Toxický mstiteľ

• Česko Toxický mstitel (viac)

Do rukou se vám dostává vlajková loď všech kultovních úchyláren. Důkaz toho, že toxický odpad je věc vysoce pozitivní, přinášející lidstvu dobro a že z nás, malých lidiček bez šance, může udělat hrdiny bez bázně a hany. Stejně tak, jako pomohl Melvinovi - čističi z města Tromaville - rychle dospět v mocného Toxic Avangera, může určitě pomoci i nám. (oficiálny text distribútora)

Lima

Béčkařské studio TROMA vyplodilo už spoustu ptákovin a série s toxickým mstitelem je jeho vlajkovou lodí. Dementní scenář, přehrávající herci, vlezlé disko 80.let, sem tam nějaké splatter scénky. A hlavně super-hero, samovolný vykonavatel práva, trestající zločince a pomáhající občanům v nouzi. Původně vychrtlý a nesmělý outsider, který se nechtěnou koupelí v agresivním toxickém odpadu přemění ve svalovce s "nečistou pletí" a baletními šatičkami kolem pasu. Béčko jako řemen, které se nebere vůbec vážně a jehož totální demence je na něm to nejzábavnější. Na bezbolestné propláchnutí mozku ideální. ()

Matty

Dlouho jsem řešil, jak tento výblitek, tento toxický zelený chrchel seškrábnutý z čísi boty po návštěvě hodně odlehlé skládky odpadů, hodnotit. Jasně, nabízel se odpad!, jenže dát odpad! filmu, který ze své pokleslosti těží v každém okamžiku, to je vyloženě koledování si o titul „nechápavý snobský blb bez smyslu pro humor“. Pak je tady opačný extrém, pět hvězdiček. Ale copak mohu s čistým svědomím udělit nejvyšší hodnocení něčemu tak nesmírně imbecilnímu a místy naprosto nezábavnému? Toxic Avenger je mnohem méně vtipný než jisté filmy, které vtipné být nemají (Turkish Star Wars např.). Točit jako hovado holt neznamená točit zábavně… Apendix: A nezapomeňte – děti pod 12 jsou za dvojnásobek! 55% ()

Isherwood

Estetika béček 80 let byla opravdu zvláštní – debilní příběh, protivné disko, ale taky sympatický hrdina, spousta prsatých blondýnek, smršť krvavého násilí, retardovaného humoru a vcelku sympatického spádu, který vám svou rychlostí dostatečně propláchne mozek na hranici lobotomie. A Toxic Avenger tohle všechno splňuje do puntíku, ani kapka vážnosti, kopa nesmrtelných hlášek, a čtyři hvězdy dávám, jen to švihne! PS: Na plakátu k filmu je Toxie stejně největší frajer. ()

DaViD´82

Úchylná a dost zábavná parafráze superhrdinských snímků. Je to "sick", ale hlavně je to zábavné a velmi ujeté. Herecké výkony, dobrou technickou stránku či nápaditý scénář nečekete, ale spoustu výtečných nápadů a zábavy ano. ()

Superpero

"Toxic Avenger" má asi největší porci nadhledu, co jsem kdy ve filmu viděl. Herz s Kaufmanem se hecli a udělali film, který je opravdu hrdý na to, že je sračka a navíc je i fakt zábavný. Ještě k tomu je doprovázen tím nejvíc 80s discem, co si dokážete představit. Ze všech těch Tromáckých výplodů je "Toxic Avenger" stoprocentně nejhustší. ()

Bluntman

Nenávidím, že tohle musím napsat, ale Toxic Avenger je vedle Marie Antoinetty tím nejlepším filmem o dospívání :-), resp. jeho hyperbolizovaným podobenstvím. Kaufman s Herzem (nebo Herz s Kaufmanem?) natočili osmdesátkovej popík, který se nebere vůbec vážně a nabizí VŠE, co bychom si od Tromy mohli přát anebo co jsme se od ní naučili v plné míře příjmat - spousta nahoty a sexu, neuvěřitelně infantilní, resp. pubertální humor, filmařská příšernost v každém ohledu, velice nízký rozpočet apod. Viděl jsem hodinu a půl dlouhou verzi, která je na skoro půlnočníi projekci naprosto ideální a i nějaké ty politické paralely, představte si to, tento co do zobrazování různých věcí a posunování tabu liberální snímek je pravicově orientovaný! Doporučuji si zaběhnout do Levných knih a sehnat si kazety (only english dubbing) "Before there was toxie collection", kde najdete nějaký cheersploitation, camploitation a další chuťovky. Ale pozor, Toxica nedoporučuji konzumovat s plným žaludkem, nesprávně naladěným publikem a v ukrutném vedru LFŠ. ()

Subjektiv

V dnešní době stalo se oblíbeným omlouvat film, knihu či cokoliv dalšího, větou: "Ale prosím tě, vždyť se to nebere vážně." Je neoddiskutovatelný fakt, že Toxický mstitel se skutečně příliš vážně nebere. Od takových filmů osobně očekávám již jen slušnou dávku legrace, Toxie však s ní paběrkuje. Co na tom, že je plný odkazů na všeliké filmy let 80. a starších? Co na tom, že příslušná dobová klišé a scény posouvá ad absurdum? Příliš často nudí... Silné **. ()

JFL

Je to pták? Je to letadlo? Ne, je to odpudivý mutant v růžovém baletkovském oblečku. "Toxický mstitel" trestá bezpráví a prožívá romanci se slepou prsaticí v městečku Tromaville, jež terorizuje gang transvestitských hrdlořezů a machistický pirát silnic. První a zaslouženě kultovní produkce společnosti Troma, jejímž tvůrčím motem je exploatovat exploataci. ()

B!shop

Tak tohle me mile prekvapilo, cekal jsem zas dalsi chaotickou uchylarnu, ale tohle se da povazovat za film, kterej je tak spatnej az je desne zabavnej. Pribeh je neco mezi parodii a poctou superhrdinskejm filmum a je plne dostacujici. Hudba je misty sice vlezla, ale vcelku chytlava a hezky film doplnuje. A co se tyce triku, ty jsou na dobu vzniku fakt dost v pohode a nektery smrti jsou lahudkovy. Do toho tu mame tromacky uchylnej humor, naky ty hlasky, sem tam kozy a hlavne Toxieho, kterej vypada jak rozjety hovno. Celkove, i kdyz to je fakt desna uchylarna, jsem se prijemne bavil a uz se tesim na pokracovani. ()

obitus

Toxie, hrdina nasich srdci a jeho prvni dobrodruzstvi. Vpodstate jde o prosty pribeh o lasce a pomste, ovsem na tromacky zpusob. Vse od hercu, pres triky az po uchylnou hudbu je presne tak skvele, jak jsme zvykli z filmu na kterych se primo podilel Lloyd Kaufman. Slovy jedne z divek nad rozjetou hlavou maleho chlapce: "Yeah, this is fun!" ()

Slasher

[TROMA] Prasárna vyhrocená do maxima. Kaufmana serou debílci, tak tam nacpe jednoho nehoráznýho aby si z něj všichni mohli dělat prdel až skončí sežehlej v toxickym odpadu. Kaufmana serou děti na silnici, tak je jako varování rovnou a bez okolků přejíždí. Kaufmana serou fízlové, tak jednoho nechá zbít partou pošahanejch gangsterskejch kokotů. Kaufmana nejspíš serou slepecký psi a rádoby hrdinové, takže obojí nechá odstřelit zlodějským kreténem. Kaufmana taky asi občas serou babičky, tak proč jedný neposlat jednu do břicha a nenechat jí zmasit její vlastní holí a tu druhou rovnou vyprat a vyžehlit.... Kaufmana serou i automobilový honičky, takže se s tim nesere a do filmu si nacpe jednu nevídaně retardovanou jízdu. Lloyda Kaufmana sere ještě spousta dalších věcí, ale to by bylo ještě na dlouho. Je to jeden krásně pošahanej mozek. Viděli jste třeba někde masturbovat sexy brunetku nahoře bez nad fotkou rozsračkovaný hlavy dítěte co přejela s kámošema? NE. Lidem co mají kecy na GTA nebo násilí v Devil's Rejects bych pustil tohle a ať jim z toho prasknou spoďáry. Ne teď vážně, fiktivní násilí a prasárny to je něco nesrovnatelnýho se skutečností a každý normální člověk to musí rozlišit, co se týká těch nenormálních ty si výmluvu stejně najdou, ať zvrhlý videohry, grindcore, filmy tohohle typu, anebo třeba že to z nich udělala společnost.... Chápete? Ve skutečnosti je Kaufman jen chlápek s nadhledem. A já viděl Toxic Avengera a mám z něj radost. I owe you for the other night monster faggot! ()

Flipnic

Mne osobně tento první díl TROMácké klasiky dost nudil. Humor? Zasmál jsem se asi třikrát. Gore scény? Je jich málo. Sex? Také skoro žádný, holky v bikinách, tři páry koziček jen na chvíli ... Akce? No pořád je zde nějaké bitkaření, ale je to nudné ... Prostě nuda, málo nápadů, málo všeho ... A přitom tradičně dost dlouhé. Každopádně nějak se začít musí a start k extrémům typu Teror firmer to je dobrý... ;-) ()

EdaS

Docela zklamání - těšil jsem se hodně, ale TA mě jednoduše moc nebavil. Víc si užívám ty špatné filmy, které jejich tvůrci brali vážně (viz Ed Wood), což případ produkce studia Troma zjevně není. ()

xxmartinxx

Bohužel to není zas tak ultimátní, přesto to má ale "silné" momentu a jednou na to kouknout je sranda. Do kultu to má ale pro mě daleko. ()

Shit

Asi to nejlepší, co jsem zatim od TROMA viděl, respektive teda to nejnormálnější. Toxickej mstitel je něco jako Batman, snaží se udržovat v ulicích pořádek, zpacifikovat zločince a pomáhat lidem, jenže narozdíl od Batmana to dělá jaksi trochu po svým, a tak namísto chytání pankáčskejch zmetků pro policii, je vraždí, trhá jim ruce a mlátí je s nima, starý báby strká do pračky a smaží je v obřích žehlících přístrojích a v neposlední řadě rve střeva z těla, aby se podíval, co kdo měl k obědu. Ale co, hlavně, že je v ulicích pořádek. ()

MoRTy

Čekal sem víc. Čekal sem pořádnej splatter, ale místo toho sem dostal totálně dementní snímek, kterej mě bohužel demencí nepobavil, ale spíš nudil. Dvě hvězdy sou za pěkný scény s přejetím malýho dítěte, zmlácení důchodkyně a zastřelení psa - tohle zase v tolika filmech nenajdete, a proto si toho cenim! ()

Dudek

Neskutečně absurdní film s nejdebilnějším scénářek jaký spatřil světlo světa a přesto dokáže Toxický mstitel bavit. Vulgární humor a řada nechutných scén, disko hudba a atmosféra 80 let, dementní hlavní postavy a neuvěřitelný děj. Špatně vypadající Superman bez svalů a s baltením oblečkem dokáže působit dost vtipně, zejména díky kontrastu mezi řevem, vzhledem a skutečným hlasem. Film bez děje s kopou nepovedených scén, které nemají hlavu a patu. Dočkáme se kopy extrémních nápadů, které nejsou dotažené do konce a přesto dovednou (ne)příjemně překvapit. Krom samotného mstitele tu je partička lidí bavící se přejížděním nevinných spoluobčanů (dítě pod 12 let je za 25 bodů), ustrašených policistů a jednoho tlustého pohlavára. Může to někoho bavit? Asi ne... ale baví. ()

Gilmour93

Platí nejen pro Tromaville, že odpad, co se válí na radnici, je mnohdy mnohem horší, než ten toxický uložený za městem. Naštěstí je tu zelené monstrum v Harapesových šatičkách, co ten zapáchající hnus pěkně mopem vymete a ještě k tomu dopřeje slepé dívce trochu něhy na skládce.. Troma, to jsou amatéři nehrající si na profesionály, téměř bez zábran, těžce zařaditelní a lehce koukatelní. Ne však víc jak jedenkrát.. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (viac)

Superhrdinská parodie nabírá známé tváře

Superhrdinská parodie nabírá známé tváře

18.06.2021

Chystaný satirický komiksový film The Toxic Avenger posiluje obsazení. Snímek režiséra Macona Blaira (Lov, Jako v bavlnce) již dříve obsadil do titulní role Petera Dinklage, Jacoba Tremblayho,… (viac)