Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

Jespi

Trochu zamrzí, že celý film je jen mind palace zdrogovaného Sherlocka, klidně by se mi líbilo, kdyby to byl prostě alternative Sherlock ve Viktoriánské anglii, který vyřeší případ Abominable Bride a tím se divák dozví jak to bylo s Moriartym. Ale nevadí, i přes toto "zklamání" jsem si film / seriál užil a po odmlce bylo fajn vidět zase Cumberbatche a Freemana pospolu, už se těším na regulérní 4. sérii. 80% ()

Terezinka198

Tak nějak už předtím jsem dokázala odhadnout, co bude následovat.. překvapilo mě, že je to tak jednoduché uhodnout, a zároveň i trochu zamrzelo. I tak zajímavý nápad. ()

vander19

Zábavné dielo, ktoré rozhodne skrátilo čas na ďalšie prípady Shrelocka. Táto TV jednohubka je síce iná. Odohráva sa v minulosti (hlavne), ale pre mňa to malo svoje čaro. Však v originály Sir Doyle práve do tohto prostredia obsadil Shrelocka a jeho verného kamoša DR. Watsona. Prípad mal grády a nechýbala mu napínavosť, na ktorú som si zvykol pri sledovaní sériových častí. Aj keď tie prelomy medzi minulosťou a prítomnosťou ma na chvíľu zaskočili. Prišlo však jednoduché vysvetlenie v podobe Sherlockovho vlasného receptu na jeho koktail a hneď mi to bolo jasné. Dokonca zábavné. Rozhodne tento TV film nebola strata času aj keď ľuďom z môjho okolia sa to až tak nepozdávalo. ()

lucijelucije

Zbožňuju sérií Sherlock, opravdu se vydařila, ovšem tento TV film, mě ničím nezaujal. Klasický Sherlockův případ s méně nápaditým závěrem, a zdlouhavým tempem. Spíše slabší a neoriginální, což právě Sherlock většinou je. ()

Mikino00

Velice zdařilé propojení dvou stejných případů ve dvou časových rovinách, které vyžadují plnou divákovu pozornost kvůli mnoha vzájemným odkazům a narážkám. Také symbolika odkazující na vztah s Watsonem a dalšími postavami silně prostupovala celým dějem (výborná scéna u vodopádů), což plně kvituji. Lepší znalost předchozích epizod a knih zde určitě není divákovi na škodu. Musím říci, že zasazení do konce 19. století Sherlockovi velice slušelo. ()

Všelicos

Po premiéře na BBC jsem si musela dát ještě repete na ČT2 (klobouk dolů ČT za tak rychlé odvysílání), a na druhé zkouknutí to bylo snad ještě lepší než a to první. Ano, průlom realit v rámci mind palace je trošku šílený, ale jako celek to dávalo smysl. Jako fanouška A. C. Doyla mne potěšily narážky na povídky a vůbec celé zasazení do Holmesovy éry bylo luxusní. Rozhodně to celkově byla lahůdka pro zaryté Cumberbitches :)) *****/***** ()

TwoFace

Skoro dva roky jsme čekali na pokračování a konečně je to tady. A Česká televize má ode mě obrovské plus za vysílání 24 hodin po premiéře. Sherlock se tentokrát vydá do 19. století, ale to by to nebyli Gatiss s Moffatem, aby v tom nebyl nějaký háček. Propojení několika časových linek, které se spolu propojují, rozpojují a do sebe zamotávají, a tak nějak i zakončují dosavadní děj seriálu. Skvělé jsou narážky na klasické sherlockovské lore, které pochopí a docení hlavně čtenáři původních příběhů a fanoušci seriálů. ()

laepus

Umístěním do viktoriánského Londýna je to pro mě ještě lepší Sherlock než modernizovaná verze, ale ta hvězda dolů zkrátka musí jít za to, že autoři vlastně ani pořádně neví, kam ten příběh chtějí situovat a dost šíleně přeskakují z jedné doby do druhé, z reality do snu, ze střízlivosti do rauše, z letadla k vodopádu, od nevěsty k Moriartymu atd. atd. atd... Nebylo nutné to za každou cenu provazovat se současností - pocta klasické verzi by byla mnohem lepší a určitě i mnohem lépe přijata. Stylově jako vždy za plný počet - první polovinu dokonce tak za sedm hvězd, ale pak se scénárista buď silně praštil do hlavy, nebo se překoksoval. A proč z Mycrofta udělali dvousetkilové monstrum? Za mě - vystříhat scény ze současnosti a je to dokonalé. Ale takhle není. ()

Zombi

První půlka super, oblíbené postavy s upravenou vizáží, historická Anglie s místy hororovou atmosférou a rozjezd zajímavého případu. Bohužel od druhé půlky je jasné, že tu někdo překombinoval děj a samotný viktoriánský případ nemá pořádné zakončení, děj v přítomnosti zase nemá co nového mezi sezónami říct. Kdyby prostě udělali jeden případ z viktoriánského Londýna se vším všudy, i s pořádnou pointou, bylo by to mnohem lepší. ()

ProgLaney

Drží si to solidní úroveň, Cumberbatch a Freeman jsou prostě dobrá dvojka... pro mě osobně je to o malinko slabší než díly série, míň konzistentní, hodně slýchám, že ty časový skoky a Sherlockův trip působí trošku rušivě, ale je to zkrátka speciál. Ale pořád je tam super hereckej výkon snad všech, můj oblíbenec Moriarty a fajn atmosféra, takže poctivá 4 to pořád je. ()

Jayem

Po spackanej tretej sérii si skúsil napraviť reputáciu návratom do minulosti. Ale na môj vkus až moc prekombinovaná posledná polhodinka zabila celkom dobrý pocit z prvej polovice filmu. 70%. ()

Marys

Úplné vytrysknutie blaha som nepobadal, no pekne sa autori pohrali s tematikou. Vniesli do seriálu ďalší príbeh, ktorý by asi v súčasnosti vyznel dosť primitívne, no dali pointu ďalším súslednostiam. ()

somebody.l

Na tento díl fanoušci seriálu čekali velmi dlouho, i já jsem byla velmi natěšená a určitě jsem od toho očekávala celkem dost. Byla jsem překvapená, jak tvůrci zkombinovali moderního Sherlocka s tím Viktoriánským. Opravdu jsem si až do poslední chvíle odhalení myslela, že ten díl je jen bonusem, tím pádem bude celý ve Viktoriánské éře. Líbil se mi moc začátek, jak z knížky. Návrat Moriartyho, abychom se potom mohli dozvědět, jak to celé vlastně bylo. Sherlock je nevyzpytatelný, ale jeho mysl je ještě víc. Díl byl plný narážek, vtípků na samotné postavy, na jejich chování a i oblečení (zas ta čepka :D). Sherlockova mysl je opravdu neskutečná. Moc se mi nelíbil ten fakt, že díl spojili s feminismem a otázkou práv ženy, ale jinak se to napínavé, vtipné, rychlé (jako procesy v Sherlockově mozku) a jako bonus pro čekající fanoušky přímo dokonalé. Mofftiss nikde neřekli, že to má být snad pokračování 3. série, nebo předvoj k té 4. Neřekli, že by to mělo cokoliv řešit, či snad představit nový příběh. Byl to vánoční speciál a speciál to byl. Bohužel si většina lidí myslela, že to bude něco nového, skvělého na úrovni sérii. Tak to nemohlo být už jen z principu. Vánoční speciály se v Británii takhle dělají (porovnejte třeba i Doctor Who speciály). Já jako fanoušek jsem spokojená, mám aspoň z čeho čerpat sílu na další čekání :). 4*, protože se to kvalitou nevyrovnalo sériím, což jsem očekávala, ale jinak bylo všechno na jedničku (kostýmy, kamera, herecké výkony). ()

matmanX

Chcete vidět detektivní příběh, jehož rozuzlení je naprosto zbytečné? Máte chuť poslouchat dialogy, jejichž jediným cílem je navršit na sebe co nejvíce odkazů bez hlavy a paty? Rádi byste zapojovali šedou kůru mozkovou nad vyšetřováním, které skrývá svou obsahovou prázdnotu za formálními hračičkami a pěknými kulisami? A nemůžete se dočkat, až bude děj postaven na vedlejší kolej, aby se mohl Moffat rochnit v Sherlockově kultu osobnosti jako Strýček Skrblík v bazénu plném zlaťáků? Pak si Přízračnou nevěstu jistě nesmírně užijete. Inzerovaný návrat k viktoriánským kořenům bohužel zůstává u dobového zasazení, zatímco v přístupu k vyprávění, postavám a respektu k divákovi epizoda pokračuje po klesající trajektorii celého seriálu. ()

ArthasKarfa

Hezký příběh, propojený s klasickým případem, minulostí a budoucností. Tohle vlastně moc rád nemám, když se tam mísí nějak budoucnost a minulost, ale v tomto podání to bylo velmi zábavné. Doporučuji všem fanouškům původní série. Kostýmy a prostředí si myslím zvládnuto na jedničku. Příběh byl opravdu zamotaný, ale zábavný. ()

Kiisaki

Tak bohužel. Přestože první dvě série zbožňuji a třetí ještě uznávám, dlouho očekávaný speciál byl ohromným zklamáním. Až na pár skvělých momentů to byla téměř ztráta času. Gatiss s Moffatem se snažili o něco mindfuckového a velkolepého, ale těch devadesát minut zkrátka nedrží pohromadě. Prolínání nedávalo smysl, rozuzlení neposkytovalo ten velký "AHA!!" moment, je to plné much a pokud zde byla snaha o něco hlubokého, tak mě to nechalo úplně chladnou. ()

IvcaSammet

Tak jsme se konečně dočkali! A musím říct, že to čekání rozhodně stálo za to!! Ze začátku mi sice tento Sherlock nesedl, ale když se příběh rozjel, byla jsem z tohoto speciálu maximálně nadšená. Celou poslední třetinu jsem hleděla na obrazovku s otevřenou pusou a očima svítícíma nadšením. Geniální zápletka, naprosto geniální! Třetí řada trošku pokulhávala, ale tento speciál se zase vrací do starých kolejí. A vůbec se nestydím tvrdit, že se zatím jedná o úplně nejlepší epizodu celého seriálu. I přesto, že došli k závěru, který jsem opravdu nechtěla slyšet ... Ale co já vím, třeba nám Steve Moffat a Mark Gatiss přichystají další a ještě větší překvapení ... Takže na závěr můžu říct jen jediné - ať už je čtvrtá řada tu!! ()