Toxický mstiteľ

• Česko Toxický mstitel (viac)

Do rukou se vám dostává vlajková loď všech kultovních úchyláren. Důkaz toho, že toxický odpad je věc vysoce pozitivní, přinášející lidstvu dobro a že z nás, malých lidiček bez šance, může udělat hrdiny bez bázně a hany. Stejně tak, jako pomohl Melvinovi - čističi z města Tromaville - rychle dospět v mocného Toxic Avangera, může určitě pomoci i nám. (oficiálny text distribútora)

wosho

Začátek mě nadchl, né svou kvalitou, ale tou realitou posiloven 80tých let se spoustou figurek (tipičtí teplouši 80tých let atd). Bohužel film je místama tak nudnej, že je to neuvěřitelný-hlavně akční scény jsou bez šťávy a krve. A soucítit s tím volem s mopem prostě nelze. Na druhou stranu jsem se občas fakt bavil-hláška kurví mě karmu má velký potenciál. Celkově je tento toxickej mstiltel ideální na dětské odpoledne školáků. ()

kchaja

Zlatý osmdesátý léta, ještě že jsem je nezažil :) (Ale jinak mi tenhle film děsně připoměl dobovým stylem Trhala fialky dynamitem a podobný český filmy, akorát ty se oproti tomuhle brali vážně (a nechtěně jsou v nich dokonce podobný gagy :) ) ). ()

Tydlidáš

10/10 - Dokonalost v béčkovém světě. Vše od speciálních efektů Melvinovy proměny přes dechberoucí rvačky, až k prodávání už nataženejch buchen návštěvníkům fitcentra. Ta atmosféra, dementnost a do očí byjící přehrávaní je něco přenádhernýho..... Pokud má někdo v úmyslu dávat tomuto filmu odpad, tak musí uvážit, že jediný odpad který je na místě je ten toxický...... ()

DocBrown

A bez tohoto velkofilmu jsem dokázal 30let žít? Čtu tady debilní příběh, ale ten příběh je dnes v každém druhém komiksu, pouze tento hrdina má holt (spálený) baletní obleček a mop. Je to dokonalá parodie na komiksové filmy, které teprve budou natočeny, vždyť předběhl i Burtonova Batmana. Absurdita a herectví mi často připomínala českou sodu, ale prostě většinu filmu jsem odsledoval se šklebem ve tváři. Byl jsem připraven dát úplně vážně i plný počet, ale ten konec byl poněkud nudnější a tuctovější. Jacksonův o něco málo profesionálnější Bad Taste byl skoro vyrovnán. Direktorův řez 85% ()

Zmrv

Naprosto nechápu zdejší hodnocení. Když je film záměrně špatný, nemění to nic na faktu, že je to prostě sračka. To, co funguje třeba u Sharknada, zde prostě neplatí, protože Toxický mstitel je v první řadě zoufale nudný a nevtipný. Pokud je tohle to nejlepší, co TROMA vyprodukovala, tak chraň Bůh, abych nějaký jejich další výtvor kdy měl tu smůlu vidět. 10 % ()

TERRORDROME

Neduživý upratovač Melvin je ponižovaný svojimi rovesníkmi až napokon vyskočí z okna a zapláva si v toxickom svinstve, ktorého vplyvom sa zmení na humusoidné monštrum čo má neodolateľnú chuť potláčať zločin kdekoľvek naň narazí. Film od začiatku nasadzuje vysoké tempo, decko prejdené autom má hlavu na sračku a bláznivé baby si to fotia aby nad tým mohly neskôr masturbovať. Melvin sa efektne zmení na Toxieho a ide nakopať kriminálnikov do gulí, nezabúda ale ani na pomstu a pozabíja všetkých čo sa doňho srali, na čele s neurotickým Bozom a jeho štetkou, ktorú posadí holou riťou na rozpálené kamene. Nie veľmi inteligentný humor plus brutalita a množstvo bizarných postavičiek, to je typická Troma. Páčil sa mi Cigárfejs, škoda že tak rýchlo skapal. Nakoniec tomu predsa len dôjde dych a finále je čistá hipisáčina o láske a porozumení, žiadny masaker na záver, všetci sa ľúbia iba zlý, hnusný starosta nie a tak mu Toxie musí vytrhnúť črevá. No aspoň že tak. ()

Haymar

Podobné filmy se nehodnotí snadno. První dojem (po projekci) i bezprostřední pocity (v průběhu filmu) velí jednoznačně: "odpad!", protože Toxic Avenger je opravdu strašnej ve všech ohledech: příšerné provedení, úděsné masky i triky, otřesná kamera i režie, blitkózní dialogy, hrozné herecké výkony... Na druhou stranu, jak by k tomu přišly všechny ty ostatní "filmy", které jsou stejně dementní ale zároveň se berou smrtelně vážně a nemaj v sobě špetku invence?! A právě tím se od nich T. A. odlišuje! Má dobrý nápad (tak trochu "jiného super-hero") a dělá si sám ze sebe prdel snad v každém políčku filmu. Takže trochu té milosti si zaslouží! To však nic nemění na faktu, že hodnocení zde je fakt přehnaný (člověk žasne z čeho všeho se může stát kult). ()

Paldiny

V Tromaville započal vek hrdinov a doba vzniku paradoxne napomohla jeho "normálnosti“. V konkurencii osemdesiatkových výplachov Toxie príliš nevyčnieva ako trebárs štvrtý diel v spoločnosti miléniových filmov. Plakať nad teatrálnymi nehercami či príšerným postsynchrónom (v originále predabovaný Toxie) je zbytočnosť sama o sebe. Stačí vypnúť a sledovať ako sa jeden retardovaný chlapec vykúpe v toxickom odpade a pomstí všetkej hávedi aká si z neho robila srandu. Vydesilo ma len to, že som v príbehu postrehol ekologický podtext a snahu o odsúdenie inakosti, snáď to nebol zámer o hlbšiu myšlienku. ()

Ricky_CZ

Mopguy alias Toxie je jedním z těch tradičních základů béček osmdesátých let. Toxieho si prostě musíte zamilovat, protože už jeho hlas je neskutečně sexy :) A to nemluvím o jeho blondýnce...S nadhledem, humorem a zvráceností ("Ten malej sráč se ještě hýbe!") vám stopáž uběhne jako voda a nejste-li moralizující mrzouti, pobavíte se... ()

Milky.

Stoprocentně nej-ujetější, nejšílenější, nejsebeironičtější, nejabsurdnější a spousta dalších "nej..." film, který jsem kdy viděl. Každopádně jsem se zároveň i nudil, takže i nejschizofreničtější. Za odvahu, invenci a šílené nápady dávám alespoň tu jednu hvězdu. ()

bobstock

Dokonalý amaterismus a debilismus v podobě zrůdného superhrdiny. Jen bez těch milionkrát opakovanejch scén by to mělo asi hodinu a nevadilo by. :) 50% ()

Brejlil

Viděl jsem tento film až po Terror Firmer a upřímně řečeno, kdybych jej viděl dříve, nikdy bych si o Tromě nemyslel nic pěkného. Blboučké až na půdu, ale bez nadhledu a vtipu. Také je to velmi zdlouhavé, celé dlouhé scény se nic neděje. Herecké "výkony" odpovídají pojetí, jsou mdlé až tupé. ()

Pitrsss

Chtěl bych se touto cestou vyznat z nekonečné lásky k Melvinovi a jeho tromatonům. U Toxického mstitele jsem strávil nekonečné hodiny času a ještě další kvantum času u něj do budoucna strávit hodlám. Je totiž potřeba důkladně nastudovat každou vteřinu tohoto veledíla. Vím, že jednou přijde okamžik, kdy zavolám své děti a řeknu jim: Zřete, tu je váš bůh! Proto volám ke všem milovníkům Toxieho, křížem krážem naší zemí: milujme tento film, modleme se k němu a uspořádejme společný sraz, kde bude Toxický mstitel promítán třicetkrát po sobě. 100% ()

bratr.Milan

Dobře udělaný špatný film, dokonce bych se nebál říct, že je to skvěle udělaný hrozný film. Znovu jsem sám sebe překvapil a tento toxický movie mě zaujal. Pustil jsem si ho na doporučení ve videu u Medojeda, že se podívám na pár scén z té hrůzy a pak to vypnu, ale vydržel jsem až do konce. A musím říct, že každý kdo má rád kvalitní kinematografii, by měl čas od času vidět i něco špatného, nějakou totální kravinu, aby si o sobě moc nemyslel a měl zdravější pohled na filmy. The Toxic Avenger je parodie, je to vážně uvědoměle špatné, všechny klišé superhrdinských, komiksových a romantických filmů si to bere za své a dotahuje je do důsledků až absurdních rozměrů. Díky tomu je to velmi dobře fungující satira a parodie hollywoodských filmů, ekologická agitka, ale zároveň je to úplně obyčejný céčkový osmdesátkový americký film, se vším špatným co k tomu patří. Může si dovolit ukázat úplně všechno, co tvůrce napadne, násilí, nahotu, gore momenty, ... Herci schválně přehrávají až tak moc, že už by to víc nikdo nedokázal. Kadence vtipů, trapností, různých narážek a nafouknutých klišé je obrovská. Nedávno jsem viděl parodii na Tarantina „Plump Fiction“, kterému jsem vyčítal, že se drží moc pravidel a neutrhl se víc ze řetězu. Toxický mstitel se utrhl ze všech řetězů a na zadek si připevnil turborakety, aby dobro zvítězilo a záporáci byli rozstříleni na cucky. I když gore momenty nemám ve filmech rád, musím pochválit skvělé praktické gore efekty. Dokonce jsem zvažoval že tomu dám i čtyři hvězdy, ale to by byla urážka jiných čtyřhvězdičkových kvalitních filmů – takže poctivé tři, pro dobře udělaný špatný film. ()

gumbo

70% - Nejlepší parodie na 80 létá s jejich nevázanou erotikou, násilím a potoky krve, která je umocněna tím, že vznikla už v té době. Místy vtipná, místy nechutná, ale zatraceně ujetá úchylárna. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (viac)

Superhrdinská parodie nabírá známé tváře

Superhrdinská parodie nabírá známé tváře

18.06.2021

Chystaný satirický komiksový film The Toxic Avenger posiluje obsazení. Snímek režiséra Macona Blaira (Lov, Jako v bavlnce) již dříve obsadil do titulní role Petera Dinklage, Jacoba Tremblayho,… (viac)