsou ide celkovo kvalitou nadol. ()

Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (S04E04)

Trosku akcnejsi diel vdaka comu prislo slabe zlepsenie. Zial, tvorcovia opakuju neustale tie iste serialove "vzory", wtf-moment vojenskeho prepadu, "zmobilizovanie a odhodlanie statocnych deciek" az po neuveritelny escape. :) ()

Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (S04E06)

Zrejme dalsou show bude "zabavka" v ruskom gulagu. Watergate a exkurzia do inej dimenzie v zavere bola uz cez ciaru, ako zrazu decka nadobudli bohovsku odvahu. V ramci "logiky serialu" to vsak nevycuhuje. ()

Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (S04E07)

Epizoda odpovedajuca povodnej premise a sice prelinaniu svetov s celkom prihodnym "twistom" a vysvetlenim povodu postav a takmer celeho pribehu 11ky. Hoci trochu prvoplanove a vodiace za rucicku, dalo sa na niecom pobavit. Zial moc prekvapeni sa nekona. "Divadelne predstavanie" v ruskom gulagu s demogorgonom som ocakaval velkolepejsie. ()

Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (S04E09)

Gitarka na karavane s cervenymi bleskami bola pecka :) a tiez potesila i "relikvia" - mec barbara Conana. Reunion vsetkych z roznych koncov Zeme zrazu pokope v zavere a apokalypticky obraz na zakvitnutej luke. Tvorcovia nahrnuli do poslendej epizody vsetko. Az mi to prislo preplacane. Priemer. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry