Tokio boj se! Toxie přichází! Dobrodružství pokračuje. Ďábelská korporace Apocalypsa, s.r.o. plánuje přetvořit městečko Tromaville v obří chemickou továrnu. Odláká proto hrdinného obránce utlačovaných do Japonska, aby tam hledal své kořeny. V Tokiu se Toxie setkává nejen s otcem, ale s i nepřeberným množstvím zla, které je nutné vymítit. Ale obyvatelé Tromaville mezitím zoufale postrádají svého toxického mstitele... (oficiálny text distribútora)

HellFire

První díl byl koukatelný, ale tento pokus o parodii střílí hodně vedle. Dementní herci, stupidní příběh a triky na úrovni kluků s práskacíma kuličkama. Uznal bych alespoň ten vtip s monstrem, který chodí se sexy mladou slečnou. Slepou. Typická ukázka toho, že k úspěšné parodii nestačí vymyslet vtipné scénky, ale taktéž je vtipně převést na plátno. ()

melkor323

Toxický mstitel je jeden z najrozporuplnejších filmov, aké som kedy videl. Uplne ho vystihuje hodnotenie 50 percent. Polovica ľudí ho celkom žerie, druhá polovica absolutne zatracuje. Ale preboha, nemohol by som mu dať odpad..... Zosumarizoval by som to asi takto: Je to taká krávovina, až je to dobré.... ()

Pumiiix

Ze začátku filmu jsem jenom kroutil hlavou, film je fakt příšerná patlanina, která postrádá absolutně smysl. Po chvilce jsem přistoupil na hru a docela smál, určitě k tomu přispěl i „skvělý“ český dabing, kdy Toxického Mstitele dabuje snad desetileté dítě před pubertou, ještě že má film pár fakt už nyní kultovních scén, jako například lis vozíku, rybí nos nebo toxický sex ;-) herci jsou úplně strašní, zde vypadají a hrají jako praví neherci ;-) 3-4/10* Objektivní hodnocení by bylo ještě horší, ale…. ()

iamek

V druhém díl téhle legendární série nám Toxie opustí hranice USA a zamíří do Tokya. Nápad to nebyl vůbec špatný, ale dějová línie v Tokyu byla strašně nudná. Teda až na závěrečnou bitku a nechtěné porcování hlavního padoucha. Čekal jsem stejný počet gore scén jako v prvním dílu, ale ve dvojce jich je jen pár a spíše sledujeme jak Toxie zmateně pobíhá po Tokyu. ()

drackula

O niečo drastickejšie ako prvý diel, ale rovnako uletené. V zhruba polovici filmu akoby došli nápady a trochu sa recyklujú tie z prvého dielu. Každopáde ak by sa trošku ubralo z minutáže bolo by to ok, lebo v niektorých momentoch Toxie nudil. Ako celok však výrazne nesklamal. Ak má človek chuť na primitívny a miestami nechutný humor, nech sa páči :) 50 % ()

• Původní sestřih měl 4 hodiny, a tak se Studio Troma rozhodlo z celého natočeného materiálu vytvořit dva filmy. Toxický mstitel 2 byl představen 24. února 1989, Toxický mstitel 3: Poslední pokušení Toxieho (1989) pak 24. listopadu téhož roku. (gogos)
  • Film se dokonce představil i v americké kinodistribuci. Přestože měl premiéru v pouhých 15 kinech, dokázal vydělat na 800 000 amerických dolarů. Rozpočet se přitom vyšplhal v tehdejší době na úctyhodných 2,3 milionů amerických dolarů. (gogos)
  • Původním hercem v roli Toxického mstitele byl John Altamura, avšak po vzájemných neshodách a znevažování autority režiséra Llyoda Kaufmana byl během natáčení propuštěn. Scény s ním natočené ve filmu zůstaly. Zbylé scény, které se nestihly dotočit, zahrál Ron Fazio, který se ve filmu objevuje i jako manažer Apokalypse Inc. Ron Fazio také předaboval původní scény s Johnem Altamurou. V závěrečných titulcích jsou pak uvedeni u role Toxického mstitele oba herci. (gogos)

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (viac)