Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

Merlinousek

Vážně nemám co vytknout. Celou dobu oscilujete mezi "je to magor" a "ne, venku se fakt něco stalo" stejně jako to zažívá Michelle. Díky tomu vás to drží pěkně pod pokličkou a někdy nemůžete ani dýchat, stejně jako ti tři v bunkru. Jindy se zase uvolníte, skládáte si puzzle a posloucháte hity z jukeboxu. Je vám, ale jasné, že tak tomu nebude nadlouho. A když se věci zase rozhýbou, jen zíráte, cukáte s sebou, trpíte a pak ... ergh! Děj se vůle boží! __Perfektní herecké výkony, vše docela uvěřitelné. Michelle sympoška. Howard nervák. Bunker vymazlenej. Průběh realistickej. Závěr nečekanej a epickej. Ponaučení: 1) udělat si rekvalifikaci na švadlenu 2) nevyhazovat petky! __Za mě těsných, ale 5*. Doporučuji ;). ()

Aywes

Fajnový thriller, který se bohužel sám degraduje kvůli vlastní nelogičnosti. Je to docela smutné, protože John Goodman hraje opravdu skvěle. Čekal jsem naprosto jiný film. Ačkoliv je to pokračování předešlého Cloverfield, tak by se o návaznosti dalo hovořit pouze ve velkých uvozovkách. Kromě posledních asi deseti minut nemá s předešlým dílem tento film nic společného. Celé je to takový nešokující Divide, který se pokouší hrát na mysteriozní strunu. Bohužel to moc nefunguje kvůli zmíněným mezerám ve scénáři. Co se týče posledních deset minut, tak těžce vybočují z celého filmu. Jste celou dobu naladění na jiný žánr a přechod je až moc do očí bijící. Nemluvě o tom, že film zůstal bez plno odpovědí. Nakonec se však můžete těšit na solidní thriller s fajn herci. Nic víc, nic míň. ()

Dennnisa

Dala bych 5*, nebýt toho konce..proč prostě nemohl Howard zůstat magorem, který Michelle unesl, aby se o ní staral jako o svou dceru, o kterou pravděpodobně přišel? Celkový dojem z filmu by byl (alespoň pro mě) mnohem lepší. Jinak děj mě naprosto pohltil, ale konec bohužel zklamal. ()

Cechyno4

Mimo poslední půl hodinu vlastně ani nevím co mám hodnotit. Ano občas trochu vypjaté rozhovory, trochu silnější emotivní chvíle hlavních postav... toť vše. Později celý příběh upadá do nudy, aby jej zachránily(alespoň pro mě) poslední minuty. Opravdu 30 minut před koncem se to rozjelo, výsledná pointa byla pro mě také skvělá. Hodnotím tedy třemi hvězdami. Především však díky konci filmu. ()

nemer

Zejména první polovina nebyla zlá, nicméně postupně a zejména po výletu na povrch mi to přišlo přestřelené a SPOILER pojetí marťanů víc než úsměvné. Kdyby se vyprávění drželo klasické linie šíleného únosce hodnotila bych asi výš. Takto sice lepší průměr, ale stačí vidět jedinkrát a nikdy více. ()

Drozdo57

Výborné. Výborný 50/50 dobrý tatko/despotický psychopat John Goodman. Výborná Mary Elizabeth Winstead. Pefektná atmosféra, práca s kamerou, zvukom. Záver je možno kontroverzný, vedel by som si to predstaviť inak, ale nevadilo mi to. Pre mňa jeden z najlepších filmov 2016. Niekedy mám naozaj pocit, že poniektorí ľudia tu nevedia rozoznať kvalitný film. Ukážkou je až hanebne nízke celkové hodnotenie. ()

spotczek

Katastrofa! Aspoň že natočené je to dobře a Goodmen je fakt Herec. Spoiler: Hlavní hrdinka má vážně blbej den. Nejdřív ji unese psychopatický úchyl a v ten samý den Zemi napadnou mimozemšťani. Ale ji to nepoloží, naopak se konečně stane hrdinkou, která jde zachraňovat svět! ()

x_ander

Parádní drama s démonickým Johnem Goodmanem. Těší mě to, že na rozdíl od podobných "únosových" filmů tady až do konce nevíme, jak to vlastně celé je. Posledních 10 minut pak sice celý film převrátí do úplně jiné roviny, což může leckoho značně rozhodit. Ale se slovem Cloverfield v názvu to nejde nečekat. ()

Bajislaw

Klaustrofobní drama odehrávající se na pozadí (možného) konce civilizace. Dobře napsaný, dobře natočený, dobře zahraný film, který divákovi servíruje senzační dějové zvraty tak dlouho, až to nakonec malinko přežene. Troufám si ale říct, že ten, kdo si Ulici Cloverfield pustí, aniž by si předtím zjišťoval, o čem je (protože o hledání odpovědi na tuto otázku tenhle film je) se bude velmi dobře bavit. ()

blondboss

Tento snímok vo mne skutočne vyvoláva množstvo zmiešaných pocitov. Na jednej strane celkom slušný survival drama s jemne thrillerovou atmosférou, ktorá neskôr prepukne v akési sci-fi vyvrcholenie, ktoré mi v globále vôbec nesedelo a spojitosť s prvou polkou filmu možno badať naozaj len s veľkou predstavivosťou. John Goodman skvelý výkon, ale jeho potenciál scenáristicky totálne zašliapnutý. Spájanie tohto snímku s Cloverfieldom je doslova zneuctenie prvotného filmu z roku 2008, ktorý bol atmosfericky úplne o niečom inom, toto je len slabý doplnok. 55 % ()

moviefan4

Pred pozretím tohoto filmu som mal zmiešané pocity. Nevedel som čo čakať. A preto som na tento film nešiel do kina. Bolo to viac z toho že som sa bál že budem sklamaný. Ale po čase ako sa o filme začalo hovoriť na Instagrame alebo sa točili recenzie na YT som si povedal že mu šancu dám. Ale nechcel som ho vidieť na nete(áno som asi jeden človek z mála ktorý si v dnešnej dobe kupuje filmy) ale všade v mojom okolý bol vypredaný a tak som sa na to vykašlal. Ale dnes som si film kúpil a spravil som len dobre. Dej filmu ból úžasný. Tak vela zvratóv a napätia som už dlho pri filme nezažil, naposledy asi pri filme Sicario. Ale tento film je niečim výnimočný. Sú tu skvelé napísané postavy a k nim napísaný úžasný scénar. A keď k tomuto pridáte hercou ktorý svoje postavy nehrajú ale žijú vznikne niečo úžasné. Temnotu príbehu skvele vykreslovala hudba, ktorá bola skvelá. Hudba s ktoru sme cítili s postavamy a primo nám určovala ako sa máme cítiť. Keď sa film blížil do velkého finále neskutočne som ból vžitý s hlavnou postavou. A keď prišlo naradu to prečo tento film nesie v názve Cloverfield som ból neskutočne šokovaný. Po konci filmu som ešte chvílu rozmýšlal a prišiel som nato že monštrá nemusia mať vždy podobu niečoho nereálneho ale môžu sa nachádzať aj v nás. A toto vnútorne monštrum zahral úžasne John Goodman, ktorý by si za túto rolu u mňa zaslúžil ešte väcší obdiv ako už mal. Ak si film kúpite na BR tak je tu pridaných neskutočne vela bonusov ktoré kvalitu filmu ešte obohatia. Za to som rád a film odporučujem každému kto nevidel, je to naozaj skvelý zážitok. ()

gootik odpad!

Zcela mimo mísu....a už vůbec to není sci-fi. "Překvapivá pointa" nemá s celým filmem nic co do činění. Je to jen pokus nesmyslně šokovat po tom, co jsme se snažili hodinu dostat na mísu, ale prdel tam prostě ne a nepasuje. Pokažený večer:(( ()

K1NGSLAYER

Když to tak řeknu, tento film vlastně neměl žádný smysl. Nebo, pochopil to někdo? Já tedy moc ne, a to jsem pochopil i náročnější snímky. Pár minut tu jen tak sedím a kladu si otázku, o čem vlastně tohle celé bylo? Dobře, když pominu to, že je to zajímavé zpracováno a něco podobného jsem ještě neviděl, nedám tomu méně než 2 hvězdy. Napínavá podívaná, ale jak jsem již zmínil, bez nějakého většího smyslu. Koukali jsme na to 3, ale ani jeden z nás tomu moc nepřišel na kloub. Shrneme si to nějak celé. Tak tedy: nějaký psychopat vás drží v podzemním bunkru a tvrdí vám, že je venku kontaminovaný vzduch a pokud vylezete, zemřete. Působilo to na mě spíše tak, že Howard je něco jako někdo, kdo je odloučen od světa, nemá žádné přátele a v podzemí drží 2 lidi jako nějaké vězně, z kterých se snaží udělat poslušné kamarádíčky. A teď přichází na řadu další moje otázka: kde jsou ty prvky Hororu a Scifi, které jsou napsány v popisu? Těch posledních pár minut, ve kterých si vlastně z VÍNA Michelle (neboli velmi nesympatická a v tomto příběhu naprosto blbá herečka) vyrobila molotov a hodila ho do tlamy nějakému přihlouplému létajícímu mimozemskému objektu? Chápu to sakra dobře? Jak sakra může mít tohle plus mínus 70% a ostatní kvalitní horory mají třeba 55%? To vám opravdu přijde jako nějaký celovečerní Horor, na který můžete vzít mladou do kina a říct jí: „Tak zlato, dnes večer neusneš, tento Horor má na CSFD vysoké hodnocení, takže to bude pecka.“ Než jsem na tohle šel koukat, přečetl jsem si pár komentářů. Jeden mě docela odradil, ale pak jsem zjistil, že ten člověk měl vlastně pravdu. Cituji: „3 lidi ve sklepě!!! A to měl být ten trhák?“ ()

Bbbulanek

Film se snaží navodit napínavou atmosféru, která se však dostaví v jen jedněch z posledních 10 minut. Celou dobu se snaží budovat paranoidní svět Howarda (což moc nejde, akce je málo, hlubší psychologie také), a místo aby došlo ke smysluplnému rozuzlení, (SPOILER ALERT) navštíví nás v posledních minutách mimozemšťani. A protože hlavní hrdinka náhodou jednoho zabila, rozhodne se proti nim bojovat. Bohužel, tenhle film mi připadá jako jedna zajímavá myšlenka, ovšem nedovedená do konce; který navíc ztroskotává na nesmyslném konci a nudném projevu všech postav. 15% ()

vodkasesemte

Howards like a black belt in conspiracy theory. It wasnt like fireworks. This was more like something you would read about in the Bible. Its safe. I destilled it myself. She inhaled books. Ppl are strange creatures. You cant always convince them that safety is in their own best interest. I lived my life in a 40-miile radius. Ztrácí to koncept, mění to moc atmosferu. That was phase one. Take out your opponents population centers with big hits, all at once, fast. And then for round two, ground sweeps. Possibly extraterrestrial signals. I bet what we just heart were airborne patrols sent to hunt down the remaining signsof life. Problem solving always puts me in a musical mood. ()

maestrotatum

Teraz už môžem skonštatovať, že moje očakávania boli väčšie než je celkový dojem z filmu. Ale aj napriek menšiemu sklamaniu nemôžem o Cloverfielde hovoriť ako o zlom filme( výborná je hlavne záverečná tretina filmu). Ako nápad je to naozaj fajn no myslím si, že sa z toho dalo vytlačiť oveľa viac.( len to by zas zmenilo podstatu filmu). Relatívne kratšia minutáž pôsobí vzhľadom na priestor a počet postáv vo filme celkom sviežo, nejaké hluché miesta ani iné malichernosti mi nevadili no nerozumiem prečo je to horor. Psycho-Mysteriózny triler pochopím ale horor by Cloverfield nedobehol ani kebyže bežia oproti sebe. Ale Mary Elizabeth Winstead ma zaujala a presvedčila, pôsobí ako múdra a odhodlaná bojovníčka s dievčenskou tvárou, skvelý protiklad k starému magorovi z bunkru ( ktorý mi ale vôbec nepripadal strašidelný či zaujímavý). Na pokračovanie by som to nevidel a pri opakovanom zhliadnutí už pravdepodobne neprekvapí. No ako lepší priemer [68% ] môže byť. Ps: :D dlho som rozmýšlal kde tam hrá Bradley Cooper. ()

Aniki

Zmatený nesoustredený děj, podivně rozpalcelovaný do třech částí. Napinavé momenty, hlucha mista, nezařaditelný formát a žánr. Mozná lehoulince nad průměrem. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)