Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

obedovapauza

Můj soused chlupáč. Malá Mei a její starší sestra Satsuki se společně s tatínkem přestěhují do starého domku na venkově. Domeček je sice už trošku zchátralý, ale nachází se na krásném místě poblíž doslova čarovného lesíka, ve kterém bydlí “lesní duch” v podobě obrovského chlupáče jménem Totoro. Zatímco je maminka obou děvčátek v nemocnici, starší Satsuki se snaží pomáhat tatínkovi v nové domácnosti a maličká Mei se tak začne sama potulovat po okolí domu. Při své výpravě se holčička zatoulá až do nedalekého lesa, kde narazí na spícího Totora. Lesní chlupáč se pak stane průvodcem obou děvčat po okolní krajině, která místy zachází i za hranice jejich fantazie. Seznamujeme se tak s dalšími podivnými obyvateli lesa nebo dokonce i s kočkou ve tvaru autobusu. Můj soused Totoro je naprostá klasika ze studia Ghibli, kterou ocení nejmladší diváci zejména po vizuální stránce. (by Kristýna) ()

Lendak

Tento film mi dokázal vyvolať toľké spomienky na detstvo ako máloktorý. Na to, že oného prerasteného plyšáka vidíme málo, furt vždy keď sa objavil, mi dokázal vyvolať široký úsmev na tvári. Ten, čo hovorí, že by ho nechcel mať ako vlastného suseda je čistý klamár. ()

Mravcolev

Tento film ma zmenil. Priviedol ma k anime. Mal som tu moznost pozerat v priebehu jedneho vecera Brother Bear od Disneyho a Tonari no totoro a bolo to ako osvietenie (filmy deli 15 rokov!) . Ten ludsky rozmer, ktory Miyzaki do svojich diel vklada najdete len v malo Disneyovkach poslednych rokov. Nie su tu ziadne stupidne tancujuce zvieratka v "uzasnych" choreografiach. Je to film/rozpravka o ludoch. Priznavam, ze tento film sa lepsie hodi pre mladsie publikum, ale dospeli v nom tiez dokazu nieco najst...pokial chcu. Zapletka a dej filmu su minimalne, uzasne je vsak ako Miyazaki dokaze zakomponovat do svojich filmov tolko detailov, emocii a ludskosti. Je to balzam na dusu. Skvele charaktery Totorov ostanu navzdy v mojej pamati. Atmosferu napokon nadherne dotvara vzdy dokonala hudba od Joe Hisaishiho. Miyazaki...dakujem. ()

parabella

Vynikajúca rozprávočka. Ak sa to vôbec rozprávočkou dá nazvať. No je to skôr fantastický kreslený príbeh, ktorý sa skutočne oplatí zhliadnuť. ()

Jardys88

Krááásná pohádka od Myiazakiho jak ji umí udělat jen on. Totoro vás odzbrojí svým úsměvem a rozněžní svou hebkostí. Pokud je to pohádka pro nejmenší tak těm prckům závidím. Velmi velmi se mi líbila a navíc použitá hudba stupňuje celkový velmi příjemný dojem. ()

MrD

Na tomto H.Myiazakiho filmu se mi líbil jeho odstup od fikce, kdy je to pouze plyšáček Totoro, který vnáší trochu sci fi do jinak reálného a nevelkého příběhu dětí, které se přestěhovaly na venkov a mají maminku v nemocnici. ()

pavont

V podstate Miyazakiho klasika. Jednoduchy bezkonfliktny pribeh o sile priatelstva a lasky s troskou fantazie na vrsku. Jedna sa o originalne dielo v dost civilnom podani. Holt nieje kazdy den Mononoke. Kazdopadne sa jedna o vysoky nadpriemer. ()

anonyym

Japonskou animaci mám ráda, takže už jen tím má u mě tenhle film docela velké plus. I na příběh se dalo koukat, nebyl sice nijak zvlášť originální, ale potěšil, stejně jako hudební doprovod, ale to je asi tak všechno. Ty dvě malý rozcapený holky by zkazily sebelepší děj. Ten příběh není ani tak o Totorovi jako o tom, která z těch holek dokáže hlasitěji zařvat - a postupem času to leze už pořádně na nervy. ()

Delthrien

Není k tomu moc co říct. Roztomilejšího tvorečka než je Totoro na filmovém plátně budete hledat hodně dlouho. Ať se jdou chibi postavičky zakopat do země, protože ze slova Totoro by mohli udělat novou míru roztomilosti. Tahle pohádka vám prostě svou nevinností, krásou a naivně dětinským dějem napumpuje dobrou náladu do žil, i kdyby vám spadl kravinec na hlavu :D ()

nickymilka

Tak po Spirited away a princezně Mononoke je tohle teda slabej odvar. Děj nemá pořádně zápletku a japonská děvčata jsou ukřičená tak moc, že už v půlce filmu jsem sama křičela DOOOST! A ta malá holčička je prostě jen paličatej fracek. Kdybych jí jako její ségra našla, asi bych jí dala pár facek.... Totoro je super roztomilá bytost. Něco mezi zajícem, sovou, jezevcem a medvídkem mývalem, ale kochat se skoro dvě hodiny jen pohledem na tohohle plyšáka mi prostě nestačí. ()

Maou

Japonská animovaná klasika. To, že na rozdiel od väčšiny ostatných Miyazakiho filmov je Totoro viac pre deti, neznamená že nedokáže osloviť viac vekových vrstiev. V tomto je Miyazaki skutočný majster. ()

Kolárek

Můj soused Totoro je krásný a hravý film pro děti, u kterého si mohou dobře odpočinout i dospělí. Líbili se mi všechny nadpřirozené postavy, především jejich originalita, alespoň očima Evropana. Já bych například nikdy nevymyslel takovou věc jako Kočkobus. ()

ssarka

pohádka patřící mezi moje TOP 5 pohádek...je to tak krásné,takové japonské děti z Bullerbinu...krásné dětství bez počítačů a televize...nemám tomu co vytknout,obě sestry se chovají přirozeně,kočkobus je božsky....scéna jak malá Mei příjde ubrečená do školy za sestrou je,jako by to hrálo živé dítě...a že jsou holky uřvané,co by si nezařvali,kdy jsem byla v jejich věku,tak jsme řvali kolem baráku uplně stejně...:) samozřejmě top scéna a atmosféra je v dešti na zastávce.. ()

zbynek.poliv

Totoro, můj několikaletý maskot, plyšák, plakát, čepice, punčochy (ty má přítelkyně), tapeta...ano, jsem do něj asi zamilovaný. Tahle postavička, tenhle lesní démon, ve mě vzbudil nebývalé touhy po sledování všeho animovaného, co pochází ze "země vycházejícího slunce". Ale teď už k filmu. Pokud bych měl hodnotit Můj soused Totoro jako celek, nedopadl by až tak dobře. Je příliš natažený a příběh je vlastně žádný, sestry jsou k uzoufání ukřičené...ale přítomnost chlupatého démona vše ostatní vyrovnává. Scéna s čekáním na autobus se zapsala do dějin filmu stejně, jako do mojí hlavy a srdce. Pro mě je Totoro opravdu záležitost hodná obsese. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)