Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (Cinemart SK)

PlysovyMacko

Rovnako ako je uvod v Maroku nudný, tak sa film rozbehne po tom ako nastane v polovici zvrat. Film začne byť napinavy a veľmi atraktívny pre diváka. Medzi hercami je skvelá chémia, ale koniec je prehnane sentimentálny. Páčilo sa mi ako sa hlavný hrdina dozvedel pravdu vďaka maličkosti, detailu. ()

blondboss

Opäť ďalší vojnový film v podaní Brada Pitta tentokrát po boku krásnej Marion Cotillard. Spojenci sú v podstate romantickou drámou, ktorá sa na nič nehrá a ktorá svojimi obrázkami ukazuje, že obzvlášť v čase vojny a v špiónskej branži nie je priestor na rodinu. Nemôžem povedať, že to bol jeden z najlepších filmov, nakoľko mal dosť hluchých miest, ale čo to o kvalite filmu hovorí to, keď cítite a počujete to ticho pri záverečných titulkách v kinosále. Mať nôž, určite ho pokrájam. Preto zaslúžené štyri hviezdy. 75 % ()

IZFNP

Remeselne precízne, žiaľ emocionálne chladné. Všetko tu šlape ako má, herecké výkony sú podľa očakávaní výborné, avšak film nedokáže diváka primäť, aby do príbehu investoval city. Z časti za to môže nejednoznačné profilovanie postavy Marion Cotillard, u ktorej som celú dobu nevedela, na čom som, a tak som nedokázala podľahnúť ani jej romanci s postavou Brada Pitta, u ktorého scenár emócie a motivácie zrkadlil oveľa jednoznačnejšie. Z hľadiska špiónskej zložky filmu by to vôbec nevadilo, z hľadiska tej romantickej to už vadí dosť. Ale ľudia okolo v kine boli spokojní a v rade za mnou sa hovorilo i o slzách. Takže film si isto nájde fanúšikov, vo mne má len jednorázovo spokojného diváka. 70% ()

Petr59

Je to napínavý a hodně kvalitní film po mnoha stránkách. Líbil se mi zajímavý děj a velmi poutavý příběh. Ve filmu je slušná dávka napětí a film je i těžko předvídatelný. Co se týče hereckých výkonů, tak M.Cotillard přehrává Brad Pitta, ale rozhodně se nedá říct, že by Brad Pitt hrál nějak výrazně špatně nebo neuvěřitelně. Herecké výkony jsou tedy podle mě nadprůměrné a film je zajímavý i po vizuální stránce. První polovina filmu je velmi dobrá a dobrý je i začátek druhé poloviny. Paradoxně bych řekl, že nejslabším místem filmu byl konec, kdy se mě zmocnil pocit, že příběhu dochází dech, napětí už nefunguje. Konec byl, v porovnání s celým filmem, takový chudší, nečekaně prostý a řekl bych i trochu odfláknutý a jeho jediným cílem nebyla žádná zajímavá a nečekaná pointa, ale spíše jen dojetí nad osudem malého dítěte. Nevím, jestli se to vzhledem k charakteru filmu hodilo a zda by nebyl lepší drsnější a hlavně zajímavější konec. Pointa a vyvrcholení filmu pro mě nastalo v okamžiku, kdy dva zamilovaní manželé stojí u klavíru a vychází celá pravda najevo. A potom už tomu postupně dochází dech a posledním zajímavým momentem je vražda toho sympatického dědy v klenotnictví. Závěrečná scéna na letišti už pro mě nebyla příliš zajímavá.... I když mě konec lehce zklamal a k filmu mě nesedl, tak dávám pět odřených hvězdiček. Myslím si, že v dnešní době už se zase tolik dobrých filmů v tomto žánru netočí. A každý lepší kousek je potřeba patřičně ocenit a ne zkritizovat za každou banalitu.... ()

aDDix

Poctivé dvě hodiny, během nichž jsem se nenudil. Počáteční válečné/špionážní drama se plynule přelije do srdceryvného konce, pro mě až moc srdceryvného. Tudíž film splnil, co jsem od něj očekával, nicméně na rozdíl od dalších Robertových filmů rozhodně nepatří do škatulky "musím vidět ještě jednou". ()

DonBraso

Bože můj,to bylo příšerný šajze.Kroutím hlavou zde,jaké to má hodnocení,kroutím i zadkem,že to psal Steven Knight a kroutím i pinďourem do tvaru Zemeckis,který nemá ani koule.Dvě hodiny nejhorší romantiky pod širým nebem,kdy to malinko zachraňuje Maroko,chvilkové chemie mezi Pittem a Marion a tím to jako končí.Co to do háje je vůbec za film?Akční je to asi jako jít do vody,která má hloubku dva cenťáky,válečný jsou tam leda uniformy a příšerný digi paleta v obloze s jednou rotou,pádem letadla hned pod okno a chudákem fritzkem,který byl vlastně stejně jen na oko.Nejvíc mě rajcuje zde napsaný obsah od CinemArt Cz."Zoufalý hon za pravdou a nadějí"?To byla taková rychlovka jako hlemýžďům sprint na sto metrů,kdy se nejvíc zadejcháte u toho,že je tu opět muchlovačka po desáté a že jeden bude trochu jinej špion než by se zdálo.Tohle by nenapsal snad ani Tomáš Magnusek v nejlepší formě.Příběh je tak milionkrát ohraný,že tady v tom filmu není,ale ani jedna věc,která by byla něčím vyjímečná.Sice je fakt,že sám sem udiven,že jsem to dokoukal,protože jsem čekal,že se konečně začne něco dít a ne vykecávat ve scéně pět minut o tom,aby vzápětí opět přišlo ňuňu a Max Vatan jel za nějakým co ztratil jednu ruku,aby zjistil,že Marianne je pěkný dáreček.Cílená věc jen proto,aby tam Zemeckis narafičil scénu,že přijde něco,co divák ani nestačí postřehnout.No to nestačil,protože si Brad hodil na tančík granátek a jel bez mrknutí oka,díky střihu zahrát na nervy svojí manželce,která musela zahrát chuděra na piano.To už snad byl lepší ten spálenej Stroganoff v troubě :)Do toho si manželka řekla,že já těm divákům ukážu zač je toho loket.Nakonec promluví zbraně v závěrečným finiši,který je nejvíc snesitelný,ale nadvakrát stejně natočený,aby divák byl napnutej jak trenky Rocca Siffrediho v unuděném válečným dramatickým...cože thrilleru,,jo a akčním filmu.Tvl 25% až nežeru. ()

koza3

Brad Pitt jako Max Vatan přistane s padákem kdesi uprostřed pouště a vydá se na pouť. Píše se rok 1942 a druhá světová je v plném proudu. Její temnou minulost jsme si mohli připomenout nespočtem snímků hollywoodských i evropských. Ovšem těch méně válečných, více špionážních a dramatických je pomálu. Obava z přílišného amerického klišé je rozmetána zvučným režisérským postem jménem Zemerics, který je puncem originality, zvratů a slz v obou očních bulvách. Příběh špiónů, kteří si hrají na manžele a snaží se otočit osud války na druhý břeh malými krůčky pro lidstvo je dechberoucí drama, prošpikované vtípky, hezkými efekty (blitzkrieg nad Londýnem byl krutý), pocitem života, kdy i přes válečné běsnění se vždy najde čas na dobrou pích*čku. Památná scéna je jedna z muchlovaček uprostřed zuřící písečné bouře. Přirážení větru na skla auta při vyšpulování Marioniného zadku bylo k popukání. Určitě hezký kinový start roku 2017 :-) ()

swinevenca

Jako jeden z posledních závodníků se nám v Běhu filmovou džunglí 2016 představuje Oscarem ověnčený Zemeckis. Ambiciózní režisér se rozhodl, že spokojen bude s časem pod dvě hodiny. Start je svižný. Máme tu seznámení, zakonspirování, zamilování, atentát, porod, mezičas je výborný, s limitem by neměl mít problém. Ale pozor, v druhé půlce se nám Zemeckis ztrácí, zatímco čas běží. Stihne to? Chvilka napětí a ANO, Zemeckis se vynořil v cíli a limit je splněn! Pojďme se nyní na jeho trasu podívat s elektronickou tužkou. Aha, tak vidíme, že Zemeckis si v první polovně závodu cestu kolem většiny checkpointů zkrátil, proto ten rychlý čas, ale ty zkratky byly ještě v toleranci. V druhé polovině přichází osudová chyba, můžeme vidět, že cestou k předposlednímu kontrolnímu bodu zvanému "odhalení" zbytečně kličkuje, poskakuje z jednoho břehu La Manche na druhý, v jednu chvíli to hrozilo diskvalifikací. Tady hodně ztratil, a tak musel závěrečnou pasáž doslova přesprintovat, nezbyl čas na nějaké emoce. Máme z toho výborný čas, ale nakonec slabší umělecký dojem, nicméně na místo v první desítce by to mělo stačit. A co na to říká sázkařská komunita? "Pittjebůh" píše: Brad je z formy, s jeho botoxovým kamenným ksichtem si i slabá Marion určitě poradí a vyhraje. ()

Facerr

Čekal jsem něco, co bude mít blíž Hanebným panchartům, takže jsem tak v polovině byl trochu zpruzenej, ale pak to nabralo druhej dech a dostalo mě to někam úplně jinam, než jsem čekal. U finiše už jsem si říkal, jak to je na zamáčknutí slzy. Ne, tohle Pancharni fakt nejsou, ale to vůbec neznamená, že bych byl zklamanej. ()

Honzulik

Spojenci (Allied) - tak tento film z válečného prostředí se určitě bude líbit jak chlapskému, tak ženskému osazenstvu. Solidně zpracovaný scénář, dobré herecké výkony, vynikající režie. Film pomalu graduje v napínavosti a divák se nenudí.A jestli opravdu"hérečka" Angelina Jolie označila tento film za "nejhorší film všech dob", tak mně jen opět upevnila v názoru co je to za "slepicu"! Já tento film určitě doporučuji a dávám 5*. ()

Plaque

Nemastné, neslané, jednoducho úplne plané. Spojenci sú film, ktorý neurazí, ale ani nepoteší. Ide o snímok, po ktorom za pár mesiacov ani pes neštekne a za pár rokov, keď to budú dávať vo veľkolepej kinopremiére na Markíze ako absolútnu top novinku, ktorú ešte nikto nevidel, si väčšina povie: "Ahá, tak toto a ja som celý čas uvažoval, že čo je to za film... To som už videl, ale netuším o čom to je." Špionážna lovestory s množstvom totálnych failov. Za všetky spomeniem absurdný pôrod na dvore nemocnice počas bombardovania Londýna!!! Práve tieto kiksy film nikam neposunuli, pôsobili skôr vtipne než vážne a naozaj pochybujem, že ten humor bol Zemeckisov zámer. Film ešte viac degradovali a posunuli ho na úroveň - ak by som nevidel, nič by sa nestalo. ()

AndrewNewman

Tentokrát sa Robert neukázal ako vizionár, ale ako remeselník, ktorý vie obohrané klišé navliecť do ešte efektnejšieho kabátu. Śkoda, že je to všetko (okrem záveru) tak nasilú a toľkokrát videné, pretože vizuál je úchvatný. ()

Mikecat

Nevyrazny da sa povedat nudny dej nas pomaly vtiahne doseba zacinaju sa odmotavat nitky pribehu zamotavat a naberat na obratkach a napeti a dotiahne nas do neocakavaneho konca. Vyborny Brad Pitt - pan herec po boku so sexi francuzky Marion Cotillard(Taxi,Taxi) nam predvadzaju spionsky pribeh trochu inak bez rychlych prestrihov a tajnych schranok. Vyborna scena v aute v Marockej pusti taktiez vo francuzkom vezeni pri vypocuvani zajateho clena odboja. ()

Douglas.

Poutavý snímek na který se mi opravdu dobře koukalo. Příběh se odehrává za druhé světové války, kdy dva atentátníci vykazují službu spojencům proti nacistickému Německu. Film má spoustu přehnaných akčních hollywoodských scén, které si avšak našli v mém srdci místo. Úžasný Brat Pitt, který mi tak trochu připomněl jeho roli z Hanebných panchartů a půvabná Marion Cotillard, tvoří skvělou dvojku i pár, který je ovlivněn válkou, která je avšak dala dohromady, ale také je chtěla od sebe odloučit. Navíc má film z mého pohledu velmi nečekaný konec. Pro mě to bylo velmi příjemně překvapení a i nejlepší film z roku 2016 co jsem viděl. ()

nemer

Jednou se dá zhlédnout s vypětím všech sil, ale rozvláčnost filmu je ubíjející a hlavní hrdinové nepůsobí vůbec přesvědčivě. Film vyznívá sterilně a plytce, nejzajímavější byl trailer. Lovestory jsem navzdory o něco lepší druhé polovině snímku neuvěřila. Max. 40% a nikdy více. Filmu schází atmosféra, akce i věrohodnost, pozlátko v podobě kostýmů to nezachrání. Závěr jsem očekávala, ale u tak chladného filmu nedokáže niijak zvlášť zasáhnout. Ovšem co ten prkenný Brad? Nepadnoucí role, nebo snad plastika? ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)