Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (CinemArt SK)

Adaamos21

Vypnout mozek teď! Pustit Transformery teď! Klasicky šíléná vata a přímo ďábelskej patos, ale akce je super a prostě se na to dobře kouká. Úplně se vidím, jak blahem slintám motorovej olej, kdyby mi bylo deset a škemral bych u našich, ať mi koupí nějakého toho Měničetvaru. ()

Martrix

Až na ty počáteční otravné antibělošské žvásty, to nebylo v rámci série tak špatný. Samozřejmě je to stejně chytré, jako kdyby jste námět nechali vymýšlet desetileté dítě. Ale po tolika transformeřích filmech, už musí mít dostatečnou míru nadhledu tvůrci i diváci. Sem tam fórek, jen ztuha vyvažuje utraidiotskou hlašbu ze strany Optimuse...nejkýčnější stupidentity filmového plátna. Ostatní postavy byly vcelku OK, což  není v tak pitomém filmu těžké. Pokud chcete vypnout ...jakože dát mozku úplně odpočinout, tak je TPM v pohodě. Není uspávací, stačí přepnout do módu: svěrače, víčka, 20% audio a 95% video vstup a na 2 hodiny můžete upadnout do řízeného kómatu. Proberete se s neodbytnou touhou zachránit svět, což je jen dobře...on to fakt potřebuje. ()

PROCESOR

V podstatě se nic nezměnilo a asi je to i lepší. Kdo čeká nějaký posun jakýmkoli směrem, tak bude zklamán, ale tahle série si drží svůj zavedený kabátek a z mého pohledu to je dobře. Také proč zbytečně riskovat, když diváci jdou na zavedenou značku. Takže si celý díl vystačí s jedním heslem "společně" najde se nějaký nýmand co zachrání svět, jako minule, protože když to fungovalo předtím, tak proč to měnit. Od snímku sem toho moc nečekal a říkal sem si na vypnutí palice a reset to bude dobrý a celkem bylo. ()

Šimpy

Achjojo. Změna barvy pleti hlavních hrdinů mi je buřt, i to, že se příběh začíná odehrávat v černošský čtvrti...ale ten rušivej rap si mohli odpustit...je skoro v celé první půlhodině filmu. Ale aspoň je tu závěrečbá bitka, která funguje...akce, střih, hlášky, dostatek patosu...a pak v nejvíc emotivní scéně tam zase mrsknou do podkresu rap. Tudy ne přátelé. Ty dvě hvězdy jsou za ty finální povedené bitky. ()

NiWi

Sérii Transformers Michael Bay vytěžil tak, že už se horko těžko hledá cokoliv čím vesmírní roboti zaujmou. Bumblebee dal naději a ukázal, že jednou cestou je emotivní osobní příběh hlavní lidské postavy, a silná vazba na sympatického robota z vesmíru. Nová „týmovka“ ale ničím takovým nedisponuje, a nabízí Transformers 2007 z Wishe, ještě k tomu nudnější snad ve všem. Záchrana světa životními outsidery, mocný artefakt s vesmírnou mocí, bla bla bla nuda nuda šeď šeď. Jedinými zajímavějšími aspekty filmu jsou názorová proměna Optima Prima ohledně lidí, a v rámci možností docela sympatický hlavní hrdina Anthony Ramos. Akce je tuctová, vizuálně nudná a ještě k tomu ne moc dobře natočená. Efekty jsou horší než v prvních Transformers a celkově film zkrátka nenabízí nic co by vás mělo upoutat, pokud vám není 10. ()

majo0007

Ako Juan Pablo v žiarivej zbroji s Unicronom vyjebal... Odpad nedám len kvôli dvom sexuálnym narážkam, ktoré si zrejme cenzúrna komisia nevšimla (alebo nepochopila). ()

Deyw

Asi nejslabsi transformers..ve filmu neni snad ani jeden beloch tvle..to jakym smerem se to ubralo se me vubec nelibi..jediny co to zachranuje jsou "novy" transformeri --> i ty stary jsou vpohode, ale ja proste nevim za co by si to melo zaslouzit vetsi hodnoceni nez je 50%, tady je fakt vsechno tak prumerny, proste tu neni ani hovno tvle sem fakt nasranej..nejhorsi transformers.. 😞🥺 ()

bartias

V porovnání s některými minulými díly je Probuzení monster o jednu otáčku lepší. Ale sotva se děj rozjede, jako obvykle narazí ve slepých uličkách digitálně animovaných bitev, které rychle otupí divákovy smysly. Zlatí první Transformers. Nebo aspoň roztomilý Bumblebee. 5/10 ()

Nivenx

Že já debil na to čuměl. Příběh to je úplně jedno zda to je první film nebo desátý. Extrémní nuda, hloupost a dokolečka pořád to samé. Nikdy více! ()

Triple H

Pred rokmi ma po Age of Extinction aj trochu mrzelo, že som nebol v IMAX-e na 3D - film za veľa nestál, ale Bay to audiovizuálne prebušil tak, že no kde inde má to 3D a Dolby zvuk význam ak nie tu? Tak som si to vykompenzoval. Človek dostane presne to čo si predstaví pod slovami "siedmy diel Transformers, ktorí začali v roku 2007" - tzn. opakuje sa stále ten istý vzorec: relikvia X sa ocitne na Zemi, veľký zlý robot Y ju chce ukoristiť a Zem zničiť/ovládnuť, Optimus Prime a tím sa musia zjednotiť a krízu zažehnať. Nič viac, nič menej, 5 rokov medzi týmto a Bumblebee neprinieslo žiadnu novú kreatívnu iskru okrem pár drobných obmien (mierne indianajonesovská vsuvka v Peru). Postavy sú menej sympatické ako predtým, je ich aj málo, humor ma 2x nepobavil a dejovo to skrátka je o ničom - séria sa už jednoducho vyčerpala a len sa cyklí v tom istom. Ale zvukovo a efektovo to je stále nabušené viac než dosť a tak, že v sále dunel každý výbuch a bolo sa na čo pozerať. Chýba síce tá Bayova megalomanská opulentnosť a plagátovosť/videoklipovosť, ale ak niekto má záujem si užiť útok na prvú signálnu aký má asi len táto séria, toto film obstaráva stále viac než dosť. Hoci obstaráva už asi len to, a vlastne ťažko povedať pre koho toto v roku 2023 okrem skalných fanúšikov vlastne je - lebo trendy sa už posúvajú inam, a film ktorý je strihnutý podľa mustra, ktorým séria štartovala pred 16-timi rokmi...no začína byť cítiť, že doba sa posúva inam a pri sérii, ktorá kreativitu vyčerpala viac-menej v prvom dieli...podobne ako MCU, aj Transformeri a ich ťažká tonáž sa v tejto podobe teda asi už pomaly chýlia k svojmu koncu. Hasbro ani Paramount to pustiť chcieť nebudú, ale čo sa dá vlastne ďalej inovovať na značke, ktorá neumožňuje nič iné než filmy v duchu "veľkí roboti sa medzi sebou rúbu"? Možno to skúsiť urobiť viac temné, alebo ešte infantilnejšie - viď. Mario. Čo je určitým spôsobom zaujímavá zmena, tiež značiaca určité trendy ktoré začínajú byť pomaličky badateľné aj vo filmoch je, že americký patriotizmus slabne a je podstatne menej prítomný ako predtým. Transformeri mali od jednotky vždy veľmi silný patriotizmus, boli veľmi pro-military a boli skrátka ukážková plagátová propaganda - viď. Mark Wahlberg pri vlajúcej americkej vlajke a západe slnka na svojej farme v Age of Extinction - proste séria aj Bay si na tento proamerický pohľadnicový gýč a ideológiu potrpeli. Tentokrát ale ten proamerický patriotizmus absentuje a absentuje akákoľvek propagácia armády či čokoľvek pro-military, na čom staval Bay - žiadne America fuck yeah. Film vlastne Ameriku nijako nevelebí, neoslavuje, z jej kultúry berie to čo priniesli posledné dekády a prehuluje to - viď. asi 8 či koľko rapových pesničiek čo počas filmu zaznie. Zaveje len jedna americká vlajka, ako keby z povinnosti, aby sa nepovedalo a pôsobí to ako keby niektoré prvky americkej kultúry už boli zdôrazňované tak ako píšem - z povinnosti, ale najsviežejšie film pôsobí keď sa z americkej pôdy odíde a ide sa do Peru. Toto je ideologicky/koncepčne asi najvýznamnejšia zmena oproti predchádzajúcim filmom, ktorá asi reflektuje momentálne spoločenské nálady - tzn. film je apolitický, bez akejkoľvek okatej ideológie. Keď v tom človek hľadá viac, Amerika momentálne prechádza aj určitou krízou, kedy pomaličky možno trošku stráca dôveru sama v seba a v to, že bude najdominantnejším impériom na svete na veky vekov. A ten americký ťažký patriotizmus sa tak predáva ťažšie aj v Amerike samotnej, a aj inde vo svete a ktovie či sa vôbec v takej forme niekedy vráti. **1/2 () (menej) (viac)

Johnny.ARN

Dvanásťročný Janko by im to celé zjedol aj s navijakom a tešil by sa na ďalšie diely. Tridsaťročný Jano ale už takéto filmy nedáva. Nerozumejte ma zle. Technicky, kamerovo, výpravovo fajn, ale ten zvyšok.... to je proste katastrofa. Milión krát videný dej, milión krát videné zvraty, zhola nič nové. Teda pardón, nové je to, že bieleho človeka už skoro ani neuvidíte, ešte aj nový robot je z Bronxu a nová je ešte jedna fičúra, kedy aj človek dostane cool brnenie (pýtam sa teda, prečo sme to nevideli už pred tým, keďže toto je dejovo zasadené pred pôvodnú sériu?). Zase OP záporáci, zase nesmrtelní hlavní hrdinovia, zase chce niekto zničiť Zem (veď vedľa je oveľa väčší Jupiter, ktorý nikto nebráni) a proste furt všetko dookola. Vážme si prvých Transformerov, kde bol ešte vtip, rozumná minutáž, dobrá akcia a normálni herci. Kino je absolútna zbytočnosť. Dokonca ani 4dx to nedokáže zachrániť. 2 z 5 (predpremiéra, 4dx 2D, cinemacity) ()

Akira777

Není to nejlepší Transformers film, zdá se že kreslený film z roku 1986 je stále nepřekonán, co se týče Transformers, ale není to nic špatného, dvě hodiny utekli, jako nic. Co mi vadí, doufal jsem ve větší prostor pro Cybertroňany, lidi mě fakt v těhle dílech nezajímají a opravdu nejsou nějak ničim zajimavý ani zde. Noah jako lidská postava však ušel, ale ta holka prakticky mě její linka přišla nudná. Maximálové byli v pohodě Nejvíc měl prostoru Mirage, celkem se mi líbil, jsem rád, že Bumblebee není jedinej s prostorem, Optimus prošel nějakým vývojem byť to bylo trochu neohrabaný, celkově Cybertroňané zde mělí větší prostor než ve filmech Michaela Baye a i víc jak dva měli nějakou osobnost. Na druhou stranu většina Cybertroňanů zde měla jen jednu charakterní vlastnost. Jestli bude nějaké pokračování, tak doufám že se ještě více zaměří na Cybertroňany. Jinak myslím, že na Unicrona je pořád příliš brzo. Takže normálně bych dal maximálně čtyři, ale dám pět abych pár lidí naštval. Ovšem doplním, nejhorší část filmů je asi hudba, Edit: tohoto jsem si na poprvé nevšiml, je tam z 1986  Unicron theme Někdo tady psal, že tohle je adaptace kreslených seriálu, nikoliv stejně jako Marvel, nebo DC i tohle je hlavně podle komiksů, byť kreslený i komiks vznikl podle figurek, tak zrovna Unicron je v komiksech zlým bohem. Navíc komiks vznikl o skoro půl roku dřív než kreslený seriál, byť obojí v roce 1984. ()

DragonnCZ

5-6/10. - Co si budem film měl skvělý napumpovaný začátek, který výborně šlapal na plné obrátky, měl plno nápadů. Film nám představoval sympatické postavy, ale během 2 aktu se to tvůrcům tak nějak rozpadlo celé pod rukami. Nevyužití zápletky s Unicronem. Nudné a suché dialogy. Film naštěstí zachraňovala skvělá hudba a ozvučení, která sice nemá na původního epického Steva Jablonskyho, ale i přesto přece jen obstála a fungovala a když ve filmu znělo Arrival To Earth měl jsem znovu husinu a skvěle do filmu zapadalo. Film i přes změnu designu autobotů má pěkný audiovizuál a studio do filmu nacpal dost peněz, má to zábavnou akci a bitky, ale to zcela nezachraňuje film. Když jsem čekal film s Unicronem s podnázvem Rise of The Beast čekal jsem, že tu dostaneme slibný návrat na vrchol v podání filmové 3 série mého milovaného seriálu Transformers Prime, ale záporák Unicron funguje jako obyčejný trapný záporák co má být náhražkou Megatrona a není vůbec nebezpečný jako v původním seriálu a naše hlavní postavy vyváznou ke konci filmu bez šrámů jakoby se nic nestalo. Celkově vypadá to i na druhou část podle konce a já se na něj i možná těším, protože tím tento film ještě víc zachrání. Film možná z části se snažil vykrádat i vztah Bumblebeeho a Sama z původních dílů a nahradit ho novým hrdinou společně s Miragem. Neříkám nic, oba jsou skvělá zajímavá a sympatická dvojka. Hlavní hrdina má své cíle, má rodinu a scénáristi se snažili ho plně prokreslit a dát mu duši, ale mě jako divákovi za celý film nijak nepřirostl k srdci a nevybudoval si ke mně ten vztah co by měl. I přesto, jak film vypadal z trailerů katastrofálně a kvůli tomu jsem na něj nechtěl jít ani do kina, tak z toho vylezl obstojný výsledek, který mne překvapil, nenadchl ani neuchvátil natolik, abych si řekl, že to je dobrý film. ()

Mrkvič

Nebýt Optima Primea a jeho léty zocelenému charisma, byla by to příšerná hovadina. Ač první díl této série nijak neuctívám, přijde mi smutné nahradit Mega Fox nějakou obtloustlou ošklivou černoškou. A popravdě mě to štvalo tak, že mě i zbytek počernění transformerů docela iritoval. Tam, kde u Thora pro finální boj vytáhli nějakou starou rockovou klasiku (no dobře, Imigrantsong od Zepelínů, á-á-áááááá-á :)), tady se pro černochy použila zase jejich hudba. Takže mi hodně přijde, že Probuzení monster vyloženě cílilo na černého diváka. ()

oveckaoa

Neviděl jsem předchozí díl mám ho někde stáhnutý, ale zatím mě to nějak neláká tak, že pokud to má nějakou návaznost jde to mimo mě. Unicron požírá planety na začátku sežere planetu maximalů (to je ten orel, nosorožec, gepard a gorilák) oni, ale předtím utečou s nějakým klíčem do jiných vesmírů na Zemi. Pak se posuneme do roku 1994 a sleduje jak jedna černoška ten klíč najde te klíč chce i nějaký Španěl pro autoboty a jde po něm i Unicronův poskok Skurge a 2 roboti. Velké plus je , že Bumblebee je zde tak v první 20 minutovce pak ho jako, že sejmou a on se objeví až na konci . Tyhle jako, že smrti začínají být už trapné dělal to už Bay v Posledním Rytíři a tady v tom pokračují to samé platí  s tím sebeobětováním Optima i tohle už je trapné. Další plus je absence humoru kdy jediná trapná scéna je vyhrožování usmrkaného parchanta robotovi.   Velkým mínusem je to, že je to levné v celém filmu zemře jeden člověk a to ještě náhodný ochrankář a mimo záběr film nemá ani pořádné davové scény a konec je digibordel kde se berou odněkud z prdele záporáci a zahrajeme si na levnou verzi Iron mana 4. Na konci máme možné pokračování s G. I. Joe. Jinak Wheeljack vypadá a mluví jak teplá buzna. 60 procent ()

Phietros

Když už není co vymýšlet, tak se prostě vrátí čas, přidají se maximals z džungle, zápletka s kopím osudu a hlavně záporák unicron, jako požírač všech planet a jedeme dál! Bohužel i přes jiného rejžu, jsem měl pocit jako by to natáčel Bay! Nebylo to vyloženě špatné, ale ani to ve mě nezanechalo nějaké dojmy jako v předešlých dílech. Prostě průměr s pěkným vizuálem, souboji, namixovaný dle posledního (2017) za mě ne až tak povedeného dílu. Nemůžu si odpustit jeden do očí bijící přešlap, kdy autobot stojí u balkonu na autě jakoby nic nevážil a až po nějaké chvíli se pod ním rozpadne. Elena mě svou rolí/postavou vůbec neoslovila, Noah takový průměr. Závěr zas přepálenej, že to člověku hlava nebere. Smrt bumblebeeho zbytečná, ale jeho návrat s doprovodem hudby parádní. 55% ()

Brain-D

Ale jo. Průměr minimálně. Podle trailerů se zdálo, že půjde o hrozný odpad. No ono je to téměř z mrtvých vstání jako u Rychle a zběsile. Jen není tak silné, ale pro děti je to naprosto dostačující zábava. Hlavně pro ty, kteří nechtějí čisté animáky jako Kocour v Botách či Super-Maria, tak tady se nabízí další popcornová zábava pro nejmladší. 6/10 ()

hroubek

Nakonec je to celkem fajn akční blockbuster, který nabídne dost povedenou závěrečnou půlhodinku. Problém je v tom, že je to místy nudné, hnusné (po vizuální stránce), nezajímavé a docela hloupé. Režisér Steven Caple Jr. se snaží, má nějaké nápady a některé scény nejsou marné. Bohužel po příběhové stránce to nenabízí nic zajímavého a hlavní lidští hrdinové nemají moc charisma. Jako akční výplach na letní večer je to v pohodě, ale nechtějte po filmu cokoliv více, jelikož byste mohli hodně tvrdě narazit. ()

Sany33

Príbeh: Na zemi sa ukryje tajný kľúč, ktorého majiteľ dostane moc na zničenie sveta. V ceste mu však stojí skupinka Autobotov, Maximalov a ľudí. Boj o záchranu sveta sa môže začať. Herecké obsadenie: To čo ma lákalo na tejto sérií paradoxne neboli robotí bojovníci ale precízne vybraná hlavná protagonistka, ktorá bola vždy neskutočne sexi a keď jej olej z deceptikonov stekal po obaženom tele moja dušička pookriala. A tak sme dnes v korektne liberálnom svete nahradili Megan Fox - Dominique Fishback, čím sme si splnili rasové kvóty ale ja sa pýtam prečo? Prevedenie: V podstate od prvého filmu sa točíme stále v jednom kruhu a poviem vám, že ho mám celkom rád akurát tu sme zle obsadili hlavných hercov, hlavného zloducha v podstate nevidno lebo je to veľká guľa a na konci sme nezničili žiadne mesto do základov. Takže to čo bolo na predchodcoch zábavné sme jednoducho hodili do koša a urobili túto rasovo vyrovnanú chujovinu. Pocity: Som vytočený. Dobre sa na to pozerá a vyložene tam nie je nič zlé. Ale ak už viete že sa to dá robiť aj inak a lepšie tak prečo toto muselo uzrieť svetlo sveta. Pridaná hodnota: Letný akčný blockbooster, ktorý mi dúfam rýchlo vyšumí z hlavy. 29% ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)