Stranger Things - Season 4

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2022, 13 h 2 min (Minutáž: 63–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

David Harbour, Winona Ryder, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

jpacuta

Po vzestupné tendenci kvality tří sérií, i jejich odvážnosti/brutality, přijde nadějný začátek čtvrté řady, úderné tempo a skoro "videoklipový" střih epizod, že jsem se začal obávat, že jim zřejmě brzy dojde dech. A taky že došel. Od půlky série je to taková nuda a vaření z vody, že jsem se musel nutit to dokoukat. Délka epizod tomu nepomáhá - finální má 2,5 hodiny?? To jako vážně? Škoda. Méně by bylo IMO více.  Oceňuju ale odvážné finále, kde vše "skončí špatně", vedlejší postavy umírají a jedna z hlavních postav má do hrobu fakt blízko. Aspoň se máme na co těšit, ale ta pachuť už v ústech zůstane. ()

Bestfan112

Stranger things 4 je nejlepší série, no ty bláho, to je prostě Cool. Těsně před jarními prázdninami se do Hawkinsu vrací temnota. Čeká nás nová porce hrůz, děsivých vzpomínek a taky úplně nové nebezpečí, ze kterého tuhne krev v žilách. První díl kromě konce byl o ničem, druhou epizoda si nepamatuju, třetí epizoda byla už dobrá, jak Eleven m**la tu holku bruslí a jak pak řvala ( tak po tomhle mi běží mráz po zádech),  čtvrtá epizoda je celkem lepší, po té minulé epizodě s tou bruslí si Jane přidělá na problémech a pak naštěstí přichází ten nějaký doktor ( zřejmě z její minulosti ). Shrnu to: od té páté, šesté epizody to je nejlepší. Série 17/20 ()

mottleone

Stranger Things u mě další řadou opět překonávají tu předchozí🔥 Úvodní epizoda nás za písně California Dreamin' hodí zpátky do toho parádního období 80'let, krásně zrekapituluje i představí nové postavy, nastartuje dějové linky a nastaví Freddy Krueger "feel" pro tuto sérii. Nová postava Eddie je spolu se Sadie Sink srdcem této série a nejde si jejich charaktery nezamilovat. Linka v Rusku je nepříjemně mrazivá a izolující, ale patřičně zbytečná. Tradičně perfektní hudba napříč sérií, špica střih i práce s kamerou, skvěle napsané postavy i jejich představitelé, osudovost, strach i beznaděj na každém rohu, absofuckinglutely lovin' it blockbuster, který tu posledních pár let chyběl, který má veliké ambice nebýt projektem s promarněným koncem. Jednoznačně nejlepší série - no a teď mi nezbývá než netrpělivě vyhlížet tu poslední a doufat, že se můj miláček probudí a bude v pořádku... 100% a zářných 5* pro tahouna Netflixu ()

nudlis

Jeden z velmi mála seriálů, kterej si dokáže udržet vysokou úroveň, napětí a zábavnost i ve čtvrtý řadě. A docela se těším na další, pokud bude stejně dobrá. Protože zmrvit to je strašně jednoduchý. ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️S přehledem nejlepší serie, očekávala bych sice více dějových zlomů, s ohledem na “varování” ze strany producentů, ale budiž. ()

Kusbi

Pár věcí se tomu určitě dá vytknout (hlavně tomu finále), ale jinak je to naprosto spektakulární popkulturní masterpiece! ()

zurivymlok

Hodnocení 4. série (po 7-mi dílech). Třetí série, která byla spíše teenagerovskou komedií jsme se vrátili zpět ke spíše hororovému nádechu, za což jsem hodně rád. 4. série je určitě mnohem logičtější než série třetí. Má však pár neduhů. Prvním je, že je tam až příliš postaviček, které se chovají "komicky". Tím druhým je, že je to příliš rozplizlé. Těch příběhových linek je příliš až to začíná připomínat první série Hry o trůny, ale sem se to moc nehodí. Linka kolem Harboura a Ryder je sice zajímavá, ale celkově se jeví naprosto zbytečně. Ještě více to platí o další skupině, které po oddělení Millie Brown přestane mít pro děj jakýkoliv význam a navíc ne ještě k tomu nezajímavá. Prakticky to nejzajímavější se stále děje v našem starém dobrém městečku a pokud bychom zůstali jen tam, byl bych úplně stejně spokojený a možná i spokojenější, zatímco Netflix by pár dolarů ušetřil. Ale jinak to je supr pěti-hvězdičková záležitost a těším se na poslední dva díly. Nicméně kdyby to bylo trochu komornější, s méně postavami a omezeno na maximálně dvě lokace (městečko a laboratoř), asi bych byl ještě spokojenější. ()

jarmil8

4. série je neúnosně natahovaná, délka jednotlivých dílů nemá vůbec opodstatnění. Vytratila se atmosféra, už dávno to není horor, dialogy jsou jak z příručky pro začínající scénáristy. Naprosto bez nápadu, zůstal jen barevný cirkus. ()

vaclav.g.kar

RIP. Eddie Master of Puppets And D&D . Nahuštěná, očekávaná čtvrtá série jednoho z nejlepších seriálů v historii Netflixu. A ať si každý říká co chce, Stranger Things jsou událost která formuje generaci. Tahle série je v mých očích nejepičtější a zdaleka nejobsáhlejší. Zároveň nabízí největší emotivní rozhraní. Popis děje je asi bezpředmětný, kdo zná tak miluje a ví. Neskutečný zážitek a úžasných 14 hodin. Klidně ať má každej díl 3 hodiny. Chci víc a hned, zároveň nechceme konec. 90% nádhera. HELLFIRE CLUB v srdci ()

Rebel24

Najnovšia séria už mala taku obriu fanúšikovsku základňu, že 3 roky čakať znamenalo očakávať niečo monumentálne. Ono z malej časti to aj prišlo, cieľová skupina zostarla a tvorcovia si dovolili pritvrdiť a hodiť do scén Exorcist a Conjuring style. Tu palec hore. Kde ale seriál viazne je absencia logiky, totiž v Universe kde patria mladých (nepochybne šikovných) chalanov po 4x bojuje so zlom (stále tým istým) bez väčšej ujmy na zdraví svojom ci blízkych už chýba strach a napätie, napr z prvej série o Willa. Tam si krásne zachovávali tvorcovia nepredvídateľnost a serial gradoval. V roku 2022 by sa mali Duffers inšpirovať 3.seriou The boys, takto ma seriál v pokročilých sériách vyzerať. Inak chyba sviežosť ci gradacia. Tiež za rozumné nepokladám pustiť 7 časti naraz a na zvyšné 2 (filmové) čakať mesiac. Takto vrchol séria zažila v časti Masacre at Hawkins lab, arc nepriateľa a jeho manipulácia v ľudskej podobe bola majstrovská a je highlight spolu s flashbackmi od Eleven tejto série. Po mesiaci 2 zvyšné časti stratili na sile a tiež nechapem point v seriáli predlžovať časti na viac ako 2 hodiny, posledná časť bola úplne rozhádzana a aj tak paradoxne neuzavrela niektoré linky poriadne (pomateny basketball chalan, armáda - kde šli? Co sa s nimi stalo?). Čo oceňujem je schopnosť vloženia nových postáv a ich prirodzené zapracovanie v deji. Čo je ale nepochopiteľné je ich okamžitá eliminácia. To sa stalo už tretiu sériu v rade a skutočne to začína byť predvídateľné. Soundtrack šiel dolu, Kate Bush fungovala polku série, ale okrem organovej vsuvke v Masacre at... neponúka nič osviežujúco nové. Za Petera Ballarda a prevedení tejto postavy Jamiem Campbellom Bowerom ale seria získava plusové body. Vecna je naozaj zatiaľ najlepší zaporak seriálu. 84% ()

Ufololog

… Kde berete jistotu, že tenhle svět, ve kterém žijete, není paralelním světem k jinému mnohem skutečnějšímu, reálnějšímu a trvalejšímu,neřku li věčnému…? To, že máte uzpůsobena (dočasná) fyzická těla a jeho smysly tak, aby jste vnímali tento fyzický svět jako jedinou realitu totiž vůbec neznamená, že to je realita jediná. A jestli se ptáte, jak by komunikoval paralelní svět a jeho bytosti s vámi v této fyzické realitě, tak právě tím, jak je uspořádána… A realita tohoto světa v žádném případě není tou, kterou vám nabízí televize, média a systém. Ti na realitě pouze parazitují jejím překrucováním a dezinterpretací, takže parazitní systém je něco jako Vecna v paralelním světě podivných věcí, akorát že zde, v našem světě to není jedna bytost, ale armáda bytostí, která uchopila veškerou moc a živí se například vaším strachem, bezmocí a nevědomostí… Pokud seriál ukazuje jako nejmocnější bytost jedenáctku, která je jí díky tomu, že prošla něčím jako MK ultra, nebo projektem Monarch, což jsou skutečné tajné vojenské projekty za účelem přeprogramování, naprogramování nebo vyvinutí nadpřirozených shopností, pro armádní a válečné účely, tak je dobrý, že na to tvůrci upozorňují. Sice je to celé dětsky triviálně naivní, ale stejně klobouk dolů. Probuzení lidstva z "Vecnovy" mediální lobotomizační hypnózy bude trvat ještě hodně dlouho a bude mít ještě mnoho obětí, kterými se vykrmí… ()

KuceraJohny

Opět se to povedlo. Žasnu nad tím, jak mě Stranger Things neustále baví a věřím, že i v páté sérii se to povede. Čtvrtá sezóna byla osekaná o popkulturní momenty, které byli v předchozí sérii na nejvyšším levelu, ale na druhou stranu hlavní roli zcela přebrala temná stránka a musím říct, že mě pohltila. Rozdělené linky nebyl špatný nápad, ale je znát, že se všechny nedali držet na stejně dobré úrovni. Některé byli zkrátka záživnější než ty ostatní. Za sebe musím říct, že vše co se odehrává přímo v Hawkinsu je vždy nejlepší. Nové postavy zapadli a bodovali, zatímco některé přechozí lehce upadli. Seriál má před sebou, však ještě celou jednu sérii a věřím, že tam se zase projeví. Mohl bych to tu rozebírat třeba hodiny, ale zkrátím to pouze na fakt, že po skončení série to stále nedokážu dostat z hlavy. Bravo. ()

Tobikkk

To čekání na 5. sérii nás zaručeně zabije! Zkusím jen krátce... Tohle je podle mě 2. nejlepší řada (po 1.). 1. série byla top, jelikož se zjevila z ničeho nic a zbořila svět. Byla jednodušší a levnější, což na ní miluji. 4. sérka je ale úplně jiný druh filmařiny. Rozpočet na epizodu je 2x větší než u GoT, délka každého dílu je také téměř dvojnásobná oproti minulým řadám a nových postav tu je opravdu hodně. Také příběhovými linkami se tu nešetřilo. V některých chvílích jich bylo až 6. Příběhově je tohle nejakčnější série a vše je tu někdy možná až moc Hollywoodské. To odhalování záporákových plánů a jeho minulosti je skvělé. Bratři Dufferovi ví, jak fandu přilepit k obrazovce. Bohužel od 7. epky ho nevnímáme jako neznámé monstrum, ale jako normálního ,, lidského '' záporáka. Linka v Rusku mi občas lehce vadila, jelikož mě mnohem více zajímala parta v Hawkinsu. Ale Hopper s Joice jsou nejlepší pár seriálu, takže mě nějak zásadně neštvala. Alespoň byla výborně natočená. Série jako celek je úžasná, u poslední epizody se mi povedlo na několik minut i brečet. Když Dustin vypraví Eddiho strýčkovi o jeho činech, všem se zaručeně musel zastavocat dech. A úplný konec...ten musel dorazit snad úplně každého Stranger Things fanouška. Za 4 série se z dětského miniseriálku stala obrovská ,,filmová" série, která vypadá, je a snad i bude velkolepější, zajímavější a zábavnější, než většina komiksových a jiných střeštěných amerických filmů. Výborná práce... 9,5/10 ()

Sopholojong

Duffer Bros. sa definitivne vytvarovali do kategorie "Nolan televiznej obrazovky"... a to preciznostou a vystavbou scenara, dokonalym prepojenim vizualu (uz len ten napad svetov "Upside Down") s audiom (stara "Running Up the Hill od Kate Bush bortiaca vsetky mozne rebricky hitparad hovori za vsetko), myslienkami o priatelstve, konani dobra a moralke, silnym zaporakom (Vecna je podobne vymakanym "villainom" ako Ledgerov Joker, akurat v inej dimenzii) a perfekcionistickou reziou "brachov", ktori od sameho zaciatku vedia, co chcu a ako to odzbrojujuco podat. Takato gradacia deja a stavba charakterov tu bola naposledy u Game of Thrones, alebo Breaking Bad, pricom tato a lahsia predchadzajuca seria uz patria do vitriny slavy k nim. Maxine Sadie Sink si to kradne pre seba dokonale (v stvrtej epizode doslova "performuje" oscarovy vykon), Harbour sa dostal do poriadnej (fyzickej) formy (jeho "conanovske" zneskodnenie kreatury je filmovy orgazmus "top of the pop") a Winona je tou prirodzene najpritazlivejsou "maminou" siroko daleko (v jednom zabere dokonca vyvali "kozy", sice v podprde, ale vyvali). No a ceresnickou na torte su vsetky tie vedlajsie figurky, prepracovane od A po Z a jedna ta "nejstezejnejsi" menom Eleven.... Millie nam vyrastla na krasnu zrelu zenu (v scene zdvihnutia modulu ma teda ukazkovu prdelku v tych "elastakoch") a dokonalu herecku, ktora tu je za najvacsieho hrdinu (pri demolacii helikoptery som ako obycajne tlieskal) a hybatela vsetkych osudov (ozivenie niekoho). K tomu niekolko nezabudnutelnych temnych (Vecnove kosti lamajuce "mordy", zachranci v USSR verzus monstra), epicky krasnych (helikoptera, modul, strihova sekvencia zaverecneho boja) a emotivne odpalujucich (smrt niekoho, spominane ozivenie niekoho, zaverecne znovustretnutie, "Ako vznika zaporak") scen. No a v uplne poslednych sekundach ten najodstrelujucejsi, dychvyrazajucejsi apokalypticky cliffhanger, z ktoreho mi doslova "spadla retaz" a uz teraz mam obhryzene nechty z toho kruteho cakania na "dufam" este vacsi narez. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Stranger Things dostanou další sérii

Stranger Things dostanou další sérii

30.09.2019

Přestože to tak nějak všichni očekávali, teprve nyní Netflix oficiálně oznámil, že prodlužuje fanoušky milovaný seriál Stranger Things o čtvrtou sérii. Zároveň s tím přišla zpráva, že tvůrci seriálu,… (viac)