Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

Priest

Konečně. Po tak dlouhé době jsme se dočkali nového Sherlocka. A rozhodně nezklamal. Myslel jsem si, že tento speciál nebude mít co dočinění s koncem 3. série a jak jsem rád, že to nebyla pravda. Vyřešit starý případ pomocí kokainu, skákat z Mind Palace do reality, odhalit fialový Ku Klux Klan a to vše jen krátce po přistání zvládne jen brilantní Sherlock Holmes. ()

faborka

Vzhledem k značné kritice jsem raději nečekala nic kvalitního, ale opak byl pravdou. Přízračná nevěsta se mi líbila přibližně o 90% více než třetí řada seriálu Sherlock. Ta pro mě byla, po dvou super řadách, zklamáním. S filmem jsem spokojená. bylo to nápadité - to že se celý příběh Sherlockovi zdál v "rauši" - a po probuzení se do snu opět vrátil aby ten případ skutečně vyřešil to se mi opravdu líbilo. Nicméně feministická linka byla příliš násilná a toporně naroubovaná. Stačilo pouze jemně naznačovat, vzhledem k 19. století. ()

JaryKury

Ve svem myslenkovem palaci davam dohromady veci, ktere se mi na tom libili a veci co nebyly az tak dobre. Pro fanouska (nenazyvam se tak kvuli tomu ze jsem videl par filmu s Robertem, jako jini hnidopisi), ktery cetl vsechny knihy a prozival tak opravdove temne dobrodruzstvi s nejakymi temi narkotiky, byl film hezky darek na zacatek snad dobreho roku. Prekvapila me hravost rezisera, to jsem ani necekal jak snoubi pritomnost s minulosti v pripadech, ktere nahaneji husi kuzi. Mozna ze se v tom sam nakonec trochu ztratil, ale myslenka skvela ( i na me zapusobila ). Bohuzel mam tak trochu pocit, ze nam predhodili mnoho ruznych pripadu s kterych se poradne nedoresil ani jeden, mozna to byl ucel a za to tleskam tvurcum, mozna sami chteli vyjit ze svizelne situace se vztycenou hlavou a trochu to zasmodrchali. Mozna nakonec je nejlepsi, aby o tom clovek sam premyslel po shlednuti a snazil se na to prijit. A takove by filmy meli byt, meli by nas vtahnout nechat premyslet a trochu pocuchat nervy. Nemeli by nas nechat sedet a jen se tupe ladovat popcornem. A za to ma ode me 4* plus pridam jednu za skvele vykony Benedikta a Martina a za opraseni legendy v novem kabate, ktera je proste dobra. Celkem tedy 5* a u me 85%. ()

KiJi odpad!

PROF. MORIARTY JE OPRAVDU, ALE OPRAVDU MRTVÝ. To je jediné, co se z tohoto filmu dozvíte. Děs, hanba, tfuj. To byla ale kravina, při posledních 15 minutách jsem myslel, že to vypnu. To měl být jako novoroční fór? Autorům se skutečně povedlo tak krásně technicky natočené, výborně zahrané, jenže scénářem totálně překombinované do nesmyslnosti zabít dárek fanouškům, kteří očekávali příběh tentokrát z 19. století. Je tolik příběhů o Holmesovi, proč si kurňa nějaký nevybrali nebo několik nespojili? Ne, oni pomotají minulost s přítomností, hrůza!!!! ()

LucillaP

Scénáristům se podařilo výborně spojit viktoriánskou dobu s upoutávkou na další sérii. Na tenhle výlet do 19.století jsem se těšila, ale že z něj bude tohle, to bych nečekala ani v nejmenším. Bavilo mě to od začátku, ať už tím pomrkáváním na diváka, příjemnou atmosférou, svižnými dialogy. A ačkoli výsledná zápletka možná nebyla až tak ohromující, tak to mělo šťávu, šmrnc a jednu z postav bych nechala pozlatit (i za tu relativně krátkou dobu, kterou si pobyla na scéně). Bez spoileru bych se asi neobešla ... Čekání to bylo dlouhé, ale jednoznačně se vyplatilo. Teď už se jen dočkat té 4.série. ()

Toolshed

Meh. Bolo by to aspoň za štyri hviezdy, možno aj za viac, keby ma to tak nenasralo. Nemám nič proti surrealistickým kľučkám v rozprávaní, ale v tomto formáte by som ich práve nečakal, navyše tie prestrihy medzi súčasnosťou, ktorá sa vlastne nestala (či ako to vlastne má byť), ma veľmi rozladili. Dobová atmosféra super a podľa mňa tamojší príbeh by bol celkom nosný, i keď na sherlockovský štandard pomerne predvídateľný a povrchný vzhľadom na rozuzlenie. Každopádne keby sa tvorcovia držali jednej línie a vynechali by zbytočné exhibicionistické mumbo jumbo s tým, že sa vás silou-mocou snažia dostať štýlom "Mysleli ste si, že sa to naozaj stalo? Well, think again!", tak by to bolo podstatne stráviteľnejšie. A to všetko od priam nekritického fanúšika tohto seriálu. ()

Tess92

Už třetí série Sherlocka pro mě byla do jisté míry zklamáním, prolezlá fan servicem a tak nepovedená, že jsem omylem sledovala díly v pořadí 2,1,3 a vlastně si toho ani nevšimla. Přízračná nevěsta je na tom podobně špatně, celá překombinovaná, nedávající smysl a (to je to nejhorší) vlastně nudná. Ačkoli jsem první dvě řady zbožňovala, myslím, že po téhle epizodě jsem s Sherlockem vyrovnaná. ()

Aquaponik

Tak tvůrci seriálu Sherlocka se rozhodli nás vzít zhruba o sto let zpátky, do viktoriánského Londýna. Jak se jim to povedlo? Z počátku jsem si myslel, že jistli se celý příběh, respektive díl ponese čistě jenom ve viktoriánském Londýně, budu nadšený a dám možná čtyři hvězdy. Ale pak přišel ten zlomovej moment. Ve skutečnosti je viktoriánskej Londýn jenom výplod fantazie zhulenýho Sherlocka. Potom, když už to konečně vypadá, že případ vyřešil, tvůrci opět nahodí Moriartyho (možná kvůli fanouškům) a celý díl je rázem v pr.eli. Takže mi nezbývá nic jiného, než po urputném čekání na tento speciální díl dát 3 hvězdy. Škoda. ()

Majrek

Dávám slabší čtyři hvězdy - propojení moderního světa s devatenáctým stoletím mi přišlo docela elegantní a nemám k němu takové výhrady jako jiní. Musím ale uznat, že epizoda byla slabší, než díly předchozích sérií. Já ovšem z mnoha úst slyšel nejprve kritiku, takže mám tendenci film po shlédnutí obhajovat... Těším se na čtvrtou sérii... ()

Gyllllis

Je to skvělý seriál, ale u tohoto dílu (nebo spíš filmu) bylo hodně vidět, že je to jen doplňkový díl, dost možná udělaný na zakázku BBC, aby přilákala na Nový Rok co nejvíc diváků. Celé to bylo takové trochu o ničem, působilo to složitě, což byl určitě záměr, ale jen aby zakryli, že to doopravdy až tak složité není. A to s těma drogama mi tam vůbec nesedělo, bylo to úplně jiné než ten Sherlock, kterého známe. Věřím, že další díly se zas vrátí do starých dobře zajetých kolejí. ()

AmunRa

Klobouk dolů před ČT - jeden den po premiéře, to je správný servis divákovi! Vůbec to nebyl špatný díl a nevadilo mi nadužívání drog, i když v původním Sherlockovi je detektiv užíval z nudy a ne jako pomůcku k řešení záhady jako tady. Vadila mi překombinovaná zápletka "viktoriánské" části příběhu a především spiknutí, které za ním stálo. A řešení vpadnutím přímo mezi přesilu spiklenců je už vyložená hlopoust detektiva zakládajícího si na dedukci. ()

Nathaniel8

Možná proto, že to byl Sherlock Holmes. Možná proto, že v hlavní roli měl být opět Cumberbatch, ale hlavně proto, že první tři řady to byl jeden z nejlepších "seriálů" co jsem viděl jsem se na tento příběh ze staré Anglie těšil... A výsledek... Trošku rozpačitý. Nebýt vtipných dialogů mezi hlavními postavami řekl bych lepší průměr. Ale neopomenu přídat hvězdu za Marka Gatisse... Jeho postava v 19. století včetně jeho záliby k jídlu byla jedním slovem... dokonalá... ()

Alvin

Ale jo, ono to půjde. Přinejmenším sestupný trend poslední série byl zastaven, takže se těším na čtvrtou. Mycroft byl tentokrát přímo k sežrání. ()