Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

tlesk

Zatímco první řada měla alespoň své momenty v podobě povídkové předlohy (a i tu dosti okleštili) a jednalo se o vcelku snesitelné guilty pleasure, řada druhá je prostě tupá a tuctová fantasy. Je tu až příliš hloupých momentů (neschopní zaklínači, umírající stupidněji, než jediové v souboji s Palpatinem, "nenápadná" skrývající se Yennefer, která má na sobě jako jediná v celém městě křiklavě fialový plášť - to jako vážně?!) a změn oproti předloze, které v konečném důsledku vyznívají hůř a ani moc nedávají smysl. Zachraňovaly to jedině scény s Marigoldem, který byl takovým největším highlightem a bral bych minisérii jen o něm. Jinak zmar a bída. Takový politicky korektní (možná jsem jediný, komu liliputi hrající trpaslíky připadají totálně přes čáru? Proč to neudělají jako v Hobitovi nebo LOTR trilogii?!) nic. Jestli tohle divákům stačí (a byť sledovanost klesá, furt je velká - takže asi stačí), tak se docela bojím, co přijde v Prstenech moci od Amazonu... ()

CaladanChmur

Četl jsem Zaklínače kompletně za svůj život opravdu dostkrát a vím, že jsem přemýšlel proč se vracím ke knížce, kde znám dílčí pointy a i tu finální. A kromě samotného faktu originálnosti příběhů, ke kterým jsem nenašel nikde nic adekvátního, je to universum. Svět a doba ve kterém se odehrávají. A v tomhle zaklínači to tvůrci pochopili. Atmosféra, žádné stupidity ohledně soubojů či kostýmů,tohle všechno mi tu vyhovuje. Navíc po dlouhé době musím pochválit i dabing...není protivný a hlasy odpovídají. I když původní verze ja stejně tak výborná. Nedám se na stranu "hnidopichů, porovnávačů a nebo rádoby kritiků,jdoucích proti proudu " a hodnotím to na 90%. Jak první, tak i druhou řadu. Zaklínačův svět a náladu,upřednostnili před vším ostatním. Pokud si to vše zachová tuhle úroveň, tak točte a točte. A pokud by překecali Sapkowskiho, aby napsal další dílčí příběhy, aby bylo co točit...asi by jsem měl pocit, že se mi splnilo přání, o kterém jsem ani nevěděl , že ho mám. 90% ()

Durotar93

Oproti 1 sérii se mě tato líbila mnohem více, příběh je ucelený a lineární, a co se týče srovnání s knihou? Vůbec mě nevadí že je to odlišné spíš naopak vítám to s otevřenou náručí, proč? Když jsem viděl první sérii hry o truny šel jsem do knihkupectví kde jsem nakoupil a přečetl všechny knihy. Později kdy začali vysílat druhou sérii hry o truny zmizel mě ten pocit napětí kdy jsem nevěděl co se stane a opět se vrátil se 7 sérií kdy jsem hltal každou minutu se zatajenym dechem. Ono sledovat seriál který se drží přesně podle knihy kterou mám přečtenou není takový zážitek jako když člověk neví co přijde a u 2 série zaklínače jsem měl ten pocit kdy jsem nervozitou si kousal nehty a napínavě sledoval každou vteřinu seriálu. A co černoši?? Smeju se těm co vadí že nám netflix podsouvá černé elfy a asijské zaklínače, netflix je fabrika na seriály tak musí sáhnout i pro tyto herce když potřebuji digitální monstra a hrady což je drahá záležitost. A nemají takové příležitosti jako např. Peter jackson kterému při natáčení pána prstenů pomáhala v comparsu novozelandska armáda😁. Těším se na další sérii ()

Kimkong

Tam, kde první řada vázla v CGI, tak tady vše opraveno. Žádná směšná monstra jako draci, nebo satyr. Šourkové brnění opraveno. Triss se zlepšila. Co se zhoršilo je odklon od předlohy. Jako by se chytili inspirace v GoT a naservirovali nám 8. řadu. Snad to půjde zachránit. Pro neznalé předlohy to je asi 5/5. Já už si předlohu po asi patnácti letech nepamatují,  ale i tak zápletky působí dost uměle. A to je škoda. ()

Mistr_Moon

Ale jo, dá se to, odklon od předlohy chápu, nechtěli úplně zkopírovat děj a přijít s něčím novým. I když by lépe udělali, kdyby to nechali podle knihy. Na násilné dosazení nebílých herců už jsem si zvykl. No některé věci si mohli odpustit (smrt Eskela a ukázání Emhyra, wtf takhle si vystřílet munici hned ve druhé sezóně). A to s těma monolithama to je taky úplně mimo. Sympatické hlavní trio a marigold to táhnou nahoru. ()

brzozin

Jako fanda knižní předlohy i PC hry nemohu jinak, než dát vyšší hodnocení, než bych dal, kdybych k tomu sednul zcela nepolíben. Většina mých výhrad už tady v recenzích zazněla. Osobně nemám až takový problém s castingem ani tím zapojením všemožné americké korektnosti. Zdá se mi ale, že tvůrci tady honí až příliš mnoho zajíců na příliš malém poli. Rozumím tomu, že do osmi hodin se nedá narvat celý košatý a mnohavrstevnatý příběh. Pak bych byl a za to, aby se děj více soustředil na hlavní postavy a příběhy spojení s nimi (Geralt, Ciri, Yennefer, Marigold) a trochu se ubralo z té nezáživné a nuceně natahované omáčky války severních království s Nilfgaardem. Chápu, že je třeba příběh zasadit do širšího kontextu, ovšem tohle bych klidně oželel. ()

ACDCKL

Tak druhá série za námi a jsem z ní lehce rozpačitý. První díl byl dle mého jeden z nejlepších dílů, co tento seriál prozatím má a zařadil bych jej spolu s třetím a čtvrtým dílem první série mezi to nejpovedenější. Pak ještě bych řekl, že díly této série do pátého dílu jsou vcelku ucházející. Ale poslední tři díly jsou čistý průměr již dle příběhu, který se tam odehrává. Nejenže to je naprostá fikce, která se nikdy v knížkách neudála, ale je to i strašně přehnané. Jediné plus z posledního dílu je zjevení Divokého Honu, i když zde se taky trochu obávám, aby z něho scénáristka neudělala něco jiného než je v knihách a hrách. Obsahově bych to pořád ohodnotil 4*. Kdyby se tu i dalo hodnotit na základě castingu, zde už bych byl opět kritický jako v první sérii. Nemohu prostě překousnout Fringillu Vigo, jakákoliv scéna s její herečkou mi naprosto vadí. Z její postavy udělali naprosté monstrum bez nějaké špetky zajímavosti. Též i z Yen udělali slabošku, knižní postava Yen se vzteky snaží dostat do našeho světa, aby srovnala scénáristy. A castingy některých dalších postav jsou též příšerné, viď Neneke a Philippa Eilhart. Mezi povedenější casting považuji postavu Rienceho, Djiskstry, Vesemira a překvapivě Lamberta - sice oproti hře jiný vzhled, ale poznámky měl dosti podobné. Obsahově ještě hodnotím známkou 4*, casting by byl za 2*. Koukat na to stále budu, ale už od toho raději nebudu očekávat žádné extra zázraky.  PS: Též jsem rád za to, že se tvůrci zbavili těch příšerných zbrojí Nilfgaardu a nahradili je vcelku vkusnými kusy zbroje. Za toto velmi děkuji. ()

JosefTomas

Z první série jsem nebyl kdo ví jak nadšený, ale pořád jsem tak nějak věřil, že po posledním dílu, kde konečně expozice dosáhla konce, přijde na řadu nová série, co to pořádně vohulí a dodá zábavu. Jenže ono se tam neděje vůbec nic zajímavého ani teď (možná je to ještě méně zajímavější, než předtím) a některé epizody už jsem si říkal, kašlu na to, to nemám zapotřebí. Ale protože jsem to vydržel, musím to někde vyvážit, takže na třetí sérii kašlu. Ještě, že už jsem se naučil na nic netěšit, protože představa, že na tohle dva roky nepřetržitě čekám jak na smilování a potom dostanu tuhle nudnou debilitu, asi bych se vážně nasral. PS: A kdybych byl ještě větší svině, tak bych to srovnal třeba s Arcane a tahle série by šla ještě níž.  Takhle aspoň za 50% ()

Stranger77

Lepší vizuál (elfové už nevypadají směšně atp.), jednotný a vcelku dost silný příběh. Pro mě rozhodně lepší než první série, kterou bych (nebýt Geralta a následně Yen) minule po prvních pár dílech vzdal. Nakonec se to yplatilo a 1. série za mě slabších 80%, tady bych šel na slabších 90%, protože zlepšení bylo za mě skoro ve všech ohledech, i když některé dějové zvraty nebyly přeci jen dotažené. Těším se na 3. sérii a nechápu hejt recenzentů. ()

Picoun7

Dvouleté čekání je za námi. Historie se tu opět opakuje a pilotní díl, je dílem nejlepším, stejně jako tomu bylo u série číslo 1. Witcherovi nelze upřít, že se na něj moc pěkně dívá, jelikož jsem 8 dílnou sérii "de facto" posnídal za 2 dny. Henry Cavill tu jako Geralt z Rivie opětovně exceluje, vědmáka s bílou hřívou mu prostě "na hned" sežerete.. Bohužel se nemohu zbavit pocitu, že z pohybového potenciálu "Supermana" jsme okometricky mohli těžit daleko více.. 3 velice dobře zpracováné choreografie na 16 epizod - ne, nepřijde mi to jako velké množství. Plusové body uděluji také za píchatelnou lolitu princeznu Cirillu. Dále i přes snahu režisérky, posunout laťku zase o kousek výše, zůstává herní zaklínač lepším místem na zabití volného času. Každopádně, se dle mého, seriál ubírá správným směrem, takže servírujte další řadu, budu čekat! 3 a půl*, Ptttššš! ()

DaweForeman

Tak druhá série nezklamala, kdy si to drží úroveň té první. Je tu vidět ale velký rozdíl v obsahu příběhu, kdy první série byla taková dobrodružná a tato druhá je spíše zaměřena na jedno téma a to Ciri, kdy se do toho ještě míchá politika a pletichaření. Akce se tu sice taky dočkáme, ale tentokrát hraje spíše vedlejší roli, kdy se tento příběh snaží ukázat rozvoj vztahu mezi Geraltem a Ciri a také obecně rozpoložení Ciri. Dále tu máme osud Jennefer a taky se nakousne téma elfů. Konečně se tu objeví Kaer Morhen a pro hráče hry přijde trochu zklamání ze změny designu, ale zase na druhou stránku se jim dostane odvyprávění příběhů, které ve hrách nebyly zmíněny. Jsou tu ale první rozpory v podobě osudu Eskela (možná i další, u kterých si nejsem jist, protože už je to celkem doba, co jsem s tím přišel do styku). Musím ale autorům seriálu uznat, že i přesto si dokážou vybrat nádherné lokace, povedené kostýmy, rekvizity, masky, mluvu a tradice. ()

TheDavid

Lauren Schmidt by tak hrozně ráda měla ze Zaklínače novou Hru o trůny. A já jí to nezazlívám, byť tak činí na úkor věrnosti knižní předloze. Scenáristicky na to ovšem seriál nemá. Druhá série není odvážnou a nepředvídatelnou podívanou, jak by si tvůrci přáli. Naopak je seriál častěji spíše směšný, leckdy i dementní. Dialogy nefungují, zvraty nefungují, vizuál je zvláštně vysokorozpočtový a nízkorozpočtový zároveň a kvalitních akčních scén je příliš málo (či jsou příliš krátké, aby byly uspokojivé). Nechápejte mě špatně, v souhrnu není druhá série žádnou seriálovou žumpou, jde pořád o solidní, byť nevyvážené fantasy. Zaklínačovská látka má ovšem navíc. ()

Maniax

Nechápu to množství honimírů, co jim tenhle seriál přijde jakože fakt dobrej, ale hele... dobře pro vás, aspoň to má nějakej smysl! Jinak je to samozřejmě příšerná sračka, která nejen, že nerespektuje předlohu, ale ona si s ní vytírá prdel. 7 řad? To jsem zvědavej. ()

hrumsrt

Jediné, co mi vadilo na předchozí sérii, byla roztříštěnost časových linií, tedy pak nepřehlednost. V tomhle se  to zvedlo a už bylo daleko čitelnější, kde se pohybujeme, či jsme vlastně většinu času byli v přítomnosti. Oproti první sérii jsem tentokrát nejvíce ocenil linku s Ciri (+Geraltem), kde se tak nějak něco dělo a ta postava si prošla nějakým vývojem. Na druhou stranu Yennefer, která v první sérii byla suverénně nejzajímavější, tak tady je místy až tragická! Máme tady málo boje s příšerami a spíše se tady mluví a mluví. Často jsem si říkal Kdo je zase tohle? a nebo Fajn, ale je nám to k něčemu, nebo výplň času?. Kromě toho úvodního dílu s Nivellenem (Kristofer Hivju) byly všechny ostatní hrubě za očekáváním. Celé to mířilo úplně někam... Ale vrátil se nám starý známý Marigold, a ten prostě nezklame! Za to čekání to nestálo! Pokud vůbec dojde na třetí sérii, tak už s patřičnou skepsí. 65% ()

Arkagas1989

Kurňa drát. Sapkowski toho očividně asi napsal moc málo, tak si tvůrci museli zase vymyslet svou linku. Wtf? Co to jako má být? U 1. série jsem byla více než septická, u téhle až tolik být nemůžu. Bohužel. Klady to má - vizuálově je to hezký - hezký monstra, magie, efekty, dobře, přičtu i Geralta, na kterýho jsem si konečně trochu zvykla a nevidím v něm jen supermana. Chápu, že lidem, kteří tenhle svět, natož předlohu se to musí líbit, protože je to prostě ryzí a čistý fantasy, ale doprčic, to mi chcete říct, že jste to pochopili?  A co ta Ciri? Z tý jsem úplně nějak v koncích teda už. A odpouštím jí i to, že má najednou ve druhé sérii černé obočí, i když v první ho měla skoro neviditelný.  Jako fanda Sapkowského jsem fakt zklamaná, nechápu tuhle potřebu si pořád něco vymýšlet - nešlo by prostě pro jednou někde použít to, co autor napsal? U Hunger games to taky šlo!    Když se odprostím od toho, že znám knižní předlohu, tak některé pasáže mě nudili k smrti a měla jsem to puštěné jen do pozadí. A silně nedoporučuju český dabing, protože ten hantec tam a Yen se Siri říkající stále dokola "ku*va", to je fakt pošušňání.    Kdybych měla hodnotit dle předlohy tak 1/10 za vizuál, čistě jako seriálový počin dávám 5/10. ()