Stranger Things - Season 4 (2022) (séria)

Kapitola první: Klub Hellfire (S04E01)

(epizóda)
  • USA Chapter One: The Hellfire Club

El na nové škole šikanují a ona se nemá jak bránit. Joyce otevírá tajemný balíček. V Hawkinsu zamíchá hubatá hráčka pořadím účastníků noční herní seance. (Netflix)

MIMI.kry

První epizody mi příliš neoslnily, samé klišé o trablech dětí na střední apod., 4 díl už zase stojí za to a pořádně se to rozjede, jak v akci, tak napětí. Miluju ty atributy 80.let (oblečení, kolečkové brusle, walkman a jiné). Zábavnější v dalších dílech, první mi docela nudil. ()

Tochal

Těžko snesitelná nuda – odvyprávět tak málo na tak širokém prostoru je výrazem scénáristické lenosti. A dětští herci nezestárli vůbec dobře. Už ve třetí sérii to bylo na hraně, teď jsou ale vyloženě staří. ()

LachtanShows

Jeden ze projektů, co z Netflixu udělal giganta seriálového světa, se konečně vrátil a zaslouženě trhá streamovací rekordy. Mráz po zádech mi začal běhat už při rekapitulaci předchozího dění a co mě fakt odzbrojilo, bylo dostavení se té neuvěřitelné nostalgie z dob, kdy jsem ST zkusil v roce 2016 zcela náhodou. ()

Košoun

Těšil jsem se, ale první díl byl hooooodně natahovaný cringe. Úvod nadějný, ale tím to na většinu stopáže skončilo. Trapný dramata i humor a přestárlí středoškoláci. Pro tohle nikdo na ST snad nikdy nezačal koukat. Snad se další díly budou ubírat více k atmosféře jako měl konec dílu, který to zachránil. ()

warrenur

Podareny uvod s "uradovanim" 11ky v labakoch v 1979tom, to trosicku naladi. Ale len, kym sa vratime do "sucasnosti", kedy nas decka uz navstevuju strednu skolu a moju klasicke "mindraky", nastastie s komedialnym nadychom. Nebyt "babkariny" v zavere, ani by sme netusili, ze jeden zo zanrov je mystery. Slabota. ()

peetrejr

Zimomriavkový pocit je späť... Po slabšej trojke nám dorazila očakávaná štvrtá séria. Priniesla so sebou nové postavy ako úžasný Eddie, Johnatanov kamarát a aj nový záporák, z ktorého mi stoja chlpy. Trochu mi vadia scénky kde je El šikanovaná (pretože mi to pripomína klasické americké školské klišé - je tu jedna populárna dievčina, ktorá znepríjemňuje život tej menej populárnej dievčine), vadia mi ešte basketbalové scény, kde opäť naše staré známe klišé (kapitán týmu chodí si hlavnou roztlieskavačkou). Ale tak napriek tomu že zväčšia prvé časti bývajú n nič, tak mňa prvá časť zaujala. ()

helraiser

Perfektní nástup nové řady. Začátek a závěr naprosto famózní, docela slušně brutální a maska démona je prvotřídní. Osmdesátá léta jak vyšitý a závěr byl evidentně hodně inspirován noční můrou. Bavilo a hodně a zatím to vypadá na opravdu parádní drsnou jízdu. ()

aR3Zz

Předtitulkový úvod super. Pak extrémně pomalé, rozvláčné a zbytečně natahované. Oproti předchozím sériím mi přišel první díl i více hororový, což také není můj šálek kávy. ()

Hellierer

Evil Dead potkává Noční můru v Elm Street. Staré postavy opět táhnou, nové zase skvěle zapadají a hororová část šlape na jedničku. Jestli v tomhle duchu bude pokračovat celá sezóna, máme se na co těšit. ()

MERKATtv

Vyzerá to tak, že táto séria bude kopírovať nie len každý osemdesiatkový horor ale aj samotný seriál. Nasilu tlačené referencie na predchádzajúce série, úplne hlúpo vybudované "akože prirodzené" dialógy a najviac gýčovitá 80s príšera akú si dokážete predstaviť. Tvorcovia nejak asi pozabudli čo bolo na predchádzajúcich sériách skvelé. Aspoň nová postava Eddie je dosť dobrá a možno to spolu s Hopperom budú celé tiahnuť. ()

Welulu

I přes občasný pocit, že se v částech vytrácí to staré kouzlo, se jedná o technickou špičku se skvělým, byť místy předvídatelným střihem, díky kterému celá epizoda vytváří skvěle natočené paralely. Nové postavy (zvlášť Eddie) jsou vcelku nápadité a zatím to vypadá na parádní neuspěchaný rozjezd. ()