Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

Brodequin

Mně by se to i líbilo.... KDYBY!.... kdyby to prostě udělali klasicky ve staré době, ve které Sherlock žil a nechali to tak prostě být. Tohle byl pro mě paskvil, který se tak prolínal současností a minulostí, že mě to po asi pěti prolnutích začalo vyloženě sr...štvát. Jednou, dvakrát si klidně přeskočte, ale tady je to provázeno celým filmem, až jsem úplně ztratil pozornost. Já chci zpátky klasické, tajemné příběhy Sherlocka Holmese, kde jsou mlhavé močály, blata, přízraky, záhady, strašidelné zámky apod. Minulá série se mi líbila...tenhle díl mě bohužel zklamal - a to v první řadě tím prolínáním časů. ()

stanyko

Sherlocka som vzdy zral, ci uz knihy, filmy, serialy alebo pc hry.. ale toto bolo asi to najhorsie, co som doposial videl. Otrasni herci, Benedict sa strasne ksichtil a vobec sa mi na tu rolu nehodi. Prepojenie victorianskeho deja so sucasnostou boli uplne nezmyselne a zaver som taktiez nepochopil. Nemozem opomenut aj katastrofalny cesky dabing, zrejme sity horucou ihlou. ()

KukulienkaHO

Na film "Sherlock: Ohavná nevesta" som sa veľmi tešil. Hlavne kvôli vyobrazeniu Sherlocka, v podaní Benedicta Cumberbatcha, do 19. storočia. Čakal som regulárny a celistvý príbeh so zápletkou a konečným rozuzlením. Namiesto toho som dostal akýsi pilot k 4. sérii, ktorý sa za normálny film pokladať ani nemôže. Keby tento snímok videl niekto bez znalostí seriálu, nebude chápať ničomu. A to tá zápletka bola fakt zaujímavá, a mi sa ani nedočkáme vyriešenia prípadu! ()

gpx odpad!

Po předchozím dílu jsem nečekal, že to může být ještě horší. Ale ono je! Tomu říkám supersračka. ()

zufanek

Speciál, který ukazuje, jak mohl vypadat nový Sherlock v původním prostředí. Příjemná hra scénaristů očividně psaná pro jejich vlastní potěšení a zábavu všech zúčastněných. Bavilo mě to, ale víc bych si to užil se 7% dávkou kokainu v žíle. ()

Mafii

Speciál je zasazený do tak trochu alternativní historie, kde všechno funguje tak jak má - Sherlock se vesele oddává svým v současnosti mírně potlačovaným závislostem, John se může pyšnit huňatým knírem (aniž by ho někdo nutil oholit ho :D ) a Molly je převlečená za chlapa? Při sledování jsem se bavila a ráda sledovala, jak elegantně byl zasazen do série tak, aby jeho neobvyklá lokace nenarušila pointu moderního Sherlocka. Super je, že tento díl také vytvořil základ pro následující sérii. P.S.: Nejen, že se finále Hannibala inspirovalo Sherlockem, ale i Sherlock se dnes v Moriarityho objetí málem vrhl z útesu! ()

KeskarM

Ze začátku opravdu zajímavý nápad přenést "moderního" Sherlocka zpět do jeho doby, ale konec s neustálým přeskakováním mezi časovými rovinami postrádal onu "sherlockovskou" atmosféru. Nejspíš to mělo navnadit na následující sérii, ale pro mne zklamání. ()

JackKadlo

První hodina super, konec ale nedržel moc pohromadě a byl to spíš jen takový guláš, co scénárista zpatlal po užití 7% roztoku kokainu. Určitě se na to zas podívám, ale už od toho nebudu nic čekat. Tři a půl hvězdičky a těším se na čtvrtou sérii... ()

Shaman1135

Ešte počas úvodných titulkov som si bál, aby to zas nebol ten typický Moffat, ktorý mi znechutil Doctora Who. Aby to nebol pekne vystavany začiatok, stále začiatok, dlhý začiatok a rázne seknuty koniec. Ach, ako škaredo som sa zmylil. Pekná výplň, abstinentny fanúšikovia zaslintali, ponúknutý produkt je však namiesto kvalitnej whisky len slabucky odvar čaju, bez chuti A zápachu. ()

Eweak

Dvouleté čekání se vyplatilo. Speciální díl, který měl být podle scénáristů pouze takový jednorázový výlet do 19. století, byl ve skutečnosti výbornou upoutávkou na 4. řadu seriálu. Na začátku se zdálo, že půjde pouze o jakousi alternativní verzi předchozích dílů, ale pak se to začalo poněkud zamotávat... Nebudu spoilerovat. Každopádně mě moc potěšily odkazy nejen na předchozí díly seriálu, ale především na originál příběhy Arthura Conana Doyla (mimochodem i tam je Sherlock Holmes závislý na kokainu). Na hercích je vidět, že si výlet do předminulého století užívaly. I ten knírek doktora Watsona mi nakonec nevadil. Už aby sakra natočili tu 4. sérii!! ()

Malinko

A zase môžme čakať roky na ďalšiu časť. Krásne nás navnadili na pokračovanie :-) už sa neviem dočkať kedy to príde. Vynikajúci diel :-) ()

GiraffeAndy

Když se objevila informace, že se chystá speciál, ve kterém bude moderní Sherlock výjimečně v 19. století, trochu jsem se toho obávala – bude něco takového vůbec fungovat? A jak tento díl vlastně zapadne do celé série, když se bude odehrávat v minulosti? Přesto jsem se samozřejmě jako správný fanoušek hodně těšila a po dlouhé době mi dokonce Česká televize udělala radost, i když na dabing jsem si musela dost zvykat, titulky by byly lepší. Celých 90 minut jsem však nespustila oči z obrazovky, Sherlock mě jako vždy naprosto pohltil. A ačkoliv chápu určité rozpaky, protože ne všem musel tento díl sednout, mně se to líbilo. Je to speciál, vědělo se, že se bude odehrávat v jiné době, takže bylo jasné, že to bude jiné... Přesto mě však nadchlo, jak se to tvůrcům podařilo zakomponovat do celé série a nalákat fanoušky na 4. řadu. Je to takový "prolog", upoutávka na další sérii, ale velmi povedená. Možná už přestávám být objektivní, protože mě Sherlock prostě baví pokaždé, ale zklamané komentáře mě docela překvapují, protože si nemyslím, že by byl tento díl nějak víc "překombinovaný" než 3. série. Asi jsem na stejné vlně jako tvůrci, protože mě právě ta "ulítlost" stále ohromně baví. 90 % ()

tata22

Hrůza a děs. Vůbec jsem to nedal. K tomu naprosto neuvěřitelně zprasený dabing. Omlouvám se za ten výraz ale jinak to nazvat nelze. Bůhví co tím chtěli vlastně autoři říci. Já vážně nevím. Ani jsem se nebál, ani jsem se nesmál, ani jsem nebyl napjatý a herci mi také nijak neoslnili. Dávám dvojku z milosti... ()

Pavelkedar odpad!

Tragicky a trapně užvaněné, takovou kravinu jsem "opravdu, ale opravdu" dlóóóuho neviděl. Bohužel jsem to musel dokoukat do konce, páč to bylo (asi z nouze) puštěné v TV při mé několikadenní návštevě u přátel a nikdo ze zúčastněných si asi taktních důvodů "netroufl" to "hanobit". Ale po shlédnutí jsme se všichni po sobě dívali a shodli se, že vlastně nevíme, prož jsme na tuhle krávovinu koukali. Hroznej úlet a totální ztráta času s rádoby vtipným,tedy trapnými dialogy!!!! Větší průser je už snad jen "Trhala fialky dynamitem". ()

house336

Asi největším zklamáním je ta dlouhá doba, během níž jsme na tohoto Sherlocka čekali. Tvůrci se pokusili udělat takový půl na půl výtvor, ve kterém v podstatě vysvětlí konec 3.série, aby se nám zavděčili. Taky naznačili, jak Sherlock přežil svou smrt. + hodili část dílu do doby původního Doylovského Sherlocka. A v neposlední řadě se snaží zavděčit do dnešní době přeživším Sufražetkám. Neboli je tam 20 minut pro každého, aby se vlk nažral etc. Nicméně jako ucelená forma to nefunguje. Pod 3* jít nemůžu, protože to vše má pořád skvělé vtipné dialogy a oba protagonisté mají i tady své kouzlo. Ale to je tak vše. (Navíc bych chtěl poděkovat ČT, díky níž jsem si opravdu cítil světově - 24 hodin po premiéře na BBC, neskutečné), ()