Šovinistické prasa proti feministke s chlpatýma nohami - taká neodolateľná ponuka sa nedá odmietnuť. Začiatkom 70. rokov je sexuálna revolúcia v plnom prúde, v tomto prípade dochádza medzi mužmi a ženami ku vzácnemu a obojstranne príjemnému súzneniu a zhode. Avšak spoločenská rovnoprávnosť žije často len v predstavách žien. A tenis nie je výnimkou, skôr žiarivým príkladom. Bobby Riggs je stelesnený testosterón, predstavuje všetko mužské, proti čomu akejkoľvek ženské hnutie vždy bojovalo, bojuje a bojovať bude. Bývalý tenisový šampión, gambler, flákač a veľkohubý šoumen je známy vetou: "Žena patrí do spálne a do kuchyne. Presne v tomto poradí.". Billie Jean King je moderná žena, ktorá akoby do príbehu spadla z dvadsiateho prvého storočia. V tom, čo robí, je výnimočná, angažuje sa, presadzuje lepšie podmienky v ženskom tenise, rieši milostné vzťahy s mužmi i ženami. Dva póly, ktoré sa odpudzujú, až sa nakoniec pritiahnu. Bobby totiž v tenisovej exhibícii poráža ženskú svetovú dvojku a zápas je posmešne nazývaný "Masaker na Deň matiek". To je moment, kedy Billie Jean King zdvihne hodenú rukavicu a rozhodne sa nakopať mu zadok. V následnej monštruóznej šou už nejde len o tenis, ten je len zásterkou. Rozohrá sa zábavná bitka medzi mužským a ženským svetom, ktorá síce nemôže vyhrať na veky vedený stret... ale každý podarený kopanec do gulí sa počíta. (Bontonfilm SK)

kajas

Čekala jsem film o velkém tenisovém zápase jako v nedávném "Borg/McEnroe", ale scénář se rozbíhá na tolik stran a zabývá se tolika tématy, že z tenisu toho ve výsledku moc nevidíte (a když už se dočkáte nějakého utkání, není zdaleka na takové úrovni jako ve zmiňovaném "Borgovi" nebo ve "Wimbledonu"). Vynechala bych tedy netradiční milostný trojúhelník a další menší zápletky, tím pádem bych krátila stopáž a pak bych byla spokojenější. Emmě s Carellem jinak nemám co vytknout. ()

Aleee89

Tenis mám moc ráda, a proto jsem tenhle film nemohla minout. Díky za něj, událost je to veskrze zajímavá, ale její podání už méně. Chyběla tomu jiskra, chybělo tomu pořádné napětí. Takový nedávný Borg/McEnroe mě zaujal mnohem více. ()

lioncel

Je mi líto, holkám fandím, ale : Je veřejným tajemstvím (o kterém se ovšem v dnešním světě nesluší mluvit nahlas), že na Grand Slam turnajích, pořadatelé turnaj žen dotují ze zisků z mužské části soutěže (nejvíce si stěžují v Paříži) - přece jen, úroveň a umění mnoha hráček účastnících se hlavně prvních kol je více než diskutabilní, jejich hra většinou naprosto nezajímavá, zápasy jsou nudné, proto jejich návštěvnost je pokaždé výrazně nižší, než je tomu u mužů ... přitom finanční odměny jsou stejné - a to, i když ženy hrají pouze na dva vítězné sety - mají tedy ve skutečnosti oproti mužům mnohem vyšší finanční odměnu - protože je rozdíl hrát maximálně 3, nebo 5 setů .. tedy 2, nebo 4,5 hod ... (ženský tenis = 6:0, 1:6 ...) ()

M.i.k.e

sympatické retro,kterému ale k velikosti podobně laděných sportovních filmů něco chybí.Carell (ta podoba s pravým Riggsem je úžasná),stejně jako Emma Stone si svoje odehrají,ale filmu by určitě pomohlo zkrácení o minimálně 20 minut.Takhle filmem divák jen propluje a i když se zaměřuje na takovou osobnost jakou bezpochyby Billie Jean King je,za chvíli nebude vědět že něco podobného viděl...60% ()

Aljak

Žiadna sláva, no ani prepadák. No rozhodne som čakal od toho viac - najmä to podanie mi prišlo také suché, viacmenej bez väčšej dramatizácie. A to pretláčanie témy LGBT do úplného popredia akoby to bola celková pointa filmu, to mi tiež prišlo trochu scestné. Ja viem, že teraz je to veľmi IN, ale pri Battle of the Sexes išlo skôr o tú emancipáciu a uznanie, že ženy nie sú nejaké neschopné tvory. Čo sa týka hereckých výkonov, tak Emma Stone odohrala prakticky svoj štandard, zato Steve Carell zahral šovinistického Bobbyho priam znamenito. Ale celkovo, ako som už v úvode písal, chýbala tomu taká dramatickejšia iskra. Každopádne, Billie Jean King, klobúk dole! ()

Martin741

No ... tak zase bez humoru, verbal sa snazi, no ale ja tvrdim ze humor je vec vazna a aj s humorom opatrne takze bez prdele - len tuctovy komercnby vyvar, fakt ako liznute po povrchu, bez pridanej hodnoty, nema cim zaujat .......Emma kamen toci teda biedu : 30 % ()

Streeper

Čekala jsem, že mě to bavit daleko více, takže jsem malinko zklamaná. Je to dobře natočený životopisný snímek o Billie Jean King. Abych byla upřímná nikdy jsem neslyšela o Billie ani o Bobbym a tudíž ani o jejich historickém zápase. Malinko mi vadilo, že se příběh točil spíše kolem Billie a že to nebylo vyvážené, protože její příběh mě místy hodně nudil. Nejvíce se mi líbila scéna zápasu, byla jsem napjatá a když Billie vyhrála, tak i dojatá. Jedná se o film, který je v téhle době opravdu potřeba, protože ukazuje, sílu, kterou ženské hnutí má, ale něco mi na tom filmu prostě chybělo. Steve Carell byl každopádně dokonalý. ()

Juto

Pri pozeraní filmu som sa nudil. Všetko to zachránila posledná pol hodina.Prečo film mal takú dlhú stopáž. Trebalo film zostrihat, minimálne mať o pol hodinu menej . Filmu by to prospelo. Koniec bol zaujímavý,ale to mne nestačilo. Moc málo, aby som filmu dal lepšie hodnotenie.No je to veľké umenie poraziť dôchodcu. 5/10 ()

campix

Souboj pohlaví byl aktuální tehdy a v různých cyklech se dostává do povědomí stále. Ve světle kauzy metoo je souboj pohlaví významný také v nedávné době, bohužel se tato filmová podoba skutečných událostí 70tých let, kdy byly ženy na tenisových kurtech utlačovány než si založily vlastní organizaci a v propagaci jim pomohl tento památný duel, tolik nepovedla. Na první pohled lehce unylé a otravně stylizované dobové drama, kde pokud nemáte vysloveně zalíbení v některého z hlavních představitelů, tak budete místy docela trpět. Zvláště v případě antipatií k Emmě Stone. Tohle nebude role, kde by Vás přesvědčila. Veskrze průměrné dobové sportovní drama. ()

chelseaman22

Emma Kámen vypadá hůře než Popelka po dvojité směně na půdě a předváděný tenis působí tak vtipně, že i samotný film nelze brát příliš vážně. Kdybych nahnal důchodce ubytované v pečovatelském domě na kurt, tak dozajisté dokáží dát tvrdší úder, než Emma Kámen a Stanislav Carell dohromady. 70% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $17,800,000, což je 0,71 násobek rozpočtu ()

Johnny.ARN

Ani neviem čo som čakal, ale dostal som solídny príbeh na základe reálnych skutočností, s obsadením, ktoré tomu odpovedalo. Dobovka jak vyšitá, skvelé kostýmy a hlavne masky. Miestami hluché a nudné, miestami poučne a zaujímavé. 3 z 5 ()

Mrkvič

Dvouhodinový životopisný film, který zpočátku nenabízí zajímavou dějovou linii. Skoro hodinu jsem nechápal, proč jsem si film nahrál, proč Steve Carell nijak neposouvá děj, ale objevuje se na scéně po Billy Jey skoro nejčastěji. Druhá polovina už byla naštěstí filmovější a konečně také nabízela ty souboje pohlaví. Některé dialogy k tématu byly zajímavé, ale to je také tím, že do té doby moc zajímavého k vidění nebylo. Jestli jsou některé detaily podle skutečnosti, jsme rád, že jsem film viděl a udělal si obrázek o době a prosazování žen ve sportu a společnosti. ()

Minimie

Zbožňuju filmy podle skutečných událostí a tomuhle jsem tak strašně moc chtěla dát plný počet, ale holt mě to tak úplně neomráčilo, takže jsou to “jen” silné 4 hvězdy. Nečekejte film o tenise. Vůbec. No dobře tak jenom trochu, ovšem to málo, co na plátně uvidíte, je tak amatérské pinkání, že je vlastně dobře, že se ve filmu moc tenisu neobjeví. Battle of the Sexes není o sportovním boji, je o boji za rovnoprávnost. O feminismu (můžeme házet tenisové míčky na plátno za každou ohavnost typu "ženy patří do kuchyně a do ložnice”??), o Billie Jean King a její lesbické lovestory. Emma Stone má top formu a v žebříčku oblíbenosti u mě stoupá pořád výš a výš - nemůžu uvěřit, kam až se posunula od dob Easy A. PS: Samotnému filmu možná k dokonalosti maličko chybí, ale trailer (č.1) je na jedničku s hvězdičkou. Dream On! ()

Pavlínka9

Emma Stone je skvělá a velice příjemně mě překvapil můj oblíbený Alan cumming. Znám jména hlavních postav, ale jejich příběh ne, tudíž to pro mě bylo nové a nevěděla jsem, jak to dopadne. Bylo to takové - ok - sportovní prostředí, ok - boj ohledně své sexuality a - je to rok 1973. Dost se mi tam líbily dvě scény - podprsenka v koupelně a reakce na to a situace, kdy postava Cumming na závěr objímá Stone a aniž by jí řekl, že to ví - tak je jí oporou. Film je pro mě průměr a více než samotný film mě zaujalo dané téma a situace. ()

venison

Velké téma, ale vlažné zpracování.. Tak bych asi ve zkratce shrnula sportovní životopisné drama "Souboj pohlaví".. Čekala jsem větší dynamiku a důraz ne téma, film je spíše vleklý, průměrný a rozmělněný.. Nevím, kterou dějovou linii sledovat dříve.. Zadluženého šovinistu Riggse, coming out Billie Jean King nebo sportovní genderovou problematiku té doby vyhrocenou tenisovým zápasem.. Autoři se zaměřují na vše a na nic pořádně a proto film působí lehce odfláknutě.. Ani herecké výkony neměly moc šanci vyznít.. Obyčejný TV film, který se příliš na stříbrné plátno nehodí.. Škoda nevyužitého potenciálu.. ()

hroubek

Zajímavé téma, skvělý herci a bohužel nudnější provedení. A je to velká škoda, protože samotný příběh je dost zajímavý a osobně si myslím, že by si zasloužil trochu hravější a zábavnější provedení. Film působí jakoby byl točený na zakázku, a aby mohl soutěžit o ceny a zavděčil se ženskému publiku. Což, na jednu stranu respektuji, ale na té druhé mě to dost mrzí, protože jsem si jist, že filmu by prospěla jistá dramatičnost, hravost a odlehčenost. Režisérská dvojice Jonathan Dayton a Valerie Faris mají dost zkušeností, a to více je mi smutno, že to nedokáží prodat. Emma Stone se mě v této roli líbila, ale na druhou stranu, viděl jsem jí hrát lépe. Steve Carell si svou roli užívá a je svým způsobem motorem filmu a spoustu momentu na něm stojí. Sarah Silverman je fajn, a mnohem více jsem si užil výkon Andrei Riseborough a nebo Billa Pullmana. Těšil jsem se na scény ze zápasu, a pak jsem byl překvapen, jak jsou ty zápasy nudný. Souboj pohlaví není špatný film, jen si myslím že už kvůli tématu měl být lepším filmem. ()

VanTom

Decentní lesbická romance fajn retro pohodově uváděla, ovšem vzhledem k podvádění obětavého a podporujícího manžela jí nešlo dvakrát fandit. Partyzánské začátky WTA pak ustoupily do pozadí kvůli tenisovému "zápasu století". V uvozovkách, protože co mohl sice vyhrocený, ale stále napůl exhibiční match mezi stárnoucím šovinistickým veteránem a emancipovanou hvězdou ženské tour jako dokázat? 'Bitva pohlaví' se nám snaží namluvit, že něco zcela zásadního, což si mylně myslí i o sobě. ()

Mishqo

65% ... Dobrá premisa, slabšia exekúcia. Ja sa len nestíham čudovať, že sa niečo také mohlo vôbec dostať do hlavného vysielania. Smutné! ()

blackJag

"SKVĚLÝ HRÁČ DO HRY NEMÍCHÁ CITY." Celé to dosahuje úrovně titulního zápasu, vlažné přepinkávání míčku přes sít. Vždyť to vypadalo jako hra dětí před panelákem. Dobové záběry jsem si nevyhledával, může to být věrné jak chce, ale takto podané to nemělo valný smysl. Samozřejmě, nešlo tu a priori o tenis, ale ono se to potom stejně sveze na jednu neforemnou hromadu, chtěj nechtěj. Skoro to vypadá, jako by se chtěli ukázat jen ústřední herecké hvězdy, protože všechno ostatní je tak nějak provinční. 50% ()

P1tr

Tenisový snímek, ve kterém jde o tenis až v druhé řadě a prim tu hrají práva žen je sice vážně pojatým filmem, ovšem šikovně a přirozeně doplňuje atmosféru decentními vtipy, které ve správných chvílich vítaně odlehčují atmosféru. K ožehavému tématu přistupují tvůrci velmi klidně a zodpovědně a argumenty obou stran titulního sporu jsou nám prezentovány nenásilnou formou, což je vítaná změna oproti některým produkcím, které důležitá témata prezentují příliš křiklavě. Herecky je film na špici a především Steve Carell znovu potvrzuje, že s ním je třeba počítat i mimo komediální žánr. Souboj pohlaví je příjemný hlavně tím, že zpracovává téma hodné filmových cen velmi přístupným způsobem, kterému jde především o pobavení diváků a ne o nominace a ceny. ()

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (viac)