Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa stitch7 k tomuto seriálu (13)

Kapitola první: Šílená Max (2017) (S02E01)

/// Trochu slabší začátek, ale David Harbour je strašně hot, takže čtyři hvězdičky tentokrát ()

Kapitola třetí: Pulec (2017) (S02E03)

/// Nerozumím hodnocení >.< Matně jsem si pamatoval, že jsem neměl v této sérii rád Dustina, a už si začínám vzpomínat proč. ()

Kapitola osmá: Ovladač mysli (2017) (S02E08)

Ten konec mohl bejt tak, tak strašně hezkej, kdyby ten zbytek nebyl tak hloupej q neskutečně na efekt. ()

Kapitola devátá: Brána (2017) (S02E09)

Abych nepapal, tak 4*. ALE. Demo-dogs? Sklapni. To mělo být vtipné? Jinak že právě tito hafánci pozabijí celou laboratoř a pak má doktor jen cosi s nohou... How plot convenient. A s těmito závěry můžeme v podstatě sérii nechat naživu donekonečna, žejo. Ale tak neva, snad se ale příště vytáhnou s lepším scénářem.. ()

Season 4 (2022) (S04)

/// Čtvrtá řada mě napoprvé spíše otrávila. Tak moc, že jsem si poslední díl vůbec nepustil, a tak jsem si prvních osm pustil o rok a půl později znovu. Čímž jsem se ale zbavil averze vůči Eddiemu a Argylemu (kterého mimochodem už neuvidíme, i když neumřel), naopak jsem si tyto dvě postavy oblíbil. Postav je ale v seriálu už asi přeci jen moc, občas tvůrci neví, co s nimi - nejvíc mi to přišlo očividné u Jonathana. I tak si ale postaviček přidají víc, a vznikla tak otravná a ve finále navíc totálně zbytečná linka o studentech, kteří vedou jakýsi odboj proti klubu Hellfire. Napoprvé mi taky čtvrtá série přišla rozvleklá, až nabubřelá. Byť se mi ta ambicióznost líbí - Stranger Things nám daly to, co slíbila Game of Thrones pro poslední řadu, ale nestalo se tak. No a napodruhé to i v tomto ohledu vyšlo lépe a (s nějakými výhradami) jsem si užil i poslední veledlouhou epizodu. Asi dva díly by ale nějaké zkrácení snesly, protože tempo přeci jen trochu brzdily. Nový záporák Venca vypadá hodně dobře a je taktéž skvěle namluvený a Dufferům se povedlo s ním pěkně zaplnit mezírky kolem předchozích řad, velká výhrada směřuje ale k tomu, jak všechno vysvětluje do detailu a koná MEGApomalu. No, to aby se nějaké hlavní postavě nestalo něco, co by dopříště nerozchodila, že. Kvůli tomu vlastně poslední díl a potažmo celá řada vyzní trochu jako točení se v kruhu, protože se vlastně použije vše, co doposud, jen trochu jinak (solná vana, kreslení a následné skládání, motivační proslovy či restart ve vztazích postav, který se na konci úplně smaže). Snad z každé scény je ale vidět, jak moc tvůrci tohle své dílko milují a nezbývá tak jen doufat, že to v páté řadě přeci jen rozjedou trochu více a zároveň jim to nepřeroste přes hlavu. A schválně, který hity si budeme sjíždět po jejím zhlédnutí! Řadím takto: S1 > S3 > S4 > S2 (ale zde jen nepatrně). ()

Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (S04E01)

/// Po druhém zhlédnutí musím uznat, že to s postavami pracuje moc hezky. A vzhledem k tomu, že už vím, co čekat, mě ani neštvali nováčci. Timing vtipných momentů je pořád skvělý. Takže slibný rozjezd! ()

Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (S04E02)

/// Vencův kurz. Linka kolem El bohužel strašně tlačí na pilu, aby z ní udělala co největší chudinku, které se směje snad celé město a nikdo se jí nezastane. Je jasné k čemu to povede. No a postavičky si i nadále i navzdory tomu všemu, čemu společně prošly, budou lhát. El na to má věk, u Jonnathana a Nancy mi to přijde fakt trapné. A ta telefonní budka, ve které mohl ten hovor zvednout snad každý? Přimhouřil bych oči, kdyby byla třeba nepoužívaná, jenže po necelé minutě hovoru do ní začala bušit ta ženská. Aha, ale to by Joyce nemohla udělat tu megachytrou dedukci! ()

Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (S04E04)

/// Zatím největší spokojenost - hurá, postavy spolu normálně komunikují! Výtečně gradováno a scénky s Robin a Nancy se hodně povedly. Takže uděluji pět, i když jsem o Max úplně strach neměl >.< ()

Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (S04E05)

/// Max je další z těch, co umí dokonale kreslit. A když pak Nancy začala malůvky naprosto přesně ohýbat, bylo to na mě už přeci jen trochu moc. V té hodině a čtvrt nám aspoň mohlo být ukázáno, čím Venca trýznil svou novou oběť. ()

Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (S04E09)

/// Stopáže jsem se bál, ale nakonec nebylo proč. Dvě a půl hodiny mi utekly až překvapivě rychle, což je velké plus. Tvůrcům ale fakt chybí odvaha se zbavit nějaké z hlavních postav, u těch vedlejších to ale, koukám, není problém. Když se nad tím otravným klukem co spustil hon na Eddieho vlastně slehla zem, bylo to spíš k smíchu - tahle celá zápletka tak vlastně šla do hajzlu a smrtí se navíc nemusí nic vysvětlovat jiným postavám, žejo. A i když návrat Hoppera a Joyce výsledné dění ovlivnilo, stejně to působilo na sílu a spíše jako by tvůrci nevěděli, co jim na poslední epku vymyslet. A Venca je až přííííliš pomalej. Takhle to nezní na čtyři hvězdy, že? Jenže ono to furt má vtipné chvilky a na konci mě to přeci jen dojalo, takže tak. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry