Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa HellFire k tomuto seriálu (29)

Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (S04E01)

Začátek nové série vypadá spíš jako nějaký teenagerský seriál se vším všudy (viz třeba příšerné účesy, šikana, kouření trávy, halucinace a tak... prostě normálka), ale chápu, že nemůžete po čtvrté za sebou skočit do stejné řeky hned zkraje. Chce to natrénovat dýchání a správnou techniku. ()

Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (S04E02)

Jasně, takže Hopper zázrakem přežil výbuch na konci třetí řady a přišli si pro něho Rusáci. Tak určitě. Jak já nesnáším tyhle seriály, co se jen tváří, že zabíjí oblíbené postavy, aby je zase oživily. Mimochodem, proč je Will pořád jako třetí kolo u vozu? Už v předchozí řade byl naprosto nadbytečný, scénáristé si s ním vůbec nevěděli rady. V předchozí epizodě řekl všehovšudy deset slov, zbytek scén byly jen záběry na jeho obličej. Ve druhé epizodě jsme taky dostali pořádnou ukázku šikany, jak jistě probíhá na každé druhé americké střední škole. NOT. Mimochodem... jestli se nemýlím, tak tvůrci tímhle dílem jasně řekli, že když si někdo v Hawkins vymyslí zlou postavu, ona se zhmotní? V první sérii si děcka vymyslely Demogorgona a puf... byl tam. Tady si borec vymyslel nějakou Vecnu a puf... už je na světě. Zní to zajímavě, ale ta teenagerská omáčka okolo mě fakt nebaví. Určitě by neuškodilo ani ubrat na stopáži. ()

Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (S04E04)

Velmi pomalu začíná být seriál zajímavý, ale pořád jsem na vážkách. Vůbec mi to nepřipadá jako Stranger Things, i když postavy jsou od první epizody víceméně ty samé. A to je problém, protože tvůrci očividně nemají koule na to zabít kohokoliv důležitého. Nejdřív přežije Hopper a teď má jakože zemřít Max, čemuž sem nevěřil ani na vteřinu. Co mě ale hodně potěšilo, tak cameo Roberta Englunda jako Victora alias Freddyho Kruegera. Za to u mě mají tvůrci velké plus. ()

Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (S04E05)

Takže už i do Netflixu dorazilo digitální de-aging a vysvětlování příběhů, které vysvětlit nepotřebují, viz Hopperova minulost. Taky mě strašně nebaví linka s aktivníma borcema, co hledají údajného vraha té holky. Všichni jsou tak nesympatičtí a zcela vážně si myslí, že banda nerdů je jakýsi velmi nebezpečný kult. Mimochodem, snaží se tvůrci naznačit, že Will je gay a miluje svého nejlepšího kámoše? Protože to tak vyznívá. Aspoň nějakého vývoje se jeho postava konečně dočkala. ()

Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (S04E06)

Může někdo vyřadit toho boyfrienda, co vede pátrání na vlastní pěst, protože věří, že parta nerdů je kult, co zabíjí lidi? Já tu jeho dějovou linku fakt nesnáším. To už je uvěřitelnější, že Joyce zachrání Hoppera z ruského vězení. ()

Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (S04E07)

Takže si to shrňme. Rusáci mají tajné vězení, kde předhazují vězně Demogorgonovi, aby ho zabavili (kde ho vzali, to je záhada) a zrovna do tohohle vězení poslali Hoppera, který přežil bez jakékoliv újmy výbuch na konci třetí řady, aby si ho právě Rusáci odvedli ještě před tím, než do bunkru dorazili američtí vojáci. Jak ho odtud dostali, to ví jen scénáristé, kteří se nás snaží přesvědčit, že Hopper zemře tentokrát na sto procent, čemuž by věřilo jen naivní dítě. V další dějové lince se hlavní protagonisté dostanou bránou na dně jezera do druhého světa a Dustin se snaží vysvětlit, proč Vecna dělá to, co dělá (což už mi připadá vycucané z palce). El se už tři epizody snaží znovu najít svou supersílu, ale motá se stále dokola. Jo a prvních pár epizod se nám tvůrci snažili vnuknout představu, že Max zemře, načež se to vyřešilo a od té doby se všichni chovají, jako kdyby už jí nehrozilo žádné nebezpečí. Dáme jí sluchátka a walkman a už o tom nebudeme mluvit. Jo a abych nezapomněl... POPRVÉ od začátku tohohle seriálu se rodiče zajímají o to, co jejich dělají jejich děti. Poněkud tristní. Konec s výlevem Jedničky mě spíš rozesmál nejen pro to, že se jedná o naprosto klasického záporáka, který svůj příběh a plány jednoduše odvykládá. Mimochodem, od kdy se herecký výkon Eleven omezil pouze na pohledy? Ta holka doteď snad neřekla v celé sérii pořádnou větu. ()

Kapitola osmá: Tatínek (2022) (S04E08)

Je to jasné, ten klučina co byl celou první sezónu v Upside Down je gay (ne, fakt si nepamatuju jeho jméno) a je zamilovaný do svého nejlepšího kamaráda. Ale je z toho strašně smutný, protože ho nemůže mít, protože on není gay a má Eleven. To je to hlavní, co jsem si z téhle epizody odnesl :D. Tahle rovina, kdy hlavní hrdinové řeší dospívání, což bylo prominentní zejména v první epizodě, je ale zároveň to nejnudnější na celé 4. sérii. Mimochodem, každá postava sedící vzadu v tom chatrném autíčku je tutově mrtvá, když ho rozstřílí Rusáci AK-47 :). V téhle epizodě jsem si uvědomil, jak moc mi vadí přehnané zvukové efekty a hlavně ten otravný borec co chce zabít členy Hellfire klubu. Jo a doteď nikdo nepřišel na to, že armáda zaútočila na dům a zajala jednoho bodyguarda? Počítal bych, že se budou hlásit každou hodinu, jestli je všechno ok. ()

Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (S04E09)

Finále je obrovským zklamáním po všech stránkách. Strašně natahované a bez špetky napětí. Žádná důležitá postava samozřejmě nezemře, na to nemají tvůrci koule. Záporák je naprosto tuctový, další z těch, co z nějakého důvodu nesnáší celý svět a chtějí ho zničit, aby vytvořili nový a lepší svět, alias Darkside. Spolu s proslovem Vecny jsem musel vytrpět další cringe monolog z úst Mikea, který musel dodat odvahu El. No prostě hodně nepovedené finále a v podstatě celá série. Na finálové epizodě se mi tak líbilo jen zničení Hawkins a Hopperův souboj s mečem. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry