Práce, vejplata, rodina – z Toxieho se stává tatík. Ale Zlo nikdy nespí! Toxie se znuděně prochází po svém milovaném městě Tromaville a nemá do čeho píchnout. Všichni padouši jsou zlikvidováni, všechno Zlo je minulostí. Jenže našemu hrdinovi není do zpěvu. Milovaná Claire má šanci znovu získat zrak, ale operace není z nejlevnějších a Toxie marně hledá zaměstnání. Jenže kdo by zaměstnal obřího zmutovaného superhrdinu? A tak mu nezbývá než se upsat do služeb zlotřilé společnosti Apokalypsa s.r.o. Hranice mezi dobrem a zlem se stírají a Toxiemu nezbývá, než se pokusit odolat svému poslednímu pokušení... (Řitka video)

Astaroth12

Všetko čo som aspoň trocha mohol u Tromi, tu vobec nebolo. Ta morbídnosť a nechutnosť tu prakticky nebola, boli tu hnusné triky, ale žiadne nahotinky, krv ani vtipne sceny. O ne sa sem-tam i snažil, ale vyznelo to trápne a nie vtipne. Najviac ma iritovali tí urevaný ľudia, bodaj by im niekto hubu zašil. Slabučká, veľmi slabučká časť. Slabé 2*. ()

Wacoslav1

Tohle už je bohužel nudný unylý a víceméně zbytečný pokračování. Úvod ještě vypadal celkem slušně, ale pak se to propadlo do prázdnoty a nudy. Délka opět poněkud nepřiměřená a vzhledem k tomu, že to jsem kritizoval už u druhýho dílu a tady se na tom nic nezměnilo, tak i moje hodnocení bude opět o stupeň slabší.15% ()

Han22

Ve trojce nemá Toxík většinu filmu do čeho píchnout a tomu odpovídá nečekaná míra nudy. Počáteční zábavný masakr ve videopůjčovně zůstane nepřekonán, protože pak se prakticky hodinu nic neděje a závěrečný boj s ďáblem na pěti úrovních už to moc nezachrání. Navíc míra stupidity a pitvoření už překročila pro mě únosnou mez, takže dvě hvězdičky za nejslabší díl. ()

Campbell

Bohužel poměrně velká slabota. V tomhle filmu chybý to co dělá Tromu Tromou a to nějaká nechutnost, či pořádná dávka slizu, příběh sice je poměrně ujetý ale chybý mu dost věcí. Bitky tu nejsou krev téměř nijaká, a celá osobitost Tromy tu chybý. Je tu sice pár dobrých scén a proměna na Ďábla byla zábavná a asi jediná u který mě trklo "Ha Troma". Ale to je vše. Celej film je poměrně nezajímavej a z režie Kaufmana asi nejslabší. ()

Kusko.t2

Síce trocha viac zdĺhavé a rozťahané oproti predošlým dobrodružstvám Toxieho, našťastie však Lloyd Kaufman pridal aj niečo nové a to diabla (už hnusáka z pekla), šéfa Apocalypse Inc., ktorý sa tu dostatočne prejaví, a to nie len slintaním a vyplazovaním jazyka, ale aj zmyslom pre humor. Peklo - to musí byť jeden veľký lunapark. Zázračne a prekvapujúco sa tu až tak nešetrilo financiami ako v part II, trocha lepšie (stále TROMA triky, nebojte sa) spracovanie efektov potešilo (pekný bol napr. “Toxie až na kosť“ a iné). Príbeh však (komu by to vadilo, že) zostal jednoduchý, ako od šimpanza s cigaretou a šiltovkou, búšiaceho do písacieho stroja, dostatočne zamotaný scenár o hrdinovi so sračkovým ksichtom, ale dobrým srdcom. No a šialená “tromácka“ jazda môže začať, ktorá priaznivcov podobných light filmov nemôže uraziť. ### Zvukovú stránku filmu skomponoval a produkoval Chris DeMarco a to na základe motívu hudby Antonína Dvořáka, ak si teda titulky nerobili srandu. ()

• Přestože byl film určen primárně pro videotrh, objevil se ve 40 amerických kinech, ve kterých si přišel na 400 000 amerických dolarů. (gogos)
  • Úvodní scéna ve videopůjčovně je téměř plná plakátů a filmů samotné společnosti Troma. (LION-MR.T)