Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

2scha

To nejlepší, co jsem letos viděl :o) Poslední třetina, to trochu uzemnila,ale pořád dobrý případ... Pro mě je radost koukat se na tu partičku starých známých,, přistihl jsem se s úsměvem na tváři, když se ti dva objevili na obrazovce. Příští týden bych dal další díl....... ()

Hawaj

No tak tedy dobrá, Mark Gatiss je fakt samolibej idiot kouřící crack a šňupající koupelnovou sůl, který se nedokáže zdržet toho aby zase nepřekombinoval scénář a zároveň v tom ještě sám neexhiboval v nějaký obskurní masce. Totálně zabíjí parádní televizní podívanou a místo aby sloužil příběhu a tématu, tak to podělává svejma nesmyslnejma konstrukcema a zvratama. Nejvíc, ale naštve, to trapné vyřešení případu, které místo řádné vyvrcholení ustupuje před Sherlokovým blouzněním. Vše dovršuje naprosto nadbytečná a zbytečná Watsonova maželka. Chtělo by to přísnější produkci. Kurňa Šerlok je výsostná detektivka a ne nějaký hřiště pro exhibování překoksovanejch scénáristů, který se schovává za to, že hlavní hrdina je smažka. ()

makakus

Tak to dopadá, když chce někdo být cool za každou cenu. Neboli, jak píše někdo níže "betaverze kultu sebe sama". Někomu to nevadí, mně ano. ()

Jehan

Slátanina. Postmoderní maglajs. Asi má někdo potřebu aktualizovat staré dobré příběhy geniálního viktoriánského detektiva nikotinisty a narkomana Holmese. Strašné probuzení v letadle. Strašná chvíle, kdy protagonisté přece jen kouří (zcela trapně) své dýmky. Už to nechci a jen doufám, že se nějaké pako nechopí Poirota.... ()

matobystro

Úvod strhujúci, prvá polovica perfektná, dej sa rozbehol na potrebné Sherlockovské obrátky ale potom príde spád... Zaujme Vás nevesta strieľajúca z balóna, zmŕtvychvstanie a potom tá tajomnosť. No neskôr príde na rad cestovanie v čase a tu asi tak nejak končí, samozrejme že to nespadlo pod 4****. PS: Mycroft vo Viktoriánskej dobe - hahahah ()

Kucino

Aj napriek tej entropii sa mi to vcelku páčilo. Je to najmä sympatiami voči hlavným hercom a spôsobom natočenia, ktorý je i v tomto diele nezmenený. ()

DeNighty

Nejdokonalejší! Inteligentní propletení reálna a nereálna.. Složitější dějové linie, které pochopí snad jen ti zasvěcení. Tak akorát náročné, zábavné a tajemné. Dokonalé se stalo ještě dokonalejším! Nejlepších 5* z 5! ()

pekas

Tahle akční verze Sherlocka na mě nefunguje. Ano zápletka vcelku dobrá, ale styl podání mi nevyhovuje. První díly ještě byly docela zajímavé, ale jde to nějak do kopru. Lehoulince nad průměrem, ať si na to dělají reklamu, jakou chtějí. 55% ()

nK_!

Dost úlet. Nevím přesně proč, ale z nějakého důvodu mi herci moderního Sherlocka nesedí do typicky viktoriánského období. Prostě jim jejich postavy najednou nevěřím. A ty "nečekané" přeskoky do současnosti? Moriarty u vodopádu? Mno...budeme se tvářit, že jsme tenhle speciální díl vůbec neviděli a potichu se těšíme na čtvrtou sérii. ()

0verseer

“I'm part of a campaign, you know.” “Campaign?” “Votes for women.” “And you, are you for or against?” “Get out!” Tvorcovia Sherlocka melú z posledného a ani výlet do viktoriánskeho Anglicka žiaľ začínajúci úpadok spočiatku brilantného seriálu neodvrátil. Práve naopak... ()

PlayEasy

Zpočátku atmosferická, napínavá a zábavná (obtloustlý Mycroft, znaková řeč) retro jízda a velmi dobrý speciál k seriálu. Některé střihy jsou opravdu velmi povedené, to je ale nakonec houby platné. Když se děj přesune do reality a ukáže se, že zfetovaný Holmes vyšetřuje 120 let starou záhadu, kouzlo je nenávratně fuč. Závěr celkový dojem trochu spraví, ale zmařený potenciál nezachrání.... 75% ()

PlysovyMacko

Retro Sherlock je výborný, atmosféra je rovnaká ako keď som v detstve čítala poviedky od A.C. Doylea. Prípad, ktorý sa rieši je strašidelný a ducharsky, ale všetko má racionálne vysvetlenie. Feministicke rozuzlenie nie je nasilu, hodí sa do príbehu. Mohli natočiť celý seriál takýto retro s týmito hercami, pozerala by som to. ()

JosefTomas

Sherlocka jsem v třetí sérii vzdal, protože se mi začal onen primitivismus, kterému říkali přechytralost, dosti protivit. Příznačná nevěsta měla být jen lehkým ohlédnutím do doby minulé, ale postupem stopáže začíná být více a více meta, což pro diváky nepřipravené může být tvrdá rána a to hlavně pro ty seriálem nepolíbené (u kterých ale těžko chápu, proč si speciál pouští). Kolem a kolem to je úchvatný mix se zajímavou vsuvkou nad rámec seriálu, jemuž se však nedaří držet tempo celou dobu, a tím na body zbytečně ztrácí. ()

Dejff_2004

Umístnění příběhu do 19. století se tvůrcům podařilo. Funguje výborná výprava, kostýmy a herecké obsazení. A nehledě na dobu, ve které se děj odehrává, tvůrci prostě jednoduše volí trochu jiné rozehrání nových osudů hrdinů pro připravovanou čtvrtou řadu. A k novým osudům je potřeba uzavřít ty staré a vidět to, co tvůrci chtějí, abychom viděli. Zkrátka, nesmíte v celém novém příběhu hledat žádnou vědu, ona tam totiž žádná vůbec není. Tak to vlastně bylo pokaždé. Více na filmovyguru.cz ()