Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

tombarider

Nechci znít moc homo, ale Henry byl na celém počinu to nejzajímavější. Jeho pohled "jsem nasraný a trápím se a protože jsem moc nad věcí, nechám to bejt" se sem hodil a s bílýma vlasama mi připomínal Lamberta ze Mortal Combat. Ale série je nevyrovnaná a jeden zábavný díl střídá další o ničem. Možná se toho měl ujmout Jackson:) ()

JosefTomas

Mám z toho dost rozpačité pocity. Na jedné straně tu máme velmi zajímavé postavy, ale na druhé příběh, který se na ně nedaří moc napojit. Nehledě na to, že se hlavní zápletka nějak zapomíná řešit a místo toho vidíme Geralta chodit sem a tam a úplně vniveč. Navíc se nepodařilo zcela vymanit pochybnostem a ve výsledku tak některé věci nedávají smysl. (Proč by sakra někdo vyhrožoval Zaklínačovi, když ví, že umí zabíjet příšery a mnoho násobnou přesilu lidí?, Proč Geralt nepoužívá kouzla víc, když jich tolik umí? a podobně) Příběh tak navíc většinu času stagnuje a (očekávané) vyvrcholení působí dost křečovitě a nelogicky. Zároveň jsou kolem rozpoutány mini-příběhy, které většinou k hlavnímu ději nijak nepřispívají, nevyřeší se a jsou trochu zbytečně. Nechápejte mě špatně, je tam potenciál, ale chybí tomu větší údernost a osudovost. Nehledě na to, že ne všechny příběhy a povídky ze světa Zaklínače obstojí jako seriál. Na to jsou málo... seriálové. :) Rozhodně ale budu pokračovat ve sledování. Sice mě poslední díl trochu naštval svým pojetím a rozuzlením, ale pořád ve mě zanechal pocit, že ta série někam spěje. A když už se konečně vyčerpaly povídky (čili nepodstatné příběhy), mohlo by se konečně jít naproti hlavnímu příběhu a ten, je dle mého, daleko zajímavější a poutavější, než co jsme zatím viděli. ()

IceWine odpad!

Jednu hvězdu za Cavilla, který příjemně překvapil. Zbytek je ale neskutečný maglajs. I když pominu LGBT, rasové a gender vyvážení, který Netflix sere poslední dobou úplně všude a vložil tím do příběhu tolik děr, tohle nebylo to nejhorší. Scénář je naprosté utrpení. To, co v knihách fungovalo, samozřejmě muselo být změněno. Tolik nelogičností a nesmyslných zásahů do dějových linek, které se navíc prolínají, tak, že se divák ani nemůže orientovat. Zabíjení postav, který mají žít. Tvoření záporáků z neutrálních postav a mnoho dalších. Příběh nemá gradaci, vůbec není budován. To, co se v knihách dělo na několik stovek stran je tady na půl dílu ...  Příkladem budiž velemocný čaroděj Villgefortz, který prohraje proti Cahirovi, který u Soddenu vůbec nemá co dělat - v souboji s meči! Ach bože.    Scénář casting, herecký výkony (Calanthé?!), kostýmy, CGI, všechno špatně - aspoň, že ta písnička od Marigolda byla fajn ... ()

Rooseman

Nečetl jsem knihy, nehrál jsem hru, do Zaklínače jsem vletěl jak moucha v parným létě pod brusku. A poladilo mě to slušně. Prakticky nulová očekávání se brzo proměnila v relativně slušnou zábavu, která ovšem hodně závisí na stopáži Geralta. Ostatní dějové linie se snaží v první sérii zdatně sekundovat (s tím, že samozřejmě časem – spoiler – dojdou ke shluknutí), ovšem do té doby, aby si člověk prsty ohryzal. Postava Yennefer mi je ukrutně nesympatická a to i po plastický chirurgii, což je, hádám, účel, ale přistihuju se, jak u jejích monologů o ovládnutí světa a moci, ztrácím dech. Teda nudou, né úžasem. Někteří příšeráci vypadají líp, některý hůř, ale samotná koncepce rozdělení jednoho příběhu na různá časová pásma, mě baví, takže pozitiva entertainmentu silně převažují. Na druhou lajnu se těším. ()

Solverino

Jedna hvězda za Henryho C., zbytek je totální trash! Odpornej black washing ve všech dílech, nekonečný tlachání o hovadinách a všichni na botoxu s kačeříma tlamama. Příšerky už taky nejsou to co bývaly a začíná z toho být nekonečná telenovela s občasnýma prvkama fantasy. Otřesná záležitost! Pokud jste u první série dost trpěli, tak tohle je vysloveně mučeníčko. Odporný hnus! Henry C. by se snad mohl objevit v něčem jiným, trochu reálnějším, ne v takových slátaninách pro bukvice z Netflixu. Tak snad aspoň autor se napakoval. ()

mark9th

After Season 2....4 nebo 5?. Ooooh, fuck it. 5. Fakt, ze sa to da pozriet za jeden den, je to navykove a je na co pozerat tomu pomaha. Neni to top, ale moze byt. Uvidime ako dopadne 3 seria, dufam ze to Netflix nesku..i a Henry neodide. ()

Toustovač

1. série: Překvapivě dobrá. Kritizované časové a místní skoky mi nevadily, spíš naopak. Ač chápu, že pokud neví někdo o Zaklínači vůbec nic, prd se orientoval. 2. série: Překvapivě přeplácanej, ale lehce odsejpávající bordel. Po přečtení dalších dvou knih už mi vadí výrazně víc. Jde totiž spíš o "inspired by" příběh, kde se postavy a události z knih hodí do mixéru a výsledek vyleje do náhodně vybraných forem. ()

Rapaport

Knihy jsem před seriálem nečetl, ale viděl jsem původní polský seriál, který mě bavil. V kombinaci s Henry Cavillem jsem se s chutí pustil do tohoto dobrodružství. A jsem spokojený. Parádní fantasy seriál. Jako neznalec knižní předlohy, jsem byl oproštěn od porovnávání detailů a mohl si seriál užít. První série mi přišla z počátku trochu zmatená, vzhledem k množství různých časových linek, než se vše spojilo a začalo dávat smysl. Cavill si roli užívá a je Geralt jako vyšitý. Ostatní postavy jsou také dobré. Seriál je temnější a ne moc pro děti, ale aspoň nevypadá jako pohádka. ()

Hawaj

Tak jsem se na jeden díl podíval a bylo to od první vteřiny přesně tak holywůdsky plytké a povrchní jak jsem si představoval. Takovej gamesáckej disneyland v aseptických kostýmech made in china bez patiny. Škoda. Atmosféra, scénář, výkony, výprava, režie to všechno bylo plytké, akorát efekty celkem ušly. Čistá sterilní producentská splácanina z holywůdskýho fitka, bez špetky citu pro věc kterou je magie a tajemno. Asi dobrej stroj na prachy a pro nenáročný fandy. ()

Alex126

Season 1: Dokoukáno všech 8 epizod. Závěr? Kéž by to bylo od HBO. Předloha je samozřejmě skvělá, ale zasloužilo to budget Game of Thrones. Působí to levně a Geralt až příliš uměle. I tak pro fanoušky knih super. Kdybych to ale nečetl, asi bych souhlasil s RedAKumulátorem, že je to docela blbý. Season 2: Po nudné první sezóně se druhá stala milým překvapením a bindgnul jsem ji za víkend. Zvedám hodnocení ze 3 na 4 hvězdy, a to převážně díky Siri. Sorry, Ciri. ()

Forum. odpad!

"To protože jsem holka a holky nemůžou být zaklínači?!". How dare you?! Hned na začátek vás seriál ujistí, s čím máte tu čest a dokonce se to nezmění. Jako fanoušek jsem zhnusen a zklamán. Už mě tohle kur*ení všech těch úžasných světů, těmito moderními fašisty přestává bavit. ()

Vilde odpad!

Ne že bych byl rasista, ale Triss a Fringilla by měly být bílé. Ale co už, úkol zněl jasně, kvóty je třeba splnit! Jinak herecké výkony slabé a vizuální efekty laciné. Jako fanatický milovník knih a her od CD Projekt nemohu jinak, než dát odpad. ()

mivr

Spokojnosť. Geralt je v pohode, Yennefer je super ale Triss herečka mi nejako nesadla a Marigold môže byť a Ciri tiež. Geraltove zákazky ma bavili a vyzerali naozaj dobre. Henry Cavill hrá Geralta naozaj skvele a mal som mierne chaos v dejových linkách kde sú často veľké časové posuny a dať to dokopy niekedy trvá. Trochu ma zamrzelo že Geralt využíval svoje kúzla tak málo...knihu Zaklínač som nečítal, ale som fanúšik všetkých hier...hlavne Witcher 3 + datadisky je tento seriál skvelým darčekom k Vianociam...už len dúfať že 1 séria zarobí dosť na to aby 2 séria bola ešte lepšia ... 85% 5/5 ()

Hora1000 odpad!

Tak úplně nakonec dávám odpad. GOT mě svým koncem nasral, ale tohle je čiré zklamání. Nejdřív jsem si myslel, že nezkousnu Cavilla, ale ten mi kupodivu zas tak nevadil. Co my ale vadilo byla laciná výprava, špatní herci (naopak se mi líbila Tissaia, Renfri a Istred). Nelíbilo se mi že jsou z děje vypuštěny právě ty prvky, které dělají Zaklínače Zaklínačem a naopak přidávány zbytečnosti. Také zde chybí typický Sapkowského humor. Všechno je ploché a nevěrohodné. Knížky od Sapkowského jsou mým nejoblíbenějším fantasy, ale tohle béčko prostě nefunguje :( ()

TinyMartina

Jsem velká fanynka knížek i her a musím říct, že jsem si to opravdu užila. Samozřejmě to má svoje mouchy, jako vsechno, ale Henry je skvělý Geralt a soudtrack je perfektní. Netflix se s tím popral se ctí a já se budu těšit na další série. ()

Iktus

Za mě dobře zpracované a natočené. Občas okaté efekty. Na Netflix produkci dost divné, nicméně Netflix má ve své kniHovně mnohem větší hovna. Henry velké překvapení, své role se ujal seriózně. Ale kurva... Ta všude přítomná korektnost. Děj má být zasazen do středověku. Tak co tam dělá afroš v brnění proboha? Ten tou dobou sral do díry v lese a honil antilopy. A elf negr? Tvl dyť to nedává smysl. Prostě tou dobou černoši byli v Africe a rytíři v Evropě a jinak to nebylo, nezlobte se na mě. Ani v Jacksonovo trilogiich není tenhle paskvil. A urážel snad někoho jenom proto, že se držel knižní předlohy. Mno, já už si zvykl. Ale co na to Andrej z Polska. Podle mě do musel do sebe vyklopit litrovýho ruma. ()

rashaverak

Nadseni po prvnim dile postupne vyprchalo, na Cahilla jsem si nezvykl ale prestal mi vyrazne vadit, Yennefer se mi skoro zacala i libit, s triss se asi posrali ne ? Jako u dua blby a blbejsi kteri psali scenar k GoT i zde kdykoliv se odklonili od knih bylo videt jaci neumetelove autori jsou. Nejvetsi nadseni jsem zazil pri masakru v Blavikenu, bohuzel jsem v tu chvili nevedel ze vsechny napady byly pouzity na techto par vterin. Fascinovalo me ze v pribehu v dilu Last Wish nepouzili nejlepsi for ze vsech knih, proc ? Krasne se tam hodil. ()

zdenzo

Snad nejhorší pilot ever, propad hodnocení je hlavně kvůli poměru očekávání/výkon. Po pilotu jde kvalita trošku nahoru ale stejně tak jako už se na exhrbatou čarodějnici nikdy nebudete dívat jako na sexsymbol tak pachuť z nepovedeného úvodu nezmizí. Netflix se musí příště držet svého temného krimikopyta. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá